Ben yurtdışında italyan uyruklu bir kisiyle evlenecegim.Sitenizdeki bilgilerden yararlanarak evrakları hazırlamak üzere bağlı bulunduğum nüfus mudurlugune gittim

Gerekli evraklar arasındaki ‘’ Evlendirme ehliyet belgesi (bekar belgesi) talebinde bulundum belirttiginiz sekilde bu evragı almak icin evlenecegim yabancı uyruklu kisinin pasaport fotokopisini-tercume ettirerek goturdum fakat veremeyeceklerini belirttiler. Bu evragı almak icin evlenecegim kisinin bekarlık belgesininin orjinalini de istediler..

Kendi adıma almak istedigim bekarlık belgesi icin boyle bir evrak talep edebilirler mi? Sonucta esimin bekarlık belgesi zaten gidecegim ulkede konsolosluga teslim edilmek uzere alınacak.Kendimin bekar olduguna dair belgeyi alabilmem icin neden evlenecegim kisinin bekarlık belgesi isteniyor bir anlam veremedim.Evlenecegim kisi belli ama sonucta ben sadece bekar olduguma dair belge almak istiyor olabilirim. Bu evlenecegim kisinin belli olması anlamına gelmemekte.Farzedelim baska biriyle evlenecegim.
Bu belge benim sahsım icin degilmidir?

Turkiyeye evrak islemlerini yaptırmak icin geldim fakat belgenin orjinali yanımda olmadıgı icin islemleri yapamadım..

Bu prosedurler dogru mudur?
Yardımınızı rica etmekteyim..hicbiryerden dogru bilgilere ulasamiyorum.Yardımcı olursanız minnettar olurum.