Merhaba

10 kasım 2008 tarihinde başlayacak KPSS kursu için bir dershaneye önceden kayıt yaptırdım. Sözleşmeyi okuduktan sonra ben bu sözleşmeyi imzalamak istemiyorum dedim. Fakat dershanede hukuk öğretmeni olduğunu söyleyen bir bayan merak etmeyin dershaneye hiç başlamazsanız sizden herhangi bir şey talep edilmez dedi (Yalanmış). Bu bayanın sözüne güvenerek kayıt için bir sözleşme ve 1500 TL değerinde senet imzaladım.

Daha sonra milli eğitim bakanlığı 5 Kasım 2008 de öğretmen atamaları olacağını açıkladı. Bende başvuru yaptım ve dershane ile atama veya derslere başlayamama dumunda herhangi bir problem yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgili görüştüm. İlgilenen kişi bana herhangi bir sıkıntı olmayacağını belirtti. Yine de bir problem olması durumunda telefon numaramı bırakıp oradan ayrıldım. Ve bir daha dershaneye hiç uğramadım. Ve herhangi bir derse de girmedim.

Fakat üç ay sonra evime ödenmeyen senetleriniz var ödemezseniz hakkınızda hukuki işlem başlatılacaktır diye bir yazı gönderildi. Ertesi gün kalkıp dershaneye gittim. Oradaki bayan bana derslere başlamamış olsanız bile sizin için yer ayrılmıştır yapabileceğimiz hiç bir şey yoktur ücreti ödemek zorundasınız dedi.

Tuzağa düşürüldüğümü anladım. O zaman bende madem hiç almadığım bir hizmetin parasını istiyorsunuz beni hızlandırılmış kursunuza kayıt edin ben de derslerimi uygun bir şekilde göreyim dedim kabul ettiler ve sözleşme olmaksızın 950 TL değerinde 3 tane senet daha imzalattılar. Bunun üzerine diğer senetlerimi isteyince 950 liralık senetleri ödeyin diğer senetlerinizide alırsınız dediler.

İlk senetin parasını ödedim.
Parayı ödedikten hemen sonraki gün daha önce başvurduğum bir işyeri beni kabul ettiğini belirtti ve gelip işe başlayabileceğimi söyledi.
Yeni başladığım işin imkanları çok iyi. Artık öğretmenlik için sınava girmeye gerek kalmadı. Ve dershaneye yeni başladığım işten dolayı hazırlanmakta olduğum sınava ihtiyacım olmadığını ve kaydımın silinmesini istediğimi belirten bir dilekçe verdim. Dilekçemde belirttiğim sebebi kabul etmediklerini belirttiler ve kaydımı silmeyeceklerini söylediler.

Şimdi size benim bu konuda yasal olarak herhangi bir hakkım ve buradan kaydımı silebilmek içine yapaileceğim herhangi birşey olup olmadığını sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...