Merhabalar,

4 Yıldır aynı meskende oturmaktayım. Kiraları muntazam birşekilde ödüyorum. Kontrat yenileme zamanı geldiği zaman bu sene yenilemeyeceğimi bildirir, noterden bir ihbarname çektirdim ev sahibine. Telefonlarını değiştirmiş olması ve bize bildirmemesi nedeniyle sözü olarak kendisine ulaşamadım. Komşulardan vb. şekilde telefonuna ulaştım. Sözlü olarakta bu istediğimi belirttim. Marttın 10'una kadar kiramı ödediğim için o zamana kadar evlerini boşaltacağımı, depozitomu marttın ilk haftası veridikleri takdirde, zamanından önce evi boşaltabileceğimi söyledim. Bu esnada 20 gün boyunca yeni kiracılar evimize getirip, götürdü. Tamamen evi boşaltıktan sonra aracı olan emlakçıya anahtarı teslim edeceğimizi depozitoyu hazır etmelerini söyledim.
4 gündür hiç kimse bizi aramadı, biz aradığımızda da ev sahibine ulaşamadıklarını söylüyorlar (evlerini aradığımında evdekilerle konuştuğumuzda haberimiz yok nerede olduğundan diye söylemlerle karşılaşıyoruz)

birkaç gün sonra taşındığımız eve gittiğimizde evin kapısını zorla açıp, kiralayacakları kişilere gösterdiklerini öğreniyoruz. ( apartmandaki kişiler evin anahtarını teslim ettiğimizi düşündükleri için hiç kimse soru sormamış gelen kişilere)

emlakçıya gidip, biraz ağız dalaşı yapmak zorunda kaldık. Bu durumda depozitomu almak için ne yapmam gerekiyor. Depozitomu vermiyor. Bize boyalı teslim ettiğini, boyasını 3 ay önce yapmıştım. Tekrar 3 ay önce boyalı evi neden boya yaptırayım. Bu nedenden ötürü depozitomu vermiyor. Kira sözleşmem yarın bitiyor ve onun öncesinde eve zorla girmişler. Anahtarı teslim etmeden.

Polise gitmek çözüm mü ? nasıl bir hukuki yol izlemeliyim.

Tşk ederim.