merhaba arkadaslar aslina bakilirsa epeyi bi zamandir butun basliklari takip ediyorum. fakat tam olarak aradigimi bulamadigim icin bu konuyu acma geregi hisssetim. Simdiden tesekkurler.

3 senedir viyana universite okumaktaydim. fakat okulu biraktim ve evlendim fakat vizemi turkiyeden almam gerekti ve bu amacla turkiyeye geldim. normalinde 30.11.2008 tarihine kadar okulumdan dolayi tecilliydim.fakat en son 12 ayda aradigimda askerlik subesindeki gorevli yoklama kacagi gozuktugumu ve yilbasindan once cikmammi tavsiye ettti. Ayni zamanda herhangi bir bildirim mektup vs.. almadim.

fakat vize islemlerim cok uzun surdugunden dolayi 11 ayin 30 dan once ulkeden ayrilamadim ve 1 ay sonra vizem elimde olacak.

sorum ben 1 ay sonrasinda yurtdisina cikista sorun yasarmiyim ?

ayni zamanda okudugum yorumlarda GBT sini kontrol ettirip temiz oldugunu soyleyen arkadaslara rastladim. Bunu bende dusundum fakat su denildi emniyette komser bir tanidigim tarafindan . GBT ne bakabilirim fakat asker kacagi yoklama kacagi bu suclardan araniyorsan seni teslim etmem gerekir eger seni teslim etmessem benim hakkimda islem yapilir.

simdiden Ilginiz icin tesekkurler.