Kiracı olarak ikamet ediyorum. 04.03.2009 günü adresimize gelen postada 22.01.2009 ile 11.02.2009 tarihleri arasında kaçak elektrik kullandığımız gerekçesi ile 765 TL ceza makbuzu geldi. Son ödeme tarihi de 05.03.2009 olarak gözüküyor. benimle aynı apartmanda oturan 4 daireye daha aynı şekilde aynı gün ve aynı tarihler arasında kaçak kullanımdan ceza geldiğini öğrendim. Yine yaptığım araştırmalarda tedaşın 05.01.2009 günü bana herhangi bir tebliğde bulunmadan sayacımı söküp götürdüğünü öğrendim. Yani benim sayacım benden habersiz değiştirilmiş ve bana kaçak kullandığımı söyledikleri tarihlerde tedaşın takdığı yeni sayacı kullanıyordum. Ayrıca karşı dairede oturan ve aynı şekilde ceza gelen arkadaş öğretmen olduğu için o tarihler arası 15 tatil için memleketinde bulunuyordu. Simdi sormak istediğim bana tebliği etmeden sayacım değiştirilebilir mi? Ayrıca ben bu cezayı ödememek için ne kadar süre içinde itiraz etmeliyim ve bu olayı mahkemeye intikal ettiğinde ben memur olduğum için memuriyetimi etkilermi?? tşk ederim