+ Konuyu Yanıtla
7 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
61 den 70´e kadar toplam 74 ileti bulundu.

Konu: Evli biriyle kaçmak ve sonuçları

Evli biriyle kaçmak ve sonuçları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Evli biriyle kaçmak ve sonuçları

Alıntı ceren_ceren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    oykullanıp kullanmayacağımı henüz bilmiyorum ama muhtarlığa soracağım. eğer buna hakkım varsa tabiki kullanırım. hatırlattığınız için teşekkür ederim. ama yanlış bilenlerin neden yanlışlarını savunduğunu anlamıyorum. matematik tüm dünyada sabit kurallara dahildir. yani matematik değişmez. buna rağmen neden böyle kafa karıştırıyorlar anlamıyorum. parmak hesabı bile yapsak 1990 yılından saymaya başlamıyoruz ki 7 şubat 1991 yılından saymaya başlıyoruz. ve günümüze geldiğinde 18 yaşında olduğum ve tam 18 yıl yaşadığımı görüyoruz. hayır yani kanunlar değiştiyse ve 19 olduysa bileyim.

valla konuyu açtığımdan beri incelemediğim site kalmadı. sonuçta bu kadar emin yazabiliyorum. avukat gibi hissettim kendimi. gerçi sizlere haksızlık etmem istemem. hissetmekle avukat olunmaz

bu durumda ben 7 şubat 1991 doğumlu olarak reşit birisiyim ve ailemin izni olmadan istediğimi yapabilirim. benim yaşımdaki kızların bu son bölümleri okuyup kendilerine örnek almalarını istemem. bu konuyu başından itibaren okurlarsa benim hassas durumumu anlayacaklardır. teşekkürler
    çatladım ya.. cevap yazmak istiyorummmmm 18i doldurup 19 dan gün alman gerekiyor bu durumda 18ini doldurmuş 19undan 1ay yani 30gün almış oluyorsun oh bee ben de yazdımm.. şaka bir yana ailenin dr. olduklarını yazmışsın anladığım kadarıyla.. evlenmek ,cinsellik hepsine aklın eriyordu da neden savcılığa gitmedin yavrun ya.. eğer evden baban için kaçıyorsan bunun yolu evlilik yada başka erkek olmamalı.. gerçek ve akılcı bir amaç için hayatını riske at. üniversiteyi kazan . hem oku hem çalış. arkana bile dönüp bakma. ama kendi geleceğin için adım at. bu küçük yaşın ve önündeki uzun ömür bukadar ağır bir hayatı haketmiyor. evlenmek hayat kurmak kolay değil... pişman olursun .. sevgi .aşk ,SABIR bunlar ağırdır. yorar insanı... yaşıtların gibi olmalısın şuanda.. hayallerin gerçeğe yakın olmalı, babanı utandırmalısın, üniversite sınavları için başvur hemen 26 mart son gün . kaçırma bu fırsatı.. okulu kazan okulun yurdunda kal, bu arada SEVDİĞİN ADAM boşansın. o malesef senin yüzünden sen istemesende zarar görecektir... sevdiğin adamın çok akıllı olduğunu söylüyorsun.. onunla bu konuyu paylaş... tabi gerçekten okumak istiyorsan.. eminim kabul edecektir. 2 yıllık bile olsa okul bitir. okul döneminde yine sana yardımcı olsun maddi manevi yanında olsun ama sakın ona kaçma sabret sınava gir kazan üniversitenin yurtta kal oku ... hayatını kazan .. ve bu arada bir uzmandan psikolojik destek al.

Hukuki NET Güncel Haber

Evli biriyle kaçmak ve sonuçları konulu yargıtay kararı ara
    Evli biriyle kaçmak ve sonuçları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu sorunun forumun kısa zamanda en çok cevaplanan başlığı olmasının nedeni ne olabilir ki?
    .

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı okur123 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu sorunun forumun kısa zamanda en çok cevaplanan başlığı olmasının nedeni ne olabilir ki?
    Önce okulu bitirin. Sonra hayata atılın, emin olun anlayacaksınız. Bu kadar dejenere olmuş bir toplumda böylesine acı çeken bir kardeşimizde hemen herkes ya kızını, ya eşini, ya sevgilisini, ya kardeşini gördü, yazmaktan öte elimizden birşey gelmedi. Sonunun neler olabileceğini en iyimser tahminden en kötü senaryoya kadar kafalarda kaç kez geçtiğini baba/anne olduğunuz gün anlayacaksınız. Her yazan içinde fırtınalar koparak cevapladı her satırını. Sanırım sebebini anlatabildim.
    İyi geceler.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Önce okulu bitirin. Sonra hayata atılın, emin olun anlayacaksınız. Bu kadar dejenere olmuş bir toplumda böylesine acı çeken bir kardeşimizde hemen herkes ya kızını, ya eşini, ya sevgilisini, ya kardeşini gördü, yazmaktan öte elimizden birşey gelmedi. Sonunun neler olabileceğini en iyimser tahminden en kötü senaryoya kadar kafalarda kaç kez geçtiğini baba/anne olduğunuz gün anlayacaksınız. Her yazan içinde fırtınalar koparak cevapladı her satırını. Sanırım sebebini anlatabildim.
    İyi geceler.
    Sağolun objektif yorumunuz için; gerçekten şaşırıyorum ama yazamıyorum.Neden mi?; Hayretler içinde kalıyorum; Ben de genç kızlık evresinden geçtim; Hiç bir zaman evli bir erkek ve kaçmak kavramları asla hafsalamdan geçmedi...

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bazı kişiler forumda yazan başlığı ve son paylaşılanları yazarak yorum yapmışlar. Lütfen ahkam kesmek için yorum yapmayınız. Okumam konusundaki hassas tavrı olan beyfendi ve hanımefendilere teşekkür ediyorum. Kesinlikle yüksek öğretim eğitimimi alacağım. Bu konuda sevdiğim adamın ben ilk zamanlar önemsememiş gibi gözükmeme rağmen çok ciddi teşviği oldu. çünkü kendisi sahiden olgun ve akıllı. ayrıca SAVCILIĞA gitmemi yazan kişi bilsin ki polise gittim ama beni tekrar aileme verdiler. sonra da bir ton dayak baba dediğim adamın cinsel tacizlerinin üzerine tuz biber oldu.

KAÇMAK- AİLEDEN UZAKLAŞMAK İÇİN EVLİLİK GİBİ DURUMLAR ASLA TASVİP ETMEDİĞİM KONULARDIR. ben bunların çok ötesindeyim. herşeyden öte ben genç bir kadınım ve baba yüzünden bunları yaşamamış olsaydım bile yakın süreçte ev kurmak isterdim. TÜRK toplumunun baskıcı tavrı yüzünden genç kızların evlenmek istemesi yanlış yorumlanıyor. pekala genç bir kız hem mutlu bir evlilik hem mutlu bir cinsel yaşam hem mutlu bir aile ortamı hem mutlu bir sosyal bağ kurup hemde isterse öğrenimine devam edebilir. en azından müstakbel eşim bana bu imkanları yaşamam için ciddi teşvikler sunuyor. HAYAT PAYLAŞMAKSA NEDEN KORKUYORSUNUZ? ÇÜNKÜ YA FİKRİNİZ SONRADAN DEĞİŞİRSE DİYE Mİ? HENÜZ KÜÇÜK AKLI ALMIYOR DİYE Mİ?

ben hepinizin endişelerini anladım ama umarım sizde beni anlamışsınızdır. bu forumu açıp sizlere danışmak istememin sebebi, ne zaman bu konuyu sevgilime açsam benim üzüldüğümü ve tedirgin olduğumu sanıp endişeleniyor ve hüzünleniyor. o nedenle sizlere sordum. cevaplarımı aldım. kararımdan dolayı huzurluyum ve sonuna kadar kararımın arkasındayım. asla bir sığınmacılık mantığı değil benim planladığım eylem!!

ben adına baba denilen adamdan cinsel taciz gördüğüm için sürecimin hızlanması adına bunu istiyorum. çünkü adına baba denilen adam durumumu sevdiğim adama paylaştıktan sonra hastanede!! ciddi tedavi görüyor. hukuk çerçevesinde hoş bir durum değil belki ama unutmayın ki polise şikayet ettiğimde polis beni yine aileme verdi.

bazıları bu durumun tekrar yaşandığında sesli ve görüntülü olarak kayıt etmemi ve kayıtla savcılığa gitmemi önerdiler!!! BEYLER VE BAYANLAR!! SİZİN ANNENİZ YADA BABANIZ DEDİĞİNİZ KİŞİ SİZE CİNSEL TACİZ YAPACAK VE SİZ BUNUN TEKRAR OLMASINI BEKLEYECEK SONRADA OLDUĞUNDA KAMERAYA KAYIT EDECEKSİN!! TANRI AŞKINA BU ÖNERİ NASIL BİR İNANÇLA YAPILMIŞTIR.

hepinize teşekkürler

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sende baban tarafından cinsel taciz altında kalmış olsaydın aynen Bu hızla senin konu başlığın ve sorunada o hızla cevap verilirdi.Bazı konuların 155 ve112 geciş üstünlüğü vardır.

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ceren hanım öncelikle yaşamınızın sevgi güven ve huzur dolu bir şekle girmesini diliyorum.

Bu gibi durumlarda herkes tavsiye öğüt vs. vermeyi sever, ben size sadece yaşamınızı kolaylaytırabilecek düşüncelerimi söyleyeceğim. Size uygun olan bir detay varsa kullanırsınız.

Yukarıdaki mesajlardan birisinde nafaka olsada sevdiğim kişi öder, en kötü ihtimal ben çalışır öderim yazmışsınız.

Buradan aklıma şu alternatif geldi, madem bir erkekle yaşam sürebilecek kadar kendinizi olgun hissediyorsunuz ve madem bu uğurda bazı maddi giderleri de gözardı edebilecek fedakarlığa sahip potansiele sahipsiniz, öncelikle kendinize ait küçük bir yer kiralasanız daha iyi olmaz mı?
    Ayaklarınız üstünde duramayacağınızdan mı çekiniyorsunuz?
    Baba figüründeki bir erkeğin baskı ama aynı zamanda himayesinden kaçıp, sevgili -ileride belki eş- figüründeki bir başka erkeğin himaye ama bir noktada da boyunduruğu altına gireceğiniz ihtimalini bir düşünün karar verip uygulamadan önce..
    40 larına gelmiş bir ağabeyiniz olarak, sakın şunu unutmayın, aşk hiçbir zaman başladığı noktada kalmaz, ya sevgiye, güvene, karşılıklı ihtiyaca ve alışkanlığa dönüşür, ya anlaşmazlıklara, itişmelere, tartışmalara ve öldürülen sevgiye dönüşür. Aşk asla aşk olarak kalmaz. Aşk biz erkeklerin gözünde % 80 cinsellik, erotizm ve arzudan % 20 yukarıdaki ulvi duygulardan oluşurken, sizin cinsiyetinizde bu oran tam tersinedir. Ve bizim cinsiyetimizde aşkın ömrü bu ters orantıdan dolayı maselef hanımlarından çok daha kısadır. Ancak çok değer verdiğimiz , çok güvendiğimiz, ve çok ihtiyacımız olan bir kadına aşkımız uzun sürer.
    Bu nedenle uygulamaya geçmeden çok iyi ama çok iyi düşünün derim.
    Eğer eğitim, kültür ve geliriniz, kendi ayaklarınızın üzerinde bir yaşama yetiyor ise, bu yolu düşünün. Gönül ilişkilerinizi ise, kalbiniz nasıl istiyorsa öyle yaşayın.
    Pişmanda olsanız en kötü pişmanlık bile 'acaba yaşasaydım, deneseydim daha mı iyiydi' kuşkusundan iyidir..

Hayatınızda mutluluklar dilerim.

İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İyi geceler.
    Alıntı esmerman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sende baban tarafından cinsel taciz altında kalmış olsaydın aynen Bu hızla senin konu başlığın ve sorunada o hızla cevap verilirdi.Bazı konuların 155 ve112 geciş üstünlüğü vardır.
    Alıntı ceren_ceren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

ben adına baba denilen adamdan cinsel taciz gördüğüm için sürecimin hızlanması adına bunu istiyorum. çünkü adına baba denilen adam durumumu sevdiğim adama paylaştıktan sonra hastanede!! ciddi tedavi görüyor. hukuk çerçevesinde hoş bir durum değil belki ama unutmayın ki polise şikayet ettiğimde polis beni yine aileme verdi.
    Pek çok site üyesinden yaşça büyük olduğumu düşünüyorum. Taciz elbette önemsenmeli ve yetkili makamlarca soruştulmalıdır. Sabi subyanın sizin yorumlarınızdan destek aldığını düşünüyorum. Babasını dövdürdüğünü söyleyen ve yine özveri ile çalışan gecesini, gündüzünü, hayatını suçla mücadeleye adayan bir meslek grubunun suç öğrendiği halde(bknz, tck 279,257) savcılığa intikal ettirmediğini iddia eden bir hanım var. Ben açıkçası hukuku bilgi dışında;( yaş ile ilgili soru) diğer yorumları doğru bulmuyorum. Hiç bir kamu görevlisinin veya savcının taciz edildim iddiası ile gelen birini sebepsiz bir şekilde evine git diyeceğini zannetmiyorum. Kaldı ki bu mümkün değildir.
    Konu okur123 tarafından (08-03-2009 Saat 17:24:40 ) de değiştirilmiştir.
    .

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Ufuk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ceren hanım öncelikle yaşamınızın sevgi güven ve huzur dolu bir şekle girmesini diliyorum.

Bu gibi durumlarda herkes tavsiye öğüt vs. vermeyi sever, ben size sadece yaşamınızı kolaylaytırabilecek düşüncelerimi söyleyeceğim. Size uygun olan bir detay varsa kullanırsınız.

Yukarıdaki mesajlardan birisinde nafaka olsada sevdiğim kişi öder, en kötü ihtimal ben çalışır öderim yazmışsınız.

Buradan aklıma şu alternatif geldi, madem bir erkekle yaşam sürebilecek kadar kendinizi olgun hissediyorsunuz ve madem bu uğurda bazı maddi giderleri de gözardı edebilecek fedakarlığa sahip potansiele sahipsiniz, öncelikle kendinize ait küçük bir yer kiralasanız daha iyi olmaz mı?
    Ayaklarınız üstünde duramayacağınızdan mı çekiniyorsunuz?
    Baba figüründeki bir erkeğin baskı ama aynı zamanda himayesinden kaçıp, sevgili -ileride belki eş- figüründeki bir başka erkeğin himaye ama bir noktada da boyunduruğu altına gireceğiniz ihtimalini bir düşünün karar verip uygulamadan önce..
    40 larına gelmiş bir ağabeyiniz olarak, sakın şunu unutmayın, aşk hiçbir zaman başladığı noktada kalmaz, ya sevgiye, güvene, karşılıklı ihtiyaca ve alışkanlığa dönüşür, ya anlaşmazlıklara, itişmelere, tartışmalara ve öldürülen sevgiye dönüşür. Aşk asla aşk olarak kalmaz. Aşk biz erkeklerin gözünde % 80 cinsellik, erotizm ve arzudan % 20 yukarıdaki ulvi duygulardan oluşurken, sizin cinsiyetinizde bu oran tam tersinedir. Ve bizim cinsiyetimizde aşkın ömrü bu ters orantıdan dolayı maselef hanımlarından çok daha kısadır. Ancak çok değer verdiğimiz , çok güvendiğimiz, ve çok ihtiyacımız olan bir kadına aşkımız uzun sürer.
    Bu nedenle uygulamaya geçmeden çok iyi ama çok iyi düşünün derim.
    Eğer eğitim, kültür ve geliriniz, kendi ayaklarınızın üzerinde bir yaşama yetiyor ise, bu yolu düşünün. Gönül ilişkilerinizi ise, kalbiniz nasıl istiyorsa öyle yaşayın.
    Pişmanda olsanız en kötü pişmanlık bile 'acaba yaşasaydım, deneseydim daha mı iyiydi' kuşkusundan iyidir..

Hayatınızda mutluluklar dilerim.
    Düşünceli yaklaşımınız için teşekkür ederim. Yazmak istediklerinizi çok iyi anladığıma inanıyorum. Kendi evimi tutmak fikri elbette sıkıntılardan ve adına baba denilen kişiden uzaklaşmak için bir seçenek. Evet kesinlikle tek başıma bile olsam kendi ayaklarım üzerinde durabilirim.

Fakat ben bir aşığım. Yani hem mantığımla hemde tüm duygularımla seviyorum. Sevdiğim adam ve müstakbel eşimin evliliği sadece resmi olarak devam etmekte ve uzun zamandır boşanma davası devam etmekte. Yani onun evli olduğunu düşünen ve benim evli biriyle kaçacağım fikrine sahip olanlar için ayrıca yazmak istedim.

sevdiğim adam bir tiyatro ve sinema eğitmeni. yazar. fikri ve bilgisi olan tecrübesi olan birisi. Ben henüz 18 yaşında olmama rağmen nerdeyse her fırsatta paylaştığımız bilgilerle bende onun yaşına yakın bilgiye sahip olmaktayım.

Ne yazık ki günümüzde sadece küçük problemlerinden dolayı evinden kaçmak isteyen kızlar var. Hatta böyle arkadaşlarım var benim. Henüz lise öğrencisiyim ben, o nedenle bunları her gün görüyorum. Arkadaşlarımın neredeyse tamamı evlerinden kaçmak ve barlarda eğlenmek, kluplerde takılmak adına erkek arkadaş dedikleri yaşamla alakası olmayan tiplerle eğlenmek için evlerinden kaçmak istiyorlar. Benim bunlarla bir ilgim yoktur. Bu arkadaşlarıma acıyorum hatta. Ben yaşamda iz bırakmak felsefesindeyim.

Ve ben sevdiğim adamla birlikte bunu yapacağım.

Herkesi anlayışla karşılıyorum. Hassasiyetinizi anlıyorum. Ama öyle inanıyorum ki benim durumum çok farklı ve bende yaşıtlarıma göre çok farklıyım.

Ben sadece 7 Şubat 1991 doğumlu olarak sevdiğim adamla kaçarsam sonuçlarında beni tekrar aileme teslim ederler mi yada sevdiğim adam bu yüzden gözaltına alınır ve ben yine yalnız kalır mıyım endişesiyle sormak istedim ve çok saygıdeğer kişiler beni aydınlattılar. Bunları sevdiğim kişiye sorduğumda benim için daha çok kaygınlanıyordu.

Tekrar yaklaşımınızdaki incelik için teşekkür ederim. Bu forumu belki daha sonra genç bir kız okur aklı karışır düşüncesiyle kaldırmak daha uygun olabilir.

Teşekkür ederim.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Pek çok site üyesinden yaşça büyük olduğumu düşünüyorum. Taciz elbette önemsenmeli ve yetkili makamlarca soruştulmalıdır. Sabi subyanın sizin yorumlarınızdan destek aldığını düşünüyorum. Babasını dövdürdüğünü söyleyen ve yine özveri ile çalışan gecesini, gündüzünü, hayatını suçla mücadeleye adayan bir meslek grubunun suç öğrendiği halde(bknz, tck 279,257) savcılığa intikal ettirmediğini iddia eden bir hanım var. Ben açıkçası hukuku bilgi dışında;( yaş ile ilgili soru) diğer yorumları doğru bulmuyorum. Hiç bir kamu görevlisinin veya savcının taciz edildim iddiası ile gelen birini sebepsiz bir şekilde evine git diyeceğini zannetmiyorum. Kaldı ki bu mümkün değildir.

Sayın beyfendi; daha önceki cevaplarımı okursanız savcının tumumunu anlarsınız. Annemin ifadesi alındı ve annem şahsiyetten yoksun baba ünvanlı kişinin psikolojik problemlerinden, agresif tavrından, tehditlerinden ve kendisinden korktuğu için "kızım yanlış anlamıştır, bu aralar derslerinden dolayı yorgun ve yoğun, yanlışlık olmuştur" gibi ifade verince beni tekrar geri yolladırlar.

Ben bilirim ki bir avukat olay hakkında yorum yapmadan önce olayın başından itibaren olan akışını öğrenir ve ona göre yorum yapar. Ama ne yazık ki bazı kişiler son yorumlara göre yorum yazıyor. Kimse benim yerimde değil. Kimse benim çektiğimi çekmedi. Ayrıca baba denen şahsiyeti dövdürmedim. Sadece bunu müstakbel eşimle paylaşmak zorunda kaldım ve kendisi onu dövmedi, ayağı taşa takıldı kafasını yardı, ağaçtan düştü bacağını kırdı, araba çarptı kaburga kemikleri kırıldı ve yanlışlıkla ve de büyük bir cehalette bilmeden taksimdeki gay barlardan birine girdi. iyi oldu. hukuk ne yapıyor? delinin var mı diyor? inanmak için delil istiyor!! yapmayın!! sadece burada yazmakla olmuyor! bu ülkede babasından hamile kalmış kızlar var! ahkam kesmek çok kolay ama bu sorunla ilgili ben ulusal medyada birleşmiş ve örgütleşmiş bir avukat topluluğu görmedim.

biraz düşünmeli insanlar...

+ Konuyu Yanıtla
7 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

evli adamla kacmak

https:www.hukuki.netshowthread.php53369-Evli-biriyle-kacmak-ve-sonuclari

evli bayan bir baskasina kacarsaevli adama kaçmak istiyorumevli bir kadin kacarsa ne olur24 yazindaki kiz evli adamla kacarsa cezasievli kadin evden kacma hukukevli kadinin baskasina gitmesi hukukEvli olan birinin bir baskasina kacmasievli adama kacmakbosanma davasi devam eden kadinla kacmakmusta evli adam ile evli kadin kacma davasievli kadinla kacmak www.hukuki.netevli bi adamla kacmak hukukenevli bi bayanin evli bi adamla kacmasi www.hukuki.netevli kadinla kacmanin sonuclarievli kadinin baskasina kacmasievli birinin baskasina kacmasi durumunda nolurhttp:www.hukuki.netshowthread.php53369-Evli-biriyle-kacmak-ve-sonuclari
Forum