+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Boşanma sebeplerim yeterli mi sizce

Boşanma sebeplerim yeterli mi sizce Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma sebeplerim yeterli mi sizce

Meraba.size danışmak istediğim bir konu var .4 aylık evliyim eşiminde benimde 2 ci evliliğimiz.benim ilk evliliğm 2003 te bitmişti eşim bayan ise 1 yıl önce şiddetli geçimsizlikten ayrılmıs biri idi.evliliğimiz başladığı günden itibaren eşimde bir otorite kurma dediğim dediklik herşeyi benbilirim kişiliği vardı içki alışkanlığı olan bir bayandı yani almazsan ben gider alırım dien biri idi.4 ay evliliğim süresince eşimin tuttugu eve yerleştim baska bir sehire yani ben bilecikliyim o bursada oturuyordu yanına yerleştim evlendik.kriz sebebi ve mesleğiminde krizde bulunmayan bir iş oldugu yani makina sektörü tornacılık bursada zor bulunuor bu dönemde.iş sıkıntısı çektim fakat evlenirken eşim ikimiz çalısacağız vaati ile beni oraya getirtmişti bursaya tasınma sebebim 2 kişi çalısıp mücadele etmekti.7 ay antidepresan kullanmış biri idi ve biraz daha rahatsızlığı ilelemişti eş ev düşünmüordu ne yemek ne temizlik nede birsey sabaha kadar uyumuyor gündüzde akşama kadar yatıyordu.tabiki bu arada sık sık kavgalarda oluordu ki benimde psikolojimi bozmaya basladı tanımadığım bir sehir destek olmayan kavgacı bir eş verdiği vaatler falan.ilerleyen günlerde köye gidiceğini söledi ve gitti ama ben cep telini hep meskul yakalıyordum bi pazar günü arkadasımın arabası ile almaya gittim gece köyde deildi aradım neredesin köydeyim dedi ben dedimki bende köydeyim sen yoksun hakaret edip kapattı.eve geldiğimde eve dönmüştü nerede oldugunu sordum bi bayan arkadasında oldugunu söledi sana süpriz yapacaktım geldim die dedi ama buda bir rivayetti çünkü bir yalan sölemişti köydeyim deyip.daha ilerliyen günlerde çantasında bir ev anahtarı buldum sordum nerenin bu kardeşinin oldugunu söledi bende kardeşini aradım onun dediğide hayır anahtar benim deil.eve geldiğimde eşime sordum anahtar kimin yine kardeşinin oldugunu söyledi dedim be aradım kardeşini onun deilmiş sonra itiraf etti yine bir rivayetle bayan arkadasımın bodrum kat anahtarı depo gibi biyerin boşanırsak esyalarımı koyucam tabi bu rivayet yalanlar üzerine sölenen bişey..onuda yuttum daha sonra bir gün bi abimin yanına gittim eşimi aradım yatıyorum dedi gittiğim abimlede onlar eskiden arkadastı kardeş gibi abi dedim bi bak bakim eşim msndemi baktık msnde kamera açtır abi dedim yatacam diordu kamera açtırdık baktım ki eski kullanmadıgımız telde konuşuyor beni görmüor kamerada tabi aradım dedim sen benden gizli baska bir hatmı kullanıosun hayır dedi ama kamerada görüordum eve gittim bastan yalan söledi hayır dedi sonradan itiraf etti dedi kullanıyordum eski eşimin ablası ile konusuyordum sen kızarsın diye söleyemedim ama yine bir yalan daha sölemişti.evlendiğimiz dönemde onun mailinde bir erkekten mail yakalamıstım hep kafamda çelişki idi ilerliyen sabahlarda onun msnini açtım o adam açıktı selamlastık ben esim gibi yazıordum boşandıgımızı söledim eşimin azıyla yanına gelimmi dedi gel dedim özledim seni falan demeye basladı onada sinirden öldüm yani artık okadar yalanın üzerine birde onu görmüştüm okadar seyine ragmen biliyorum yanlıs ama ona 2 tokat attım ve elimden kaza çıkmasın diede ailemin yanına döndüm.suanda beni arayıp gel ikimiz birlikte dava açıp boşanalım dior bende diyorum ki sen git aç ben nasılsa bu lekeleri tasıyamam boşanmaya mahkemeye gelirim.ve beni tehdit etmeye basladı ilk evliliğinin boşanma kararıda elimde falan diye aslında ilk evliliğimde korkacagım hiç bişey yok yanlıs birseyde yapmadım kesinlikle ama 4 yıl geçmiş ayrılınmıs bir konuyu gündeme getirmesi canımı sıktı.ayrıca ben evden ayrılırken ailemin aldıgı bilezikleride aldım kendi aldıgı bilezikleri kaldı ve 2 tanede bilezik bozdurmustuk beni hırsızlıkla telde suçladı yani onun parası gitmiş benim param saglığım gitmemiş gibi boşanmamak yuvam yıkılmasın diye çok dayandım ama yapamıyorum soracağım seyler anlattıklarım sahitleride var bunların hatta daha yarısını anlattım bu kişiden boşanmama ve saglığımı psikolojimin bozulmasına sebep oldugu için hak talep etmeme yeterli olurmu ve eski boşanmamın bu evlilik boşanmasında ne etkisi olur eşim avukat yanında çalısmıstı 6 sene kendisi çok bildiğini sanan bir insandır bilgiçtir yani merak ettiğim konular bunlar cevabınızı bekliyorum şimdiden çok tşk ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma sebeplerim yeterli mi sizce konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma sebeplerim yeterli mi sizce konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma sebeplerim yeterlimi sizce

Geçmiş olsun belliki canınız yanmış. Ama birde tane tane anlatsaydınız, imla kurallarına dikkat etseydiniz, madde madde de belirteydiniz daha anlaşılır olacakmış.

" bu kişiden boşanmama ve saglığımı psikolojimin bozulmasına sebep oldugu için hak talep etmeme yeterli olurmu ve eski boşanmamın bu evlilik boşanmasında ne etkisi olur eşim avukat yanında çalısmıstı 6 sene kendisi çok bildiğini sanan bir insandır bilgiçtir"

eşiniz gel anlaşalım boşanalım demiş, uzatmadan boşanın olsun bitsin, ama amacınız sie yapılanların hesabını sormaksa ona birşey diyemem, eski boşanmanızın bu konuda etkisi olmaz (tabii eski boşanma nedeninizi bilmiyoruz), eşinizin bir avukat yanında çalışmış olması onu aukat yapmaz, bilgiç olmasıda ona fayda sağlamaz, sağlığınızın, psikolojinizin bozulduğunu, boşanmanıa neden olan (yukarıdaki metinde anlattığınız) iddialarınızı tanık ifadeleri ve deliller ile ispatlarsanız tazminat talep edebilrisiniz..
    Tekrar geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir an yaprak dökümündeki olaylar serisine benzettim. Kötü şeyler durmaksızın üst üste gelir ya.

Çok geçmiş olsun.
    Eşinize boşanma sebeplerinden biri ile dava açabilirsiniz. Ancak hangi sebeple açarsanız onu mahkemede ispatlamak zorundasınız. Elinizde kesin net somut deliller ile boşanma davası açın derim. Böylece kendisinden tazminat da alabilirsiniz.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biraz uzun oldugunun farkındayım, eşim gel boşanalım diyor. Evet bende boşanıp bir an önce lekeden kurtulmak istiyorum. Durumum olmadığından dolayı gidemiyorum mutlaka gideceğim tabi, fakat 3 4 aylık evliyiz ayrıca benim canım çok yandı. Eski evlenip ayrıldıgım konuda da hiç bir korkum yok ama onun danıstığı kişiler oldugu için birde yıllar önce 21 yasında oldugum dönemde basımdan gecen seyi karıstırması moralimi bozdu .İlk evliliğimdede şiddetli geçimsizlikten haklı bulunarak boşanmıstım. Eski davamın dosyaları ile tehdit etmesi birşey olmadan birsey ler yaratmaya çalısması suçlarını örtercesine davranması beni dahada üzüyor. Tabiki bende bir an önce ayrılmak istiyorum ama onun yapabileceği kurnazlıklardan korkuyorum. Bilgiç dememdeki konu oydu. Benim bana yalan söylediğine dair şahitlerimde var. Asla evimi eşimi mahçup edecek bir yalan sölemedim ve asla onu muhtaç etmedim 3 4 ay zarfında.Soracağım ilk şey benim sebeplerim sahitli boşanmama yeterlimi? 2.si eski boşanma davamın bu davada ne etkisi olur eski boşanma davamdada saygısızlık hakaret falan oldugundan dolayı şiddetli geçimsizlikten ayrılmıstık, aramızda bir kavga olmustu ama öyle rapor yahut resmiyete dönemeyen bir kavga idi.Eski davamın etkisi olurmu? Tekrardan söyleyeyim sadece şiddetli geçimsizlikten ayrıldık ve çok uzun yıllar oldu.
    3 cü sorum karsılıklı anlaşarak boşana bilirmiyiz yada o dava açacakmıs açtıgını ve durdurduğunu söyledi devam ettirse bende sahitlerimle iddialarımı kanıtlasam hemen boşanabilirmiyim?Ondan birsey talep etmemden korkuyor sanırım ki artık bu tür çirkefliklere basladı bir bayana yakısmayacak şeyler yaptı..
    Konu sadecesen tarafından (03-03-2009 Saat 23:15:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sadecesen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    biraz uzun oldugunun farkındayım eşim gel boşanalım dioyor evet bende boşanıp bir an önce lekeden kurtulmak istiyorum.ama durumum olmadığından dolayı gidemiyorum mutlaka gidicem tabi fakat 3 4 aylık evliyiz ayrıca benim canım çok yandı eski evlenip ayrıldıgım konudada hiç bir korkum yok ama onun danıstığı kişiler oldugu için birde yıllar önce 21 yasında oldugum dönemde basımdan gecen seyi karıstırması moralimi bozdu .ilk evliliğimdede şiddetli geçimsizlikten haklı bulunarak boşanmıstım eski davamın dosyaları ile tehdit etmesi birşey olmadan birsey ler yaratmaya çalısması suçlarını örtercesine davranması beni dahada üzüyor tabiki bende bir an önce ayrılmak istiyorum ama onun yapabileceği kurnazlıklardan korkuyorum bilgiç dememdeki konu oydu benim bana yalan sölediğine dair şahitlerimde var asla evimi eşimi mahçup edecek bir yalan sölemedim ve asla onu muhtaç etmedim 3 4 ay zarfında.soracağım ilk şey benim sebeplerim sahitli boşanmama yeterlimi. 2.si eski boşanma davamın bu davada ne etkisi olur eski boşanma davamdada saygısızlık hakaret falan oldugundan dolayı şiddetli geçimsizlikten ayrılmıstık aramızda bir kavga olmustu ama öle rapor yahut resmiyete dönemeyen bir kavga idi.eski davamın etkisi olurmu tabi tekrardan sölim sadece şiddetli geçimsizlikten ayrıldık ve çok zuun yıllar oldu.3 cü sorum karsılıklı anlaşarak boşana bilirmiyiz.ondan birsey talep etmemden korkuyor sanırım ki artık bu tür çirkefliklere basladı bir bayana yakısmayacak şeyler yaptı.tşkler şimdiden.
    1- Eski boşanma davanızın bu boşanmanız ile ilgisi yok. Eski davanızı bu davada konu edemez. (belki kişilik bozukluğu, psikolojik rahatsızlık, şiddet eğilimi, alkol ve madde bağımlılığı gibi nedenleri ve alışkanlıkların devamı var diyebilir)
    2- Çekişmeli bir boşanma davası olacaksa iddialarınızı ispatlamak zorundasınız. Gerek deliller gerekse tanık ifadeleri ile.
    3- Anlaşmalı olarak elbette boşanabilirsiniz ama bunun içinde bir avukatın desteğine ihtiyacınız olacak.

Geçmiş olsun..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (04-03-2009 Saat 11:55:34 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[quote=dardayım;260568]1- Eski boşanma davanızın bu boşanmanız ile ilgisi yok. Eski davanızı bu davada konu edemez. (belki kişilik bozukluğu, psikolojik rahatsızlık, şiddet eğilimi, alkl ve madde bağımlılığı gibi nedenleri ve alışkanlıkalrın devamı var diyebilir)
    2-çekişmeli bir boşanma davası olacaksa iddialarınızı ispatlamak zorudnasınız. Gerek deliller gerekse tanık ifadeleri ile.
    3- Anlaşmalı olarak elbette boşanabilirsiniz ama bunun içind ebir avukatın desteğine ihtiyacınız olacak.

Eski evliliğimde bir tek konu oldu o da bir defa tokat olayı olmustu.
    Mahkemeye yansımadı bile, şiddete eğilimli değilim ama bu evliliğimde de bu 1 kere oldu.
    Yalanları sürekli çıkmaya basladıgında raporluk değil sadece bir tokattı .
    Biliyorum yaptıgım yanlıstı ama bir erkek olarak dayanılmaz acılar çektim hakaretler gördüm.
    Tokat attım ama elime bela almamak için bir an önce yanından ayrıldım onun.
    Antidepresan kullanıyordu uzun zamandır ve ilerlemişti sağlık sorunları.
    Bazen kafası gidip geliyordu sanki.
    Çekişmeli bir boşanma istemiyorum.
    Ayrılacagım bayan dava açtıgını söyledi ama üzerine de tehdit eder gibi eski davanın kararı elimde dedi, moralim bozuldu.
    Gocunduğum birsey yok ama yine gündeme gelmesine üzüldüm.
    O dava açarsa bende durusmada ayrılamak istediğimi söylersem ayrılabilirmiyiz?
    Tabiki hakkımda boşanmak için yalan beyanlarda verecektir eminim, yahut kendi suçlarını bastırmak için.
    Yani attığım tokat yüzünden mahcup bir şekilde duruşmaya çıkmak istemiyorum.
    Yoksa haklı konumda oldugumun bilincindeyim bu konuda fikrinizi söylerseniz sevinirim.
    Teşekkürler şimdiden.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lütfen cümlelerinize büyük harfle başlamaya, noktalama işaretlerini kullanmaya özen gösterin.Yazdıklarınız anlaşılmıyor.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok üzücü olaylar gerçekten sizin adınıza üzüldüm bencede uzatmayın anlaşmalı ayrıl bitsin dava allah kolaylık versin...

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sadecesen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Biraz uzun oldugunun farkındayım, eşim gel boşanalım diyor. Evet bende boşanıp bir an önce lekeden kurtulmak istiyorum. Durumum olmadığından dolayı gidemiyorum mutlaka gideceğim tabi, fakat 3 4 aylık evliyiz ayrıca benim canım çok yandı. Eski evlenip ayrıldıgım konuda da hiç bir korkum yok ama onun danıstığı kişiler oldugu için birde yıllar önce 21 yasında oldugum dönemde basımdan gecen seyi karıstırması moralimi bozdu .İlk evliliğimdede şiddetli geçimsizlikten haklı bulunarak boşanmıstım. Eski davamın dosyaları ile tehdit etmesi birşey olmadan birsey ler yaratmaya çalısması suçlarını örtercesine davranması beni dahada üzüyor. Tabiki bende bir an önce ayrılmak istiyorum ama onun yapabileceği kurnazlıklardan korkuyorum. Bilgiç dememdeki konu oydu. Benim bana yalan söylediğine dair şahitlerimde var. Asla evimi eşimi mahçup edecek bir yalan sölemedim ve asla onu muhtaç etmedim 3 4 ay zarfında.Soracağım ilk şey benim sebeplerim sahitli boşanmama yeterlimi? 2.si eski boşanma davamın bu davada ne etkisi olur eski boşanma davamdada saygısızlık hakaret falan oldugundan dolayı şiddetli geçimsizlikten ayrılmıstık, aramızda bir kavga olmustu ama öyle rapor yahut resmiyete dönemeyen bir kavga idi.Eski davamın etkisi olurmu? Tekrardan söyleyeyim sadece şiddetli geçimsizlikten ayrıldık ve çok uzun yıllar oldu.
    3 cü sorum karsılıklı anlaşarak boşana bilirmiyiz yada o dava açacakmıs açtıgını ve durdurduğunu söyledi devam ettirse bende sahitlerimle iddialarımı kanıtlasam hemen boşanabilirmiyim?Ondan birsey talep etmemden korkuyor sanırım ki artık bu tür çirkefliklere basladı bir bayana yakısmayacak şeyler yaptı..
    Boşanma davanızı açarken anlatığınız sebeplerden herhangi birine dayanabilirsiniz ancak dayandığınız sebep geçerli olmalı ve sizin bu boşanma sebebini ispatlayabilecek deliliniz olmalı eğer bir tazminat talep etme çabası içerisindeyseniz çncelikle duyduğunuz derin sıkıntı ve elemi destekler nitelikte hareket etmelisiniz. Bunun yanı sıra eski evliliğinizin bitiş sebebinin bu dava işle ilgisi olmayacaktır ancak şiddet eğilimi alkol veya uyşturucu madde bağımlılığına eğilim gibi durumlar gündeme gelirse eşiniz mahkemede bu durumu göstermeye çalışacaktır. Bunun dışında sizi eski evliliğinizin bitiş sebebiyle bağlayan sınrılayan bir şey olmaz.
    Çok geçmiş olsun ancak verilebilecek en iyi öneri kendinize bir avukat tutmanızdır.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: