+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Kredi Kartı Sorunu

Kredi Kartı Sorunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    mardin
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi Kartı Sorunu

Merhaba Adim Savaş Ateş...maalesef Benimde Sorunum Buradaki Ve Türkiyedeki Birçok Kişi Gibi Kredi Kartalri Yani Başa Bela Kredi Kartlari..ben Hem Danişmak Hemde Dertleşmek Istiyorum Fazla Bir çare Bulabileceğimi Zannetmiyorum Ama Işte Ne Yapalim Dediğim Gibi Bir Nevi Dertleşme...herkesten şimdiden özür Dilerim Başinizi Ağritirsam...ben Hemen Hemen 10-15 Yil Civarinda Kredi Karti Kullaniyorum Ve Baya Bir Aşirisina Kaçip Bugüne Kadar Hatirlamiyorum Tam Olarak Ama 12-15 Kadar Kredi Kartim Vardi Ve Maalesef Ben Yani Kafasiz Ben çoğunu Kullandim Ama öyle Ama Böyle,belli Bir Döneme Kadar Yani 3 Ay öncesine Kadar ödmelerini şöyle Veya Böyle Yapabiliyordum.fakat Işte Hepsiniz Tikandiği O An Geldi Ve Hepsi Tikandi Anlayacağiniz Bütün Kredi Kartlarina ödeyememek üzere Tikandi.ilk Etapta Eşimle Oturup Konuştum Böyleyken Böyle Dedim Tabii Ki Eşim Hakli Olarak Bu Arada 17 Yillik Ta Evliyim Ve B2 Oğlum Var Biri 14 Yaşinda Bir Zavallimda Daha 4 Yaşinda Neyse Eşimle Konuşur Konuşmaz Eşim Ayilip Bayildi çok Kötü Bir 1 Ay Geçirdi Bu Arada Psikolojisi De Iyice Bozuldu Bir Ara Gece Saat 03.00 De Balkon Penceresinde Son Anda Yakaladim,çocuklarimi Ve Kendini öldüreceğini Söyledi Yani Anlayacağiniz Gerçekten çok Kötü Günler Geçiriyoruz,neyse Bir Arabam Vardi Onu Sattim 19.000 Ytl.civarin Da Bir Parayi Ve Bunu üzerinde Eş Dost Akrabadan Toplanan Nakit Ve Altin Benzeri Parayla Bir Kismini ödedim Fakat Gel Gelelim Oda Yeterli Değil Ve şu Anda En Az 3 Banka Ki Bunlar Büyük Meblağ Olanlar Ki Birisi 7.000 Ytl Diğeri De Hemen Hemen 7.000 Ytl Civari Birde ödeme Yaptiğim Bankalardan Birisi 4 Ay Süre Verdi Ayda 1.500 Ytl.3 Ay Ve Son ödeme 1.400 Olmak üzere Ama Sonuç Olarak O Iki Bankaninda 3.ekstresi çikti Birinin Hatta şu An Bu Yaziyi Yazdiğim Gün Son Günü Ve Yarin Itibari Ile Muaccel Olacak Borç Ve Ben Dahada Batağa Gireceğim..açikçasi Buradaki Birçok Konudan Bir şey Anlayamadim Nerelere Nasil Başvurulur Nasil ödeme Yapilir Onlari Dahi Anlayamadim Yanliş Anlamayin Salak Değilim Ama Kafam Artik Yerinde Değil Ve Inanin çocuklarim Ve Ailem Olmasa Bu Yaptiğim Salakliklari Kendimi Yok Ederek ödeyeceğim Ama Maalesef Elim Kolum Bağli Ailemi Kaybetmek Istemiyorum Ne Yapacağimi Nereye Başvurup Bu Işlerden Nasil Kurtulacağimi Bilemiyorum.bu Arada Maaşimda 660 Ytl Ne Güzel öderim Değilmi Bu Borçlari..neyse Tekrar Herkesten özür Diliyorum Biliyorum Bana Kimse Yardim Edemez Allahtan Başka...????eğer Yazimi Yazarken Bir Hata Yaptiysam Forum Yetkililerinden De özür Dilerim...herkese Beni Bu Yaptiklarimda Ne Olur Ibret Olsun Saygilar..yardimci Olacak Herkese Teşekkürler şimdiden..benim Ricam Bu Noktada Yani Muaccel Olduktan Ilk Yapmam Gereken Nedir Ne Olur Bilgi Verin Inanin Hiç Iyi Değilim Ve Boş Boş Dolaniyorum Ne Yapacağimi Bilmeden..

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi Kartı Sorunu konulu yargıtay kararı ara
    Kredi Kartı Sorunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

siz durumunuzun zaten farkındasınız ve bu duruma nasıl geldiğinizi bildiğinizi sanıyorum kendi canınıza ilişkin söylediklerinizi ciddiye almak istemiyorum bunun çözüm olmadığını bilebilecek olgunluğa sahip olduğunuzu geride kalanları öncelikle düşüneceğinizi sanıyorum

sorunuzun çozümü kolay değil fikrimce tüm kartlarınızı iptal ediniz. bankalar ile tek tek görüşerek mali durumunuzu gelecek ile ilgili bir borç ödeme projeksiyonunu izah ediniz

bankalar böyle bir teklifte iki degişik yaklaşım gösterebilir

birincisi her bankanın böyle durumlar için belirlediği kuralları vardır yani borcun taksitlendirilmesi kaç vade olacak ne kadar peşin olacak gibi bu kurallara uygun bir teklif yaparsanız bankalar bu teklife göre bir anlaşma yapabilir ancak sizin ödeme gücünüz bankanın planına uymaz ise banka sizinle anlaşmak istemeyebilecektir. Bu durumda hakkınızda yapılacak icra takibi neticesinde eğer itiraz etmez ve kesinleşirse veya itiraz ederde yargılama sonucunda itirazınız iptal edilirse veya icra takibi öncesi ihtiyate olmak üzere mal varlıklarınız haczedilir ve paraya çevrilebilir. bankalar haczi kabil mal bulunmayıncaya kadar bu işlemlere devam eder ve sonunda borç hala kapanmaz ise icra takibini aciz vesikasına bağlar ve kapatırlar. bu kapatma borcun kapanması anlamına gelmeyip sizin yeni bir malınızın olduğunu tespit edildiği anda canlandırılabilir bir takip haline gelir.

Bu genel açıkalamalardan sonra icra hukukuna ilişkin haklarınız olabilir ki bu soruların cevabı size gönderilen ihtarname bilgileri ödeme emri bilgileri faiz ve benzeri detaylı bilgileri öğrenmeden cevaplanması zordur.

sorununuzun temel çozümü bankayla anlaşmaktır.

size bir avukata başvurun diyeceğim ama cevabınızı tahmin edebiliyorum Allah size sabırlık versin dirayetli olun eninde sonunda bu kötü günler geçer

Nerede
    mardin
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ilginize Gerçekten çok Teşekkür Ederim..ama Dediğiniz Gibi Benim Durumum çok Zor Ve Hala Ne Yapacağimi Bilemiyorum Dediğim Gibi Benim Için öncelik Ailemde çocuklarimda Onlari Bu Hale Getirdiğim Içinde Kendime Lanetler Okuyorum Ama Onunda Faydasi Olmuyor.birşey öğrenmek Istiyorum Bu Tür Konularda Avukatlik ücretleri Nasildir Veya Bana Neye Patlar Yapamayacağim Ama En Azindan Bilgim Olsun..tekrar Teşekkürler Saygilar..

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bulunduğunuz ilin barosuna başvurarak yardım isteyin

Nerede
    yozgat, merkez, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

öncelikle allah kolaylık versin, avukat değilim ve bu konulardada ancak sizin gibi bu sitede okuduklarımdan bilgi sahibi oldum, bu siteleri okumamın sebebinide sende benim kadar bilirsin, maalesef sana yardımcı olamam ama benimde senin durumunda olduğumu bilmen biraz rahatlatır diye yazıyorum, anladığım kadarıyla kendine ait birşeyin kalmamıştır çünkü bu psikolojide 100 milyarlık malın olsa 20 milyara satar bu beldan kurtulursun, şimdi sana haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum, icradan yazı gelince mal beyanında bulun borçlarını, gelirini ve durumunu bildir burdan sonra, ailenin zaten haberi varmış onlara, sonunda hapis olmadığını, mal bulunmadığı için icraya gelip sadece evde oturma grubu, çamaşır makinası varsa onu alacaklarını, bunlarsızda yaşayabileceğinizi, çevreden utanma duygusu var, onuda artık bu icra durumları bitsin, başka bir yere taşınıp bir nebze bu durumdanda kurtulacağınızı anlatın, zaten alacak birşeyleri yok, daha doğrusu verecek bir canınız var, onuda kanunen almaya yetkileri yok korkmayın, ailenizide bilgisizlikten kurtarıp böyle böyle olur, en fazla evdeki eşyalar gider, bunun içinde güzel bir aileyi söndürmemeniz gerektiğini anlatırsınız. size yine benden iyi olduğunuzu söyleyimde biraz daha rahat edin hiç yoktan borç sadece kendi kartlarınıza, ya başka bir arkadaşınızın kartınada borcunuz olsaydıda ödeyemeseydiniz, bence asıl kötü olan bu, allah sanada banada, kredi kart borcu olan herkese yardım etsin.

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkey.
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn savaşateş

durumunuz gerçekten üzücü ama sizi benden başkası anlayamaz ben yaklaşık 1999 dan bu yana icra üzerinden kefalet borçlar da dahil 125 dosya temizleme çalıştım son 20 dosyam kaldı. ama ölümü düşünmdedim. size hukuki olarak avukat arkadaşlar bilgi vermiş zaten ama olayın karşı tarafı olarak ben de yardımcı olamak isterim.

şu an bankalardan size bir ihtarname geldi mi eğer ihtarname geldiğinde sizde noterden iik 68 maddelerine göre size tebliğinden 7 gün içinde itirazda bulunun bu size teligat kanunudaki sürelerle birlikte en az 2 ay kazandırır. bu arada gecekondu semtleri yada gelir seviyesinin düşük olduğu yerlerin birinde bir yer kiralayın oraya 3,5 adet ikinci el eşya koyun tüm bankalara noter kanalı tebligat adresinizin burada olduğunu belirtin resmi muhtarlık adresinizi de buraya nakil edin.

ihtarnamenize cevap geldiğinde bankalara ödeme gücünüzün olamadığını ödelerinizi yapabileceğiniz taksitleri içeren ikinci bir cevap niteliğinde ödeme planı gönderin bankalar bunu bazen değer verip sizin planınızı kabul edebililer. etmezlerse size icra emri gelir.

7 gün içerisnde gelir, gider, menkul ve g. menkulleriniz ile ödeme yapıp yapamacağınızı içeren mal beyanınızı tek tek dökerek yazın örneğin----marka buzdolabı gibi bununla beraber hem ana paraya hem de fazilerinize itiraz edin iyi niyetli olduğunuzu ödeme planını dahi noter kanalı ile bankaya ilettiğinizi gösteren ihtarnamenize cevabınızın fotokopisini ekleyin bu arada mal beyanında bulunurken eşyalarınızı belirtirken gelir seviyesi düşük olan semtteki eşyalarını belirtin mal beyanınında belirtilen eşyalar aynen bulunmalıdır ki mal kaçırma konusunda başınız derde girmesin.

itirazınıza karşı banka avukatları itirazın iptali davası açarlar bu dava süresinde evinize haciz işlemi uygulanmaz. bu işlemlerin sürecide yaklaşık 18 ay gibi sürer. bunun sonucunda haciz kesinleşir hecze gelirler evinizde hacze değer bir şey bulamazlarsa maaşınıza gelirler
    onunda 1/4'ne gelirler eğer özel sektör çalışanı iseniz maaşınızıresmi de
    düşük gösterirsiniz geri ödemeler düşük olduğunda bunu alması yıllar sürer ayrıca diğer hacizler de sıraya girer. alacaklı vekili burada yapacağı iki şey var ya senelerin geçmesini sıranın gelmesini bekler ya da aciz vesikası alır. sizin ödeme yapmanızı ve eğer bu süre içinde mal sahibi olursanız bunu kanıtlaması gerekir.

bu süreç anında sizde sadece kullandığınız parayı tüm faiz ve yargılama giderlerini red ederek bankanın özellikle diyorum bankanın hukuk işlerini ararsınız orada sadece kullandığınız tutarın anlaşmasını yaparsınız
    ki kullanılan tutar her zaman düşüktür. dosyalarınızı kapatırsınız.

inannın bana ellerinde yapacakları hiçbir şey kalmadığında sadece kullandığınız paranın geri dönmesi için can atarlar. ben hep böyle kapattım.

sakın aile düzeninizi bozmayın şöyle diyorum aile gerçekten bir aile ise iki elle sıkı sıkı birbirinize sarılın kale içten yıkılır. sizin kaleniz sağlam olsun kimse size bir şey yapamaz. yaşadığımız dünya da ölümden gayri herşeye çare bulunur yeter ki çare bulmak için uğraşın

bu arada bütün internet sitelerinde icra iflas kanunu, ceza kanunu ve medeni kanun mevcut bunları alın okuyun zaman içerinde gelişen olaylar neticesinde bu kanunlardan yararlanın

unutmayın bir tek kanun var alacaklı ve borçlu için sakin ve dikkatle okuyun size bir şey daha söylemek isterim insan önce kendi kendinin doktoru olmalı nereye gideceğini hangi yolu izleyeceğinizi karar verin gerisi gelir nasıl olsa

Nerede
    mardin
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yardimci Olup Bilgi Veren Tüm Herkese Teşkkür Ederim..demekki Bu Dünyada Sizler Gibi Insanlarda Kalmiş...benim Durumumda Olan Herkese Allah Yardim Etsin..am Bir şekilde Bu Bankalarin Oyununa Birilerinin özellikle Devletin üst Kademesinde Oturup Koltuk Davasina Düşmüş Insanlarinda Artik Bu Durumlari Görmesi Ve Bir çare üretip Bu Resmi Soygunlari Durdurmasi Lazim,her Ne Kadar Hata Bizlerin Olsada...!!!neyse Herkese Saygilar...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba

benim de kredi kartlarımla başım belada. 4 bankaya toplam borcum 6 milyar kadar. kartlarımdan birisi için bankayula bir ödeme planı çıkardık ve borcumu taksitlendirerek ödemeye başladım. ancak bu esnada diğer kartlara yetiri kadar ödeme yapamadığım için iki bankadan ihbarname geldi evime.

ağustos ayı başında askere gideceğim için çalıştığım okuldan ücretsiz izne ayrılacağım. oturduğum evi de birkaç gün önce boşaltıp eşyalarımla birlikte ailemin yanına geldim. askerlikten önceki bir aylık süreyi onların yanında geçireceğim. bankalarla tüm yazışmalarım boşalttığım evin adresine geliyordu. adres değişikliği de yapmadım. zira ailemi bu işe karıştırmak istemiyorum.

bu durumda bana ne olur? yani banka bana haciz gönderebilir mi? bankadaki adreste oturmuyorum artık. bu durumda kanunen yapmakla yükümlü olduğum birşey var mı acaba?

merak ettiğim bir diğer husus da, bankaların maaşıma haciz koymaları halinde bu haciz ek ders ücretleri ve banka hesaplarıma yatabilecek başka paraları da bağlar mı?

göstereceğiniz ilgiye ve yanıtlarınıza şimdiden teşekkür ediyorum..

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın aköz ün tavsiyelerinin hukukçu tavsiyesi olmadığını hatırlatmak isterim

Konuyu sürekli olarak bankaların bir oyunu gibi görmek ne kadar doğru bilmiyorum. Kredi kartını kullanırken düşünmeniz gereken hususları almanız gereken önlemleri siz almadınız diye bankaları suçlamak çok doğru değildir. Bankalar para kazanmak amacı ile ticaret yapan özel nitelikli ticari şirketlerdir. Bankalar para satar ve sattığı paradan para kazanır. Bankaların faaliyet alanı budur. Burada fahiş faizlerden şikayet edilebilir. Burada bankanın haklarını kötüye kullanılmasından söz edilebilir. ama paranızı Mevduata yatırdığınızda alacağınız faizin ne kadar yüksek olmasını istediğinizi, keza sırf daha fazla faiz almak için hesaplarını off shore hesaplara aktaranları, krizde bankaların bir ara yüzde 1500 oranlarında mevduat topladığını, banka fona geçince fon yöneticilerinin bu faizleri ödemek istemediğinde mevduat sahiplerinin davalar açarak %1500 den faizi ile birlikte tahsile hak kazandıklarını unutmamak gerekir.

Son söz olarak hiç kimse kendisini koruması için ne devlete ne yasalara güvenmelidir. Herkes yorganını ayağına göre uzatmalıdır. Her nimetin bir külfeti olduğu unutulmamalıdır.

Sözlerim yaşanan mağduriyeti gözardı etmek amacında değildir. Kartlar psikolojik olarak insanları tüketime yöneltir. İnsanların bu zaafiyetlerinden kurtulmaları kendilerini kontrol etmeleri birinci görevleridir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Konuyu sürekli olarak bankaların bir oyunu gibi görmek ne kadar doğru bilmiyorum.
    sayın Tayfun Eyilik,

muhakkak konu tek taraflı bankaların bir oyunu değil. lakin enflasyonun % 10larda olduğu bir ülkede x bankası icra müdürlüğünün gönderdiği haciz yazısında 'ödemezseniz % 157 temerrüt faiziyle.. ' diye söze başlarsa, bu devlet ne işe yarar, bu banka tefeci mi bankacımı diye sorulmaz mı?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: