İyi günler,

20 dairelik apartmanımızda yönetim toplantısı yaptık.
1. toplantı, çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı.
Çoğunluğun aranmadığı 2. toplantıda ise 3 dairenin (mevcut yönetici ve 2 daire) katılımı ile yapıldı.

Yönetici ve yönetim kurulu seçildi, yapılacak işlemlere dair kararlar oy birliği ile alındı.
Ancak bu kararlardan biri yöneticinin hoşuna gitmedi.
Eskiden aidat ve yakıt parası ödemeyen yöneticinin bundan sonra yakıt parasını ödenmesi kararı alındı.

Ancak, bugün öğrendimki yönetici "toplantıya katılan 3 kişiden birinin ben olduğumu ancak daire sahibinin babam olduğunu ve benim vekaletim olmadığını sonradan fark ettiğini söyleyerek" benim verdiğim oyların geçersiz olduğunu söylüyor. 3 senedir bu binada oturuyorum, 2 defa toplantıya katıldım. Daha önceki seferlerde de vekaletim sorulmamıştı.

Toplantı esnasında vekaletin konusu geçmediği halde ve benim imzalamama izin verilmesine rağmen sadece kendi maddi menfaitini düşünerek alınan kararları iptal edebilir mi? Bu arada kendi menfaatine uymayan yukarıdaki madde haricindeki tüm alınan kararların sabit kalacağını söylemektedir.

Diyelim ki benim oyum geçersiz, geriye 2 daire kalıyor. Bunlardan biri yöneticiliğe aday olursa diğer daire maliki onu yönetici seçebilir mi?

Karar defterine yazılıp 2 daire sahibince (ben hariç diğer 2 daire) imzalanan kararlar geçerli midir, değil midir?

Tekrardan apartman toplantısı yapılmalı mıdır; yoksa yapılan toplantı geçerli midir?

Tesekkürler