+ Konuyu Yanıtla
50 / 69 Sayfa İlkİlk ... 102030404142434445464748495051525354555657585960 ... SonSon
491 den 500´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Bahçeşehir, Turkiye.ispanya,bodrum makinist nusret yeprem sokak
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖSS - Hukuk

afedersiniz

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber
    Konu Tuğba Sinem Özsaygılı tarafından (19-07-2009 Saat 14:08:58 ) de değiştirilmiştir. Sebep: aynı mesajdan 2 tane göndermekte nedir ?

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Cevap: ÖSS - Hukuk

merhaba arkadaşlar ,

hem forumdan sorduğunuz hemde KM kutusuna mesaj bıraktığınız için her birinize ayrı ayrı cevap vermektense buraya yazmaya karar verdim. soramamış ama merak edenlerde faydalansın.

bahçeşehir üniversitesi ile ilgili sorular sorulmus ;

vakıf üniversiteleri ve devlet üniversiteleri arasında yaşıyacağın tek fark sistem farklılıkları ve dersleri alıcağın hocaların farklı olmasıdır. Özel üniversiteyi tercih edip burslu okursan bahçeşehir üniversitesinde bursunu kaybetmek gibi bir derdin olmayacaktır. Ayrıca hukuk eğitimini istanbul üniversitesinde olduğu gibi türkçe alıcaksın .. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesindeki hocaların bir çoğu galatasaray , istanbul , marmara üniversitelerinde de eğitim vermeye devam eden hocalardır. Eğer istersen ilk senenin sonunda bahçeşehir üniversitesinin anlaşmalı olduğu üniversitelerden birinde 1 dönem veya 2 dönem erasmus programına giderek avrupa da da eğitimini sürdürebilirsin.

Benim yeniden ÖSS 'ye girsem hangi üniversiteyi tercih ettiğimi sormuşsunuz .. Ben bugün olsa yine bahçeşehir üniversitesini tercih ederim . Bunun nedeni çok kaliteli hocalardan eğitim almış olmam , okulun istanbulun çok merkezi bir noktasında bulunması ve pek tabi ki yurtdışındaki üniversiteler ile sürekli bağlantılı olması.

Tabi bahçeşehir Üniversitesi'nin de her üniversitenin olduğu gibi eksiklikleri var. Örneğin sınav takvimlerimiz çok sıkışık oluyor. Sınavlarımız başladığı günden itibaren aralıksız sınav oluyoruz , bazı zamanlar cumartesi veya pazar günlerine bile sınav koydukları oluyor .Ayrıca bütünleme hakkımız yok . İstanbul üniversitesin de ise öğrenciler sınavlarını 2 hafta gibi uzun bir süreye yayılmış şekilde oluyorlar. finalleri bittikten 1 hafta sonra da tekrar bütünleme sınavları başlıyor. Yani dersleri geçmek biraz daha kolay diyebilirim. Daha rahat bir sınav takvimiyle daha rahat bir sınav dönemi yaşıyabilirsin.

Son olarak hangi üniversiteye gidersen git üniversitede beraber olucağın insanları sen belirleyeceksin bunu asla unutma. ÖSS 'de senden çok daha düşük bir puan almış bir öğrenci de hukuk fakültesinde senden çok daha başarılı olma imkanına sahip olabilir. ÖSYM'nin sisteminin saçmalığı zaten tartışılmıyor bile artık . Bizim üniversitemizi de dereceyle bitiren ya da bitirmeyen her öğrenci şuan istanbulun en iyi bürolarında iş bulmuş durumda. Aslına bakarsan yabancı dil artık en azından istanbulda en önemli faktör. Bana kalırsa öğrencinin hangi üniversiteye gittiğinden çok kendini nasıl yetiştirdiği ve geliştirdiği önemli.. Bu işe kendini adamış bir öğrencinin devlet üniversitesinde ya da vakıf üniversitesinde herhangi bir sorun yaşıyacağını zannetmiyorum. Her zaman söylerim bir vakıf üniversitesi seçiceksen kesinlikle vakıf üniversitesinin fırsatlarından faydalanacaksan seçmelisin yoksa tabiki İstanbul üniversitesi gibi köklü bir kurumdan mezun olmak senin için çok daha iyi olur.

umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka bir sorun olursa her zaman burdayım. Eğer istanbulda oturuyorsan üniversitemizin tercih günlerine katılmanı rica edicem. Orada asistanlar ve hocalarla ileşim kurabilir aynı zamanda üniversitede okuyan öğrencilerin de fikirlerini alabilirsin , bahçeşehir üniversitesinin fırsatlarının neler olduğunu da anlatırlar.

Şimdiden bol şans , dilediğin üniversiteye girip iyi bir eğitim alman dileğiyle .

Yönetim için not : yazım kuralları için afedersiniz , düzeltmeye fırsat olmadı . tatil psikolojisine vermenizi rica ediyorum , herkese iyi günler

Nerede
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Cevap: Tercih öncesi bu işi bilenlerin fikirlerini alabilir miyim?

Alıntı ogucluturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese Merhabalar...

Ben 2009 ÖSS'de TM-2 puan türünde 369 puan aldım ve Türkiye 83.cüsü oldum. Hedefimse şu an için Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Ancak görünen kısmın altında bir çok beklentim var ve Galatasaray'ın bunları karşılayıp karşılayamayacağı hakkında şüphelerim mevcut. Bu şüphelerimin hepsi mezuniyet sonrasına dayandığı için burada böyle bir konu açma gereği duydum.

Sizden ricam bilginiz varsa bu konular hakkında bilgi vermeniz ya da en azından bana bu imkanları sağlayabilecek fakülteler hakkında fikirlerinizi paylaşmanız.

1) Forumda gerçekten çok tartışılan bir konu olmuş ve çok farklı yorumlar, cevaplar gelmiş. Ancak şu an resmi puanlamaya bakarsak en yüksek puanla alan fakülte Galatasaray Hukuk. Bu derece Galatasarayı Türkiye'nin en iyi hukuk fakültesi yapar mı?

2) Mezuniyet sonrasında Galatasaray mezunlarının sektördeki yeri tam olarak nedir? (Benim için en önemli soru budur. Yanlış bir üniversite tercihi yapmak istemiyorum)

3) Mezuniyet sonrasında kariyerime devam etmek istiyorum. Dolayısıyla yurt dışı üniversitelerinde eğitim almayı hedefliyorum. Hukuk dalında kendini ispatlamış en iyi yurt dışı üniversiteleri nerelerdir ve beni bu üniversitelere hangi Türk üniversitesi ulaştırabilir?

4) Şu an karar verememekle birlikte mezun olduktan sonra Hukuk yolunda devam etmek yerine Dışişleri Memurluk Sınavları'na girerek diplomat olmayı da düşünüyorum. Bu yolda hukukçuların şansı ne kadardır?

5) Hakimlik-Savcılık sınav sorularını Ankara Hukuk hocalarının hazırladığına dair bir söylenti tercih yapacak kitle içerisinde son derece popüler. Bunun doğruluğu nedir ve eğer durum buysa diğer üniversitelerin şansı ne kadardır?

6) Mezuniyet sonrasında devlette yükselmek mi, özel sektöre geçmek mi yoksa yukarıda bahsettiğim gibi farklı bir dalda yola devam etmek mi daha makul bir seçim olur?

Biraz fazla şey yazdığımın farkındayım ancak vereceğim karar çok önemli ve bu konuda hata yapmak istemiyorum. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler...
    Öncelikle ÖSS 'deki başarınız için sizi kutlarım ;

1 - Hayır , galatasaray'ın en yüksek puanlı üniversite olması onu türkiye'nin en İyi hukuk fakültesi yapmaz , çünkü iyi kavramını öğrencinin kendisi belirler. Galatasaray'dan da çok kötü bir hukukcu çıkabilir . Bu gerçek hiç bir zaman göz ardı edilmemelidir.

2- Yurtdışında eğitiminize devam etmek istiyorsanız evet Galatasaray Üniversitesi sizin için çok iyi bir basamak olabilir. Bildiğim kadarıyla gs 'den mezun olunca Fransız barosu da kaydınızı kabul ediyor. Derece ile bitirmeniz halinde yine Fransa da bir çok üniversite sizin için burs imkanı sağlayacaktır . Bunun dışında artık bir çok üniversite'nin yurtdışı bağlantıları olduğunu bilmelisiz , eğitim alırken katılabiliceğiniz erasmus programları var ya da daha eğitiminizi bitirmeden yatay geçiş ile not ortalamanız iyiyse yurt dışında bir üniversiteye transfer olabilirsiniz. Gerekli olan bağlantıları kurmanız size bağlı her zaman , peşine düştüğünüzde ilk ona girmiş her üniversiteden bu şekilde bir imkan bulabiliceğinizi düşünüyorum

3 - bunca senedir böle bir şey duymadığımı ve gerçeklik payının olamıcağına neredeyse emin olduğumu söyleyebilirim. Ama hakimlik ve savcılık sınavı zorlayıcıdır orası yalan değil

4 - Şimdi burada söylediğin tamamen senin fakülteye girdikten sonra belirleyeceğin yola bağlı. Her öğrenci için bu değişir. Hukukun bir dalında uzmanlaşmak isteyebilir avukat olabilirsin , savcı ya da hakim olabilirsin ya da eğitimci olabilirsin noter olabilirsin , araştırmacı olabilirsin o olabilirsin , bu olabilirsin , şu olabilirsin .. çok geniş bir alanla ilgili tamamen kişisel bir soru sormuşsun . Burdan kimsenin sana şu ol , bu ol diyemez ki dememelidir de

Nerede
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tercih öncesi bu işi bilenlerin fikirlerini alabilir miyim?

Alıntı Yiğit Çavuşoğlu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    GS Hukuk Türkiye'nin en iyi hukuk fakültesi midir bilemiyorum ancak yurtdışı bağlantıları diğer üniversitelere göre daha fazladır.Hukuk öğrencileri arasında itibarlıdır tabii ki ama hukuk camiası ne der bilemiyorum.Galatasaray Üniversitesi'nin en prestijli fakültesidir.Galatasaray'ın bu puanlara yükselmesinde hukuk fakültesinin katkısı büyüktür.Kontenjanlarının az olması avantajdır.Gerçekten kaliteli hocaları bünyesinde bulundurur.Konumu da boğaza karşıdır.Kampüs olanağı yoktur.Belki de tek eksisi kampüsü olmamasıdır..Eğitim dili fransızcadır.
    Hakimlik savcılık sınavlarının ankara üniversitesiyle bir alakası yok.Sınavda iyi olan kazanıyor.Hukuk bitirip diplomat olman biraz zor görünüyor.Sınavına girebiliyorsun ama sorulan sorular daha çok uluslararası ilişkiler mezunlarının cevaplayabileceği cinsten.Ayrıca torpil işliyor.GS Hukuk mezunları genelde master,doktora şeklinde eğitimlerine devam ediyorlar.Fransızca öğrenmek istiyorsan GS,İngilizce devam edeyim diyorsan Koç Hukuk seçmeni öneririm.Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi de beklentilerini karşılayacaktır.Hem de yurtdışı bağlantıları ve olanakları olsun çok çok iyidir.iş bulman daha garanti olur.Koç üniversitesini de bir gez derim

Ayrıca bu yazının da her kısmına katılıyorum

Nerede
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hazal turan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar, öncelikle böyle bir sitede bulunduğum için gerçekten mutluyum. Bu sene sınava girdim puanım 302. Yeni mezunum. İkokul 5. sınıftan beri, hukuk istiyorum. Bu isteğimde aile avukatımıza imrenmem sonucunda doğdu. Ama hiçbir zaman istemekten vazgeçmedim. Hal böyle olunca ve puanda bu şekilde gelince özel üniversite yolları göründü bana. Ailem zaten senenin başından itibaren her türlü desteği ve imkanı sağladı. Ve hep özel üniversite gibi bir şansımın olduğunu da belirttiler. Şimdi o önerilerini değerlendirmek zorundayım çünkü gelecek sene nasıl bir sınav sistemiyle karşılaşırım, hiç bilmiyorum. Hakkında araştırma yaptım tabi ki ama daha bir kere bile tecrübe edilmemiş sınava girmek de benim gözümde büyüyor. Bunun yerine iyi bir hukukçu olma yolunda adım atmak istiyorum. Çevremdeki herkes gereken desteği gösteriyor ama ; önceden sürekli hukuk için beni sıkıştıran yakınlarım durum ciddiye binince, bitiremezsin hazal istersen daha rahat bölümleri tercih et kendini yormazsın gibi önerilerle karşıma gelmeye başladılar. 4 gün oldu sınav sonuçlarım açıklanalı ve samimiyetle söylüyorum, o günden bu yana hiç susmadan fikir yürütüyorlar. Çok sıkıldım, yanlış kararlar vermekten korkuyorum tercih arifesinde. Sizden yardım almak istiyorum, hukuk gerçekten benim kadar isteyen biri için zor olabilir mi? Sene kaybetmeden bitirmek istiyorum, bitiremezsem mahcup olur, kararımdan pişmanlık duyarım. Gerçekten içime sıkıştığım durumu şuan kimse anlayamaz. Bana hukuk bölümündeki zorlukları anlatırsanız çok memnun olurum.. Zahmet verip okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı takip ediyor olacağım. Sevgiler..

Sevgili Hazal ,

Vakıf üniversitesinin 4 senede bitirmiş bir öğrenci olarak hem senin hem ailenin kaygılarını çok iyi anladığıma emin olabilirsin. Hukuk eğitimi kolay değildir evet .
    Ancak seven insan için çok keyiflidir , çok eğlencelidir , zorlukları bile çoğu zaman keyif verir insana. Bir vakıf üniversitesinde okuyupta illa sene kaybediceksin diye bir şey yok . Çok çalışır , kendini iyi takip edersen başarılı olmama gibi bir durumun söz konusu değil . Ayrıca arkadaşımız da söylemiş hukuk fakültesinde 1 sene kaybetmek bir şey değildir , panik yapmaya gerek yoktur , paniğe neden olucak hiç bir şey de yoktur . Aynı şekilde bana da bir hocam ben de 6 senede bitirdim okulu ancak bu bugün sizleri eğitmeme engel olmadı demişti. Tanıdığım bir çok avukatta hukuk fakültesini 4 senede bitirmeyi başaramadığını hep belirtmiştir .. 4 senede bitirmek imkansız değil ancak çok büyük 1 marifette değildir. Çünkü meslekte başarınızı okulu kaç senede ya da kaç ortalamayla bitirdiğiniz değil hukuk bilgilerinizi işinize adapte edip edememenizle bağlantılıdır ..

dilerim istediğin üniversiteye girer ve bu tercih dönemini bir an önce atlatırsın.
    başarılar

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar ben de bu sene ÖSS ye girdim 342 puanım var 3379.yum sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ve gerçekten bana çok şey kattı.İnşallah bi iki ay sonra bu foruma bir hukuk öğrencisi olarak yazı yazabilirim.İlk tercihim Ankara Hukuk olacak sonra Gazi Hukuk'u yazacağız Ankara Hukuk muhtemelen gelmez ama inşallah Gazi Hukuk gelir gerçekten çok istiyorum ve nedendir bilmiyorum çok benimsedim Gazi Hukuk fakültesini...Şimdilerde vaktimi siteye eklenen yeni yorumları takip ederek , Gazi Hukuk'un web sitesini inceleyerek geçiriyorum ve Gazi Hukuk hakkındaki yorumları merakla bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Acaba neden Ankara Hukuktan sonra Gaziyi düşündüğünü öğrenebilir miyim? Benim de sıram 4600. Ankara olmaz tabi.Ama ikinci hukuk olarak İstanbul'u yazmayı düşünüyorum.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben Ankarada okumak istiyorum.Konyada yaşadığım için daha kısa mesafede olmasının da etkisi var.Sıralama olarakta Gazi 3860.yı almış son olarak. İstanbul 5190.yı Ben 3. ve 4. tercihimi İstanbul ve Marmara hukuk olarak yapmayı düşünüyorum 5. tercih olarakta Selçuk hukuk ama ailem pek sıcak bakmıyor onlar 3. tercihimin Selçuk hukuk olmasını istiyor.Hayırlısı... Artık dersane hocalarımın da desteğini alıp ben yazmaya çalışacağım ama tabiki son söz ailemin olacak.Peki sen neden İstanbul hukuku düşündün?

Nerede
    adana
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bu sene öss'de 7892. oldum.Tercihim ilk olarak İstanbul Hukuk olacak ama geleceğini düşünmüyorum.İkinci olarak ise Marmara Hukuku yazmayı düşünüyorum ancak gecen sene 7260. girmis gecen sene ona.SİZCE GİREBİLİR MİYİM?

İkinci sorum ise D.Eylül hukuk hakkında olacak.Bazı yerlerden duyduguma gore D.eylul hkuku önermiyorlar.Ben ise Marmara dan sonra orayı yazmayı düsünüyorum.Sizce yazmalı mıyım?
    Konu Enes Kocamaz tarafından (19-07-2009 Saat 18:42:44 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle ben de konyada yaşıyorum Benim ailem de istanbul gibi zor bi şehir yerine Selçuk'u yazmamı istiyor ama ben yazmayı düşünmüyorum. İstanbul'u düşünme sebebimin başında da çok köklü bi fakülte olması, mezunlarının önemli yerlerde olması-örneğin şu anki kabineden sanırım 6 bakan ist. hukuk mezunu- ve İstanbul şehrinde önemli çevreler edinip kendimi daha iyi yetiştirebileceğime olan inancım. Ama tabi İstanbul beni de korkutmuyo değil. Zaten ben ist. hukuktan önce odtü iktisatı yazacam. Odtünün tutacağını düşünmüyorum çünkü 1000kişilik bi fark var geçen sene kapattığı sırayla benim sıram arasında.Ancak Rehber hocaları bu seneki kontenjan artışlarıyla-özellikle hukuk fakültelerindeki- odtünün gelebileceğini söylüyorlar.

Uzun lafın kısası Odtü iktisat olmazsa -ki daha yüksek ihtimal olmaması- İstanbul Hukuklu olacak gözüküyorum.

+ Konuyu Yanıtla
50 / 69 Sayfa İlkİlk ... 102030404142434445464748495051525354555657585960 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum