+ Konuyu Yanıtla
61 / 69 Sayfa İlkİlk ... 1121314151525354555657585960616263646566676869 SonSon
601 den 610´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖSS - Hukuk

İstanbul'daki devlet üniversiteleri hakkında yorum yapamam, ancak Ankara'daki hukuk fakülteleri konusunda yorum yapmak gerekirse ben, Ufuk ve Atılım'ı hiç düşünmeyin derim. Hatta Başkent olursa ne mutlu size. Çankaya'nın da çok da kötü olmadığını duyhdum ancak bildiğim kadarıyla Başkent daha iyi. Ortalamanızın 2.00'ın altına düşmesi konusunda ise hiç kafanızı yormayın derim ben çünkü bu pek de mümkün değil. Eğer sınavlara girmezseniz veya sınavlara hiç çalışmazsanız mümkün olabilecek bir durum hatta. Hocalar konusunda da sıkıntıya düşmenize gerek yok, çünkü Başkent Hukuk'ta kendi alanında uzman birçok hukuk hocası var ve bu hocaların da hakkaniyete aykırı bir şekilde "öğrenciye takmak" gibi bir durumu asla olamaz. Yani şöyle bir düşünün; bir profesör, sıradan bir öğrenciye neden "taksın" ki? Eğer ki öğrenci inatla sınavda yanlış cevabı verirse tabii düşük puan alacaktır; bunun hocayla bir ilgisi olamaz değil mi?

İstanbul Hukuk da Marmara Hukuk da bu alanda kendilerini kanıtlamış okullar zaten fakat ikinci öğretim konusunu tercihten çnce iyice düşünün derim ben. Tabii dediğim gibi İstanbul konusunda pek bir bilgim olmadığı için bu konuda yardımcı olamaaycağım maalesef.

Size şimdiden tercih döneminde kolaylıklar diliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncellikle cevabınız için çok teşekkür ederimbirçok hocayla konuştum bazısı hukuk yazma dedi bazısı tekrar gir bile dedi ve moralim çok bozuldu ankara hukuğa puanım yetmesede tekrar girilecek kadar kotu bı başarı sıralamam oldugunu düşünmüyorum..Başkent üniversitesi kadrosu gercekten cok güclü ve ılk tercıhıme yazıcam başkenti umarım tutar

Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence başarı sıralamanız kötü değil. Eğer Ankara Hukuk'tan başkası olmaz derseniz o zaman ayrı tabii, ancak Başket seçeneği de bir kenara atılacak bir seçenek değil, değerlendirilmesi gereken bir seçenek. Umarım burasını tutturursunuz. İyi şanslar.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle merhaba diyorum.Malum tercih zamanları ve bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.İlk önce size niye hukuku tercih ettiniz diye sormak istiyorum.Yani bana hukuk derslerinden gelecekte nasıl bir planınız var ya da şimdi işini yapan hukukçulardan bir iş gününün nasıl geçtiğini öğrenmek istiyorum.
    Psikoloji mi hukuk mu arasında tıkanıp kaldım çünkü puanım en iyi hukuklara yetmiyor ama psikolojiden tercih yapacak olursam İstanbul Üni. ve Ege Üni. oluyor.
    Birde hukukta özel üniversite,devlet üniversitesi arasındaki farkları merak ediyorum.Tam burslu gidebileceğim İstanbuldan Maltepe,Kültür,Ticaret,Beykent üniversileri var.

Başarı sıralamam 10167 bugün bir hocamla konustuğumda kontenjan artacağını bunun sonucundada benim 8000 lerde bir üniversitenin hukuk bölümünüde kazanabileceğimi söyledi.

İstanbul Üni. ikinci öğretim Hukuk 9080 sıralamasında,Dokuz Eylül Hukuk 8100 ve Marmara ikinci öğretim hukuka sıralamam yetiyor.

Ve sizden ikinci öğretim hakkındada bilgi alabilirsem cok mutlu olurum.

Bunun yanında hocamın dediği doğru olursa Ankarada Başkent,Çankaya üniversitelerinde hukuk bölümleri tutabilir.

Devletten ise Selçuk Üni. tutuyor ve ona iyi diyorlar ama Konya insanının pek iyi olmadığını özellikle rahat giyinen kız öğrencileri sevmediklerini duydum.Yani çevremde o tarz insanların olması beni olcukça mutsuz eder.
    Hukuk olarak devletten puanımın yetebileceklerini ise en yakından Uludağ ve Akdeniz üniversitesi gözüme iyi görünenler.

Bunun dısında sıralamama göre bana tavsiyede bulunursanız cok sevinirim.Ve en önemlisi neden hukuk ve artıları eksileri nelerdir?

Çok iyi üniversitelerin hukuklarına puanım yetmesede hukuka gitmeli miyim?

Evet biraz fazla soru sordum özür dilerim ama kafam o kadar karışık ki biri bana katlanıpta cevap yazarsa cok cok mutlu olurum

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı s.grgn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle merhaba diyorum.Malum tercih zamanları ve bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.İlk önce size niye hukuku tercih ettiniz diye sormak istiyorum.Yani bana hukuk derslerinden gelecekte nasıl bir planınız var ya da şimdi işini yapan hukukçulardan bir iş gününün nasıl geçtiğini öğrenmek istiyorum.
    Psikoloji mi hukuk mu arasında tıkanıp kaldım çünkü puanım en iyi hukuklara yetmiyor ama psikolojiden tercih yapacak olursam İstanbul Üni. ve Ege Üni. oluyor.
    Birde hukukta özel üniversite,devlet üniversitesi arasındaki farkları merak ediyorum.Tam burslu gidebileceğim İstanbuldan Maltepe,Kültür,Ticaret,Beykent üniversileri var.

Başarı sıralamam 10167 bugün bir hocamla konustuğumda kontenjan artacağını bunun sonucundada benim 8000 lerde bir üniversitenin hukuk bölümünüde kazanabileceğimi söyledi.

İstanbul Üni. ikinci öğretim Hukuk 9080 sıralamasında,Dokuz Eylül Hukuk 8100 ve Marmara ikinci öğretim hukuka sıralamam yetiyor.

Ve sizden ikinci öğretim hakkındada bilgi alabilirsem cok mutlu olurum.

Bunun yanında hocamın dediği doğru olursa Ankarada Başkent,Çankaya üniversitelerinde hukuk bölümleri tutabilir.

Devletten ise Selçuk Üni. tutuyor ve ona iyi diyorlar ama Konya insanının pek iyi olmadığını özellikle rahat giyinen kız öğrencileri sevmediklerini duydum.Yani çevremde o tarz insanların olması beni olcukça mutsuz eder.
    Hukuk olarak devletten puanımın yetebileceklerini ise en yakından Uludağ ve Akdeniz üniversitesi gözüme iyi görünenler.

Bunun dısında sıralamama göre bana tavsiyede bulunursanız cok sevinirim.Ve en önemlisi neden hukuk ve artıları eksileri nelerdir?

Çok iyi üniversitelerin hukuklarına puanım yetmesede hukuka gitmeli miyim?

Evet biraz fazla soru sordum özür dilerim ama kafam o kadar karışık ki biri bana katlanıpta cevap yazarsa cok cok mutlu olurum
    Selçuk Üniversitesine gel. Eğitim olarak şu şartlar açısından tek geçerim. Ayrıca Konya insanı hakkındaki şeyler safsata. 100bini aşkın öğrenci var, bu 4. yılım en iyi ben bilirim. kimse kimseye bir şey demez.

Sen direkt ilk sıraya Selçuk yaz gel, iyi bir hukukçu olmak istiyorsan.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kontenjanların artması ancak bu sene 4 5 hukuk fakultesı daha acılıyor onunla olabılır ama bu universiteler ne kadar tercih edilir tartışılır bende ankaradakı yıldırım beyazıt üniversitesinin hukuk bolumunu dusundum ancak sıralamalar nasıl olur bılmıyorum bırde bu sene gecen sene kadar tmden giren mf yok bu yuzden puanlar artıcak cunku onunden cekılcek mfler olmıcak

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayçaozbek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Ben bu sene Ted Ankara Kolejinden mezun oldum ve lys sınavına girdim.Türkiye başarı sıralamam 7040, Ankarada yaşıyorum ve burada hukuk okumak istiyorum,sınava Ankara Hukuk hayalleriyle girdim ancak okul puanım düşük olduğu için sıralamam baya düştü Şu an önümde bazı vakıf üniversitelerinin burslu bölümleri ve 2010 Türkiye sıralamaları mevcut sizden bu bölümlerle ilgili fikir istiyorum;
    1.Başkent Hukuk 8240
    2.Çankaya Hukuk 9870
    3.Ufuk Üniversitesi Hukuk 10400
    4.Atılım Üniversitesi Hukuk 16300
    Başkent Üniversitesinin kadrosunun çok güçlü olduğunu duydum ancak bursun 2.00 ortalamanın altına düşülmesi durumunda kaybedilmesi durumu var tek endişem bu yani yan gelip yatmayı planladığımdan duymuyorum bu endişeyi ancak öğretmenlerle ilgili herhangi bir sıkıntı durumunda bu bursu kaybetme endişem var.Devlet üniversitelerinden ise İstanbul ve Marmara Hukuk bölümlerinin ikinci öğretimlerine girebiliyorum ancak bu bölümlerin İstanbulda olması benim için dezavantaj.Sizce bu vakıf üniversiteleri yerine İstanbulda devlet üniversitesinde mi okumak daha makul?Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.
    Vakıf üniversitelerini hiç düşünme.

Kesinlikle ve kesinlikle devlette oku. Ankara haricinde de güzel yerler. Mesela Konya yakın, hızlı tren ile 45 dakika. Ama yok ben iyi bir hukukçu olmaktan ziyade Ankara'da okuyan bir hukukçu olacağım dersen o da senin tercihin olur.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı döküntü rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Selçuk Üniversitesine gel. Eğitim olarak şu şartlar açısından tek geçerim. Ayrıca Konya insanı hakkındaki şeyler safsata. 100bini aşkın öğrenci var, bu 4. yılım en iyi ben bilirim. kimse kimseye bir şey demez.

Sen direkt ilk sıraya Selçuk yaz gel, iyi bir hukukçu olmak istiyorsan.
    öncelikle cevap için teşekkür ederim sizde bir hukukçu olarak neden hukuk?Geleceğinde ne olmak istiyorsun yani baro avukatı?şirket avukatı?hakim-savcı? ne düşünüyorsunuz ? neden bu mesleği seçtiniz ve dersler nelerdir bu konulardada yardımcı olursanız teşekkür ederim.
    Alıntı ayçaozbek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kontenjanların artması ancak bu sene 4 5 hukuk fakultesı daha acılıyor onunla olabılır ama bu universiteler ne kadar tercih edilir tartışılır bende ankaradakı yıldırım beyazıt üniversitesinin hukuk bolumunu dusundum ancak sıralamalar nasıl olur bılmıyorum bırde bu sene gecen sene kadar tmden giren mf yok bu yuzden puanlar artıcak cunku onunden cekılcek mfler olmıcak
    ben bu yıl daha cok girdiğini düşünüyordum ama hatta öylelde duydum heleki başarılı mfler genel olarak edebiyata girdiler tıp olmadı hukuk diyen çok kişi duydum malesef.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı s.grgn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle cevap için teşekkür ederim sizde bir hukukçu olarak neden hukuk?Geleceğinde ne olmak istiyorsun yani baro avukatı?şirket avukatı?hakim-savcı? ne düşünüyorsunuz ? neden bu mesleği seçtiniz ve dersler nelerdir bu konulardada yardımcı olursanız teşekkür ederim.
    Çocukluk hayalimdi. Henüz hukukçu değilim, öğrenciyim.

Hayalimdi. Ülkede hukuk iyi bir yerde değil. Kontenjanlar çok arttı. İleride kişi başına hukukçu düşecek. Yani avukatlık piyasası düşüyor. Hakim savcı olmak hiç kolay değil. Şu an aldığın puanlara güvenme. Fakülte eğitimi ve kişisel gelişimin çok önemli.

Dersler ağır. Bana göre Hukukçuluk en önemli meslek. Ve çok zordur. Hani zordur diyorum Selçuk Hukuk'ta okuduğum için bana öyle geliyor. Hocalar mahvediyorlar burada bizi. Ciddi manada öğrenmeden dersleri geçemiyoruz.

Ves-selam, bu puanlarla yazacaksan Selçuk'u yaz, ola ki pişman olursan ileride beni burada rezil edersin.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı döküntü rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çocukluk hayalimdi. Henüz hukukçu değilim, öğrenciyim.

Hayalimdi. Ülkede hukuk iyi bir yerde değil. Kontenjanlar çok arttı. İleride kişi başına hukukçu düşecek. Yani avukatlık piyasası düşüyor. Hakim savcı olmak hiç kolay değil. Şu an aldığın puanlara güvenme. Fakülte eğitimi ve kişisel gelişimin çok önemli.

Dersler ağır. Bana göre Hukukçuluk en önemli meslek. Ve çok zordur. Hani zordur diyorum Selçuk Hukuk'ta okuduğum için bana öyle geliyor. Hocalar mahvediyorlar burada bizi. Ciddi manada öğrenmeden dersleri geçemiyoruz.

Ves-selam, bu puanlarla yazacaksan Selçuk'u yaz, ola ki pişman olursan ileride beni burada rezil edersin.
    Herzaman artıyor avukat sayısı ama yinede şahsen hiç işsiz avukat görmedim iyi kötü bir çabayla her mezun bir yolunu buluyormuş gibi geliyor bana ya da ben dışardan baktığım için öyle görüyorum.Ama zaten suan önceliğim maddiyat değil hırs olduktan sonra her meslekte iyi bir yere gelinebileceğine inanıyorum.Bende hırslı bir insanım ama hukukun bana göre bir meslek olduğundan emin değilim mesela avukat olduğumda ben suçlu bir insanı savunamam ama baroda suçlularada atanılabiliyor.

+ Konuyu Yanıtla
61 / 69 Sayfa İlkİlk ... 1121314151525354555657585960616263646566676869 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum