+ Konuyu Yanıtla
5 / 13 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 123 ileti bulundu.

Konu: Fettullahçı Organizasyon

Fettullahçı Organizasyon Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Fettullahçı Organizasyon

CIA ve MOSSAD izin verirse Fettullah Gülen niçin Türkiye'ye gelmesin. ABD nin Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Türkiye'yi Ilımlı İslam Cumhuriyeti'ne dönüştürme projesinde görev almaya devam ediyor.

Hukuki NET Güncel Haber

Fettullahçı Organizasyon konulu yargıtay kararı ara
    Fettullahçı Organizasyon konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hangi Darbe Mübah?

Yıllardır bir askeri darbe fobisi gidiyor. Darbe ile yatıp, darbe ile kalkılıyore.
    Bu durum 28 Şubat olayıyla başlıyor. Ergenekon denen hilkat garibesiyle devam ediyor.
    28 Şubat askere kara bir sicil olarak yaftalanıyor. Oysa 28 Şubat Türkiye’nin ikinci İran olarak geçmesini önlüyor.
    Kimse o günlerin tüyler ürpertici manzarasını hatırlamıyor.
    Erbakan öncülüğünde Halil İbrahim Çelik, Şevki Yılmaz, Hasan Mezarcı gibi dinci militan milletvekillerinin nasıl bir kanlı geliş ve cihat çağrıları yaptıklarını kimse önemsemiyor.
    Türkiye’de Laik Cumhuriyet’in mayınlaması o dönemle başlıyor.
    28 Şubat öncesi “camilerde, kahvehanelerde, tarikat ve cemaat toplantıları açık hava tiyatro temsillerinde” tarihin kara sayfası 31 Mart provaları yapılıyor.
    28 Şubat bunları engelleyen darbesiz, kansız bir uyarı operasyonu oluyor.
    28 Şubat Türkiye’den çok AKP ve Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları “artık biz onlardan değiliz, biz yenilikçiyiz” diye kurnaz bir tahkiyeyle milli görüşçülerin söylemlerini terk- ediyor. Bu şekilde AKP iktidar, Erdoğan da Başbakan oluyor.
    Ancak bu takiye Türkiye’ye daha pahalıya mal oluyor.
    Sinsi amaçlarına ulaşmada en büyük engel gördükleri LAİK Rejimin güvencesi ASKERİ yıpratmak ,güçsüz bırakmak, pasifize etmek için sürekli darbe çığırtkanlığıyla her türlü melanete başvuruyor.
    Bundada başarılı oluyorlar.
    *
    Türk Ordusu varken kimse LAİK CUMHURİYETİN kılına dokunamaz inancı zaafa uğratılıyor.
    Türk Ordusu’nu Battal Gazi Ordusuna dönüştürmek iştiyorlar.
    Türkiye iki büyük tehlikenin eşiğine geliyor.
    Bunlar “şeriat darbesiyle devleti ele geçirmeyi amaçlayan Dinci”, Diğeri de “terör darbesiyle ülkeyi parçalamayı planlayan Kürtçülük” harekatıdır.
    AKP iktidarı bu iki tehlikeye de adeta davetiye çıkarıyor.
    Kürtçüler; Güneydoğu’nun yakında Kürdistan olacağını açıkça ilan ve itiraf ediyorlar.
    Fethullah Gülen ise TV’lerde cematine (Mülkiyeyi, Adliyeyi, Askeriyeyi) devleti ele geçirin,
    “Ama bunu fincancı katırını ürkütmeden yapın” diye talimat vererek amacını açıkça ilan ediyor.
    Bunlar kimsenin gözünü açmıyor.
    “Fethullahçılık sadece manevi bir inanç meselesidir” diye düşünenlere sormak lazım.
    Devleti ele geçirme neyin nesidir?
    Bunun adı dinci darbe değil de nedir?
    Böyle bir duruma asker seyirci mi kalacak., buna müdahele edecek Türk Ordusu darbeci diye mi anılacaktır? Milli ruh ve Türklük bilinci yok ediliyor. Atatürkçü, milliyetçiliğin suç olduğu bir Türkiye yartılıyor.
    Fetullah Hoca’dan icazet almadıkça hiçbir makama gelinmiyor.
    Devlet, F tipi (Humeynivari) örgütleniyor.
    Ergenekon davasında Atatürkçülere karşı aslan kesilen Cumhuriyet Savcıları; Kürtçü bölücüler, Dinci cihatçılara karşı muniş bir kedi oluyorlar.

Hamas’la Varoşların Karnını Doyuruyorlar
    Türkiye’nin en saygın ve akil kişilerini yaptıkları Encümeni Daniş toplantılarını sorgulayıp “teknik takibe” alan Ergenekon Savcıları, Fethullahçı örgütlenmeler ve cemaat toplantılarını huşu ile seyrediyor.
    Türkiye’de dinci tehlike bir paranoyadır diyenler AKP’nin Atatürk ve Laiklik karşıtı bir odak olduğu gerçeğini (Anayasa Mahkemesi’nin hükme bağladığını) görmezden. Laiklik karşıtı odak olmanın adı şeriatçılık değil de nedir?
    Ergenekon kasası diye gariban bir vatandaşı hapse atıp ölümüne neden olan Savcılar, dinci parti ve cemaatin kasası DENİZ FENERİ ve onun kuryesine Devlet Dokunulmazlığı uyguluyorlar.
    Bir ruh hastasının deli saçması ihbarları ile ulusal bir vahşet yaratan Savcılar;
    Fethullah Gülen’nin eski yardımcısı Nurettin VEREN’in tüyler ürpertici ihbarları karşısında toz oluyorlar. Tüm bunların sonucu:
    Güneydoğu “Barzani”, Türkiye “Gülen İmparatorluğu” haline getiriliyor.
    Türkiye Başbakanı kedi ülkesine ağlayacağına Hamas adına ağıt yakıyor.
    Hamas terör örğütü uğruna Türkiye çıkarları feda ediliyor. Başbakan Erdoğan, Simon Peres karsısında düzeyli, saygın bir Devlet adamı dirayet ve üslubuyla konuşabilseydi hem kendisi hem Türkiye tam puan alabilecekti.
    Buna kişilik ve kültür birikimi yetmeyince “Melih Gökçek vari davranışlar ve Kasımpaşa ağzıyla” işin kolayına gitmiş gariban varoşlara oynamıştır.

Yani Erdoğan; Davos’u da Ergenekon gibi içteki kirli çamaşırları gündemden kaçırmak ve gizlemek için kullanmış, halkı bunu yutmuş, olan Türkiye’ye olmuştur.

Kimi çıkar kimisi idrak özürlülüğü nedeniyle başta medya olmak üzere aydın bozuntusu, Entel-liboş, yazar-çizer takımı, tüm bu olup bitenleri görmüyor, endişe duyup rahatsız olmuyorlar.
    Bu durum, her toplum layık olduğu lider ve yönetimi bulur deyimine yardımcı oluyor.

Kemal BAYTAŞ Sözcü G.Z.T si Sayfa 4. 1-Şubat-2009
    Konu monica tarafından (01-02-2009 Saat 22:44:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    manisa
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlaşılan büyük satranç tahtasında hamleler peş peşe yapılıyor.(Yorumlara ve gösterilen anektodlara bakarsak)Piyonlar feda ediliyor ki piyonlar belli bu satranç tahtasında ve Ortadoğu'nun adıda sanki Balkanlar gibi Bal ve Kan çerçevesinde kaderi çiziliyor.Ortadoğu'nun balı petrol ve su kanı ise Balkanlar'dakiyle aynı. Ben de bir kaç anektod aktarmak isterdim ve fakat doğruluğundan emin olmam için araştırma yapmam gerekiyor. Bu sebeble yorumlar çerçevesinde kişisel yorumumu yazmak istedim. Saygılar...

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Harun Gür,

Kusura bakmayın ama, "2x2=4 dört eder, üçgenin üç kenarı vardır, o zaman 285 bilinmeyenli şu denklemin çözümü şudur." demekten bir farkı yok söylediklerinizin.

İddia sahibi iddiasını ispatlamalıdır. Ben sizin nasıl bir bağlantı kurduğunuzu anlamış değilim ki bir şey söyleyeyim.

Mormonluğun ve Yahudiliğin ortak inanışları olduğu gibi pek çok çatışan yönleri olduğu da doğru:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mormonism_and_Judaism

Ancak bu Mormonların Said Nursi'nin işaret ettiği "müslüman İseviler" olduğunu veya Fethullah Gülen ile nasıl bir ilişkisi olduğunu açıklamıyor ki...

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gelelim Halidiye - Barzani ilişkisine...

Öncelikle daha önce açıkça ifade etmeliyim ki: Mevlana Halid Bağdadi ya da Şah-ı Nakşibendi Hazretleri'nin pek çok kişinin düşündüğü gibi büyük İslam alimleri olduklarını düşünüyor ve saygı duyuyorum. Bir kişi gerçekten bu kişilerin takipçisiyse ne mutlu ona.

Mesela Boğaziçi Üniversitesi'nde çok kıymetli hocalar var, onların değerli öğrencileri olduğu gibi kanun kaçağı, vatan haini, katil, hırsız olan öğrencileri de var. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi'nde okumamış değerli insanlar da var.

İşte Said Nursi hakkında söylediğim bu: Boğaziçi Üniversitesi'nde okumamış.
    Barzani hakkında söylediğim ise, evet Boğaziçi'ne kaydolmuş, ama okumamış, okuduğunu iddia ediyor ama okuduğu söylenen zamanda haydutluk yapmış.

Şimdi bir siteden yaptığınız alıntıdaki "Böyle çeşitli nedenlerle icazet merasimi yapılamayan Bediüzzaman Hazretlerine, asırlar ötesinden gönderilen Mevlana Halid Hazretlerinin cübbesi nasip olmuş ve kendisine giydirilmiştir." cümlesinden
    "Said Nursi Nakşibendi'dir." sonucunu çıkarıyorsunuz.

Oysa burada kastedilen maddi ve manevi anlamda bir mezuniyet. O cümlenin anlamı şu:

Said Nursi'nin maddi anlamda medreseden bir mezuniyet töreni olmamıştır, ama bazılarına göre Bağdadi 12., Nursi 13. müceddiddir. (Bu subjektif bir bakış açısı, Said Nursi'nin müceddit olup olmadığı değil konumuz. Ama o cümlede buna atıf var.)

Bağdadi'nin cübbesi nasip oldu, ifadesinde böyle bir mecazi mana var. Onu takip eden müceddit Nursi oldu şeklinde.

Daha önce de başka bir örnekle anlatmaya çalışmıştım. Marx, Deniz Baykal ve Abdullah Öcalan.

Barzani hakkında alıntıladıklarınız tam da benim söylediklerimle uyuşuyor.
    Nasıl ki Abdullah Öcalan'ın yaptıkları Marx'a mal edilemezse, Barzani ailesinin yaptıkları da Bağdadi'ye, Nursi'ye mal edilemez.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca bir Neçirvan Barzani ile Mesud Barzani aynı aileden olsa da farklı kişilikler. İnsanları akrabalıklarıyla değerlendirmemek lazım. Öyle değerlendirecek olsaydık, Hakan Yavuz'un eski eşi Edibe Sözen'den bahsederken bir de Edibe Sözen'in akrabası Nurettin Sözen'e uzanmak gerekirdi.

(Sahi Hakan Yavuz E.Org. Kemal Yavuz, Hakan Yavuz'un nesi oluyor? :P)

Beşir Esad ile Hafız Esad; İlham Aliyev ile Haydar Aliyev; Ahmet Özal ile Turgut Özal hiç de aynı yolun yolcusu değil. Örnekler çoğaltılabilir.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. sdt23,

Sanırım siz yukarıda alıntılananlar karşısında kendi zekanıza hakaret etmekte herhangi bir beis görmüyorsunuz. O sizin zekanız, ne isterseniz onu yapabilirsiniz. Ancak lütfen benim zekama hakaret edecek çocukça şeyler yazmayınız. Koruma içgüdünüzü anlıyorum ama bu şekilde olmaz birilerini korumak.

Said Nursi Nakşibendi'dir, bunu cümle alem bilir, kendisince ve taraftarlarınca açılmış sitelerde de bu gerçek gururla vurgulanır. Nakşibendi olmak ayıp birşey de değildir, yazdıklarımdan bu çıkıyorsa kusura bakmayın, o sizin zekanız ve anlayışınız. Bilmediğiniz konularda en azından susmanız da savunduğunuz fikirlere hizmet eder. Böyle körleme şeyler yazıp hem kendi zekanıza, hem benim zekama, hem de savunduğunuz oluşumlara hakaret etmeyin.

Said Nursi, Mehdi olmadığını, 13. müceddid olduğunu, 12. nin Halidi Bağdadi olduğunu iddia eder. Said Nursi ve onu sevenler 13. müceddid olduğunu söylüyorlar, açın okuyun, ben de buraya bunu alıntıladım. Bu nasıl benim subjektif bakış açım olur?

Bu forum fazla uzadı ve canımı da sıkmaya başladı. Ben bu düşünce ile ilgili merakınız ve iddialara itirazınız üzerine iddialardan değil, yazılı kaynaklardan ve hatta bu düşüncenin sahiplerinin veya savunanların kendi kaynaklarından örnekler veriyorum, siz beni itham eden veya konuyu subjektif değerlendiren olarak tanımlıyorsunuz.

Adamlar 2+2=5 eder, üçgenin iç açıları toplamı 360 derecedir diyorlar kendilerine göre, ben de bunları bu foruma alıntılıyorum. Yazdığım bu, siz ne diyorsunuz Allah aşkına?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Said Nursi, Mehdi olmadığını, 13. müceddid olduğunu, 12. nin Halidi Bağdadi olduğunu iddia eder. Said Nursi ve onu sevenler 13. müceddid olduğunu söylüyorlar, açın okuyun, ben de buraya bunu alıntıladım. Bu nasıl benim subjektif bakış açım olur?
    Bu konuda aramızda bir anlaşmazlık yok ki.. Ya ben kendimi ifade edemiyorum ya da siz anlayamıyorsunuz.

"Said Nursi'nin 13. müceddid olduğu" subjektiftir, ama böyle bir inanış olduğu doğrudur. Ben Said Nursi'nin bazılarınca 13. müceddid olarak görülmesine itiraz etmiyorum ki. Zaten sizin alıntıladığınız o "Bağdadi'nin cübbesi ona nasip oldu." cümlesinin de bu inanışın ifadesi olduğunu söylüyorum.

Nakşibendi olmak kötü bir şey değildir. Said Nursi'nin Nakşibendi olup olmayışı da sonucu değiştirmeyecek.

İşin özü şu: Abdullah Öcalan ne kadar marksistse, Barzani de o kadar Nakşibendi. Gerisi teferruat.

Siz Barzani'yle ilişkileri Halidiye bağlantısına bağlıyorsunuz. Ben de o kadar basit değil diyorum.

Bağdadi olsun, Nursi olsun, bugün Kürtlerin de sahiplendiği isimler.
    Kürtlere sorarsanız Salahaddin Eyyubi de Kürttür, -olabilir ama - o devirde Kürtlük kimlik belirleyici bir unsur değildi ki.

Bağdadi veya Nursi de Kürt olsa da Kürtçü değildi.

İtirazlarım yazılarınızdaki "fact"lere değil, bu "fact"lere dayanarak yaptığınız çıkarsamalara. Vardığınız sonucun yanlış olmadığını da söylemiyorum, bağlantı olmadığını söylüyorum.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"...

Kürtlere sorarsanız Salahaddin Eyyubi de Kürttür, -olabilir ama - o devirde Kürtlük kimlik belirleyici bir unsur değildi ki.

..."

Bu sözlerin o döneme bir ÖZLEM olmasından daha çok tespit olmasını yeğlerdim...

Sahi, var mı elimizde böyle bir tespit?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki...

Barbie Bebek'e bugün ne giydirelim? "Barbie pembe elbise oyunu" ile çıplak kalmaz değil mi?

Fact'lara uygun çıkarsamalarınızı alalım da, demokrasi şalından mahrum, aç açıkta kalmasın Barbie bebek.:o

+ Konuyu Yanıtla
5 / 13 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

alaaddin çakıcı opererasyonu yöneten emniyet müdürü avukat

avukat cübbesi ile adliyeye girenler şafak yayla

https:www.hukuki.netshowthread.php51368-Fettullahci-Organizasyonpage6

Forum