Öncelikle Merhabalar,
Kardeşimin okulunda bazı öğrencilere kapütilasyon uygulanıyormuş. Kardeşimin okulu ilköğretim ayrıca devletin okulu olduğu halde başka bir öğrenci 800 TL 'ye yakın ücret ödediğinden daha iyi bir sınıfa yerleştirilmiş ancak kardeşimde o sınıftayken daha fazla para veren öğrenciler sınıfa yerleştirilmiş kardeşim o sınıftan çıkartılıp seviyesi daha düşük olan bir sınıfa atılmış. Sınıfta ise öğremene öğretmen diye bilmek için cahil birisi olmak gerekmekte.Öğrencilerine faydası olmayan düzgün bir konuyu anlatamayan bir öğretmen ayrıca performans ödevleri okulda yapılması gerekirken sadece bu okulda evde yaptırılıyor ve kardeşim gibi diğer öğrencilerde konuyu anlayamadıklarından düşük notlar alınıyor. Bu okul hakkında herhangi birşey yapılabilinir mi? Ayrıca okul müdürünün akrabası yüksek mercilerde olduğundan dolayı daha önce dava açılmış ancak olayın üstü kapatılmış. Benim sorum kısaca şu parası olanların iyi bir eğitim görüp, parası olmayanların böyle öğretmenlikten anlamayan şans eseri mezun olmuş insanların elinde çürümesi mi? Karşımızda da bir öğretmen bulunmakta onunda bir kere ders anlatmasını istedik kardeşime, kardeşim konuların hepsini anladı yani tamamen okul öğretmeninden sorun kaynaklanmaktadır.Sınıfı geçtim okulda tamamen bir ayrımcılık söz konusu.Öneri ve bilgilerinizi istiyorum.

Teşekkürler