Sayın Hukukçular,

Bir bankaya olan kredi kartı borcumu üç ay süreyle asgari ödemenin altında ödeyebildim. Bu arada bir kaç kez telefonla arandım ancak yazılı bildirimde bulunulmadı, herhangi bir icra takibi de başlamadı. Daha sonra kredi kartıma ödeme yapmak istediğimde hesabımdaki parayı kullanamadığımı fark ettim. Bankanın çeşitli numaralarını aradığımda yasal bir takip başlatmadıklarını ancak hesabımın bloke edildiği söylendi ki bahsi geçen hesap benim tek gelirim olan maaş hesabım. Ben de borç alarak tüm kredi kartı borcumu kapattım. Bankanın kredi servisi ile tekrar görüştüm sorun kalmadığını söylediler. Bu ayki maaşım hesabıma yattı ve hesabım hala bloke olduğu için vadesi gelmiş hiçbir ödeme yapamadığım gibi evime ekmek dahi alamıyorum.

Bu durumu çözmek için bankayı mahkemeye verebilir miyim? Bunun bana avukatlık ücreti ve mahkeme masrafı maliyeti ne olabilir? Ne kadar sürede bu sorundan kurtulup çocuklarıma doğru dürüst bakmaya devam edebilirim? Arada geciken ödemelerin faizleri, kapanan telefonlar, oğlumun yapamadığım üniversite taksidi yüzünden final notlarını öğrenememesi mağduriyetlerimin hakkını nasıl sorabilirim?