+ Konuyu Yanıtla
26 / 26 Sayfa İlkİlk ... 61617181920212223242526
251 den 256´e kadar toplam 256 ileti bulundu.

Konu: Askere gitmesem olmaz mı?

Askere gitmesem olmaz mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #251
  Kayıt Tarihi
  Oct 2009
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askere gitmesem olmaz mı?

  Gayet acik degil mi hocam ? 15 ay diyorsun.. Insanin hayatindan 1 seneden fazlasi gidiyor.. Paha bicilemez bir sure bu birak bedelini flan..

  Ne ogrenmek icin 15 ay ?
  Neyi yerine getirmek icin 15 ay ?
  Ne kazanmak icin 15 ay ?
  Neyi kazandirmak icin 15 ay ?
  Kim icin 15 ay ?
  Neye degmesi icin 15 ay ?

  Ulke savas halinde degil, olmasi gerekirken savasa bile girmiyor belki de.. Buna karsilik o kadar genc nufusu 15 ay baglamak niye ? Dunyanin en kalabalik ordusu durumuna gelmisken bu kadar gencligi biraraya toplayip saplamak niye ?  Hukuki NET Güncel Haber

  Askere gitmesem olmaz mı? konulu yargıtay kararı ara
  Askere gitmesem olmaz mı? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #252
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.042
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askere gitmesem olmaz mı?

  Yani bu söylediklerinizden ne anlam çıkarmak lazım. Şimdi askerlik müessesesini lağv mı edelim. Profesyonel ordu besleyecek imkanımız yok. O kadar genci bağlıyoruz doğru. Savaş yok diyorsun. Yanlış. 30 yıldır savaşıyoruz. Umarım bütün dünya ordusuz da huzur içinde yaşanan bir yer haline gelsin. Ama görünür gelecekte bu da mümkün değil.)

 4. #253
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  35
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askere gitmesem olmaz mı?

  Mehmet bey siz ülkenin parası olmadığını ve profesyonel askerliği karşılayamacağını söylüyorsunuz ama ülkemiz mi fakir yoksa gelir dağılımı adaletsizliği mi var bunu da bilmek lazım...Oradan oraya aktarılma yapılmaz mı? yani illaki 800.000 asker olmak zorundamı? asker sayısı düşürülse profesyonel olsa, normal inasanlarada 3 ay sıkı eğitim verilse olmaz mı?

  Askerliğe karşı insanları soğutan meselelerden birisi de askerliğin herkese aynı olmaması, kimisi bedelli yaparken diğeri 15 yaparsa sanırım soğur ve devlet babanın kendisini önemsemediğini düşünür..  İlk askerliği tecil işlemleri için gittiğimde, orada ki muameleden çok rahatsız oldum, açıkcası sanki bir hiçmişiz gibi davranıyorlar, albaya soru sormak istedim, küfür edip kovdu beni o kadar kişinin önünde, ben bu adam yarın ölebilir diyerekten daha ılımlı yaklaşacaklarını sanıyordum

  Askerliğin gereksiz yere çok uzun olduğunu efsane general Osman pamukoğlu bile söyledi, yani vatan hainliği ile ilgisi yok 15 ay çok uzun bunu kabul etmek lazım...Askere gidip gelenleri görüyorsunuz 1 tokatlık canı olan korkak bir adamın, 15 ay askerlik sonrasında çok cesur bir kişiliğe sahip olarak geldiğini gördünüz mü, askerde sigarayı bırakan yok ancak sigaraya başlayan çok? 15 ayın bireye ne katkısı oldu hiç....
  Osman pamukoğlunu dediği gibi azkerliğin süresinden çok verilen eğitimin kalitesi önemli....en azında güneydoğu için kesinlikle profesyonel asker olmalı kesinlikle.....

  Askerler şehit olduğunda ateş sadece düştüğü yeri yakıyor ve ailesine maddi manevi destek veriliyor mu? Asker bunlrın bilincinde olarak askere gidiyor..askerliği gönüllü yapsalar sanırım kimse gitmez....Askerliği en fazla yapması gerekenler bu ülkenin kaymağını yiyenler değil midir? onlarda zaten yapmıyor, askerlik artık zengin insanların bekçiliği haline geliyor maalef....

 5. #254
  Kayıt Tarihi
  Sep 2009
  İletiler
  16
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askere gitmesem olmaz mı?

  https://www.hukuki.net/showthread.php...Bir-Ele%FEtiri

  Ulusalcıların askerlik olgusundaki temel argumanları şu:
  "Türkiye, özel konumu itibariyle çok önemli bir coğrafyadadır. Bu zorlu coğrafyada ülkenin korunması için güçlü ordu bulunmak zorundadır. Güçlü ordu da çok ,daha çok asker beslenerek sağlanır. Paralı askerlik hem imkan kıtlığından, hem de vatan savunmasındaki amatör ruhu sileceğinden uygun değildir."

  Ulusalcı kesimin sahip olduğu bu saflık, beni derin düşüncelere sevk ediyor.
  Bir kere ulusal sınırları koruyan TSK değil NATO, yani ABD'dir. TSK'nın ana silah sağlayıcısı , TSK'nın eğitmeni , uluslararası politikaya ve Türkiye'deki dengelere yön veren ABD'dir. TSK'nın görev tanımlarını belirleyen de ABD'dir. ABD çıkarları, Türk sınırlarının değişmesini gerektiriyorsa TSK hatta devlet, bunu engelleyecek güce de iradeye de imkana da sahip değildir. Muavenet olayında , Süleymaniye baskınında bunun görüldüğünü sanıyorum.

  Zorunlu askerliğin kalkacağını zannetmiyorum. Çünkü hem ABD'nin, hem Avrupalıların maliyeti çok düşük olan Türk askerine ihtiyacı var. Bu kadar askerin birarada bulunduğu TSK'nin siyasi etkisine de ihtiyacı var. Eğer zorunlu askerlik kalkacaksa, bunu halk yapabilir ancak.
  Konu anti_jakoben tarafından (04-07-2010 Saat 19:41:34 ) de değiştirilmiştir.

 6. #255
  Kayıt Tarihi
  Jul 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Askere gitmesem olmaz mı?

  Alıntı CeeK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Lisedeyken Milli Güvenlik dersimize giren albay rütbeli bir subay vardı. Derste kollarımızı masanın üzerine koymak, kambur oturmak, ''hocam'' demek, 10 dk de 30 soruluk yazılı sorularını cevaplamak vsvs daha sayamadığım bir çok takıntısı vardı. Daha o günlerde askerlikten gözüm korkmuştu...
  Evet, bizimde gözümüzü baya bir korkutmuştu.

 7. #256
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  izmir
  İletiler
  2.370
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Askere gitmesem olmaz mı?

  Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bu sitenin güzel yanı da bu, sizin bunları yazmanıza izin veriyor.  Sahi siz hangi ülkede ve hangi dünyada yaşıyorsunuz?

  Dünyada ulus devletler dönemi bittiyse bunu kendi ülkeleri adına tartışmaya açan bir Batı ülkesi örneği verin. Sınırlar yavaş yavaş belirsizleşiyor diye, kendi toprağından bir karış veren, toprağı için savaşmayacak bir uygar dünyalı ülke ismi söyleyin.

  imagine there's no countries,
  it isn't hard to do,
  nothing to kill or die for,
  no religion too,
  imagine all the people
  living life in peace...

  Bu bir ütopya değildir, ancak bunu gerçekleştirmenin yolu anlattığınız gibi değildir. Irkçılığa elbette karşıyız, yurtsever olmak son dönemde bilhassa pompalandığı gibi ırkçı olmak demek değildir.

  Bedelli askerliğin önemli parasal kaynak olduğunu habire tekrarlayıp duranlara da bir çift sözüm olacak. Benim kaynak konusunda, bedelli askerlikten daha iyi bir fikrim var.

  Ülkenin Doğu ve Güneydoğusu'nu 450 Milyar Dolar bedelle satılığa çıkaralım. Bakın ne güzel, memleketin iç ve dış borcu kapandı. Bölgeye yatırım yapma gereği kalmadı. Terörizm illeti biteceğinden o kadar askere de gerek kalmadı. Zorunlu askerlik de sona erer, bedel ödemekten de kurtulursunuz.

  Nasıl fikir ama?!!!
  Askeri bölgeler de satılığa çıktı!

  Türkiye terörle boğuşurken ve her gün Mehmetçiklerin cenazeleri tabut tabut Güneydoğu’dan gelirken, AKP hükümeti yine tarihe geçecek bir icraata imza attı.
  Ülkenin topraklarını, madenlerini, kıyılarını ve turistik bölgelerini bir bir yabancılara peşkeş çeken hükümet, şimdi de ASKERİ YASAK GÖLGELER VE ASKERİ GÜVENLİK BÖLGELERİNİ YABANCILARA SATMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ.
  Evet, yanlış duymadınız şimdi satış sırası askeri bölgelerimizde.
  Bu satış planı sessiz sedasız ve muhalefetin derin uykuda olduğu günlerde hazırlandı. Bu konuda en çok Genelkurmay Başkanı’nın konuşması gerekiyor ama Sayın paşamız şu sıralar kendisine “çapsız” diyen gazetecilere dava açtığı için çok meşgul.
  Eh “askeri bölgelerin” satışı ile ilgili yönetmeliği gündeme getirmek de bizim gibi “gazetecilere” düştü
  ! Resmi Gazete’nin 16 Ağustos 2012 tarihli 28386 sayılı nüshasında Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğin başlığı şöyle: http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel...rrem-bayraktar

  ASKERE GİTMESEM OLMAZ MI DİYENLERE...
  ASKERLİK YAPMANIN BEDELİNİ ÖDEYENLER


  “Devlet bizi rehin aldı”
  Mevcut durumda Suriye filan derken, iki konu gündeme oturdu. Biri Şemdinli’deki çatışmalar. (Çatışmalar bitti açıklamaları inandırıcılıktan uzak) Diğeri tutuklu 40 General / Amiralin emekli edilmesi olayı. Çok şey söylenir bunun üzerine ama önemli olan bunu yaşayanların neler düşünüp söyledikleridir sanıyorum.

  Öncelikle hepsinin, sinirlenseler de, olayı hayret edilecek kadar metanetle karşıladıklarını ifade etmek istiyorum. “Öncelikle onurlu bir şekilde ayrılmanın iç huzurunu yaşadıklarını, bu anlamda hiçbir beis duymadıklarını” söyledikten sonra ifade ettikleri çok önemli. Hepsi bir ömür harcadıkları kurumlarına karşı oldukça tepkililer. Hiç uzatmadan birinci ağızdan iki gündür kendilerinden

  Hasdal’da dinlediklerimi kısaca aşağıya aktarıyorum:
  “Bizi devlet rehin aldı. Devlettir yapar dedik (Ben bu görüşe kesinlikle katılmıyorum). Aldığımız terbiye, yetiştirilme tarzımız, bu yapılanlar hatalı da olsa, boyun kıldan incedir anlayışı içerisinde olmamızı gerektirir. Ama silah arkadaşlığının esas olduğu TSK’daki arkadaşlarımızın buna aracı olması ve bizi kurşuna dizmesi kabul edilebilir bir şey değildir.”
  “Arkamızdan hançerlendik” , “Kafamıza kurşun sıktılar” , “Arkamızdan kurşunlandık” , “Kafamızı kopardılar”, “Rütbelerimizi haksız bir şekilde çaldılar, biz değil çalanlar ve buna göz yumanlar utansın” vb.
  İşte personel kanununa aykırı şekilde emekli edilen General ve Amirallerin ömürlerini verdikleri kurumlarının tavrına tepkileri bu şekilde.

  12 Eylül’den beter
  Bunları belirttikten sonra hazır gündemdeki konulardan biri Şemdinli iken bir olay aktarmak istiyorum.
  Yıl 1984. Üsteğmen Ali Aydın o günün egemenleri 12 Eylülcüler tarafından gözaltına alınır. Suçu “ordu içinde siyasi faaliyetlerde bulunmak” tır. Günlerce, içinde kaba dayağın da olduğu işkenceli sorgudan geçirilir. Ama birkaç ay sonra çıkartıldığı Sıkıyönetim Mahkemesi tarafından suçsuz bulunarak sderbest bırakılır. O günkü mahkemeler dahi bugünkü bir kısım Özel Yetkili Mahkemelere göre daha hukuki kararlar almaktadırlar.
  Şemdinli’nin kahraman Üsteğmeni
  Ali Aydın serbest kaldıktan sonra atılmayı beklerken, “Gel göreve başla” emrini alınca sevinç içerisinde göreve döner ve Ağustos ayının ilk günlerinde tayin edildiği Yüksekova’da İlçe Jandarma Komutanı olarak göreve bvaşlar.
  15 Ağustos 1984.
  Yer Şemdinli.

  PKK terör örgütü tıpkı bugün olduğu gibi ilçe merkezini basar. Örgütün çatışmayı başlattığını ilan ettiği ilk eylemdir bu. Durum bugünkü gibi değildir. İlçede sadece Jandarma Bölük Komutanlığı vardır. Böyle bir saldırı beklenmediği için de personel mevcudu yetersizdir. Saatlerce süren çatışmada PKK bir süre de olsa ilçede kontrolü ele geçirir. Takviye birlik yoktur. Takviyeye bu çatışmayı duyar duymaz ilk kim gider biliyor musunuz?
  İşkenceden geçirilip göreve döndürülen üsteğmen Ali
  Aydın.
  Ve büyük risk alarak, Şemdinli’de kontrolü sağlar.
  Darbecilerce işkenceden geçirilen Ali Aydın, bu tarihten tam 27 yıl sonra, bu sefer General olarak, “darbeci” olmaktan tutuklanacaktır. Hakkındaki tek “delil” ben Mustafa Önsel’in yaptığı iddia edilen, sahteliğini çok açık bir şekilde ortaya koyduğum, imzasız bir word belgesinde ismi geçtiği içindir. Bu kadar mı derseniz, evet o kadar!

  Eruh baskınında ölümü pahasına mücadele etti
  15 Ağustos 1984 yılında bir ilçe merkezi daha basılacaktır. O da zamanında Siirt’e bağlı olan Eruh.
  Peki tıpkı Şemdinli ilçesi gibi bu baskına hazırlıksız yakalanan, söz konusu ilçemize kim takviyeye gidiyor biliyor musunuz?
  Şimdi Tümgeneral olan, o zaman Siirt Tugayında görevli bulunan Yüzbaşı İhsan Balabanlı.
  O da baskından kısa bir süre sonra Eruh’a ulaşacak ve ölüm pahasına ilçede kontrolü sağlayacaktır.
  Her ikisi sonraki yıllarda da, değişik bölgelerde, terör örgütüne karşı hepsi risk dolu pek çok operasyona imza atacaklardır.

  ABD subayı olsalardı heykelleri dikilirdi
  Ali Aydın 19, İhsan Balabanlı ise 24 aydır, tamamen kurgu ürünü “delil” ler bahane edilerek, tarafsız bir bilirkişi incemeleri gibi en masum talepleri reddedilerek, Hasdal Askeri Cezaevinde yatıyorlardı. 4 Ağustos 2012 itibarıyla emekli edildiler. Yakında Silivri’ye gönderilecekler. Bu insanlar ABD subayı olsalardı ülkeleri için yaptıkları fedakarlıklar nedeniyle belki de heykelleri dikilirdi. Ama benim sevgili memleketimde onların payına düşen cezaevleridir.

  Gerçek hedef, bizlerin üzerinden görevde kalanların moralidir. Araştırın bakalım şu anda PKK’ya karşı risk alan personel var mı? Çok net söyleyeyim yok! Tersini söyleyenin açık şekilde yalan söylediğini bilin. Bir daha geçmişte bizlerin gösterdiği özveriyi gösterecek, aldığı riski alacak babayiğit çıkar mı? Çıkmayacağını biliyorum. Niye çıksın ki, bizlerin durumu ortadayken...
  Jandarma Kurmay Albay
  Mustafa Önsel / 14 Ağustos 2012 / Hasdal Askeri Cezaevi
  http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=23860

  +++

+ Konuyu Yanıtla
26 / 26 Sayfa İlkİlk ... 61617181920212223242526

Benzer Konular :

 1. kilodan muaf olan tekrardan askere gönüllü olarak gitmek istese tekrardan askere alınır mı ?
  merhaba ben bundan tam beş sene önce aşırı fazla kilodan askerlikten muaf olmuştum . şuanda okadar kilolu değilim ve askere tekrardan gitmek istesem...
  Yazan: fth19923453 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 15-01-2019, 08:55:58
 2. [Ceza davaları] Kamu davasında Müştekiyim. davaya gitmesem olur mu?
  şahsıma yapılan hakaret nedeniyle yapılan soruşturma sonucu savcılık iddianame düzenledi ve mahkememiz var.sulh ceza mahkemesinde görülecek davamız....
  Yazan: d_blue Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 04-04-2016, 09:16:19
 3. [Ceza davaları] Müşteki konumundayım davaya gitmesem olur mu ?
  Merhaba . Üzerime açılan benden onaysız açılan digiturk için savcılığa başvurdum suçlu bulundu. Davaya müşteki olarak gelmem gerektiği söylendi....
  Yazan: Kamanga1996 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 22-09-2015, 23:36:52
 4. Kamu davasına gitmesem ne olur?
  Ben hukuki konulardan pek anlamam hayatımda karakoldan içeri girmişliğim olmadı. 2 tane çağrı kağıdı geldi 2.si kamu tarafından açılmıştı....
  Yazan: Mehmet99 Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 01-11-2010, 21:57:50
 5. Avukat Davaya Gitmesem de Olur Dedi
  Tüketici hakem heyetinin kararı ile bankadan 6 ayda bir kesilen 34 TL hesap işletim ücretini geri aldım. bankada bu karara karşı olarak Tüketici...
  Yazan: arifdem Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 11-08-2010, 15:24:21

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.