+ Konuyu Yanıtla
18 / 26 Sayfa İlkİlk ... 891011121314151617181920212223242526 SonSon
171 den 180´e kadar toplam 256 ileti bulundu.

Konu: Askere gitmesem olmaz mı?

Askere gitmesem olmaz mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askere gitmesem olmaz mı?

Buradaki "sözde" yorum yapan hukukçulara diyeceğim şu,ya mesleki olarak yardım isteklerine hukukçu olarak cevap veriniz yada kendi düşüncenize göre "hukuki olmayan" şekilde hiç yorum yapmayınız.Benim problemim öğrencilikte zorla askeriye alınmak istenmem ama şuana dek hiç cevap gelmedi.Hukukçusunuz ve buradaki insanların "hukuki" yardıma ihtiyacı olduklarından dolayı kendinizi üst mevki de veya başka şekilde üstün görmeyin.İlk önce görevinize göre konuşun ve buradaki kişilere de ona göre hitap ediniz.Bizde sizin gibi üniversite mevzunu ve farklı mesleklere sahip kişileriz.Sonuçta sadece işimiz olduğunda size başvuruyoruz ve başka işlerde de siz bize başvuruyorsunuz.Demek istiyorumki hukukçusunuz diye kendinize farklı bişekilde görmeyinki,karşı tarafta sizin mevkinize vek kişiliğinize saygısı olsun.Sadece buradan yardım isteklerine "hukuki" olarak yorum yaparsanız herkes için daha olumlu olur.Üyelik silme özelliği yok sanırım ama bir daha buraya girmem herhalde.Birde ben bu konuya göre değilde,sizin "avukatlar ve hukukçuların" yorumuna göre cevap yazdım.Birde umarım bedelli çıkar, benim yaşım 22 ve öğrenci olarak hakkımı kullanamıyorsam,sorun bende değil bu sistemdedir bu kadar basit.Herkese iyi günler.Eğer haklarımızı böyle şekilde savunan kişilerin eline kaldıysa işimiz iş...Elbet ileride bazı şeyler düzelir umarım.

"Burada bir mesleğe "hukukçu" herhangi bir eleştiri yoktur.Sadece buraya yazılan yorumlara göre o kişilere cevap yazılmıştır.Yanlış anlamayın.

Hukuki NET Güncel Haber

Askere gitmesem olmaz mı? konulu yargıtay kararı ara
    Askere gitmesem olmaz mı? konulu hukuk haber
    Konu mysteryx tarafından (22-03-2009 Saat 01:16:50 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

İstekler hukuki olmayınca cevaplar zorlasanızda hukuki olmuyor. Askerlikten bir şekilde kurtulmak isteyenlere nasıl bir hukuki cevap verebiliriz. Hangi hallerde kişinin askerlikten muaf sayılacağı yasal olarak (sağlık vb)belirlidir. Bunun dışındaki istekler ise hukukun sınırlarını zorlamaktadır.

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Mehmet Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstekler hukuki olmayınca cevaplar zorlasanızda hukuki olmuyor. Askerlikten bir şekilde kurtulmak isteyenlere nasıl bir hukuki cevap verebiliriz. Hangi hallerde kişinin askerlikten muaf sayılacağı yasal olarak (sağlık vb)belirlidir. Bunun dışındaki istekler ise hukukun sınırlarını zorlamaktadır.
    Sayın Mehmet Aydın. Bir daha sizi rahatsız etmeyeceğim demiştim ancak dayanamadım. Hukukun sınırlarını zorlamak derken, varolan yasaların sınırlarını zorlamak demek istiyorsunuz sanırım. Yanlış mıyım? Bu sınırları zorlamakta ne gibi bir sakınca var? Bilindiği üzere yasalar sürekli değiştiriliyor ve bulundukları döneme uygun şekilde güncelleniyorlar. En azından muasır medeniyetlerde! bu şekilde oluyor. Sizin gibi aydın bir avukatımızın cumhuriyetin ilk yıllarına ait yasaların değişmemesi gerektiğine inandığını düşünmüyorum.

Ayrıca, bu konu başlığının 15. sayfasına dönüp, iletmiş olduğum soruları incelemenizi rica ediyorum. Orada, Sayın Future ayrımcılık olur iddiasında bulunduğu için, halihazırda anayasada olan bazı kanunları yazıp, eğer ayrımcılık var ise bunu bizzat varolan kanunlar yaratmıyor mu diye sormuştum. Bu soruları yeteri kadar hukuki bulmuyor musunuz? Yoksa, yasa böyle, daha fazlasını isteyip sınırları zorlama mı diyorsunuz? O zaman aklıma şöyle bir örnek geliyor. Mesela bir hakim, mesela bir ülkede, mesela birileri hakkında idam kararları veriyor. Sizce bu hakim, bu kararları alırken ve aldıktan sonra, idam kavramının kendisi hakkında hiç kafa yormuyor mu? Yani bu onun görevleri arasında olmayabilir ama salt bir insan olarak hiç bunun üzerine düşünmüyor mu? Yani demek istediğim, bizler mesleklerimizi icra ederken, hiç mi içine kişisel vicdanımızı katmıyoruz? Eğer öyle ise, o şahıs bir hukukçu değil de bir celep ya da bir cellat olmaz mı? En azından o kararı alırken. Zaten işimizin içine vicdanımızı katmıyor olsak, siz de doğru bulmadığınız bedelli fikrinin karşısına, şu an içinde yazıyor olduğumuz konu başlığını açmazdınız öyle değil mi? Yani vicdanen mi karşı çıkıyorsunuz, hukuken mi? Hukuken ise yasada varolan, gurbetçiler için dövizli askerlik kanunu ve 10. maddenin 2. bendinde yer alan bedelli askerlik ya da sosyal hizmet ( ki bunun açılımı bal gibi vicdani reddir ) kanunlarının iptali için mücadele etmelisiniz bence. Bu isimle yeni bir başlık açarsanız, ben de severek size destek olurum. Böylelikle gerçek bir ayrımcılığa karşı mücadele etmiş oluruz.

Son olarak, site yöneticisi Sayın Erdoğan Kırcalı'nın yazım kuralları ve dilin kullanımı konusundaki hassasiyetini ve uyarılarını ilgiyle izliyor ve takdir ediyorum. Ancak, - kendileri beni affetsin - Sayın Future'a ait yazılar Sayın Kırcalı tarafından uyarılmayı hakediyor bence. Herkese saygılar.
    Konu albertobedelli tarafından (24-03-2009 Saat 00:14:51 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Eklemeler yapıldı.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı albertobedelli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Mehmet Aydın. Bir daha sizi rahatsız etmeyeceğim demiştim ancak dayanamadım Hukukun sınırlarını zorlamak derken, varolan yasaların sınırlarını zorlamak demek istiyorsunuz sanırım. Yanlış mıyım? Bu sınırları zorlamakta ne gibi bir sakınca var? Bilindiği üzere yasalar sürekli değiştiriliyor ve bulundukları döneme uygun şekilde güncelleniyorlar. En azından muasır medeniyetlerde! bu şekilde oluyor. Sizin gibi aydın bir avukatımızın cumhuriyetin ilk yıllarına ait yasaların değişmemesi gerektiğine inandığını düşünmüyorum.

Ayrıca, bu konu başlığının 15. sayfasına dönüp, iletmiş olduğum soruları incelemenizi rica ediyorum. Orada, Sayın Future ayrımcılık olur iddiasında bulunduğu için, halihazırda anayasada olan bazı kanunları yazıp, eğer ayrımcılık var ise bunu bizzat varolan kanunlar yaratmıyor mu diye sormuştum. Bu soruları yeteri kadar hukuki bulmuyor musunuz?

Son olarak, site yöneticisi Sayın Erdoğan Kırcalı'nın yazım kuralları ve dilin kullanımı konusundaki hassasiyetini ve uyarılarını ilgiyie izliyor ve takdir ediyorum. Ancak, - kendileri beni affetsin - Sayın Future'a ait yazılar Sayın Kırcalı tarafından uyarılmayı hakediyor bence. Herkese saygılar.
    Asker'e gitmemek için sizin nasıl bir ayrıcalığınız var.Future'nin yazdığı yazıları gönülden destekliyorum.Erdoğan Bey'in de Sayın future'yi bu konuda eleştireceğini zannetmiyorum.O bir kadın ve bir çocuk annesi; askerlik yaşında bir çocuk annesi..Kendisini tanıyorum ve çocuğunun askere gitmesini tüm maddi olanaklarına rağmen desteklediğini biliyorum.Ben de onun gibi Türk tebaasının askerlik konusunda;evladının tek varlığı olmasına rağmen ayrımcılık yapılmaması konusundaki fikirlerini destekliyorum...
    Konu av.ferda tarafından (23-03-2009 Saat 23:55:14 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ferda Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Asker'e gitmemek için sizin nasıl bir ayrıcalığınız var.Future'nin yazdığı yazıları gönülden destekliyorum.Erdoğan Bey'in de Sayın future'yi bu konuda eleştireceğini zannetmiyorum.O bir kadın ve bir çocuk annesi; askerlik yaşında bir çocuk annesi..Kendisini tanıyorum ve çocuğunun askere gitmesini tüm maddi olanaklarına rağmen desteklediğini biliyorum.Ben de onun gibi Türk tebaasının askerlik konusunda;evladının tek varlığı olmasına rağmen ayrımcılık yapılmaması konusundaki fikirlerini destekliyorum...
    Sayın Ferda Aydın. Yazımı tam olarak okumamışsınız. Hiç tanımadığım bir insan hakkında, nasıl bir yargıya sahip olabilirim? Ben Sayın Future'ı eleştirmedim. Bahsettiğim tamamen imla kuralları ile ilgiliydi. Konuyu kişiselleştirmedim yani. Ayrıca, yazıyı tekrar okuduğunuzda, bir ayrıcalık talebinde bulunmadığımı, aksine ayrımcılıkların kaldırılması taraftarı olduğumu göreceksiniz. Beni asın ama önce ne yazdığıma bir bakın lütfen. Saygılar.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı başlıkla alakasız ama eğer bilginiz varsa çok sevinirim.

herkese iyi günler diliyorum. size bi konuda danışmak istiyorum. ben polis memuru olarak görev yaparken asteğmen olarak askere geldim. şuan karakol komutanlığı yapmaktayım halen ve 3 ayım kaldı. karakolun zimmeti benim üzerimde ve zimmette şarjör açığım var. eğer temin edemezsem mahkeme gibi bir durum söz konusu olabilir. ve ödetme geleceği söyleniyor verildiği takdirde. merak ettiğim konu ise benim memuriyetimi ne derece etkiler. düşünmekten kendimi alamıyorum ve beni aydınlatırsanız çok ama çok mutlu olucam. başka danışacağım kimse yok o yüzden isminizi bu siteden buldum. çok sevinirim eğer cevabınızı okursam. iyi günler diliyorum. ufuk.

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ferda Aydın. Bu yazdıklarım gerçekten son cümlelerim. Çünkü bu sitede sükut-u hayale uğradım. Topu topu 6-7 ileti yazdım ve yazdıklarımı okursanız, her birinin tamamen hukuki anlamda bilgilenmek merakını içerdiğini göreceksiniz. Daha hiçbir şey yazmamışken, diğer insanların yazdıklarını takip ediyordum. Ve bir kesim insanın, bir kesim insana seviyesizce hakaretler yağdırdığına şahit oldum. Birileri ellerinde testesteronölçer aletlerle site içinde dolaşıp, kimin erkek olup, kimin olmadığına karar veriyorlardı. Bunu çok yakışıksız bulmama rağmen ölçü aletlerinin sahiplerine salt mesleklerinden mütevellit bilgilenme amaçlı sorular sordum. Maalesef sorularıma hukukla hiç alakası olmayan, kişisel cevaplar aldım. Ben aynı cevapları, sokakta çevirdiğim herhangi birinden de alabilirim. Hepimizin bir siyasi görüşü, hayata bir bakış açısı var. Ben kendi siyasi görüşümü söylemedim. Buradaki kimsenin siyasi görüşünü de merak etmedim. Ancak açıkça görülüyor ki hukuki.net adındaki bu çatı altında, bazı insanlar siyasi görüşleri üzerinden kendileri gibi olmayanlara hakaret etmekte bir beis görmüyorlar. Yazılar ve içerikleri okunmadan yargılar veriliyor ve infazları yapılıyor. Ve bu hukuk adı altında yapılıyor. Bunun adı fanatizmdir. Üzüntüm de bundandır, hayalkırıklığım da. Kabalık ettiysem özür dilerim. Adaletli günler dilerim. Saygılar.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

* Hukuk fakültesini bitirdiniz ve avukat oldunuz.Sizinle aynı dönemde okuyan arkadaşınız okuldan atıldı,daha sonra çıkan AFla tekrar kayıt yaptırdı.Okulu bitirdi ve avukat oldu..Sizinle şu an aynı şartlarda mesleğini icra etmekte.Peki bu size haksızlık olmadı mı?

* Rahşan affı denilen afla serbest bırakılan bir çok suçlu,dışarı çıktıklarında bir sürü olaya karıştı ve bir çok ocağı söndürdü.Belkide senin evinden birinin canı yandı,belkide benim ailemden birinin hayatına mal oldu..Bir tarafta hapishanedekilerin İNSAN HAKLARI,diğer tarafta hiç bir suçu olmadan yaşayan birinin YAŞAMA HAKKInın elinden alınması!

* Sizlere kırgınlığımız sabit fikirli olmanız;bedelli askerlik yapmak isteyene -Zengin Züppesi- yada -Askerlikten yırtmak isteyen uyanık- muamelesi yapmanız..
    Aramızda tabiki dediğiniz klişede insanlar mevut olabilir ancak bunu genele yaymanız son derece yanlış..
    Sizin mantığınızla düşünürsek;APO yu savunan bir yığın avukat olduğuna göre,tüm avukatların hepside çok yanlış insanlar diye düşünmemiz gerekiyor sanırım Haksızmıyım?

* Seçimden sonra PKK için GENEL AF çıkacağı söylentisi artık dillendirilmeye başladı,çıkacağıda muhtemel görünüyor.40.000 can'a kıyan PKK lıların affedilmesi düşünülürken,36 yaşına gelmiş,5 yaşında kızı olan,8 tane çalışanı olan,vergisini ve her türlü primini ödeyen biri olarak sizce bu ülkeye 15 ay nerede daha faydalı olabilirim?
    Kanıma dokunanda tam bu nokta işte;ben askerlikten muaf olmak istemiyorum ki!Temel askerlik eğitimimi almak gerektiğine sonuna kadar inanıyorum.Bunca çıkan AFFIN içinde,bizlerin istediği şey sizce AKLİ değilmidir?

Sizlere kırıldığımız nokta ortak sanırım;bazı tavırlarınız hoş olmuyor,birbirimizin fikirlerine katılmasakta,en azından SAYGI çerçevesi içerisinde cevaplar vermeliyiz.Burada şunu görüyorum;bir avukat arkadaşın fikrine,diğer tüm avukat arkadaşlar KOLLAYICI davranıyor..Sanki buradaki tüm avukat arkadaşlar aynı fikirdelermiş gibi..Sorun burada bence..Aynı fikirde olmayan Avukat arkadaşlar bile burada bizlere örnek teşkil edecek seviyeli tartışmalar yapabilirler..O zaman çok daha kalitesi yüksek bir platform olur burası..
    İçinizde hiç mi BEDELLİ ASKERLİK bekleyen avukat yok örneğin?Benim avukat arkadaşım var mesela özel hayatımda görüştüğüm..

Saygılar,

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fromhell rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence çok erken konuşuyorsunuz

Farkındaysanız ;basın toplantısında gündem dışı sorulan bir soruya verilen cevaptı..

Ancak bazı yerlerden bu konuda çalışma başlatıldığına dair duyumlar var..İspatla derseniz,dediğim gibi duyum sadece..

En azından somut gerçekler üzerine düşünebiliriz;

* 13 Mayıstan sonra 1 milyonu bulan yoklama kaçağı ve bakaya olanlar GBT ye düşecekler ve arananlar listesine girecekler.
    Oldu ki; 1 milyon kişi 12 Mayısta şubelerine başvurdu ve askere gitmeye karar verdi,nasıl bu kadar kişiyi alacaklar.Diyeceksiniz ki; aylara bölerek alırlar.Kuzenim dün askerlik şubesini aradı;tecilini iptal edip askere gitmek istediğini ve bunun için ne yapması gerektiğini sordu.Verilen cevap;Aralıkta gel,oldu..

* Diyelimli 1 milyon kişi 13 Mayısa kadar başvurmadı ,hepside arananlar listesine girdi,bu kadar kişiyi yakaladınız hapse attınız.Sayın avukat arkadaşlar daha iyi bilirler,sizce bu kadar kişiyi alabilen hapishane sayısı ülkede mevcut mu?

* Ekonomik kriz gün geçtikçe tüm acımasızlığını göstermeye başladı,böylesine bir dönemden geçerken,binlerce iş ve işletme sahibini askere alarak ülkeye nasıl bir katma değer kazandırılır?

* Dün Adalet Bakanımız Genel Kurmayı ziyaret etti,ziyaretin gerekçesi açıklanmadı.Herkesin aklına gelen;Ergenekon..Peki şöyle bir şey olmazmı?13 Mayıstan sonra 1 milyon kişi GBT ye düşecek,bunlarla ilgili bir çalışma! (sesli düşünüyorum sadece,bazılarınız gülebilirler)

Sonuç olarak; son kezde olsa Bedellinin 13 Mayıs öncesinde çıkacağını sanıyorum,askerlik kanunundaki değişiklikler,çemberin sürekli daraltılması bazı şeylerin planlandığını gösteriyor bize.

Yukarıdakiler TEORİ'den ibarettir (hatta hipotez)..

Bence başlık 13 Mayıs!a kadar kalmalı (ki bu iş Nisanda yani seçimden hemen sonra çözülecektir)..

Saygılar,
    Yukarıda yazdıklarımın haala arkasındayım,Mayıs 13 e kadar çıkacak BEDELLİ ASKERLİK.. Hatırlatma olsun diye alıntı yaptım..

İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üyeliğimin silinip silinmediğini kontrol etmek için girmiştim ama silinmemiş malesef,Ben artık size yorum veya soru yöneltmiyorum.En azından benim gibi maduriyete uğramış kişiler adına şunu söyleyebilirim.
    Hukuki olarak yorumlarınızı alalım,kendi düşünceleriniz bizi ilgilendirmiyor
    Konu mysteryx tarafından (24-03-2009 Saat 21:16:41 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
18 / 26 Sayfa İlkİlk ... 891011121314151617181920212223242526 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Zorunlu askerlik ne zaman kalkar

askerlik nezaman kalkar

askere gitmesem

turkiyede zorunlu askerlik nezaman kalkar 2016

turkiyede ne zaman zorunlu askerlik kalkar

askere gitmesen ne oluraskerlige gitmesem ne olurzorunlu askerlik ne zzorunlu askerlik kalkar mıborcu olupta askere gitmesem olmaz mitürkiyede zorunlu askerlik ne zaman kalkarçağırmışlar gitmesek olmaz asker sözüzorunlu askerlik 2 yil icinde kalkarzorunlu askerlik nasıl kalkar askerliğe gitmesem ne olur 2014https:www.hukuki.netshowthread.php50456-Askere-gitmesem-olmaz-mi&page=11
Forum