+ Konuyu Yanıtla
14 / 26 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718192021222324 ... SonSon
131 den 140´e kadar toplam 256 ileti bulundu.

Konu: Askere gitmesem olmaz mı?

Askere gitmesem olmaz mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askere gitmesem olmaz mı?

Alıntı FUTURE rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Savaş yanlısı bir kişi değilim; kimse de öyle olamaz sanırım...
    Ama realite'ler bu kavramı da gerektiriyor...Yani askerlik kurumunun da önemini...

Askerlik kurumunun önemini zaten tüm Türkiye biliyor. İnsanlar askeri kötülemiyor.İnsanlar askeriyeye laf atmıyor. İnsanlar bedelli askerlik istiyoruz diyorlar. Kendilerine göre haklı veya haksız sebebleri var. Buna ne siz ne de bir başkası karar verebilir. Karşı çıkabilirsiniz ama asla o insanlara kendilerini erkek sananlar diye hitap edemezsiniz. Bu hitapla bedelli askerlik isteyenleri değil , daha önce yapanları da içine alıyorsunuz. Daha önce bedelli askerlik yapanlar sadece tarkan değildi. Devletin yüksek kurumlarında , yüksek mertebede çalışan insaların yanında , polisinden tutun da işçisine kadar herkez vardı. Hiçbiri erkek değil bir siz erkeksiniz öylemi....

Saygılar...

Hukuki NET Güncel Haber

Askere gitmesem olmaz mı? konulu yargıtay kararı ara
    Askere gitmesem olmaz mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neyse saygıdeğer avukatlar. Sizlerin yapamadığını ben yapayım. Bu kadar komiklikten sonra bu foruma yazmak bana zor geliyor. Üyelik iptali için bir yer varmıdır yoksa siz iptal edermisiniz ? En kısa zamanda bu isteğimin yerine getirilmesini site yönetiminden rica ediyorum. Forumun ismi hukuki net ama sırf şu 14 sayfayı okuduğumda hukukla pek bir alakası olmadığını da üzülerek belirtmek istiyorum.

Saygılarımla...

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üyelik iptali ne yazık ki mümkün değil.
    Ancak tarayıcınızın adres satırına hukuki.net yazmayıp,siteye girmeme hakkınız var.

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Üyelik iptali ne yazık ki mümkün değil.
    Ancak tarayıcınızın adres satırına hukuki.net yazmayıp,siteye girmeme hakkınız var.
    Sizden ricam ,farzedin ben saygısızlık yaptım. Farzedin ben hakaret ettim. Farzedin ben hiç üye olmadım. Banlayın lütfen. Üyeliğimi iptal edin.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Talking Re: Askere gitmesem olmaz mı?

merhaba,

2 kelam da ben edeyim.

USA newyorkda yasiyorum geleli 10 sene oldu amerikan vatandasiyim.

Yani tabiri caiz ise evet begenmiyorsan git diyenleri ciddiye aldim gittim.

Cok mutluyum, orta duzey bir yasantim var, saygi goruyorum.

Istedigim her ortamda amerikanin herseyini elestirebiliyorum.

Yani sizlerden cok daha ozgurum.

Askerligimi guneydoguda yaptim, evet 12 ay yaptim yedek subaydim.

Bununla gururmu duyuyorum?

Tabiki de hayir, imkanim olsa YAPMAZDIM, daha once giderdim.

Askerlik yapmayi erkeklik sanan gelismemis insanlarin oldugu ulkemi terk ettim.

Tabi ki askerlik nedeni ile degil cok daha fazla nedenler vardi.

Avukat olup halen ilkokuldaki merasimdeki okudugu and gibi militarist soylemleri

sayiklayan sozde gelismis insanlardan uzagim.

Uzuluyorum tabi ki turk insanlari icin, neden biliyormusunuz?

Begenmiyorsan git diyen zihniyet ben gidipde kaderimi degistirip BASARDIGIM zaman

benim amerikan vatandasi olmami ozellikle istedi, benim ermeni mitinglerine katilmami istedi

Beni kovan MILITARIST DEVLET benim vatandasliktan cikmamam icin dovizli askerlik onerdi cocuklarima

o yuzden arkadaslar, begenmiyorsan git diyen hapis olmus militarist ezik zihniyetin

yurtdisina siz gidip basardiginizda ne kadarda aciz oldugunu gordum.

Askerlik mecbur malesef yapacaksiniz ama bu inanin GURUR duyulacak birsey degildir.

Gelismis toplumlari ornek almak gerekir, ama kime neyi anlatabilirsiniz.

Konu sadece asklerlik degil bir YONETIM anlayisi.

UMARIM HERKES HAK ETTIGI YONETIMLE YONETILIR.

Ayrica avukatlarin sizi dinlemesini istiyorsaniz randevu ain saatine 100-200 dollar odeyin bakin nasil sizin her dediginiz kabul ediyorlar.

Nasilda fikirlerinize saygi duyuyorlar.

Askerlik kanunlarini birde para verip sorun avukatlara farki hissedin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nbctech rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. Mehmet Aydın ,

Buraya yazı yazarken sizin cümleleriniz yüzünden kendimden utanıyorum.Bazı üyeleri kendinize hakaret ettiği için siteden attıran siz ve yandaşlarınız,şimdi yukarıdaki yazıyı okuyunca sizi ve kendilerini de banlarlarsa çok memnun olurum. Gerçi o kadar cesaret ve gurur olduğunu düşünmüyorum ama. Neyse lafı çok uzatmayayım. Bedelli askerlik isteyen insanlarla uğraşmak size kalmış. İster mahkemeye verin, ister tartışın , isterseniz de savaş çıkarın. Yalnız siz kimsiniz insanlara kendilerini erkek sanan bedelliler diye hitap ediyorsunuz. Siz kimsiniz 3. dünya savaşını çıkarıyorsunuz. Ben avukat değilim ama şu söylediğinizin hakaret içeriği taşıdığını anlayamıyacak kadar da saf değilim.Size tek bir cümle erkeklik askere gitmek ise , erkeklik savaş çıkarmaksa , erkeklik insanlara hakaret edip bana hakaret ettiler atın bunu demekse ( kendinizde hakaret ediyorsunuz halbuki ) erkeklik isterseniz arkadaşın bilgilerini size vereyim demekse (Foruma kayıt olurken bilgileriniz kimseyle paylaşılmayacaktır yazıyor ) erkeklik yalan söylemekse , kısacası erkeklik kötü olan herşeyi yapıp sonra burada insanlara haketmedikleri şeyler söylemekse sizi tebrik ediyorum.

Saygılarımla.....
    Şimdi ben bu sözlerin hangisine yanıt vereyim. Ne söyleyeyim. En iyisi hiç söylemeyeyim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Asveren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba,

2 kelam da ben edeyim.

USA newyorkda yasiyorum geleli 10 sene oldu amerikan vatandasiyim.

Yani tabiri caiz ise evet begenmiyorsan git diyenleri ciddiye aldim gittim.

Cok mutluyum, orta duzey bir yasantim var, saygi goruyorum.

Istedigim her ortamda amerikanin herseyini elestirebiliyorum.

Yani sizlerden cok daha ozgurum.

Askerligimi guneydoguda yaptim, evet 12 ay yaptim yedek subaydim.

Bununla gururmu duyuyorum?

Tabiki de hayir, imkanim olsa YAPMAZDIM, daha once giderdim.

Askerlik yapmayi erkeklik sanan gelismemis insanlarin oldugu ulkemi terk ettim.

Tabi ki askerlik nedeni ile degil cok daha fazla nedenler vardi.

Avukat olup halen ilkokuldaki merasimdeki okudugu and gibi militarist soylemleri

sayiklayan sozde gelismis insanlardan uzagim.

Uzuluyorum tabi ki turk insanlari icin, neden biliyormusunuz?

Begenmiyorsan git diyen zihniyet ben gidipde kaderimi degistirip BASARDIGIM zaman

benim amerikan vatandasi olmami ozellikle istedi, benim ermeni mitinglerine katilmami istedi

Beni kovan MILITARIST DEVLET benim vatandasliktan cikmamam icin dovizli askerlik onerdi cocuklarima

o yuzden arkadaslar, begenmiyorsan git diyen hapis olmus militarist ezik zihniyetin

yurtdisina siz gidip basardiginizda ne kadarda aciz oldugunu gordum.

Askerlik mecbur malesef yapacaksiniz ama bu inanin GURUR duyulacak birsey degildir.

Gelismis toplumlari ornek almak gerekir, ama kime neyi anlatabilirsiniz.

Konu sadece asklerlik degil bir YONETIM anlayisi.

UMARIM HERKES HAK ETTIGI YONETIMLE YONETILIR.

Ayrica avukatlarin sizi dinlemesini istiyorsaniz randevu ain saatine 100-200 dollar odeyin bakin nasil sizin her dediginiz kabul ediyorlar.

Nasilda fikirlerinize saygi duyuyorlar.

Askerlik kanunlarini birde para verip sorun avukatlara farki hissedin.
    Sn. asveren,

Biz USA nın ne kadar özgür ülke olduğunu Irak, Afganistan gibi gittiği her yere ne özgürlükler götürdüğünü çok iyi biliriz. Sen özgür özgür yaşamaya devam et. Ben askerlik yaptığım için gurur duyuyorum. Benim her sözüme "kendisini erkek sananlar" gibi ciddiye alıp anlam yükleme. Kurtuluş Savaşı tarihini okumanızı öneririm

Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgenaral Sn. Metin Gürak açıklama yaptı:"Bedelli askerlik kesinlikle gündemimizde yok" Doğrusu da buydu. Kendisine teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Mehmet Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. asveren,

Biz USA nın ne kadar özgür ülke olduğunu Irak, Afganistan gibi gittiği her yere ne özgürlükler götürdüğünü çok iyi biliriz. Sen özgür özgür yaşamaya devam et. Ben askerlik yaptığım için gurur duyuyorum. Benim her sözüme "kendisini erkek sananlar" gibi ciddiye alıp anlam yükleme. Kurtuluş Savaşı tarihini okumanızı öneririm

Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgenaral Sn. Metin Gürak açıklama yaptı:"Bedelli askerlik kesinlikle gündemimizde yok" Doğrusu da buydu. Kendisine teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.
    Sayın Avukat Mehmet Aydın beyefendi. İçinizden ''bir sen eksiktin'' dediğinizi duyar gibiyim. Hariçten gazel okuyor gibi görünüyor olabilirim ancak konuyla direkt bağlantılıyım. Her söylediğimi ciddiye alıp anlam yüklemeyin demişsiniz. İnsanlar sizi ve söylediklerinizi ciddiye alacaktır Mehmet Bey. Çünkü siz toplumun en güzide mesleklerinden birini icra ediyorsunuz. Ayrıca şu an kullanımımızda olan sitenin içeriği de malumunuz. İnsanlar bir hak talebinde bulunuyorlar. Haklılar ya da haksızlar. Sizler de bu talebin karşısında yer alıyorsunuz. En doğal hakkınız. Zaten normal olan da bu. Herkes bedelli askerlik taraftarı olsaydı, bugün ne ben bunları yazıyor olurdum ne de bu konu tartışılıyor olurdu. Ya da tersine çevirip bakarsak yani herkes bedelli askerlik karşıtı olsaydı böyle bir talep varolmazdı. Ancak üzülerek görüyoruz ki toplum içinde medeni bir şekilde tartışılması gereken bir konu köy kahvesi seviyesine indiriliyor. Toplumun mürekkep yalamış kesimi olan bizler bu şekilde davranırsak, diğerlerini düşünemiyorum bile. Affınıza sığınarak size birkaç soru sormak istiyorum.
    ''Kendini erkek sananlar'' şeklinde talihsiz bir tamlama kurduktan sonra, her söylediğimi ciddiye almayın demişsiniz. Bir an empati yapıp o tabirin sizin için kullanıldığını düşünsek tepkiniz nasıl olurdu? Ya da mesela mahkemede böyle bir laf edip sonra ciddiye almayın deseniz, hakaretiniz mi yoksa ciddiye almayın deyişiniz mi ciddiye alınır? Tamam şu an mahkemede değiliz ama hakaret, hakarettir ve söylediklerimiz bizi bağlar, değil mi?
    Kurtuluş Savaşı'ndan bahsetmişsiniz. Konu ile uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum. Kurtuluş Savaşı topyekün bir savaştı. Ülke işgal altındaydı. Orada bir ordu değil, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla ve yaşlısıyla bütün halk vardı. Bugün bir savaş durumu cereyan etse o sorumluluktan kaçacak insan tahayyül edemiyorum.
    Son olarak İletişim Daire Başkanı Sayın Metin Gürak'a açıklamasından dolayı teşekkür etmişsiniz. Neden? O açıklama Sayın Metin Gürak'ın şahsi fikrini içeren bir açıklama değil ki.
    Meselenin kişiselleştirilmeden, hukuki tarafları, olabilirliği ya da olanaksızlığı, getirecekleri ve götürecekleri doğrultusunda ele alınmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Nerede
    ist
    İletiler
    344
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nbctech rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Askerlik kurumunun önemini zaten tüm Türkiye biliyor. İnsanlar askeri kötülemiyor.İnsanlar askeriyeye laf atmıyor. İnsanlar bedelli askerlik istiyoruz diyorlar. Kendilerine göre haklı veya haksız sebebleri var. Buna ne siz ne de bir başkası karar verebilir. Karşı çıkabilirsiniz ama asla o insanlara kendilerini erkek sananlar diye hitap edemezsiniz. Bu hitapla bedelli askerlik isteyenleri değil , daha önce yapanları da içine alıyorsunuz. Daha önce bedelli askerlik yapanlar sadece tarkan değildi. Devletin yüksek kurumlarında , yüksek mertebede çalışan insaların yanında , polisinden tutun da işçisine kadar herkez vardı. Hiçbiri erkek değil bir siz erkeksiniz öylemi....

Saygılar...
    Ben kendini erkek sananlar diye hiç bir söylem de bulunmadım.Daha önce de askerlik ve polislik kurumunun güvenlik açısından gerekli olduğunu açıkçana savaş'a fazlasıyla karşı olmama rağmen belirttim.Benim vurgulamak istediğim nokta; Ayrımcılığn olmaması...
    Herkes eşit koşullarda olmalı.3-5 kuruş param var diye oğlumu bedelli askerlik yaptırma lüksüne sahip olmamalıyım.Bedelli askerlik yapma lüksüne sahip olmayan yüzbinlerce askerin ne kadar infial duyduğunu biliyor musunuz?
    Konu FUTURE tarafından (07-03-2009 Saat 11:21:40 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı FUTURE rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Biraz önce site istatistik'lerinde dikkat ettim.En çok sorulan ve cevap verilen iki konu var.Askerlik,bakaya gibi konular...
    Maalesef ben ne askerlik (https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=51347) ne de bakaya (https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=48422) ile ilgili sorularima cevap alabildim. :rolleyes:
    Konu ercum98 tarafından (07-03-2009 Saat 16:19:51 ) de değiştirilmiştir. Sebep: link ekledim

+ Konuyu Yanıtla
14 / 26 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718192021222324 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Zorunlu askerlik ne zaman kalkar

askerlik nezaman kalkar

askere gitmesem

turkiyede zorunlu askerlik nezaman kalkar 2016

turkiyede ne zaman zorunlu askerlik kalkar

askere gitmesen ne oluraskerlige gitmesem ne olurzorunlu askerlik ne zzorunlu askerlik kalkar mıborcu olupta askere gitmesem olmaz mitürkiyede zorunlu askerlik ne zaman kalkarçağırmışlar gitmesek olmaz asker sözüzorunlu askerlik 2 yil icinde kalkarzorunlu askerlik nasıl kalkar askerliğe gitmesem ne olur 2014https:www.hukuki.netshowthread.php50456-Askere-gitmesem-olmaz-mi&page=11
Forum