Kilitli Konu
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: Belaya bulaştım

Belaya bulaştım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Belaya bulaştım

geçen yıl mayıs ayında (2007 ) internet üzerinden bir bayan ile tanıştım ..ayrı illerde ikamet ediyorduk .. 3 yıl önce eski eşinden ayrılmış dul çocuksuz bir kadın sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor ..kısa sürede tanıştık beraber olduk bu dönem içerisinde hamile kaldı ..temmuz sonunda beraber tatile gittik bu dnemde hamileydi ve tatilde nikah yaptık sonra ailesinden istedim verdiler o kendi ilinde yaşamaya devam etti ben kendi çalıştıgım ilde ..bulundugu ilde beyaz eşyalarını aldım ev kiraladım en azından nikah yaptık halen babasının evinde oturmasın diye ev açtık .. kendi evimdeki eşyaları çay kaşıgına varıncaya kadar gönderdim ..kendim çalıştıgım kurumun bir odasında kalmaya başladım .. daha sonra birkaç kez yanına gittim ama sürekli hır gür kavga döğüs bu esnada cep telindede aynı eşkilde devam ediyordu..cep telefonunda mesajları biriktiriyormuş sürekli sonradan öğrendim ..ben 7 gün 24 saat çalışan bir insanım sadece ctesi günü akşam altıdan pazar günü sabah 10 a kadar iznim var..ayrı illerde oldugumuz içinde pek fazla görüşemedik toplamda 29 gün görüşmüşüz.. sürekli telefonda kavgadöğüs hakaret dolu bir süreç devam etti.. 2008 şubat ayı gibi dogumuna yakın arabamı sattım kredi ile yaşadıgı ilden bir ev aldım ..çocuk kirada dogmasın diye ve dogum yaptıgı gün hastaneden taburcu oldugunda kendi evine yerleşti .. ben halen çalıştıım kurumun deposunda kalıyorum ..dogumuna bir gün izin aldım gittim ertesi gün döndüm çünkü kurumun temposu çok yogun yerime bakacak arkadaşta yok.. sonra yaz tatilinde 2008 agustos yanına gittim 7 gün izin almıştım kardeşleri beni tatilimin 3.gününde sen bize nasıl hakaret edersin diye dövdüler kaşımı gözümü patlattılar .. döven kardeşlerinden birisi cinayetten yeni hapisten çıktıgı için infazımı ne varmış ben hastaneye gidemedim çünkü gidersem onu tekrar hapse atacaklar sanki ben attırmışım gibi ömrü billah akraba olacağız o yüzden karakola gitmedim otelde yattım bir gün daha kaldım o civarda dönüm ..beni öldürecekler diye elime arabamda bulunan koli bıçağını almıştım o bıçağı alıp kardeşlerinden birisi kendi elini kesmiş adam yaralamaktan davalıda oldum ..eşim sonra bana cep telefonlarından attıgım mesajlar yüzünden hakaret davası açtı ki kendisi bana o.çocugundan tut şerafsizliğime her tülü hakareti etti.. ama ben kaydetmedim .. halen davalar devam ediyor ..soruşturmada olan bir yaralama cep telinden hakaret tehdit bilumum dava ..ve boşanma davası ..boşanma davasının 2. celsesi 25 aralıkta olacak.. ben hayatıda hiç mahkemeye gitmedim dava yüzü görmedim .. hayatımdan bezdimm ve halen evimde ailesi ile oturuyor eşyalarımı kullanıyor ve ben aldıgım evin kredilerini ödüyorum çalıştıgım kurumun deposunda kalıyorum orada yatıp kalkıyorum ..benden 200 bin ytl tazminat 100 bin ytl bilmem ne tazminatı çocuk için ayda 2500 ytl aylık nafaka istiyor .. altımdaki arabayı pertten aldım ona bile göz dikmiş durumda .. ben o arabayı pertten aldım dahada borcu var ..300 bin ytl yi ben nereden bulayım .. herşeyime öz dikmiş durumda ..benim kimsem yok hayatta çok travmalar yaşadım yalnız bir insanım ..bu yaşadıgım en büyük travma oldu benim için.. ve halende devam ediyor bu adamlar beni yolunacak tavuk diye görüyor ..evimdem çıksın istiyorum eşyalarımı kullanmasın istiyorum ..en azından yakamdan düüşsün istiyorum ..

çaresiz kaldım lütfen yardım edin elimden kötü bir şey çıkacak diye korkuyorum
    12 yıllık meslek hayatım var doktorum ve beni kirletiyorlar
    bir yerde kötü birşey yapacağım diye korkuyorum kendimden korkuyorum..lütfen bana yol gösterin ..bu davayı uzattık.a uzatacam diyor .. ve evimde oturuyor halen ..davadan bile nemalanıyor

Hukuki NET Güncel Haber

Belaya bulaştım konulu yargıtay kararı ara
    Belaya bulaştım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: belaya bulaştım ..lütfen yardım

Korkacak hiçbirşey yok. Yasalara sığınacaksın. Bir meslektaşımın profesyonel yardımını alacaksın. Korkunun onulmaz bir özelliği vardır ki sen korktukça üzerine gelir.

İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: belaya bulaştım ..lütfen yardım

Bela diye buna denir işte. Kadın resmen sizden faydalanıp zenginleşme amacı gütmüş. Yani kadının niyeti gayet açık. Üstelik tehdit edilip darp edilmişsiniz. İyi bir avukat inanın bunlara haddini bildirir. Adalete güvenin. Hiç bitmeyen savaş olmadığı gibi kötü günlerde hep devam etmez. Sadece siz yanlış, kanunsuz bir iş yapmayın bu arada. Aksi halde işleri daha da içinden çıkılmaz hale getirirsiniz. Elbet bir gün sona erecek bu bela. Bittiğinde de geçmişe sünger çekip hayatınıza huzurlu bir şekilde devam edeceksiniz. Şimdilik size gereken sabır ve metanet.

İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Belaya bulaştım

sağlıgım bozuldu ..koroner arter hastalıgım var sürekli dil altı atmak zorunda kalıyorum beni kışkırtıp kışkırtıp kışkırtıp kendisine mesaj attırdı ..hastaların yanında özel hayatımı konuşamıyorum diye kestirip atmak adına mesajlarda attım .. herşeyi aleyhime kullanıyor
    benim naif duygularımla oynadı ben yuvaistedim o rant kapısı zannetti .. annesi ailesi sürekli herşeyi biliyor

ben bu kadını öldürürüm diye korkuyorum benim şu hayatta umidimden başka kaybedecek bir şeyim yok
    şayet bir hapis cezası alırsam sicilim bozulursa meslek hayatımıda sabote ederse korkarımki bu işin cezasını vermesi için adaleti beklemeyeceğim
    benimle çocuk gibi oynadı beni yalnız gördü ki öyleyim hayatıma ipotek koymaya çalışıyor
    birgün gazetelerin 3.sayfasında haberimi okuyabilirsiniz..
    inşallah hakim davayı sürüklemez ben bu strese dayanamayabilirim
    Konu tturcica tarafından (21-12-2008 Saat 22:21:40 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tturcica rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

sağlıgım bozuldu ..koroner arter hastalıgım var sürekli dil altı atmak zorunda kalıyorum beni kışkırtıp kışkırtıp kışkırtıp kendisine mesaj attırdı ..hastaların yanında özel hayatımı konuşamıyorum diye kestirip atmak adına mesajlarda attım .. herşeyi aleyhime kullanıyor
    benim naif duygularımla oynadı ben yuvaistedim o rant kapısı zannetti .. annesi ailesi sürekli herşeyi biliyor

ben bu kadını öldürürüm diye korkuyorum benim şu hayatta umidimden başka kaybedecek bir şeyim yok
    şayet bir hapis cezası alırsam sicilim bozulursa meslek hayatımıda sabote ederse korkarımki bu işin cezasını vermesi için adaleti beklemeyeceğim
    benimle çocuk gibi oynadı beni yalnız gördü ki öyleyim hayatıma ipotek koymaya çalışıyor
    birgün gazetelerin 3.sayfasında haberimi okuyabilirsiniz..
    inşallah hakim davayı sürüklemez ben bu strese dayanamayabilirim
    Lütfen biraz daha dirayetli olun. Yazdıklarınızı okudum ve gerçekten durumunuz oldukça zor olsa da kaybedecek hiç bir şeyinizin kalmadığı doğru değil. Lütfen bu süreçte profesyonel destek alın. Siz bir hekimsiniz. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Adalete sığının. Yazanlar doğru şeyler yazmışlar bakın. Bu süreçte sakin olup kendinizi suçlu duruma düşürecek bir şey yapmamaya özen göstermelisiniz..

İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kendimi sürekli avutuyorum ama nereye kadar dayanabilirim bilmiyorum ..hastanede her sabah uyandıgımda her akşam yattıgımda onların evimde eşyalarımı kullandıkları aklıma geliyor.. diyorum benim gibi bir adamın evi kullanılmaz eşyası kullanılmaz diyorum anlayamıyor ..birkaç kez telefonda konuştum biraderi oradan ekmeği uzat diyor ..evimde 5 gün kalamadım
    yediğim dayağamı yanayım çocuğu göremediğimemii ki artık çocuguda istemiyorum hayallerimin yıkıldıgınamı
    birde bunların üstüne üstelik davalı ben oldugumamı
    hakim inşallah davayı uzatmaz
    evde onun olsun nafakasınıda vereyim ama bu bataklıktan çıkayım yeter ki
    hakime telefon etsem karar vermesini hızlandırabilirmiyim acaba
    25 inde dava var ama ben gidemiyorum
    sıcaklıgın geceleri -25 -30 dereceye indiği doguda bir yerde yaşıyorum yollar kapalı olur
    fiiilen bir arada yaşamadık bile ve beni düşürdüğü hallere bakarmısınız
    ağlayacam ağlayamıyorum
    Konu tturcica tarafından (21-12-2008 Saat 22:53:31 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    antalya
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sonunu düşünmeden davranan dr koca meraklısı bir kadındı sanırım..Ama Olaya bir de kadın açısından baksanız.İlgi ve anlayış beklediği bir dönemde destek olmadığın yetmezmiş gibi onunla kavga etmişsin sürekli..Çocuğu doğarken bile yanında olamayan bir eş,izni yokmuş(!).işyerinde yerine bakacak kimse yokmuş,eşinin yanında senin yerine bakacak biri mi vardı.Bence sen o kadının duygularıyla oynamışsın.İyi ki abileri varmış...Sen bu işin içinden kolayca sıyrılamadığın için bunalıma girmişsin.Burası değil bunların yeri ama sen yaşadıklarını yoruma açmak istermiş gibi yazmışsın.Ben de yazdım..

İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı keriman1974 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sonunu düşünmeden davranan dr koca meraklısı bir kadındı sanırım..Ama Olaya bir de kadın açısından baksanız.İlgi ve anlayış beklediği bir dönemde destek olmadığın yetmezmiş gibi onunla kavga etmişsin sürekli..Çocuğu doğarken bile yanında olamayan bir eş,izni yokmuş(!).işyerinde yerine bakacak kimse yokmuş,eşinin yanında senin yerine bakacak biri mi vardı.Bence sen o kadının duygularıyla oynamışsın.İyi ki abileri varmış...Sen bu işin içinden kolayca sıyrılamadığın için bunalıma girmişsin.Burası değil bunların yeri ama sen yaşadıklarını yoruma açmak istermiş gibi yazmışsın.Ben de yazdım..
    gel yanıma dedim gelmedi ..kanser bir baba kirada bir yaşam hapisten çıkmış bir kardeş ve dul bir kadın..avlanıyordu beni avladı ..onun için çocukta önemli değil ama topluma öyle bir intiba bırakıyor ..kaynana semra ile oğlu ata vardı.. insanlar bazı şeyleri içgüdüsel yapar kendide bilmez neden yaptıgını ..semra oğlunu gelinim olurmusuna soktu evlendirmek için değil evlenemezsin sen bak gör demek için.. çünkü ata semra ile evliydi .. tenleri temas etmiyordu.. ve ata evlenemedi ve evlenemeyeceğinide anladı çünkü annesi boşamıyordu onu..evlilik böyle birşeydir 35 yaşında insan ailesi ile yaşıyorsa o artık ailesi ile evlidir ..eski eşimde öyle ..o ailesi ile evliydi ..o aileninde geçimi onun boynuna kalmış..o ailesinden ruhen hiç boşanmadı ..ruhen benimlede hiç evlenmedi ..koca hem var olsun istedi hem olmasın istedi .. sürekli hakaret etti kendine verdiğim sırlarımı sırtıma sapladı .. bu evlililik zaten olamadı kağıt üzerinde nikahta kaldı ..fiili bir evlilik sürecimizde olmadı ..o o şehirden zaten hiç çıkmayacak .. çünkü ailesi ile evli o .. beni bu işin finansorlugune atamıştı..bir kadın kocasından 20 kontor istermi.. bence param yok gönder der tasarrufu ona aittir..bu kontor istemenin hangi süreçlerden geçilipte istendiğini bilmiyor ..bir kadın kocasından param yok para gönder der .. bir kadın kocasına o.çocugu demez.. bir kadın kocasının işyerini arayıp maaşını sormaz .. ben ona yaklaştıkca bundanbile nemalanmaya kalktı ..gebeliğini yalnız geçirmedi annesinin evinden çıkmadı ..kiraladıgım evde sadece 3 gün kaldı ..gel dedim gelmedi tayin istemedi ..hep bahanesi oldu ..babam hasta gebeyim annem şöyle kardeşim böyle şu böyle ..ve hiç bir zamanda zaten gelmeyecek ..bende o kirli mazinin üzerine o şehire daha gitmem .. sen yanında olmamışsın diyorsun .. dogumuna gittim sünnet ettirdim altı üstü bir yıl sabredecekti ..o gelecekti ama ailesini terkedemedi edemezde..iznim yok ve yerime bakacak kimse yok ..burada doktor yok ki .
    Konu tturcica tarafından (22-12-2008 Saat 09:59:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tturcica rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    geçen yıl mayıs ayında (2007 ) internet üzerinden bir bayan ile tanıştım ..ayrı illerde ikamet ediyorduk .. 3 yıl önce eski eşinden ayrılmış dul çocuksuz bir kadın sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor ..kısa sürede tanıştık beraber olduk bu dönem içerisinde hamile kaldı ..temmuz sonunda beraber tatile gittik bu dnemde hamileydi ve tatilde nikah yaptık sonra ailesinden istedim verdiler o kendi ilinde yaşamaya devam etti ben kendi çalıştıgım ilde ..bulundugu ilde beyaz eşyalarını aldım ev kiraladım en azından nikah yaptık halen babasının evinde oturmasın diye ev açtık .. kendi evimdeki eşyaları çay kaşıgına varıncaya kadar gönderdim ..kendim çalıştıgım kurumun bir odasında kalmaya başladım .. daha sonra birkaç kez yanına gittim ama sürekli hır gür kavga döğüs bu esnada cep telindede aynı eşkilde devam ediyordu..cep telefonunda mesajları biriktiriyormuş sürekli sonradan öğrendim ..ben 7 gün 24 saat çalışan bir insanım sadece ctesi günü akşam altıdan pazar günü sabah 10 a kadar iznim var..ayrı illerde oldugumuz içinde pek fazla görüşemedik toplamda 29 gün görüşmüşüz.. sürekli telefonda kavgadöğüs hakaret dolu bir süreç devam etti.. 2008 şubat ayı gibi dogumuna yakın arabamı sattım kredi ile yaşadıgı ilden bir ev aldım ..çocuk kirada dogmasın diye ve dogum yaptıgı gün hastaneden taburcu oldugunda kendi evine yerleşti .. ben halen çalıştıım kurumun deposunda kalıyorum ..dogumuna bir gün izin aldım gittim ertesi gün döndüm çünkü kurumun temposu çok yogun yerime bakacak arkadaşta yok.. sonra yaz tatilinde 2008 agustos yanına gittim 7 gün izin almıştım kardeşleri beni tatilimin 3.gününde sen bize nasıl hakaret edersin diye dövdüler kaşımı gözümü patlattılar .. döven kardeşlerinden birisi cinayetten yeni hapisten çıktıgı için infazımı ne varmış ben hastaneye gidemedim çünkü gidersem onu tekrar hapse atacaklar sanki ben attırmışım gibi ömrü billah akraba olacağız o yüzden karakola gitmedim otelde yattım bir gün daha kaldım o civarda dönüm ..beni öldürecekler diye elime arabamda bulunan koli bıçağını almıştım o bıçağı alıp kardeşlerinden birisi kendi elini kesmiş adam yaralamaktan davalıda oldum ..eşim sonra bana cep telefonlarından attıgım mesajlar yüzünden hakaret davası açtı ki kendisi bana o.çocugundan tut şerafsizliğime her tülü hakareti etti.. ama ben kaydetmedim .. halen davalar devam ediyor ..soruşturmada olan bir yaralama cep telinden hakaret tehdit bilumum dava ..ve boşanma davası ..boşanma davasının 2. celsesi 25 aralıkta olacak.. ben hayatıda hiç mahkemeye gitmedim dava yüzü görmedim .. hayatımdan bezdimm ve halen evimde ailesi ile oturuyor eşyalarımı kullanıyor ve ben aldıgım evin kredilerini ödüyorum çalıştıgım kurumun deposunda kalıyorum orada yatıp kalkıyorum ..benden 200 bin ytl tazminat 100 bin ytl bilmem ne tazminatı çocuk için ayda 2500 ytl aylık nafaka istiyor .. altımdaki arabayı pertten aldım ona bile göz dikmiş durumda .. ben o arabayı pertten aldım dahada borcu var ..300 bin ytl yi ben nereden bulayım .. herşeyime öz dikmiş durumda ..benim kimsem yok hayatta çok travmalar yaşadım yalnız bir insanım ..bu yaşadıgım en büyük travma oldu benim için.. ve halende devam ediyor bu adamlar beni yolunacak tavuk diye görüyor ..evimdem çıksın istiyorum eşyalarımı kullanmasın istiyorum ..en azından yakamdan düüşsün istiyorum ..

çaresiz kaldım lütfen yardım edin elimden kötü bir şey çıkacak diye korkuyorum
    12 yıllık meslek hayatım var doktorum ve beni kirletiyorlar
    bir yerde kötü birşey yapacağım diye korkuyorum kendimden korkuyorum..lütfen bana yol gösterin ..bu davayı uzattık.a uzatacam diyor .. ve evimde oturuyor halen ..davadan bile nemalanıyor
    Sn tturcica
    Şu an sakin düşünmenizin zamanı.Öncelikle dava görülmemiş. Dava süreciniz nasıl gelişecek belli değil. Şimdiden bu kadar kötü düşünmenize, psikolojinizin bozulmasına izin vermeyin.Bu yaşanan olaylarda biraz olsun hatanız olmuş. İnternetten kısa süre içerisinde tanıştığınız bir bayanla güvenipte önlem almadan beraber olmuşsunuz.Eşiniz olan o kişi hamile kalmasaydı bütün bunlar yaşanmazdı. Bundan sonra o şahıslara ne masaj göndermenizi nede mesaj atarlarsa yanıt vermemenizi öneririm. Telefon açmayın onlar telefon açarlarsa konuşmayın.İleride mahkemede eşinize manevi destek vermek istediğnizi ama çalışma koşullarınızın buna uygun olmadığını manevi olamasa da maddi olarak ne kadar destek olduğunuzu (ona ve çocuğunuza ev ve eşya aldığınızı) karşı tarafın istediği para miktarını verecek durumunuzun olmadığını hatta yaşadığınız psikolojik durumunuzu avukatınız ve siz anlatırsanız lehinize bir dava süreci işleyebilir. Sonuşta evli olduğunuz kişi daha önce evlenip ayrılmış reşit bir kişi. Herhangi bir kandırma olayı olmamış. Tamamen karşı tarafın rızası ile beraber olmuşsunuz. Bundan sonra beraber olacağınız kişileri iyi tanıyın. Bazı hemcinslerimin dr takıntısı olduğunu duymuştum.

Bu arada avukat tutarken de ne istediğini bilen,kararlı ve atik aktif bir avukat olmasına dikkat edin.

Ümidinizin çoğalarak devam etmesini dilerim

İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben insan evladıyım ..bana eski eşimin spermleri ölüydü yok şöyle bir adamdı yok böyle çocugumuz olmadı vs vs dedi..benide işin gerçeği ilgilendirmiyordu ..bir şekilde ayrılmış ..o onu ilgilendirir.. ne derece doğru onuda bilmiyorum zaten..iyi tamam madem gebe kaldın bu işi legalleştirelim dedim ..o arada izmirde ege üniversitesinin önünden metroya binmiştik .. kaderin işi ya tüp bebek merkezinden dönen bir çiftte karşı koltuga oturdu .. bak insanlar uğraşıyor olmuyor bize verdi kıymetini bilelim dedim .. nikahsız çocuk olmaz dedim gittik nikah yaptık ama o dönemde olurda boşanırsak veya öyle bir durumda hiçbir şekilde tazminat ve nafaka veya bilumum taleplerde bulunmayacağım diye imzalı kağıt istedim ..bunu durduk yere istemedim .. nikah yapmadan öönce gönlü olsun diye buna bilezik kolye vs ziynet eşyası aldım ..nikahının anısına .. nikahın ertesi günü ben bunları bozdurup anneme buzdolabımı alsam dedi. .bu söylemin ne anlama geldiğini bilmiyor ..bir şey yaparsın ücret alırsınız sonrada tasarruffunu düşünürsünüz.. davanıza bakarım ücreti şudur ..aldıgım ücretlede şunu planlıyorum ..bunu ister söylersiniz ister söylemezsiniz.. nikah yapmışız takı akmışım nikahın akabinde sabah bana söylediği şeye bak ..ben bu bilezikleri bozdurup anneme dolap alayım ..bana söyleseydi annemin dolabı yok ..alabilirdim .. iyi kötü birşey inan ki alırdım .. bende bunun üzerine imzalı evrak istedim ..ama sonra cüzdanımd bulamadım zaten bir hükmüde yokmuş noterden almak gerekirmiş ..ben sezdim ama şans verdim ..
    bir insan bir insanı hiç kandırmamalı ..bir insanda kandırılmaya hiç göz yummamalı ..insan kandırdıgı insana artık saygı duymuyor ve sırası geldikçe hep kandırmak istiyor ve saygı duymuyor ..o kadın beni bir kez bile kandırmamalıydı..kandırdı bende göz yumdum ve evlilik o dakika aslında çöktü ..evlilikte değil nikah çöktü ..
    benden birşey henuz alabilmiş değil .. alabileceğinide sanmıyorum ..çocugun hatırna evimde oturuyor ..canı sağolsun ..eşyamı kullanıyor yine canı sağolsun..ama yetinebilecekmi onu bilmiyorum ..çünkü yok ..ona verebilmem için önce bende olması gerekli ..
    demek ki yanlış hesapta ..bu 300 bin ytl nin neden istendiğinide biliyorum ..o ileride sağlanabilecek ama artık çok daha zor olacak kazançların şu anda elde olana fatura edilmesi .. o benim dünyama ne kadar uzak oldugunu bu 300 bin ytl yi isteyerek zaten gösterdi.. bunu da alamayacak
    nereden tutturabilirsek hesabı hakkımda 3 tane dava ..
    birşeyde çıkartamayacak bu davalardan .. tehditle çaktırmadan aba altından sopayla bir insanın hayatına ipotekmi koyulur ..
    madden bir şey çıkartamayacak manen yaşadığı çöküntüde cabası ..ailesi onu bilmiyormu sanki .. bak daha öncekilerden ( bir nakliye şirketi sahibi bir tekstilci ) birşey çıkartamadın ki onlarla da olan beraberliğini ailesi biliyormuş üstelik adamlar evli .. bak bundan da birşey çıkartamadın demeyecekler mi..
    bu işin sosyal boyutu ahlaki çöküntü .. 29 gün gördüğün adamdan 300 bin ytl mi istenir ya .. olsada versek keşke
    bana deseki evi bana ver al ama taksitlerini sen öde ..eşyalarını ver al ..şu kadarda tazminat ver 5-10 bin ytl verecem ama bir verirsin dort ister dort verirsin .. isterde ister ..

ya biz bir filme ekg ye bakınca diyoruz ki bu hastanın şuyu var şu olur ..acaba hakimde bizim dosyaya bakınca ya bu evliliğin içi cürümüş der mi ..bunu hemen farkedebilir mi .. inşallah bizim davamız çabuk biter ..ben bu işlerle uğraşamıyorum ..insan bilmediği şeyden korkar ve uğraşamaz ..benm hayatım mahkemelerde geçmemeli ..benim çalıştıgım kuruma sürekli mahkeme celbi gelmemeli ..ben bunlar içinmi evlendim ya ..madem ailenden kopamayacaktın benimi buldun
    ..ben yalnız yaşayn bir insan evladıyım ..benim aile kurma yuva olma duygularımla neden oynadın ben o evi alırken tugla çimento demir sıvamı aldım sanıyordun bir yıl sonra çolumla çocugumla oturacağım yuvamı aldım ..neden bir yıl sonra o şehirde tıp fakultesi açılacaktı oraya akademik kadroya girecektim.. açılıncaya kadar çalışayım bari dedim .. bana bu yapılır mı ..parasındada değilim pulundada değilim ..hayatımı 2-3 yıl geriye attı ona yanıyorum ..ömürden gidiyor
    ömür bu ya ..çalışmayla okumayla kazanmayla kim bir dakikayı geri almış yazık değilmi
    Konu tturcica tarafından (22-12-2008 Saat 10:48:06 ) de değiştirilmiştir.

Kilitli Konu
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

huni

Forum