İmar kanununa muhalefet suçundan 2007 tarihinde 1 yıl hapis cezası verildi. Hapis cezası 12.000.-YTL para cezasına çevrilip 24 ay eşit taksitte ödenmesine hükmedildi. Gerek kararda ve gerekse gerekçeli kararda hükmün açıklanmasının uygulanıp uygulanmayacağı konusuna hiç değinilmedi. ( Önceden sabıkam olmamasına rağmen ). Dosya yargıtayda ( Yargıtay savcılığında ) Süre tutum dilekçesi vermiştim. Daha sonra ilgili yargıtay savcılığı masasına hitaben kararda " hükmün açıklanmasının geri bırakılıp bırakılmayacağı konusuna değinilmediğine dair ve bunun usul yönünden bozulması gerektiğine dair " ek temyiz dilekçesi verdim. Dosyasına konuldu. Zannediyorum mahkeme hükmün açıklanmasının sanık hakkında uygulanıp uygulanmayacağının değerlendirilmesi hususunda kararı bozacaktır.

Sormak istediğim ; Ben emekli ( SSK tarafından maaşımın 3/1 hacizli ) ve herhangi menkul veya gayrimenkulü olmayan birisiyim. Mahkemenin 12.000.-YTL ceza vermesi sosyal durumuma göre çok fazla diye düşünüyorum ve bu konudada yargıtaya ayrıca bir ek temyiz dilekçesi sunmak istiyorum. Bana bu durumu anlatabileceğim örnek yargıtay kararı verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.