Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis memuru olarak görev yapmaktayım. 2007 yılında kpss yerleştirmeleri sonucunda orman mühendisi olarak İzmir iline atandım. Ancak Orman Genel Müdürlüğünün hakkımdaki muvafakat talebini Emniyet Genel Müdürlüğü reddetti. İdare mahkemesine açmış olduğum dava bir buçuk sonra lehimde sonuçlandı ve kararda tarafıma muvafakat verilmesi gerektiği belirtildi. Tarafıma karar 14 Kasım 2008 günü tebliğ edildi, tahminimce emniyet genel müdürlüğüne de benzer bir tarihte karar ulaşmıştır.
1-Bildiğim kadarıyla 30 gün içerisinde kararın uygulanması gerekiyor benim bu kararı uygulamaları için ayrıca bir işlem yapmam gerekiyor mu?
2-Emniyet Genel Müdürlüğünün kararı uygulamaması halinde ne yapmam gerekiyor.
3-Orman Genel Müdürlüğünün elimizde şu an için boş kadro bulunmuyor beklemeniz gerekiyor gibisinden bir tavır takınması halinde ne yapmamız gerekir. (mahkeme süresince kazanmış olduğum kadronun saklı kalması gerekmez miydi böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor)
4- Orman genel müdürlüğünün beni şu an İzmir ilinde boş yer yok seni başka bir ilde görevlendirelim diyebilir mi?