+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Belediye meclisinin imar mevzuatına muhalif işlemleri

Arkadaşlar doğrusu ben herhangi bir özel menfaat peşinde deyilim sizinde başiniza gelebilecek işte krallık dedirtecek bu belediyelerin hukuk'a aykırı işlemleri insana krallık dahamı iyi...? insan hakları,demokrasi,cumhurriyet,farklı kavramlar bırakın Amerika'yı Rusya'yı Çin'i ya da memleketin genel yönetimini eğer bu belediye yönetimi birdaha kazanirsa belediye olmayan biryere yoksa bir kralın idaresine gitmeye karar verdim. isterseniz cevap vermeyin yarın sizinde başınıza gelecek nasılsa.Bize yanlış yaptılar diye mahkemeye muracaat ediyoruz diyoruzki:bu işlem şu kanuna şu yönetmeliğe muhalif bize şu şu zararı var bukararın iptali yürütmenin durdurulmasını istiyoruz neden çunkü bize zararli sayın mahkeme bize zararından ve kanuna aykırılığında çevre sağlığından bihaber okumamiş sanki yazilanlari..Şöyle dergibi 'sopaniz olmadan vatandaşin kafasina vuramazsiniz.onlar dururmu bir taraftan temyize veriyorlar temyizden dönene kadar da sopayı hazırlıyorlar iptal kararını teblı ediyorsunuz ozamanda çok basit alışmışlar derlerdi inanmazdım "Biz idare mahkemesi kararı doğrultusunda sopa hazırladık" alsana alsana alsana... Belediyeyle uğraşmak nedir gör helede inşaat muteahhidi isen animallah sana iş de yok ruhsat da yok öl...!evet sayın mahkeme 3 senemi yedi şimdide diyeceğim onaki bana ne plandan bana zararlarından bahsedeceğim çevreye zararlarından bahs edeceğim bir 3 senem daha geçecek davalılardan bitanesi öldü avukat arkadaşlardan biri adres olarak yorgalar mezarlığını ahiret aleminde yaptığı işlemden dolayıda kolayca bulunabileceğini söyledi cehennem.Allah korusun. dedikki hem bu ikinci kararlarının iptalini hemde tamyargı davası açalım açtık red edildi diyorki bana somut bir biçimde belgelerle açıklamassan tekrar rededilecek evimin önünde ağaç biçiyor çimento üretiyorsa benimki daha kötü evimin değerinin düştüğünü nasıl ıspat edebilirim belgelerle 10.000 ytl ye evimi satarak mi? Kanunlara aykırı işlemleri beni rahatsiz etmişse bu deyil mi?somut ıspat manevi tazminat içinde doktorumdan rapor almalı mıyım? yoksa bu hukuksuzları ilahi mahkemeye mi bırakmalıyım yoksa yaşasın krallık mı demeliyim? abdulmecid

Hukuki NET Güncel Haber

Belediye meclisinin imar mevzuatına muhalif işlemleri konulu yargıtay kararı ara
    Belediye meclisinin imar mevzuatına muhalif işlemleri konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Belediye meclisinin imar mevzuatına muhalif işlemleri

Alıntı abdulmecid rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar doğrusu ben herhangi bir özel menfaat peşinde deyilim sizinde başiniza gelebilecek işte krallık dedirtecek bu belediyelerin hukuk'a aykırı işlemleri insana krallık dahamı iyi...? insan hakları,demokrasi,cumhurriyet,farklı kavramlar bırakın Amerika'yı Rusya'yı Çin'i ya da memleketin genel yönetimini eğer bu belediye yönetimi birdaha kazanirsa belediye olmayan biryere yoksa bir kralın idaresine gitmeye karar verdim. isterseniz cevap vermeyin yarın sizinde başınıza gelecek nasılsa.Bize yanlış yaptılar diye mahkemeye muracaat ediyoruz diyoruzki:bu işlem şu kanuna şu yönetmeliğe muhalif bize şu şu zararı var bukararın iptali yürütmenin durdurulmasını istiyoruz neden çunkü bize zararli sayın mahkeme bize zararından ve kanuna aykırılığında çevre sağlığından bihaber okumamiş sanki yazilanlari..Şöyle dergibi 'sopaniz olmadan vatandaşin kafasina vuramazsiniz.onlar dururmu bir taraftan temyize veriyorlar temyizden dönene kadar da sopayı hazırlıyorlar iptal kararını teblı ediyorsunuz ozamanda çok basit alışmışlar derlerdi inanmazdım "Biz idare mahkemesi kararı doğrultusunda sopa hazırladık" alsana alsana alsana... Belediyeyle uğraşmak nedir gör helede inşaat muteahhidi isen animallah sana iş de yok ruhsat da yok öl...!evet sayın mahkeme 3 senemi yedi şimdide diyeceğim ki bana ne plandan,zararlarından bahsedeceğim çevreye zararlarından bahs edeceğim bir 3 senem daha geçecek davalılardan bitanesi öldü. Avukat arkadaşlardan biri adres olarak yorgalar mezarlığını, ahiret aleminde yaptığı işlemden dolayıda kolayca bulunabileceğini söyledi. Cehennem.Allah korusun. dedikki hem bu ikinci kararlarının iptalini hemde tamyargı davası açalım açtık red edildi diyorki bana somut bir biçimde belgelerle açıklamassan tekrar rededilecek evimin önünde ağaç biçiyor çimento üretiyorsa benimki daha kötü evimin değerinin düştüğünü nasıl ıspat edebilirim belgelerle 10.000 ytl ye evimi satarak mi? Kanunlara aykırı işlemleri beni rahatsiz etmişse bu deyil mi?Somut ıspat manevi tazminat içinde doktorumdan rapor almalı mıyım? yoksa bu hukuksuzları ilahi mahkemeye mi bırakmalıyım yoksa yaşasın krallık mı demeliyim? abdulmecid
    Yakın bir geçmişte.İnsan hakları ihlalleri ile ilgili bir sivil toplum kuruluşunun bölge genel sekreterliğini yaptım.Doğrusunu söylemek gerekirse bu son hükümet döneminde insan hakları ihlalleri azalarak devam etmiştir.Söylemek istediğim ise;sivil toplum örgütünün üyeleri arasında av. arkadaşlarda vardı. Biz işimizi gücümüzü bırakıp yapmamız gereken işleri hiçbir menfaat gözetmeden yaparken o kardeşlerimiz her alanda kişisel çıkarlarını gözetmişler.Her alanda pazarlık etmişlerdir.Biz hiç böyle düşünmedik ve hiçbir zaman iş, aş sıkıntımız, derdimiz olmadı.Kimseden iş istemedik.Ancak rızık meselesi ALLAH'ın işi O herkesin rızkına kefil. Bizim derdimiz; hep hak ihlalleri, nasıl yardım edebileceğimiz,nasıl bilgilendireceğimiz olmuştur.Bu av. mesleği bana anlatsalarda beni önyargıdan kurtaramazlar.Hukukun zıttı olan hukuksuzluk anlaşılan o ki istemler olmuştur. Kapitalist sistemlerde
    her alanda rant en önemli değerdir de meselelerimiz sıkıntılarımız hep bundandır.Belediye meclisinin kararıda işte bu rant yüzünden. Yoksa şehrimizde organize sanayi alanları bomboş.Tarih hata sahiplerini mutlak yargılayacaktır.abdulmecid
    Konu abdulmecid tarafından (07-12-2008 Saat 11:05:36 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

abdulmecit bey
    sivil toplum örgütü gönüllüsü olmanız ve bu aktivitelerle ilgili değinileriniz anlaşılır bir ifade bütünlüğü taşıyor fakat idari yargı ile ilgili anlatımını yaptığınız konuyu açıkça hiç anlayamadım daha somut ifade edebilirmisiniz.

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öğrenci olduğunuzu öğrendığıme göre size;Sayın kardeşım diyebilirim.Öncelikle benimle ilgilendiğiniz için size teşekkür ederim.Hayatınızın her merhalesinde hayırlar ve başarılar dilerim.Derdım kısaca:Çevresinde emsal olmamasına rahmen bize ve karşılıklı komşu bınalarada hatta ortamızdaki değişıklık yapılan arsa üzerinede konut ruhsatı ile bına yapılmış olup, Depremde ağir hasar aldığı için yıkılmış bu ortadaki parseli satın alanlar anlattığınız gibi pan değışklığı yapmışlar.konut alanından (M) ticari alana çevirmişler.Dediğiniz üzere aski süresi bitmiş ancak aski flan duyan olmamış üzerine yapmaya çalıştıkları konuta benzemeyen bına inşaatını sorduk öğrenince şikayet nereye ettiysek olumlu yanıt alamadık İdare mahkemesine yurutmeyi durdurma ve iptal davasi açtık birinci İdare mahkemesi ara kararında yürütmeyi durduduğu halde bına hızla %90 ni tamamlandi Sayın valiye şikayetler sonuçsuz kaldı.Öyleki yapı ruhsatı almadan açılışı da sayın Valı yaptılar ilçe ve Büyükşehir belediyelerinin söz konusu kararları iptal edildi temyize verdiklerinde de iptal edilme gerekçesi olan 1/5000 ölçekli nazim imar planı olmadan 1/1000 ölçekli planlarda değişiklik yapılamayacağı idiki. yeni bir meclis kararı ile bu planı yaptilar ve işlediler.Biz kararı belediyeye tebliğ etdiğimizdede bana:Sayın İdare mahkemesinin kararı doğrultusunda işlem yaptiklarını söylediler. sonra zamanı içerisinde tam yargı davasi açtım 30 gun icerisinde üsül yönünden red edildi.Sonra yine zamanı içerisinde red kararı doğrultusunda düzeltip davayı yeniledım. şımdı bekliyorum.bundan sonra artık oğreneceklerım hakkında "ayşemebe"bana profesyonel yardım almam gerektiğini yazdi.eposta adresim belli yardım etmek isteyenlerle konuşurum.teşekkür ederim.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın abdülmecid ;

İletilerinizi okudum okudum ancak tam bir şey anlayamadım.

İlk iletinizde krallıkların belediyelerden iyi olduğunu savunuyorsunuz ki doğrudur daha iyidirler ama afrikada da krallık var onlardan uzak durmak lazım... İngiltere Norveç, Galler gibi yerlerse iyidir... Gerçi bu krallıklarda da belediyeler var ama olsun... Önemli olan krallık altında yaşamak..

İkinci iletinizde kısmen bu hükümetin insan hakları ihlallerini azalttığını söyleyerek övgü getiriyor ve kendinizin STK 'nun birinde genel sekreterlik yaptığınızı belirtiyor ve devamla menfaatsiz ALLAH rızası ile çalıştığınızı ifade ederken aynı kuruluştaki avukatların menfaatsiz parasız iş yapmadıklarını söyleyerek avukatlara giydiriyorsunuz. Arada kapitalist sistemde payını alıyor. Alsın iyidir...

Bu iki iletinin içinde de bir şikayetiniz var ama ne ? Sizin konut alanınızla ilgili olarak belediyenin imar plan değişikliği ile ilgili bir sorun olduğunu bin kere okuyunca zorla anlıyoruz. Avukatlara giydirip avukatlardan yardım istediğiniz iletinin özetinden çıkan sonuca göre...

Evinizi bırakın karşınıza çıkan ilk avukatla belediye meclisine kafayı çakıp kendiniz kaçın... demek gerekiyor .Kaçacağınız yer ise bir krallık olacak....

Lütfen sorunun ne olduğunu özünden saptırmadan kısa ve net cümlelerle ifade eder misiniz? Bakınız kaç kere okunmuş net bir şey yok...

X yerde bir eviniz var anlaşılan. Bu evinizin yanında ki konut depremde ( Muhtemel marmara ) Ağır hasar alıyor. Yıkılıyor yeni alanlar bir şekilde imar planında değişiklik yaparak konut olarak gözüken parseli İş yerine çeviriyorlar ( Bu sizin beğendiğiniz AKP nin en büyük numarası en iyi yaptıkları şey ) Siz askı süresini kaçırarak itiraz edemiyorsunuz. Ancak bölge idare mahkemesine yürütmenin durdurulması ve iptal davası açıyorsunuz. Durdurma kararı çıkıyor ancak inşaat durmuyor... ( Buda tipik ülkemin derdi) Bu karara rağmen durmayan inşaata karşı ne yaptınız ? Çünkü karara uymamak ciddi bir ceza davasını getirir beraberinde... Yürütmeyi durdurma kararı alınan bir yer için Valiye şikayet neden ediyorsunuz? Mahkemeye neden söylemiyorsunuz? Bu hükümet sayesinde valiler ya kömür dağıtıyor ya apronde devlet erkanını karşılıyor yada açılış yapıyor... Orada sorun yok. Böyle böyle giden bir sorun var...

Lütfen neye niçin itiraz ettiğinizi çevre kanununa nasıl muhalefet olduğunu imar kanununa nasıl muhalefet olduğunu kısa ve öz yazarsanız bir fikir oluşturabiliriz kanaatindeyim... Çünkü bahsettiğiniz şeylerin hepsi içiçe geçmiş değişik kanunlar. Örneğin..

Belediye imar planı imar kanununa aykırı olamaz...

İmar izni çalışma ruhsatı ile apayrıdır...

Yapı denetim şirketi sistemi ayrıdır..

Çevre kanunu ayrıdır..

Anıtlar yüksek kurulu ayrıdır

Mimar mühendisler odası kanunu ayrıdır

şehir planlama kanunu ayrıdır...

Bunların hepsi birbiriyle koordineli ve uyumlu olması koşulunda belediye imar planını değiştirebilir açıkçası...

Tüm iletilerinizden bir terslik olduğu ama bu tersliğin ne olduğu anlaşılamıyor.. Lütfen krallığı avukatları belediyeyi bir yana bırakın rejimlerde dahil hukuki olarak somut olayınızı açık ve net ortaya koyun.

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Commodore1tr:Öncelikle hoşgeldiniz doğrusu bizim karakterimiz gereği sizi sanki evimize misafir gelmişiniz.Ne yazarsanız yeri var bizi memnun ettiniz.
    Av.mesleki için yaptığım tespitten dolayı gerçekten tüm okuyanlardan özür dilerim.O bölümü kaldırırlarsa yönetimden rica ederim bunun için pişmanım.
    Diğer konulara gelince sayın Commodore1tr yanlış nereden gelirse gelsin biz karşısındayız bunu sizde çok iyi anladığınızı biliyorum.İmar mevzuatı konusunda anlattıklarınız çok kapsamlı ve büyüleyici bu konuda uzman olduğunuz kesin.Sayın Commodore1tr bey meselemi anlatmam hakkatten zor ben sayfaya plan tadilatını tarayabilirsem ozaman daha net anlayacağınızı düşünüyorum.Biliyorsunuz ki benim anlatımım meseleyi anlatmada yeterli olmuyor.Ama kısaca anlatmak gerekirse konut alanına ayrılmış biryer,merkeze bağlı bir mahalle burada sadece konut ruhsatı veriliyor iken ortadaki yollar, banketler +7 metre,yalnız ortamızdaki iki parselli bir adada depremden önce yapılmış iki mesken binası yıkılmış evet sölediğiniz gibi "Marmara Depremi" satın alanlar plan değişikliği yaptırarak sadece bir bina yapılabilen bu alanı ticaret alanına dönüştürdüler.Askı süresi dolduktan sonra inşşata başlandığındanda sanaii binası görünümü aldıktan sonra fark edip belediyeler ve Valilik dahil olmak üzere her yere şikâyette bulunduk emin olun ben inşaatçı olmama rağmen bu şekilde bir bina ne yapabildim nede yapabilirim.Hiç bir yasal işlem olmadan binanın nevini ,cinsini,ve sahibini gösterir hiç bir tabela asılmadan yapım rusatıda alınmadan yapıdenetime tabi olmasına reğmen ruhsatsız bina tamamen bitirilmiştir.Başbakana bile şikâyetimiz olmuştur. İlgilen mesi için valiye emir yazısı göndermiştir. Cevap vermeden binanın açılışınıda Vali bey yapmıştır.Ama siâyetler sonuçsuz kalınca makemeye baş vurduk ara kararda yürütme durduruldu.Bu arada bina tamamen bitti.İdare mahkemesi meclis kararı için iptal kararı verdi.Derecattan geçerek onandı.Belediyeye kararı tebliğ ettiğimizde karar doğrultusunda işlem yatıklarını söylediler.Biz tekrar tamyargı ve yeni kararlarının yanında yapılan binanın yapım ruhsatı ile iskan ruhsatı yanında binanında yıkılmasını istedik dilekçemiz reddedildi.Düzeltip zamanı içinde yeniledik.Tüm mevzuat açısından olayı artık analiz edebileceğinizi düşünüyorum.Selamlar abdulmecid
    Konu abdulmecid tarafından (21-12-2008 Saat 13:31:07 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=red edildi.Diyorki bana, somut bir biçimde belgelerle açıklamassan tekrar rededilecek.Evimin önünde ağaç biçiyor çimento üretiyorsa, benimki daha kötü, evimin değerinin düştüğünü nasıl ıspat edebilirimki belgelerle. 10.000 ytl ye evimi satarak mi? Kanunlara aykırı işlemler beni rahatsiz etmişse bu deyil mi somut ıspat? manevi tazminat içinde doktorumdan rapor almalı mıyım? yoksa bu hukuksuzları ilahi mahkemeye mi bırakmalıyım yoksa yaşasın krallık mı demeliyim? abdulmecid[/QUOTE]
    Sayın commodoretr1;Tamyargı davamın dilekçe red sebepleri 1)Şahısler aleyhinde idare mahkemesinde dava açılamayacağı 2)Zararı doğuran unsurların soyut ve müphem şekilde değil,somut belgelerle ortaya konulması zorunlu olup;buna göre tazmini talep edilen tazminatın,ne şekilde ne miktarda oluştuğunu tevsik edici belgelerle birlikte gösterilmesi zorunlu bulunmaktadır.
    Denmektedir işte belgeleri nereden bulabilirim.......?İlginize tekrar teşekkürederim.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben sizin yerinize olsam öncelikle gazetelerede yansıyan ve hemen hemen aynı olan Park Oteli davasını incelerim yada inceletirim. Avukatınız varsa emsal olarak bunu alması gerekir. Unuttuysa anımsatınız.

Soyut ve Müphem ifadeler kullandığınızı ben size söylemiştim. Mahkemede bunu tescil etmiş.

İmar yolsuzluğu maalesef günümüzün en yaygın rant kapısı. Ne olduğu anlaşılmadan ya oran değişir ya arsa türü...

Ancak bence siz bir de imara bakın sizin arsa türü ne gözüküyor .Hatta buna yarın bakın hemen yanı sağı solu ne ?

Siz bu arsa değişikliğini vede çevreye verilen zararı dahada önemlisi yapılan binanın ne binası olduğunu yazarsanız daha aydınlatıcı konuşabiliriz.

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben sizin yerinize olsam öncelikle gazetelerede yansıyan ve hemen hemen aynı olan Park Oteli davasını incelerim yada inceletirim. Avukatınız varsa emsal olarak bunu alması gerekir. Unuttuysa anımsatınız.

Soyut ve Müphem ifadeler kullandığınızı ben size söylemiştim. Mahkemede bunu tescil etmiş.

İmar yolsuzluğu maalesef günümüzün en yaygın rant kapısı. Ne olduğu anlaşılmadan ya oran değişir ya arsa türü...

Ancak bence siz bir de imara bakın sizin arsa türü ne gözüküyor .Hatta buna yarın bakın hemen yanı sağı solu ne ?

Siz bu arsa değişikliğini vede çevreye verilen zararı dahada önemlisi yapılan binanın ne binası olduğunu yazarsanız daha aydınlatıcı konuşabiliriz.
    Sayın kommodore1tr;sız ya bizi okumuyorsunuz ya da diğer sayfalarla karıştırıyorsunuz.
    Diyorum ki belediye konut alanına ticari ruhsat verdiğinden
    Zarara uğradım
    Sıkıntı duyuyorum
    Evimi gerçek değerine satamam
    Ticari tasarruftan çeşitli kirlilik yayılıyor
    Bütün bunlara rağmen
    Bu zararlarımı nasıl ifade edebilirim
    Somut ve reel bir biçimde
    Belgelerle
    Sayın commodore1tr

Nerede
    sakarya
    İletiler
    98
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Sayın commodore1tr:08/09/2006/tarihşinde onanan ve "İstanbul park otel turizim merkezi" kapsamında kalan İstanbul ili, beyoğlu İlçesi, gumuşsuyu mahallesi 731 ada 32 sayılı parsel ve 735 ada 23ve 24 sayıli parsellere ilişkın 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı değişikliğinin yurutmesinin durdurulmasına ilişkin Daniştay 6. Dairesinin 07/11/2008 gunlu E:2007/5262 sayılı kararı]

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: