Ekim ayında evleneceğimden dolayı bir ev satın aldık. Söz konusu evde bir dernek merkezi yer alıyor.
Evi aldığımız tarihte kısa zamanda çıkacakları iletilmişti. Bizde buna inandık ve bekledik. Ancak geçen zaman içinde yeni bir daire arıyruz diyerek bizi oyaladılar.

Bende bu sırada satın aldığım evin bir yan sitesinde ev kiraladım.
Satın aldığım evin kirası 750 YTL olarak bildirildi. Benim kiraladığım evin kirası ise 1100 YTL.

Geçen ay aralık ayında çıkacaklarını bildirmişlerdi. ancak geçen hafta görüştüğümüzde yeni daire bulamadıklarını , bulmadan çıkamayacaklarını ilettiler. Haliyle mümkün olduğunca oyalamak istiyorlar.

Evi satan ev sahibinde dernek ile yapmış olduğu kontratı istedim. Ancak tüm ısrarlarıma rağmen kontratı vermeye yanaşmadı. Haliyle sahip olduğum evin kira kontratına sahip olamadım ( dernek yöneticiside dernek kurul kararı olmadan kontrat aslı yada fotokopisini bana vermeyeceğini iletti)

evi ilk aldığımız zamanda noterden bir ihtar çekmedik. (büyük bir hata sanıyorum).

Eski evsahibinden aldığım bilgiye göre derneğin ödediği 750 YTL'nin 400 YTL si banka yoluyla, 350 YTL si ise elden ödeniyor.

Dernek yöneticisi geçen hafta yaptığımız konuşmada artık çıkmak üzere olduklarından elden ödenen 350 YTL yi ödemeyeceklerini bunun zaten yasal bir para olmadığını iletti.

Kendi ödediğim kira ile satın aldığım evden gelecek gelir arasındaki fark bu durumda 350 YTL den 700 YTL ye yükseldi

* Kira kontratını nasıl hızlı bir şekilde alırım ?
* Kira kontratı elimde olmadığından sözleşme süresini net olarak bilmiyorum (eski ev sahibi sözlü olarak aralık ayı başı demişti), bu durumda kira otomatik olarak yenilenebilir mi?
* Hemen tahliye davası açabilir miyim?
* elden ödenen kira bedeli hususunda vergi dairesine şikayette bulunabilir miyim?
* Apartmanda dernek bulunması için kat maliklerinden izinleri olmadığını sanıyorum. Bu kapsamda bir işlem yapılabilir mi ?
* Aynı sitede benzer daireler 1000 YTL ile kiralanırken ben 400 YTL alırsa oluşan zararı nasıl giderebilirim?