Merhaba

2005 yılında bir tefeciden 16.000 Ytl faize para aldım.6 ay boyunca.Her ay 1.600 Ytl aylık faiz olarak kendisine ödedim.Borcun tamamını kapatıp bu faizden kurtulmak istedim.Tefeciyi aradıgımda parayı eşine ödememi,şehir dışında olduğunu mazaret göstererek talep etti.Eşi ile görüştüm parayı taktim edip senetlerimi istedim.1 adeti 10 bin ytl diğeri 6 bin ytl olmak üzere hamili ve tanzim tarihi yazılmamış ödeme vadeleri beli 2 adet senet düzenlemiştik.Bu senetlerin eşinde olduğunu söyleyerek Bana ibraname ve alındı makbuzu verebileceğini söyledi.Senetlerin miktarını ve ödeme tarihlerini yazarak bana ibraname verdiler.Senetleri de ileriki bir tarihte bana teslim edeceklerini taahüt etti(Faize para aldığım kişinin Eşi)imzası ile.1 hafta sonra faize para aldığım kişinin kardeşi senetler ile birlikte gelerek mükerrer ödeme yapmam konusunda beni tehdit etti.Arabama el koydu.Arabam bir yıkamacının otoparkında gizlenmiş olarak bulundu.Bende emniyete başvurdum şikayetçi oldum.Bu şahsın arabası ve üzeri arandığında içinde şahsıma ait olan senetlerle birlikte toplam 55 adet boş,dolu çek ve senet çıktıbu evraklar yaklaşık 1 milyon ytl tutarında idi savcılık bu senetlere el koydu ve ceza davası açtı.Arabayı kendi rızamla teslim ettiğini söylemiş.Şikayetimmden 1 hafta sonra senetler faizciye geri verilmiş ve hakkımda fize para aldığım kişinin kardeşi tarafından icra takibi başlatılmış.Gayrımenkullerim satışa çıkartılmış.ELimde bu senetlerin bedellerini icra takibini başlatan kişinin kardeşinin eşinde ödediğime dair alındı makbuzu ve bu kişiden aldığım paranın kendisi tarafından adıma bankaya yatırdığına diar banka dekontu var.İcra takibi başlatan kişi ile hiçbir ticari bağım yok.Ceza davası devam ediyor.Dairelerimin satılması için dava açılmış.;Nasıl bir yol izlemeliyim?Avukatım vardı fakat bu olaylar olurken bana kesinlikle bilgi vermedi şimdi yeni bir avukat tutup bu olayı takip etmek ama sizlerden izleyeceğim yolu öğrenerek yanlış bir adım atamamak istiyorum.Şimdiden teşekkürler