+ Konuyu Yanıtla
5 / 139 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314152535455565758595105115125135 ... SonSon
41 den 50´e kadar toplam 1390 ileti bulundu.

Konu: Dövizle kredi alana müjdeli haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry anadolubank berbat bir banka

Cuma günü ödemem vardı merkez bankası:1.705 serbest piyasa:1.733 anadolu bank kuru:1.750 resmen tartıştım ödemeyi yaparken ama kendi bildiklerini okuyorlar

Hukuki NET Güncel Haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu yargıtay kararı ara
    Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Dövizle kredi alana müjdeli haber

Alıntı eğitim2008 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Temmuz 2008 Tarihinde ben de japon yeni ile kredi kullandım.Bankaya japon yeni vererek ödemek istediğimi (uygun zamanlarda hazırlık yapmak istedim)bildirdim.Ancak kabul etmedi.Gerekçe olarak bankanın döviz kredilerinde alış ve satış farkından kazandığını,bu nedenle bunun mümkün olmadığını söyledi.Bu durumda banka dövizle verdiği kredilerde üç ayrı kanaldan para kazanıyor.1. olarak günlük sanal işlem üzerinden para kazanıyor,çünkü ortada japon yeni falan yok.Sanki o gün döviz satın almış gibi işlem yapıyor. Ama almıyor.2.kazancı bir ay içinde eğer kurda bir artış olmuşsa onun üzerinden kazanıyor.3.olarak ise aylık uyguladığı ,sözleşmede resmileştirdiği yasal faiz.Bu gerçeği krediyi aldıktan sonraki ilk ayda ödemeye gittiğimde japon yeni vermek istediğimde farkettim.Ancak tabiki çok geçti,bu konuda bankayı değil kendimi suçluyorum. Daha iyi araştırmam gerekirdi. Benim öğrenmek istediğim ,böyle bir uygulamanın ne derece bankacılık yasalarına uygun olup olmadığı.Bana aylık ödemeleri yaptığım zaman dekontu japon yeni karşılığı YTL olarak kestiğine göre ve dövizi de o gün benim adıma almadığına göre ,bu kredinin bana banka tarafından gerçek anlamda japon yeni ile verilmediğini kanıtlama şansım var mı ? Bunu kanıtlamam mümkün olursa ilk ay ne kadar ödedimse o şekilde ödemeye devam etme hakkım olabilir mi? Ben elbette hukukçu değilim,bu konudaki yasal haklarımı bir hukukçu gibi değerlendiremem. Ancak bu durum bana kriz çıkmadan önce ilk aidatı ödediğim zaman da çok ters gelmişti. Konuyu bu açıdan ele alıp dava açma şansım olabilir mi?Bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa memnun olurum .Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Ben ay icinde fiyati uygunken Japon Yeni alip hesabimda tutuyorum. Banka odeme zamani gelince oradan satip YTL'ye ceviriyor, sonra geri YEN olarak alip islem yapiyor. Siz de boyle yapabilirsiniz.

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: anadolubank berbat bir banka

Alıntı melikeucar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    cuma günü ödemem vardı merkez bankası:1.705 serbest piyasa:1.733 anadolu bank kuru:1.750 resmen tartıştım ödemeyi yaparken ama kendi bildiklerini okuyorlar

Anadolubank ile bir sorun yok kardesim hepsi aynı ve size kötü bir habaerim var arkadaslar su anda 60 ay taksitli kredimden 4 taksit ödedim geriye 56 taksit var ve ben ümidimi kaybetmeye basladım cünkü artık büyük oynayan kişiler diyeyim japon yenine hücüm etmiş durumdalar .... Bu durmda talep oldugu için yen değeri sürekli olarak artıyor.... Sanırım nerede duracagıda belli değil.... İnanın artık nereye kadar dayanabilirim bilmiyorum.... Çünkü kazandığım paranın da üstüne çıkmaya başladı ödemelerim..... Devlet te bununla ilgili bir çözüm bulacagına da inanmıyorum artık.... Hele ki ımf ile anlaşma aşamasında..... Allah hepimize kolaylık versin..... Arkadaşlar

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende artık tüm ümitlerimi yitiriyorum. Dün daha düşük olan JEN bugün yine bir yükselişe geçti.
    Dolar düşüşte ama JEN de müthiş bir artış var.
    Ben YTL kredisi öderken vadeyi kısaltmak vede daha az ödeyerek kar etmek amacı ile transfer kredisi çektim 60 aylık ve şu başıma gelenlere bakın.
    JEN güzel oyun oynadı hepimize
    Allah hepimizin yardımcısı olsun

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yen'in dolar karsisindaki degerini yakindan takip etmekte yarar var. 1 USD = 80 Yen seviyesine gelmesi bekleniyor. Bunun altina inmesini Japon ekonomistleri desteklemiyor. Degerlenmis Yen'le Japon isletmecileri dis yatirimlara girisecek ve sonrasinda 1 USD = 100 Yen duzeylerine tekrar cikabilirler.

Eger 1 USD = 1.5 YTL seviyesi civarinda kalacaksak, Yenin bize maliyeti 1.85 duzeyine gelebilir. Bir sure buna hazirlikli olmakta yarar var. Ancak, USD'in dis piyasalarda deger kaybetmesine paralel olarak Turkiye'de de duserse, Yen de ona paralel YTL karsisinda gerileyecektir.

Halkimiz yabanci para birimi olarak USD'i baz alip 1.50'ye gelince alim firsati olarak goruyor. IMF anlasmasi da yapilsa bu seviyenin psikolojik bir direnci var. Umarim dunyada dusuyor diye kaygilanip satmaya baslarlar ve 1.30'lara geriler. Zaten 1.45'i asagi dogru kirarsa millet panikle dolarini satmaya baslar. O zaman hizli bir dusus olur. O zaman Yen de daha makul olur. Su ara dolara dunyada talep yokken bizde de boyle bir inis olmasinda fayda var. Aksi taktirde bizde dolar satisi olsa, disardan alis olurdu.

Benim tahminim 2009'un ilk aylarinda Yen'i biraz pahaliya almak zorunda kalabiliriz ama sonrasinda duzeltmeler gelmeye baslar. Simdilik asiri dalgalanmalar var ve merkez bankalari alim satimla mudahale edecek cesareti kendilerinde bulamiyorlar. Bir sure bu duruma razi olmaktan baska yapacak birsey yok.

İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı durum çok ciddi gidişat iyi değil...

Arkadaşlar çok ciddi durum; dolar 1,53 lerde iken yen 1,73-1,75 bant aralığında,dolar belli bir değeri aşamazken,yen güç kazanıyor,şu an yen 1,75 banka kurlarında; krediyi çektiğimden beri ilk defa bu hafta geleceğimi karanlık gördüm.Daha önce yazdığım 2009. 3. çeyrek yen sabitlenir artmaz öngörümü geri alıyorum.Merkez bankası dolara müdahale ediyor ama yene müdahele eden yok.Ben sadece alış-satışa bakmıyorum pariteye ve grafiklere göre yorum yapıyorum.GİDİŞAT HİÇ İYİ DEĞİL!!!!,Yen 1,72-1,75 bant aralığında güç kazanıyor hemde ciddi anlamda.Bu ne demek artık zor görürüz 1,70 in altını!!! Evet az çok kurdan anlıyorsanız eğer 1,70 lerde güç kazanırsa kendini 2. direnç noktası olan 1,84-1,88 bant aralığına atması yakındır(görmeniz lazım) demektir.Acil TÜDER le işbirliği ile ortak bir toplantı yapmaya ve beraber adım atmaya çağırıyorum.Şu an yok 1,75 den ödedim yok 1,69 dan ödedim deyip 50-100 ytl kar edip; aaaa kuru düşük yakaladım deyip sevinmeyelim.Yakın zamanda yen 2 yi geçerse hep beraber biteriz...Kredizedelere sesleniyorum yenin gidişatı iyi değil,kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama YAKIN ZAMANDA PROBLEMİMİZ TAKSİDİMİZİ YÜKSEK ÖDEMEK DEĞİL DE HİÇ ÖDEYEMEMEK OLMASI.....

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Re: durum çok ciddi gidişat iyi değil...

Alıntı frekans32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar çok ciddi durum; dolar 1,53 lerde iken yen 1,73-1,75 bant aralığında,dolar belli bir değeri aşamazken,yen güç kazanıyor,şu an yen 1,75 banka kurlarında; krediyi çektiğimden beri ilk defa bu hafta geleceğimi karanlık gördüm;daha önce yezdığım 2009. 3. çeyrek yen sabitlenir artmaz öngörümü geri alıyorum,merkez bankası dolara müdahale ediyor ama yene müdahele eden yok,ben sadece alış-satışa bakmıyorum pariteye ve grafiklere göre yorum yapıyorum,GİDİŞAT HİÇ İYİ DEĞİL!!!!,yen 1,72-1,75 bant aralığında güç kazanıyor hemde ciddi anlamda bu ne demek artık zor görürüz 1,70 in altını!!! evet az çok kurdan anlıyorsanız eğer 1,70 lerde güç kazanırsa kendini 2. direnç noktası olan 1,84-1,88 bant aralığına atması yakındır(görmeniz lazım) demektir,acil TÜDER le işbirliği ile ortak bir toplantı yapmaya ve beraber adım atmaya çağırıyorum,şu an yok 1,75 den ödedim yok 1,69 dan ödedim deyip 50-100 ytl kar edip; aaaa kuru düşük yakaladım deyip sevinmeyelim,yakın zamanda yen 2 yi geçerse hep beraber biteriz...ki kredizedelere sesleniyorum yenin gidişatı iyi değil,kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama YAKIN ZAMANDA PROBLEMİMİZ TAKSİDİMİZİ YÜKSEK ÖDEMEK DEĞİL DE HİÇ ÖDEYEMEMEK OLMASI.....

Tamamen sana katılıyorum kardesim yen in bu kadar değerlenmesindeki rol ise hedge fonları sahipleri yanılmıyor isem... Dolardaki yükseliş kısmını bitirdiler en yüksekten dolaları sattılar ve yen aldılar ...Şimdi yenin direnç seviyeside 1,67 - 1,75 arası oldu hemde cok güçlü biçimde.... Dediğin gibi artık bu sevide direnci iyice sağlamlaştırırsa ve 1,85 seviyesini tekrar denerse büyük ihtimalle kıracaktır ve ucu bucağı olmayan bir seviyeye gidecektir... Taki bu paradan kar elde edenlerin satış yapmaya başladığı ana kadar..... O kısmıda Allah bilir.... Nereye kadar ulaşırsa.... Bu saatten sonra kimsenin normal taksidin 2-3 katı vergi ve 2 katı kadar normal taksit yatıracagını sanmam... Yani çöküş başlar... Artık bu saatten sonra devlette yetişemeyebilir.... Zaten şu hali ile %65 değer kazandı yani buda = DEVALÜASYON oluyor.... Son çare Allah'tan ümit kesilmez...

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: durum çok ciddi gidişat iyi değil...

Alıntı frekans32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar çok ciddi durum; dolar 1,53 lerde iken yen 1,73-1,75 bant aralığında,dolar belli bir değeri aşamazken,yen güç kazanıyor,şu an yen 1,75 banka kurlarında; krediyi çektiğimden beri ilk defa bu hafta geleceğimi karanlık gördüm;daha önce yezdığım 2009. 3. çeyrek yen sabitlenir artmaz öngörümü geri alıyorum,merkez bankası dolara müdahale ediyor ama yene müdahele eden yok,ben sadece alış-satışa bakmıyorum pariteye ve grafiklere göre yorum yapıyorum,GİDİŞAT HİÇ İYİ DEĞİL!!!!,yen 1,72-1,75 bant aralığında güç kazanıyor hemde ciddi anlamda bu ne demek artık zor görürüz 1,70 in altını!!! evet az çok kurdan anlıyorsanız eğer 1,70 lerde güç kazanırsa kendini 2. direnç noktası olan 1,84-1,88 bant aralığına atması yakındır(görmeniz lazım) demektir,acil TÜDER le işbirliği ile ortak bir toplantı yapmaya ve beraber adım atmaya çağırıyorum,şu an yok 1,75 den ödedim yok 1,69 dan ödedim deyip 50-100 ytl kar edip; aaaa kuru düşük yakaladım deyip sevinmeyelim,yakın zamanda yen 2 yi geçerse hep beraber biteriz...ki kredizedelere sesleniyorum yenin gidişatı iyi değil,kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama YAKIN ZAMANDA PROBLEMİMİZ TAKSİDİMİZİ YÜKSEK ÖDEMEK DEĞİL DE HİÇ ÖDEYEMEMEK OLMASI.....
    Yendeki durumun takibi bizim gibi japon yeni kullananların sorununu kökünden çözmüyor.Size katılıyorum.TÜDERle işbirliği yaparak ne yapılabileceği hakkında hukuksal olarak konuyu ele almakta yarar var.Ben,kriz öncesi ödemeye hukuksal olarak nasıl dönebiliriz sorusuna odaklanmayı daha doğru buluyorum. VOB'la ilgili bir araştırma yaptım.Şimdiye kadar olan zararımı elbette gidermiyor.VOB'da işlem yaptırırsam kur artışından dolayı meydana gelen zararımın bu kadar fazla olmayacağını düşünüyorum.Ancak japon yeni olarak VOBda işlem yapmıyorlar.Dolar/Euro, YTL/Dolar Veya YTL/Euro olarak yapıyorlar ki bu da ayrı bir sorun.

İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı şansa bak zaten bitmişiz...

Merkez bankası faizleri % 1,25 indirdi.Bu indirimler devam ederse bir darbede ordan alırız,uyuyan dev dolar tekrar harekete geçer indirimler devam ederse.Zaten dolar durmuşken bile şu an 1,49-1,50 .Yen tavanlarda 1,70 lerde,dolar artarsa kim bilir yen ne olur düşünmek bile istemiyorum....

İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Döviz Kredisi çekenler....

borçlar kanununa eklenen döviz kredileri ile ilgili madde Adalet Komisyonundan geçti.Bu maddeye göre krediyi çektiğin tarihteki kur oranı geçerli olacak(kurun çok ileri düzeyde artması durumunda ki şu an o durumda),Genel Kurulda bekleyen bu madde yasalaşırsa ki inşallah 2009 da yasalaşır,tüm döviz kredisi çekenler ilk çektikleri zamndaki kurdan ödemelerini yaparlar...:mahcup:

+ Konuyu Yanıtla
5 / 139 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314152535455565758595105115125135 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti babada olan çocuk annenin ikametine geçebilir mi

YENZEDELER

fecebokka

Forum