Konu: Dövizle kredi alana müjdeli haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dövizle kredi alana müjdeli haber

Fişek35 benim benim hakkımda iftiralar atıp durma bu işin halolması için elimden geleni yaptığımı ne kadar uğraştığımı herkes biliyor . Saçm sapan neymiş tıklanmamış böyle saçmalıklarla işim olmaz olmadı da . telim var her yerde ara konuş sor bana ... ama bana bu iftiralar atıp durma ... sn söyle bakayım ne yaptın bu iş için ne çaba sarfettin ... bakın hukuk net teki arkadaşlar bu işin çözümü ankaraqdan geçiyor ama malesef bir otobüs adam toplayıp ankaraya gidemedik mağdurum diyen çok ama elini taşın altına sokan yok birlik olmadıktan sonra bu işten bişi çıkmaz ... burada yazmak ile birşey yapmış olmıuyoruz sadece burası haberleşip birleşmek için eylem dışarıda ankarada ... ulusal medyaya çıkamazsak hiç bişi olmaz ... ben bakın bayramdan sonra askerim ... son çırpınışlarım artık bunu bilin. AK Partili olmak suç mu ? AK Partiyi tutuyorum ama hiç bir zaman bunu burada propaganda yapmadım sadece çözümün buradan geçtiğini söyledim düşüncesiz hareket etmeden siyaset yapmadan çözüme gitmemizi önerdim herkese ... diğer hiç bir parti bu konuda bişi yapamaz. Hangi görüşten olursanız olun önemli olan burada çözüm için hükümet alehinde hareket yapmamalıyız dedim. düşmanımız BANKALAR... Hükümet değil. Hükümete düşmanlık yaparak bir çözüm bulamazsınız dediklerim sadece bu.

Hukuki NET Güncel Haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu yargıtay kararı ara
    Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hergün yorumları okuyorum, Ankarada buluşan 4 kişiden biriyim. Meclise de 3 defa gittim. AKP'li vekillerden hiç bir ümit yok. Muhalefetteki vekiller bu isteklerimize sıcak bakıyor ama ellerinden gelen bir şey yok.
    Veysel beye kanaatimce haksızlık yapılıyor. Bayram sonrasında katılımın fazla olacağı bir basın duyurusu yapmamız lazım.
    3 seçeneğimiz var:
    1- Ya meclisten düzenleme geçirmek için basına sesimizi duyuracağız
    2- Ya Borçlar kanununun yasalaşmasından sonra hukuki mücadele vereceğiz.(2-3 ay sonra ancak biter.)
    3- Ya da kuzu kuzu ödemelerimizi yapacağız.

Ben 3 yıllık çektim, bu işten en zararlı çıkanınız benim.
    İlk ödememe göre bu ay % 50 daha fazla ödedim. (ilk ödemem 3.050 Tl. idi.)
    Aynı şartlarda Tl. kredisi çekenden %25 daha fazla ödüyorum. (Tl. çekseydim 3.690 ödeyecektim. Şimdi 4.600 ödüyorum yani)

10 yıllık çekenler TL'ye göre hala vantajlı olduğu için bizim sesimizi kimse duymaz. Meclis buna da yanaşmaz. Herkes 3-5 yıllık çekseydi bakın nasıl düzenleme geliyordu.

Amaaaa.
    10 yıllık çekenler 3-5 yıl sonra JPY 2,50-3,00 Tl olunca napacak bakalım. fellik fellik dolaşacak ortalıkta.
    Konu alfasino tarafından (24-11-2009 Saat 23:16:39 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herkese selamlar,

bende 10 yıllık jpy kredi çekenlerdenim. bizde durumdan hiç memnun değiliz ve şunuda çok iyi biliyoruzki önümüzde çok uzun yıllar var ve ne olacağı belli değil. manisa grubundaki arkadaşlar form toplamaya başladılar ve yeni bir site kurdular. dovizzedeler.com adında. ve her ilden temsilci belirliyorlar. buradaki formu arkadaşlara yollarsanız TBMM'ye rapor hazırlayacaklar ve ne kadar çok form yollanırsa o kadar etkili olacaktır. herkesin katılımını bekliyoruz. umut ediyorumki gerekli katılım sağlanır ve bu işte taşın altına elini sokanlara yardımcı olabiliriz..

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı VeY_SeL rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fişek35 benim benim hakkımda iftiralar atıp durma bu işin halolması için elimden geleni yaptığımı ne kadar uğraştığımı herkes biliyor . Saçm sapan neymiş tıklanmamış böyle saçmalıklarla işim olmaz olmadı da . telim var her yerde ara konuş sor bana ... ama bana bu iftiralar atıp durma ... sn söyle bakayım ne yaptın bu iş için ne çaba sarfettin ... bakın hukuk net teki arkadaşlar bu işin çözümü ankaraqdan geçiyor ama malesef bir otobüs adam toplayıp ankaraya gidemedik mağdurum diyen çok ama elini taşın altına sokan yok birlik olmadıktan sonra bu işten bişi çıkmaz ... burada yazmak ile birşey yapmış olmıuyoruz sadece burası haberleşip birleşmek için eylem dışarıda ankarada ... ulusal medyaya çıkamazsak hiç bişi olmaz ... ben bakın bayramdan sonra askerim ... son çırpınışlarım artık bunu bilin. AK Partili olmak suç mu ? AK Partiyi tutuyorum ama hiç bir zaman bunu burada propaganda yapmadım sadece çözümün buradan geçtiğini söyledim düşüncesiz hareket etmeden siyaset yapmadan çözüme gitmemizi önerdim herkese ... diğer hiç bir parti bu konuda bişi yapamaz. Hangi görüşten olursanız olun önemli olan burada çözüm için hükümet alehinde hareket yapmamalıyız dedim. düşmanımız BANKALAR... Hükümet değil. Hükümete düşmanlık yaparak bir çözüm bulamazsınız dediklerim sadece bu.
    Veysel kardeş;Hayırlı olsun askere gidiyormuşsun.Burada kalkıp seninle şahsi hesaplaşmaya girişmeyeceğim ben olayların en başından biliyorum bana hiiiç martaval anlatma.Diyorsun ki bunun suçlusu hükümet değil.Benmi dedim kriz teğet geçecek diye.Bu önlemleri paketleri sayın başbakan krizin ortasında açacaktı Amerika gibi diğer ülkeler gibi ,ama o ne yaptı kriz teğet geçecek az sürtünecek yok belki değerde geçer.B ir şey diyeyim senin canın yanmadı ama benim canım yandı oyüzden üstüme gelme fazla telefonun var ararım seni.Burada sizlerle konuştuğumuzda Selma abla diye biri ile devamlı sen ve Emre denen biri kişisele döktünüz.Konak'ta buluşalım tanışalım dedik sen de dahil kimse gelmedi.Manisa ,Tire belediye başkanları ak parti ilçe teşkilat başkanları dahil görüştün ama ne oldu işi şova döktün gazetelere hükümet aleyhinde birşeyler söyleseydin belki dinleyen olurdu Ama sen japon kılıcı hediye etmek istedin Erdoğan'a.Sanki her iş halloldu işsizlik giderildi kriz atlatıldı,Açılımlara geçildi bizi takan yok kardeşim biraz gerçekleri görün defalarca milletvekilleri dahil Başbakanlık sitesi dahil 100lerce mail attım veya attık ne oldu kime cevap geldi.Bide haberimiz yok demiş milletvekilleri hepsini Allah'a havale ettim.Dediğim gibi seninle kişisel bir işim yok yaptıysan bişiler helal et ama bana ne yaptın dersen aç arşivleri oku.Attığım her adımı insanlara anlattım Ankara daki iş adamının avukatı dahil hepsi ile görüştüm.O avukatta işi ranta dökmüştü,sadece dilekçe için bile 750 ytl istedi dava sadece 10 lira bide 6 lira dosya masrafı ile 16 tl ya açılırken.
    ancak şunu ifade edeyim AK partiliyim diyorsun olabilir demokratik bir ülkede yaşıyoruz bazen doğru bildiklerimiz yalnış ,yalnış bildiklerimiz doğru çıkabilir bunu unutma.Sana hayırlı teskereler dilerim...

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alfasino rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hergün yorumları okuyorum, Ankarada buluşan 4 kişiden biriyim. Meclise de 3 defa gittim. AKP'li vekillerden hiç bir ümit yok. Muhalefetteki vekiller bu isteklerimize sıcak bakıyor ama ellerinden gelen bir şey yok.
    Veysel beye kanaatimce haksızlık yapılıyor. Bayram sonrasında katılımın fazla olacağı bir basın duyurusu yapmamız lazım.
    3 seçeneğimiz var:
    1- Ya meclisten düzenleme geçirmek için basına sesimizi duyuracağız
    2- Ya Borçlar kanununun yasalaşmasından sonra hukuki mücadele vereceğiz.(2-3 ay sonra ancak biter.)
    3- Ya da kuzu kuzu ödemelerimizi yapacağız.

Ben 3 yıllık çektim, bu işten en zararlı çıkanınız benim.
    İlk ödememe göre bu ay % 50 daha fazla ödedim. (ilk ödemem 3.050 Tl. idi.)
    Aynı şartlarda Tl. kredisi çekenden %25 daha fazla ödüyorum. (Tl. çekseydim 3.690 ödeyecektim. Şimdi 4.600 ödüyorum yani)

10 yıllık çekenler TL'ye göre hala vantajlı olduğu için bizim sesimizi kimse duymaz. Meclis buna da yanaşmaz. Herkes 3-5 yıllık çekseydi bakın nasıl düzenleme geliyordu.

Amaaaa.
    10 yıllık çekenler 3-5 yıl sonra JPY 2,50-3,00 Tl olunca napacak bakalım. fellik fellik dolaşacak ortalıkta.
    Sn: alfasino Benim Veysel beyle alıp veremediğim bişi yok onada haksızlık ettiğim yok İzmir'deki buluşmada bende vardım ancak yeterli kalabalık olmayınca hiç bir işe yaramadı hatta yağmur vardı.
    Ancak işten çıkarılmanın an meselesi olduğu otomotiv sektöründe 6 ay boyunca maaş alamadım şimdi işten çıkarılmalar başladı tekrar,ben nasıl izin alabilirim nasıl, sizinle olabilirim kendi işim olsa hemen ama bu işide kaybedersem ne olacağını siz düşünün her konuda bende sesimizi duyurmak için eylemlerin içinde olmak istedim ama izin alma imkanım yok.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fişek35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Veysel kardeş;Hayırlı olsun askere gidiyormuşsun.Burada kalkıp seninle şahsi hesaplaşmaya girişmeyeceğim ben olayların en başından biliyorum bana hiiiç martaval anlatma.Diyorsun ki bunun suçlusu hükümet değil.Benmi dedim kriz teğet geçecek diye.Bu önlemleri paketleri sayın başbakan krizin ortasında açacaktı Amerika gibi diğer ülkeler gibi ,ama o ne yaptı kriz teğet geçecek az sürtünecek yok belki değerde geçer.B ir şey diyeyim senin canın yanmadı ama benim canım yandı oyüzden üstüme gelme fazla telefonun var ararım seni.Burada sizlerle konuştuğumuzda Selma abla diye biri ile devamlı sen ve Emre denen biri kişisele döktünüz.Konak'ta buluşalım tanışalım dedik sen de dahil kimse gelmedi.Manisa ,Tire belediye başkanları ak parti ilçe teşkilat başkanları dahil görüştün ama ne oldu işi şova döktün gazetelere hükümet aleyhinde birşeyler söyleseydin belki dinleyen olurdu Ama sen japon kılıcı hediye etmek istedin Erdoğan'a.Sanki her iş halloldu işsizlik giderildi kriz atlatıldı,Açılımlara geçildi bizi takan yok kardeşim biraz gerçekleri görün defalarca milletvekilleri dahil Başbakanlık sitesi dahil 100lerce mail attım veya attık ne oldu kime cevap geldi.Bide haberimiz yok demiş milletvekilleri hepsini Allah'a havale ettim.Dediğim gibi seninle kişisel bir işim yok yaptıysan bişiler helal et ama bana ne yaptın dersen aç arşivleri oku.Attığım her adımı insanlara anlattım Ankara daki iş adamının avukatı dahil hepsi ile görüştüm.O avukatta işi ranta dökmüştü,sadece dilekçe için bile 750 ytl istedi dava sadece 10 lira bide 6 lira dosya masrafı ile 16 tl ya açılırken.
    ancak şunu ifade edeyim AK partiliyim diyorsun olabilir demokratik bir ülkede yaşıyoruz bazen doğru bildiklerimiz yalnış ,yalnış bildiklerimiz doğru çıkabilir bunu unutma.Sana hayırlı teskereler dilerim...
    fişek35 bakın ben tüm toplantılara katıldım izmirdeki o haftaki toplantıya sınavım olduğu için gelemedim bunud a daha önceden söyledim. bu işin nasıl çözüleceğini ve anlamanız için biraz ankarada uğraşmanız gerek... ben hiç bir zaman show dönüştürmedim bunu tanıyanlar bilir. sadece olayın ulusal mdyaya yansıması için uğraştım .. bu arada hep kendimden harcadım bu gıtlıkta. ve patlaya bilirsin bpatla ... sanma ki sadece sen değilsin sıkıntıda olan ... ama madem bu kadar doılusunuz neden ankara toplanma işine yeterince önem vermiyorsunuz ben bu iş için hiç abartısı yok 20 kere gittim ... bir otobüs olamadık ankarada ... bu olayın çözümü benim için olan ... ben size dedim seçimden önce bir otobüs ankaraya gitse idik bu olay hal olacaktı. ama bunu size anlatamıyorum . bu olayı çözecek tek merci hükümet. AK Partili olmama ile alakalı değil bu dediklerim. Muhalefet ile kesinlikle uğraşmayın. Siz hükümete taş atarak mı halledeceğinizi sanıyorsunuz. bir kere akıllı olun. çözüm istiyorsanız yol belli . ama siyaset yapmak istiyorsanız onunda yolu belli. ben hep herkesi düşündüm bunu beni tanıyanlara sorun. Yazmak yeterli değil. Benim ile ilgili kişisel sorunlarınızı buraya yazacağınıza ilk önce telim varsa ararsınız. Gelelim Selma hanım olayına o olayda da bildiklerimiz vardı grubu kullanmak istediği ve bizlere zarar vereceğini bildiğimiz için bun a karşı çıktık. Tıklanmalar ile ilgili bir beklentimde yok ve bu konuda da bir çıkarım olduğunu ispatla . Burada çalışan birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlara yargısız infaz yapılıyor manisa grubu birşeyler yapmaya çalışıyor ama yalnız kalıyorlar ve olay tıkanıyor . herkes birşeyler yapmaya çalışmalı. Ben Askerden önce bir kez daha deneyeceğim. Ama arkamdaki kitle önemli onlarda bölük pörçük. Benim yaptığım uğraşı bilen biliyor . Tel ile aradıklarımı ben yazmıyorum bile ... mailler faxlar ... bunları geçin artık. bunlarla bişi olmaz .. Ulusal Medyada akılllı demeçler ile gündeme gelmek şart. Bu demeçler hükümet karşıtı olmamalı mağduriyeti anlatın yardım isteyin. Teğetlerle uğraşma .... o senin mağduriyetin ile alakalı değil. sen mağduriyetine yoğunlaş Başbakana değil. Çözüm Hükümet bunu herkes bilsin ona göre davransın bence ... Yoksa buyrun istediğiniz gibi siyaset yapıp atın tutun ... hiç bişi elde edemezsiniz. açılacak kapılarda kapanır. Arkamdaki destek dediğimi yapsa idi bu olay çoktan çözülürdü... 10 aralıktan sonra yokum meydan sizin artık ... Şahsi olarak davranmadan herkesi düşünün. Çünkü japon yeni mağdurları adına yanlış yapıldımı diğer uğraşan arkadaşların da yüzlerine kapılar kapanıyor. Teşekkürler samimi kendi çapında uğraşanlara ...Birlik olamadık , olsa idik şimdi bu olay çözüme ulaşırdı.

İletiler
    108
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birbirimizle ugrasmayı bırakalım artık.Alfasino taktın 10 yıl vade ile cekipte ses cıkarmayanlar.Onlara kin güder hale geldin.hatta işi beddua boyutuna getirdin,olmadı bu.10 yıl vade cekip sesi cıkmayanlara isyan etme konusunda haklısın.Ancak o arkadaslar bazı seylerin hesabını yapamıyor ne yazık ki...Ana para %50 arttı onlar aylık odedigi paraya bakıyor ne yazık ki.
    Veysel arkadasımız birseyler yapmaya calısmıs bu emegi görmezden gelememk lazım.İş siyasi boyuta gidiyorsa olmadı elbette.Tudermiş selma ablaymıs bu iş boş.Onlar dernege üye alıp gelir derdinde.Yok oraya üye ol yok buraya üye ol..Bu dernek eger bu kadar etkiliyse bu işi halletmeliydi.Adı ustunde tuder...bu işi halletselerdi bizler muhakka oraya bagıs yapardık.Onlar bu takdiri bize bırakmalıydı.Manisa gurubu toplanmış birseyler yapıyormus. Bu grup öncelikle münferit hareket edemeyecegini anlamalıydı.İzmirde gecen ay yapılan toplantıya 1-2 temsilci gönderip planlarını anlatmalıydı.Noterden evrak gönder falan demekle olmuyor.Kimse alınmasın bozulmasın.Ben yaptım yada biz yaptık egosundan kurtulmak gerek.Ben hangi sehirde oldugunu bilmeme ragmen bu sayfanın kısa mesaj bolumunden bir cok arkadas irtibat icin mesaj gonderdim.okunduları geldigi halde geri donen yok..sinem78...umca..son attıklarım..umca hala okumamıs mesajımı..nasıl olacak bu birlikte hareket işi..once İzmir icin bir veritabanı olusturup magdurları tespit etmemiz ve sonra diger sehirlerle bu veritabanını birlestirmemiz gerek..Faks yada mail gelemdi diyen milletvekillerine esefle kınıyorum.Sn:Ahmet İYİMAYA'ya ben 3 defa faks cektim..anayasa komisyonu üyesi akp li vekillerede cektim.Bunlar bizimle dalga geciyor elimizde birsey yok derken.hic mi sormaz sekreterligine gelen giden var mı diye ya...Sen vekilsin,benim vekilimsin..Mecliste oturup önergeye katılmıyoruz demekten baska işleri yok mu bunların.Bu vekilleri tanıyan varsa bu yorumuda onlara iletsin..Yeter ,insanlarda sabır kalmadı.su kacırdılar artık..Yazık degil mi fisek35 in basına gelenlere..Bu kadar zamandır emek vermiş..Vicdan sahibi insan olmak en buyuk erdem..Ama vicdanları bankalara emanet.Korkuyorlar bankalardan.Elimizde evrak yok diyen vekillere sorun bakalım bimerden meclise gelen evraklardan haberleri var mı...Veya bimerden, bimerin meclise evrak gönderdiginden haberleri var mı.?Borclar kanununda 137. ve 138. madde var..yapılacak tek iş mecliste tanıdıgı vekil olan varsa ki, alfasinonun faks cekmemizi tavsiye ettigi MHP Antalya milletvekili var.Bu vekile alfasino sorsun o zaman bu 2 madde bizi kurtarır mı.?..(rumuz yazmıyorum polemiğe girmemek adına)bir arkadas birisi ile sorun yasadı,,bundan sonra da yazmam dedi, yazmadı...Sehirlerinde toplantı yaptılar..ama yazmama adına,burada kimseyi bilgilendirmediler.Boyle anlamsız tavırlar,kaprisler oldugu sürece bu sayfadan hic bir ortak hareket cıkmaz...tüm dertlere rağmen HERKESE İYİ BAYRAMLAR...........

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

jpy arttıkca aratacakmış arkadaşlar bişeyler yapmamız lazım

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dünkü Hürriyet Ekonomi sayfasında Japon Merkez Bankası 10 Trilyon Yen kredi açıkladı diye bir haber vardı..Dolar karşısında fazlasıyla değer kazanan yenin kendi ihracatlarına darbe vurduğu,verilecek kredi ile paritenin yükselmesi vs.vs..

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

toplu şekilde ödememe kararı alalım en azından bi iki ay başka çözüm göremiyorum. yine toplu şekilde basın açıklaması yapalım. Krizin faturasını bize yüklemek istiyorlar.Krizin nedeni olarak gösterilen amerikada yapılandırma ve süre uzatımı gibi işlemler yapılıyormuş ama ne yazıkki biz o ülkenin vatandaşları değiliz.Güvenecek bir hükümetimiz yada adalet sistemimizin olmamasına söyleyecek bi laf bulamıyorum.

+ Konuyu Yanıtla
126 / 139 Sayfa İlkİlk ... 6162636465666768696106116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti babada olan çocuk annenin ikametine geçebilir mi

YENZEDELER

fecebokka

Forum