Konu: Dövizle kredi alana müjdeli haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kayseri
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dövizle kredi alana müjdeli haber

hükümette bankaların yanında.yüksek kurdan insanlar kredi kullanıp bankaları zarara uğratmasınlar diye dövizle krediyi yasakladılar.Bizler bankaların ve dolayısıyla onların destekçisi bir hükümetin eline düştük,düşürüldük.bazı arkadaşlar kendilerini, aldığımız zamandaki türk lirasıyla aynı hesaba geliyor diye avutmaya devam etsinler bakalım.şimdi onların sesi çıkmıyor.bu sitedeki insanlar genelde kısa vadeli 5 ve 6 yıl çeken insanlar.ve ödemeleri 1200-1500 gibi.daha uzun vadede kullananlar hala karda olduklarını düşünüyorlar.kısa vade kullanan kişiler öyle veya böyle borçlarını ödeyebilecek insanlar.Ama bu konuda en çok gayret sarf edenlerde onlar.Gelelim uzun vade kullananlara...Onlar 500-1000 tl arası ödeme yapıyorlar ki onlar rahat görünüyor.şimdi hiç sesleri çıkmıyor(çoğunun).Ben şu an 1400 ödüyorum.3000 de olsa öderim.Ama bu haksızlığa sessiz kalmak ve hepimizin düştüğü ve düşürüldüğü bu duruma yapacak bir şey yok demek çok yanlış.biz millet olarak çok kaderci olduğumuz için başımıza gelecek herşeye baştan razı oluruz.Bankalar bunu biliyordu ve gereğini yaptı.Kur bir süreliğine de olsa şöyle 2,80 3,00 lara çıksa belki ozaman sürekli dillendirilen 230.000 yenzede piyasaya çıkar.Şimdiye kadar bu sitedeki arkadaşlar herkes elinden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştı ama sonuçta ulaştığımız çoğu yetkili bize böyle bir talep gelmedi,ne yenzedesi falan dediler.Ama ortada kocaman bir gerçek varki bir çok mağdur var.Ama sessiz mağdur.Sesimizin daha gür çıkacağı günler gelmedikçe yapılabilecek çok fazla bir şey yok.

Hukuki NET Güncel Haber

Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu yargıtay kararı ara
    Dövizle kredi alana müjdeli haber konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    108
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizde "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesi oldugu sürece asla ve asla kendimizi magduriyetten kurtaramayız.Umca cok haklısın..Bende defalarca yazdım 10 yıl vade cekenler hesabınızı iyi yapın zarardayız diye ancak umursayan olmadı.Ben suna inandım ki; işimiz Allah'a kaldı.borclar kanunu gecerde yasalastıgı an bizim durumumuz netlik kazanacak.Buraya yazanların cogu da once heveslendi sonra da geriye cekildi.Kısa mesaj atıyorsun irtibat kurmaya calısıyorsun tenezül edip cevap veren yok.Herkesde bir vurdum duymazlık,siteye yazamaya gelince kimse mangalda kül bırakmıyor.

İletiler
    108
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben su an 1800 tl ödüyorum ve ödeme zorlugum yok su an icin.ancak elime bir miktar toplu para gecse borcu yarılamak istesem ne mümkün.%50 artmıs ana para.nasıl borcu hafifletirsin ki.insanlar ödeyebiliyorsam sorun yok diye baktıgı sürece biz burada bosuna tırmalayacagız anlasılan.

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ah benim döviz mağduru arkadaşlarım.Siz ne diyorsunuz buraya yazmaya başladığımda daha 100 japon yeni 1,920 lere yeni çıkmıştı 6 ay boyunca aylıklarımı alamadım 1650 tl öderken 4000 lere kadar çıkan ödemelerimi ödeyemedim.Burada çıkan bazı arkadaşlar çevrelerinin olduğunu bu işin peşini bırakmayacaklarını söylediler biri hatta özel site kurdu fakat her ne olduysa liderlik kapışmaları yaşanmaya başlandı.Birbirlerini suçlayarak yok site tıklanma sayısı ile para kazanacaklarmış yok bizi kullanmışlar yok tireli facebook sitesi kurdu buluşalım dedik 8-10 kişiyi geçmedi.Şmdi Tireli Veysel arkadaş hükümet yanlısı reklamlar yaparak Başbakana yakınlaştı diğeri sitedeki tıklanma rekoruyla ilgiledi.Ben her attığım adımı buraya yazdım.Bizleri kendi kaderimize terkettiler.Tüketici mahkemesine başvurdum avukatım sağlam bu iş başaracaz dedi zaten beş kuruş paramın olmadığı bir zamanda benimle 1500 tl ye anlaştık ne yazıkki daha ilk duruşma sonunda davayı kaybettim o beş kuruşsuz zamanımda bir de 1500 tl avukata borçlandım en sonunda evimi kaybettim.Kaybetmekle kalmayıp bir de bir dünya borçu kaldı.Bazı arkadaşlar doğru söylemiş örgütlenemiyoruz diye doğru en zor günümüz krizin tam ortalarıydı kimse örgütlenemediği gibi az bir örgütlenenleride çıkar uğruna parçalayanlar da oldu iyi söylemişsiniz herkes kendi çaresine baksın diye evet bize kimse yardım etmedi etmezde bundan sonra etsede zaten beni bağlamıyor.İnşallah sizler kurtulursunuz..

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fişek35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ah benim döviz mağduru arkadaşlarım.Siz ne diyorsunuz buraya yazmaya başladığımda daha 100 japon yeni 1,920 lere yeni çıkmıştı 6 ay boyunca aylıklarımı alamadım 1650 tl öderken 4000 lere kadar çıkan ödemelerimi ödeyemedim.Burada çıkan bazı arkadaşlar çevrelerinin olduğunu bu işin peşini bırakmayacaklarını söylediler biri hatta özel site kurdu fakat her ne olduysa liderlik kapışmaları yaşanmaya başlandı.Birbirlerini suçlayarak yok site tıklanma sayısı ile para kazanacaklarmış yok bizi kullanmışlar yok tireli facebook sitesi kurdu buluşalım dedik 8-10 kişiyi geçmedi.Şmdi Tireli Veysel arkadaş hükümet yanlısı reklamlar yaparak Başbakana yakınlaştı diğeri sitedeki tıklanma rekoruyla ilgiledi.Ben her attığım adımı buraya yazdım.Bizleri kendi kaderimize terkettiler.Tüketici mahkemesine başvurdum avukatım sağlam bu iş başaracaz dedi zaten beş kuruş paramın olmadığı bir zamanda benimle 1500 tl ye anlaştık ne yazıkki daha ilk duruşma sonunda davayı kaybettim o beş kuruşsuz zamanımda bir de 1500 tl avukata borçlandım en sonunda evimi kaybettim.Kaybetmekle kalmayıp bir de bir dünya borçu kaldı.Bazı arkadaşlar doğru söylemiş örgütlenemiyoruz diye doğru en zor günümüz krizin tam ortalarıydı kimse örgütlenemediği gibi az bir örgütlenenleride çıkar uğruna parçalayanlar da oldu iyi söylemişsiniz herkes kendi çaresine baksın diye evet bize kimse yardım etmedi etmezde bundan sonra etsede zaten beni bağlamıyor.İnşallah sizler kurtulursunuz..
    çok üzüldüm arkadaşım dediğin gibi benimde fortis fortis çok gaddar bir banka insanlara açıması yok bizimde nolcamız bellideğil zaten 22 aydır gecıkmeli ödedim sonumuzu allah harra getirsin insallah

İletiler
    108
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fişek35 cok geçmiş olsun..inan cok üzüldüm..yazdıklarına katılıyorum.magduriyetten rant elde etmek bizim insanımızın en iyi yaptığı iş.bu forum sayfalarında herkes krizin basında coştu coştu yazdı..simdi kimse ortada yok.Veysel beyden de ses cıkamdı.Manisalılar toplantı Ankara ya gidelecek basın acıklaması yapılacak 15 kasımda dendi acıklama iptal oldu..kimin kime yakınlıgı bizi ilgilendirmiyor ancak yakınlık kişisel menfaate donusuyorsa o zaman cok büyük ayıp edilmiş oluyor.Ne tuder nede dovizzede.com kofti cıktı.Hani bir ara Selma ablaları vardı 1-2 kisiyle tartıstı sonra da ortadan kayboldu.İşin basında testi kırılınca cok yol gösteren oldu ancak menfaat olmayınca bırakıp gittiler.Sözün kısası krize ragmen herkes halinden memnun.Bundan sonra kimse kimseyi ortak hareket etmeye cagırmasın.Dedigin gibi herkes basının caresine baksın.

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı olorin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fişek35 cok geçmiş olsun..inan cok üzüldüm..yazdıklarına katılıyorum.magduriyetten rant elde etmek bizim insanımızın en iyi yaptığı iş.bu forum sayfalarında herkes krizin basında coştu coştu yazdı..simdi kimse ortada yok.Veysel beyden de ses cıkamdı.Manisalılar toplantı Ankara ya gidelecek basın acıklaması yapılacak 15 kasımda dendi acıklama iptal oldu..kimin kime yakınlıgı bizi ilgilendirmiyor ancak yakınlık kişisel menfaate donusuyorsa o zaman cok büyük ayıp edilmiş oluyor.Ne tuder nede dovizzede.com kofti cıktı.Hani bir ara Selma ablaları vardı 1-2 kisiyle tartıstı sonra da ortadan kayboldu.İşin basında testi kırılınca cok yol gösteren oldu ancak menfaat olmayınca bırakıp gittiler.Sözün kısası krize ragmen herkes halinden memnun.Bundan sonra kimse kimseyi ortak hareket etmeye cagırmasın.Dedigin gibi herkes basının caresine baksın.
    Arkadaşlar kimse halinden memnun değil. Bende 120 ay çekenlerdenim. Herkes bize yükleniyor. Sanki biz çok mağdur değilmişiz, sesimizi çıkarmıyormuşuz. Halimizden memnunmuşuz. Hiçbir şekilde memnun değiliz. Artık sosyal hayatımız diye birşey kalmadı. 2 çocuğum var Allah bağışlarsa, sadece onlara odaklandım. Daha 17. taksit ödedim. Önümde karanlık bir 103 ay var. Ben de ilk günlerde her yere fax-mail yolladım. Her yerden olumsuz cevap geldi. Artık sadece ve sadece dua ediyorum. Devletten bizim için bir karar çıkması çok zor. Hepimiz dua edelim ki kur bu seviyelerde kalsın. Bugünden kötü olmasın. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

İletiler
    108
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın mvardar73..bende 120 ay cektim..bende 18. taksidi yatırdım..sizinle aynı durumdayız...halinden memnun derken ödeme zorlugu cekmeyenleri kast ettim.Eger ödeme guclugu ceken varsa bu foruma yazıyor.bu forum sayfasını basından beri incelerseniz insanların nasıl geri cekildigini görürsünüz.Neden cekildiler cunki; onlarda biliyor ki care yok,çözüm yok.yada o zaman tl alsaydım da aynı parayı doeyecektim diyenler.yani su an işin ucu pek dokunmuyor.Ana paranın hesabını yapan yok,aylık ödemeler dikkate alınıyor.120 ay vade cekipte burada birseyler yaptıgını yazanlar 2 elin parmagını gecmez.bu kadar az mı bu vadede kredi cekenler..Nerede bu insanlar...????????..o yuzden herkes halinden memnun diyorum ve demeye de devame decegim..taa ki onlar da burada sesini cıakrana kadar.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hemen hemen her akşam yazılanları okuyorum ve 2009 yılının ilk aylarını düşünüyorum. Ben de 120 ay çekenlerdenim. Ocak ayında dövizzede.com'da duyuru yapıldı ve Ankara'da toplanalım denmişti. İnanır mısınız sadece dört kişi gelmişti. TBMM'ne gidildi ancak o gün dişe dokunur bir işlem yapılamadı. Ben şu an Elazığ'da görevliyim. Gerçi Ankara'da görevliyken de bir örgütlenme içine girememiştik.

Gazetelerde kredi kartı zedeler gibi JPY zedelerle ilgili de bir çalışma yapıldığı haberleri vardı. Aslında bu konuyu biraz araştırmanın ve çalışmanın hangi aşamada olduğu öğrenilmeli (Gerçekten böyle bir çalışma varsa) Avukat mevzuuna hiç değinmek istemiyorum. Çünkü bu kriz fırsatını (mesleğe yeni başlayan birisi olarak!!!!) değerlendirmeye çalışan bir fırsatçıdan başka biri olmadığını gördük.
    Aslında şimdi yapılması gereken şeylerin başında gerçek mağdur sayısını (ismen ve il bazında) tespit etmektir. Bunn için bu forum sayfasını iyi kullanmak gerekiyor. isim-il olarak (site buna izin verir mi bilmiyorum) bir liste oluşturup imzalı olarak MECLİSE/BDDK/ANA-MUHALEFET PARTİLERE sunmanın ve bunun peşini bırakmamanın (Belki bana biz zaten bunları yaptık diyebilirsiniz) uygun olacağını düşünüyorum. Çünkü faxların (yırtılıp atılmadığını bilmiyoruz) veya telefonların etkili olamadığı görülüyor. Aynı zamanda tüketici derneği/TV Haber programı gibi etkin aracılar vasıtasıyla bu mağduriyet sürekli gündeme getirilmeli (Geçen sene bu çalışmalar yapıldı ancak bu güne kadar saman alevi gibi söndü)

Bugün gelinen durumda; gerçekten sıkıntılar yaşandığı gerek ilgili merciler gerekse milletvekilleri (bazı mesajlarda milletvekillerince bize talep gelmedi denmiş) tarafında ya anlaşılmamış yada ses çıkmadığı için dikkate alınmamış.

Örgütlenememek en büyük sorunumuz. Ha yasa dışı bir oluşum yapalım demiyorum, ama hakkımızı, kandırıldığımızı ve buna çeşitli kesimlerce çanak tutulduğunu tekrar tekrar bıkmadan gündeme getirip dikkatleri çekmemiz gerekiyor.

Tabi en önemli sorun bunu nasıl yapacağız. Bu site dışında bir şekilde (cep telefonu, e-mail kısıtı nedeniyle) irtibat kurmalıyız diyorum.

Önerilerle bu fikirleri geliştirebiliriz.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fişek35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fişek35 benim benim hakkımda iftiralar atıp durma bu işin halolması için elimden geleni yaptığımı ne kadar uğraştığımı herkes biliyor . Saçm sapan neymiş tıklanmamış böyle saçmalıklarla işim olmaz olmadı da . telim var her yerde ara konuş sor bana ... ama bana bu iftiralar atıp durma ... sn söyle bakayım ne yaptın bu iş için ne çaba sarfettin ... bakın hukuk net teki arkadaşlar bu işin çözümü ankaraqdan geçiyor ama malesef bir otobüs adam toplayıp ankaraya gidemedik mağdurum diyen çok ama elini taşın altına sokan yok birlik olmadıktan sonra bu işten bişi çıkmaz ... burada yazmak ile birşey yapmış olmıuyoruz sadece burası haberleşip birleşmek için eylem dışarıda ankarada ... ulusal medyaya çıkamazsak hiç bişi olmaz ... ben bakın bayramdan sonra askerim ... son çırpınışlarım artık bunu bilin. AK Partili olmak suç mu ? AK Partiyi tutuyorum ama hiç bir zaman bunu burada propaganda yapmadım sadece çözümün buradan geçtiğini söyledim düşüncesiz hareket etmeden siyaset yapmadan çözüme gitmemizi önerdim herkese ... diğer hiç bir parti bu konuda bişi yapamaz. Hangi görüşten olursanız olun önemli olan burada çözüm için hükümet alehinde hareket yapmamalıyız dedim. düşmanımız BANKALAR... Hükümet değil. Hükümete düşmanlık yaparak bir çözüm bulamazsınız dedikler,im sadece bu.

+ Konuyu Yanıtla
125 / 139 Sayfa İlkİlk ... 5152535455565758595105115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti babada olan çocuk annenin ikametine geçebilir mi

YENZEDELER

fecebokka

Forum