Konya Selçuk Üniversitesinde 2. sınıfta okumaktayım.
Yapılması gereken ders kaydımı zamanında başarıyla tamamlamış olup online olarak sisteme göndermiştim. Gönderi sonunda işlemin başarılı olduğuna dair yazıyı görmem işlemin başarıyla gerçekleştiğinin bir delili sayarak sistem çıkış yaptım.
5 hafta sonunda bölüm başkanımızın dersinde öğrenci listesinden çıkardığı yeni listede adımın olmayışı beni arayışa itti. Öğrendim ki ders kaydım yapılmamıştı ve girdiğim 5 hafta boyunca 3-4 farklı öğrenci listesinde adım eklemememe rağmen bulunuyordu.
Öğrenci sisteminin anasayfasında uyarılarda ders kaydımın yapılmadığına dair bi ibare de gördmemeiştim.
Bu süre zarfında(geçen 5 hafta) okuldan 2 kere öğrenci belgesi ve transkript aldım.
Artık biliyorum ki dilekçe ile itiraf hakkım bile yok çünkü kaydımın bulunmadığını söyleyen bölüm başkanım(2 dersimize giriyor) artık derslere giremeyeceğim ve sınava alınmayacağımı bana söylemişti.
Müdür yardımcı ile yaptığım konuşmadan da sorunun benden kaynaklandığını, sisteme girip bilmem neresinden kaydımı onaylatıp onaylatmadığımı "baksaydın" sözüyle cevabımı alıyorum.
Eminim ki kimse onaylandı mı diyerekten bakmıyor ve kayıt gödnerildikten sonra da sisteme uğramıyordu.
1 hafta öncesinden bölüm başkanı dersinde onaylamayn bi arkadaşın durumun kendisine iletildiğini ve "zamanında onaylamalısın yoksa dilekçeyele başvurman gerekir" dediğini biliyorum.(başka sınıftan örnek verdi)
Son durumlarda harcımı da yatırmış olarak yarı dönemim yokmuş gibi sayılcak ve ben tekrar edeceğim tüm derslerimi.
Ne yapılmalıdır.
Saygılar.