+ Konuyu Yanıtla
3 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 119 ileti bulundu.

Konu: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

değerli arkadaşlarımız hepinizin uğraşması ne diye anlamyorum.

bir ülkede yaşıyoruz bu ekonomik krizde dertlenip içersen üstüne 6 ay veya 2.ci ise 2 yıl ehliyetin elinden alınır ve iyce işsiz kalırsın hangimiz istanbulda iş ortamında araba kullanmıyor ?? hangimiz ehliyeti alınsa dahi binmek ve kullanmak zorunda kalmıyor ...

bazılarımız müdürlerine söylemiyor bazımız yol ve köşelerdeki polislerden köşebucak kaçıyor AKIL VAR mantık var burda ceza caydırmak mı yok etmek mi ? bence cezalar caydırıcı olması lazım yok edici deil !!!! ayııptır günahtır.

ben 2 bardak şarap içtim yurt dışından gelen sürekli gruplarımız var bunlar turist 2 bardak şarapta ne alkol çıkar demeyin polis isterse çıkarır ANLATILANLAR GİBİ deliği tıkar PEŞ PEŞE ÜFLE DER
    ben de gittim her yere şikayet veya itiraz için malesef bi çare deil ama şunu biliyorum bir hastanede alkol metreye girdim 11 promil çıktı 1 saat geçmeden üstelik neapmak lazım ???? kimi kime şikayet edeceksiniz o akşam alkollü olmayyan alkolden ehliyetim alındı diyerek sabaha kadar dolaşınca yüzünüze bakan kişilerin EVET adama bak ehliyeti alıınmış alkkollü deilmiş sözde içten içe gülmesine mi yoksa ne bilim ...
    BENCE ADİL bir Ceza cezada basamak şekli bir para cezası olması lazımdı
    1. 1000 ytl
    2. 2000 ytl
    3. 4000 ytl
    gibi artan bunu ödeyemeyenler veya bi içki için bu kadar parayı taksi tutmak yerine ödeyenler var mı bu memlekette ? yok amaç bu deil ki Siyasi ve politik benden bunu söylemek bir görev

bu ceza bu şekil olmaması lazım nereye şikayet edecez yıllardan beri prosedür belli deil bu nasıl bu iş ???

ALLAH içenide içmiyenide bu cezalardan korusun ...

Hukuki NET Güncel Haber

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu yargıtay kararı ara
    Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Tevfik Aşlama rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Zarara maruz kalmadığınız halde (ki var ise kanıtları da vardır.) uydurma belge ve kurgu ile zarara uğramış gibi dolan işleri için hukukçulardan değil, dolandırıcılardan akıl almanız gerekir. Devletten alacağınız tazminat nihayetinde benim ve benim gibilerin ödediği vergilerdir.
    Beni dolandırmak için benden akıl alman çok ayıpızgın:

Sayın Av Tevfik Aşlama

Mesajınızı okudugumda Kanım dondu ŞOK oldum ve sinirden yazarken bile titriyorum İsminizin Başındaki ünvana yakışmayacak suçlamalarda bulunmanız beni ve bu satırları okuyan bir cok insanı şok etmiştir tahminim

size haksız yere polisin ehliyetimi aldığını bunun sonucu işimden olduğumu anlatmama rağmen bana dolandırıcı demeniz terbiye sınırlarını coktan aşmıştır

Ama yinede hata bendeki sizi adam yerine koyup muhatab almamdır

Sayın site yöneticileri lütfen konuları baştan okuyarak kimin haklı olduğuna karar verin ve gereğini yapın

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Alıntı yasinpamir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar merhabalar,

14.11.2008 tarihinde İzmir-Karşıyaka İskele önünde 2.kez ehliyetimi polislere kaptırmış bulunmaktayım,ilk kaptırdığımdada aynı yerde kontrole girmiştim,

Sormak istediğim bir kaç soru var,

Kontrole gelmeden arabamı KSK iskelenin oradaki otoparka çekmeye teşebbüs ederken polisler beni otoparkta durdurdular çevirmeye girmedim,2 bira içtiğimi ve eniştemin geleceğini söylememe rağmen üflemem gerektiğini söylediler,o zamanda alkolü henüz yeni aldığımı ve kanunen 20dk ağız alkolümü geçirmem için izin vermeleri gerektiğini söylememe rağmen zar zor 5dk müsade ettiler ve üfledim 169 promil alkol çıktı,ben bunun imkansız olduğunu ve cezayı kabul etmediğimi imza atmayacağımı söyledim ellerinden ne kadar zorluk gelirse çıkardılar orda sağolsun bir taksici abimiz imza atmaya yeltendi onada; ''neden riske giriyosun gitsin alsın tepecikten arabasını bırak atma imza falan!'' dediler,ve sonra;

Tepecik eğitim araştrma hastanesine gidiyorduk ki kuzenimin orda doktor olduğunu telefon konuşmamdan öğrenince(zannedermki bundan) Hatay Yeşilyurt Eğitim Araştırma Hastanesine yöneldiler oysaki KSK neresi Hatay neresi arada 20km var her kan etanol testi isteyen yeşilyurt'a mı gelecek?

saat 02.47 de 169 promil çıkan alkol seviyesi saat 04.00 da alınan kanımdan çıkan sonuçsa 54 promil alokldü,1 saatte 3 katı kadar mı alkolüm düşmüştü?

tabi 54 çıkınca sözün bittiği yerdeydim,ertesi gün Meşhur İzmirli Avukat Murat Ülkü Bey'le ve Ortağıyla görüştüğümde Açacağım davanın çok güçsüz ve zayıf olacağını söylediler ve bende elimdeki her imkanı kullandığımı düşünerek bugün hala hazmetmeye çalışmaktayım...

Acaba bir platform oluşturarak ehliyetlerimizi geri almak istesek ve bunun tekrar olması durumunda ömür boyu trafikten ve araç kullanmaktan men cezasını kabul etsek böyle bir tasarı sunma şansımız olabilir mi?

Ayrıca bu üfleme aletini üreten firmaya dava açabilirmiyiz? veya bu aletin kullanılmaması için dava açabilirmiyiz? çünki benim ilk kaptırışım 52 promildi ve bana gösterilmedi sadece 52 olduğu söylendi ben tecrübesizdim inandım ve imzada attım sonra kafam dank etti ki benden önceki biriside ben üflerken kavga ediyordu bu konuda polisle poliste inatla göstermiyeceğini ve 'bu çocuk 52yle kaptırdı o itiraz etmiyo sen neden konuşuyosun diye kendini savunduğunu hatırlıyorum kendisini ve hatta kan testi istediğimde de böyle bir hakkım olmadığını eskide kaldığını o işlerin ve imzalamak zorunda olduğumu beyan etmişti ben hayatımda karakoldan içeri girmediğim için ne derse kanun saydım ve kabul ettim,hatta ruhsatım dahi onlarda kalmıştı ertesi gün almaya gittim onlardan bu konuyla ilgili dava açma şansım kaldımı merak ediyorum?(üzerinden zaman geçti aslında 2007 Mayıs ayında kaptırıp 2007 Kasımda almıştım ehliyetimi)

Bakın belgeleri sunuyorum 2.kaptırmamla ilgili umarım mahsuru olmaz..

Arkadaşlar yok mu fikir sahibi olan veya bu aletten mağdur olan?

Birşeyler yapmaya çalışsak bu konuda?

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili yasin kardeşim

Polislerin seni hastaneye nasıl sevk ettiklerini anlamadım bu konuyu biraz açabilirmisin

Bu arada soz konusu alkol metrenin hatalı ölcum yaptığı konusunda hem fikir olduğumdan bunla ilgili yapılacak olaylarda ustume duseni yapmaya hazırım

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı koray kaptan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili yasin kardeşim

Polislerin seni hastaneye nasıl sevk ettiklerini anlamadım bu konuyu biraz açabilirmisin

Bu arada soz konusu alkol metrenin hatalı ölcum yaptığı konusunda hem fikir olduğumdan bunla ilgili yapılacak olaylarda ustume duseni yapmaya hazırım
    Koray Bey şöyle anlatayım;

Üfledikten sonra 169 çıkınca imkansız olduğunu ve asla bana imza attıramayacaklarını ve dolayısıyla kan testi istediğimi çok kesin olarak beyan ettim bir kaç sözsel zorlamadan sonra onlarda pes etti ve sevk işlemini gerçekleştirdiler,önce tepecik eğitim araştırmaya gidiceğimizi duydum kendilerinden daha sonra telefonla kuzenimi arayıp ehliyet getirip imza atması konusunda yardım istedim,yani kuzenimin orda doktor olduğunu anladılar fakat tam olarak kestiremedim sebebini ama yeşildere yolundayken yeşilyurt araştrma hastanesine gittiğimizi anladım bende birşey diyemedim çünki bilmiyorum neresi hakem hastane veya nerede nöbetçi acil adli tıp var orada kan verdim ve sonuç ortada 02:47 169 promil ki dolgu ve çürüğüm var,
    04:00 54 promil aradaki farkı görün ve kan testi hakkınızın olmadığını söyleyen polisten bunu isteyin...

Bu aletten başı yananlar resmi ve belgeli olarak bunu ispat edebilirlerse 5-10 kişi birleşip dava açalım derim benim belgelrim elimde ve sundum görüyorsunuz..

Teşekkürler Saygılar..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hadi gayret arkadaşlar.
    Olacak, Benim "Alkollü Araç Kullanma" başlığında yazdıklarımı okuyun.
    Ben, o yazıları yazdığımda bana gülmüşlerdi, gülenlerin biri de maalesef öğretmendi.
    Artık, hakkını arayan insanlar geldiler buraya üye oldular.

Bütün iş, bir kişinin çıkıp, bir internet sitesi kurması.
    Üye sayısı 160.000 olacak.

Bu arada bana kalsa, şöyle bir ceza sistemi getiririm:

Alkollü olarak,

1. Yakalanmada:1-3 Ay geçerli olacak bir uyarı cezası
    2. " : Aracın kasko bedelinin %50 si kadar caydırıcı bir para cezası
    3. " : Ehliyetin makul bir süre alınması (İnsanlar, ehliyetsizliğin ne olduğunu anlasınlar diye)
    4. Yakalanmada: Ehliyetin ömür boyu iptali.

Doğal olarak bu cezalar, alkol kontrollerinde yakalananlara uygulanacak cezalar olacak, alkollü araba kullanıp kaza yapanlara, hele hele ölüme sebebiyet verenlere çok daha ağır cezalar verilmeli.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yasinpamir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar yok mu fikir sahibi olan veya bu aletten mağdur olan?

Birşeyler yapmaya çalışsak bu konuda?
    Hastane testine göre de polis kontrolünden 1 saat sonra bile 54 promil alkollü olduğunuz tespit edilmiş. 54 promil yasal sınırın üstünde. Cihaz hata yapsa bile kan testi kesin sonuç ifade eder.

Diyelim ki cihaz yanlış gösterdi, 169 promil yerine 69 promildi. Yine alkollüsünüz. Yine ceza ödeyeceksiniz. Yine ehliyetiniz alınacak.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dava açacaklar listesine beni şimdiden ekleyin.Buradan özelden mesaj atıp haber verirsiniz.
    Yalnız bir sorunumuz var:

Devletin meşhur zaman aşımı süresi.

Bizim itiraz hakkımız 15 gün, devletin ise süresiz.(Bize 5-6 yıl önceki iş için zimmet çıkabiliyor)

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Baştaki yazıları okuduysanız benim mevcut davalarım devam ediyor
    Ama beni hastaneye sevk etmedikleri için aletteki hata,arıza.....bozukluk her neyse ispatlama şansım yok umarım bu formu okuyan insanlar sayesinde alkol metre zedelere ulaşır birşeyler yaparız

birde bahsettiğiniz avukat gecenlerdeki mahkemeyi kazanan avukat mı acaba

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hastane testine göre de polis kontrolünden 1 saat sonra bile 54 promil alkollü olduğunuz tespit edilmiş. 54 promil yasal sınırın üstünde. Cihaz hata yapsa bile kan testi kesin sonuç ifade eder.

Diyelim ki cihaz yanlış gösterdi, 169 promil yerine 69 promildi. Yine alkollüsünüz. Yine ceza ödeyeceksiniz. Yine ehliyetiniz alınacak.

İyi de, arkadaş 02:47 de üflüyor 169 Pm, 04:00 te üflüyor 0,54 Pm.

Sizce bu sonuçlar normal mi?

Bu sonuçlar, o ölçüm cihazında bir hata olduğunu göstermez mi?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

1.52 promil alkol

ehliyet kaptirdik geri alma sansi varmi 2017

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyinpage7

alkolluaraba kullanma ceza itarazı

1.52 promil alkol ile kazanın cezası

ehliyeti kaptiranlar forum

ehliyeti kaptirdim 2 aya inme sansi yok mu

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyin

Forum