+ Konuyu Yanıtla
4 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 119 ileti bulundu.

Konu: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hastane testine göre de polis kontrolünden 1 saat sonra bile 54 promil alkollü olduğunuz tespit edilmiş. 54 promil yasal sınırın üstünde. Cihaz hata yapsa bile kan testi kesin sonuç ifade eder.

Diyelim ki cihaz yanlış gösterdi, 169 promil yerine 69 promildi. Yine alkollüsünüz. Yine ceza ödeyeceksiniz. Yine ehliyetiniz alınacak.

Sayın Sdt23,

Bu cezayı hakediyorum tamam fakat bir problem var, benim üflememde 70 çıksaydı ve ben itiraz etmeseydim tekrar gidicekti ehliyetim ki benden önce veya sonra bu şekilde birisinin hakkı gasp edilmiş olabilir bu 1.si efendim

2.si ise;

Ehliyetimi ilk kez kaptırdığımda yine aynı noktada aynı saatte ama farklı ekipler vardı ve ilk mesajımdada beyan ettiğim gibi 54 promil olduğu söylendi ve alet bana gösterilmedi ayrıca kan testi hakkımın olmadığını ve bunun eskide kaldığını ve hatta ekliyeyim 6 ay dayanmam gerektiğini izmirde trafikte 10bin araç olduğunu ve kırmızı ışıkta geçmez emniyet kemerini takar ve efendi gibi kullanırsam 10bin araçtan beni nasıl bulacaklarını birşey olmayacağını şifaen bana ibraz ettiler,ben bu 2.cezamı kabulleniyorum ama ilk cezamı cahilliğimden ötürü yediğimi düşünüyorum çünki dediğim gibi hayatımda karakoldan içeri girmedim ve hiçbir polisle 3dk dan fazla muatap olmamıştım,adamlar ne dedilerse kanun saydım o anda ve en büyük hatayı yaptığımı aylar sonra anladım,şimdiyse içime sığdıramıyor ve kanunui yollarını araştırıyorum bende o polislerin isimleri ve herşeyleri var,

Düşünsenize ruhsatımı dahi bana vermeyi unuttular bende onlarda kalıcağını düşünmüştüm,sonra bir taksici imza atıp bana arabamı geri verdiler ve evime döndüm hemde ruhsatsız...

Sadece bunu sorgulamak ve ufacık bir hakkım dahi varsa almak istiyorum,yönlendirmeleriniz olursa çok sevinirim

Hukuki NET Güncel Haber

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu yargıtay kararı ara
    Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Maverick35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İyi de, arkadaş 02:47 de üflüyor 169 Pm, 04:00 te üflüyor 0,54 Pm.

Sizce bu sonuçlar normal mi?

Bu sonuçlar, o ölçüm cihazında bir hata olduğunu göstermez mi?

Maverick 169 pr üfleyince 54 promil kan verinceki sonuç ve aradan geçen süre 1sa 15dk.

orda yanlış anlaşılma olmasın,

birde evet Av.Murat Ülkü Bey Meşhur izmirli,ehliyet davasını kazanan avukattır

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yasinpamir,

Kusura bakma, kan tahlilini, üfleme olarak yazmışım, özür.

Bir de Av Cem NEMUTLU var.

Bu Avukat Bey de bir dava kazanıp, ehliyetini geri aldı.

Ben gidip kendisiyle konuşmuştum.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar, şu linki açıp okuyun, bu haberi daha yeni gördüm.

http://www.memurlar.net/haber/124557/

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim olayda bahsettiğim örnek dava buydu
    bire bir benim olayla örtüşüyor tek farkı onun davası 4-5 ayda sonuçlandı benimkinden hala ses yok

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Maverick35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İyi de, arkadaş 02:47 de üflüyor 169 Pm, 04:00 te üflüyor 0,54 Pm.

Sizce bu sonuçlar normal mi?

Bu sonuçlar, o ölçüm cihazında bir hata olduğunu göstermez mi?
    Alkolu alıp direksiyona geçen siz sütten çıkmış ak kaşık,bunu gösteren cihaz hatalı!
    Yapmayın lütfen, biri üfleme yoluyla ölçüm yapan cihaz,diğeri kandaki alkol ölçümü.Elbette arada fark olacak.Bilmiyorum fark ettiniz mi kan tahlilindeki normal alkol sınırı 0-100 değil 0-10 arası yazıyor.Bulunan değer ise 54.!!! TAm 5 ,5 ( yazıyla beş buçuk) kez fazla!!

Nerede
    Antalya, Alanya, TÜRKİYE
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı koray kaptan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    12.04.2008 günü saat 23h 00 de çalıştıgım şirketin bölge müdürü ben ve diğer bir çalışanla havaalanına gelen yolcuları karşılamak için giderken kontrol için arac durduruldu ehliyet ruhsat derken bana aracın yanına gelmem soylendi arabadan indim polis aracının arkasına memurun yanına gittigimde alkol muayenesi için uflememi soyledi o an için olayı pek garipsemedim ALKOLSUZ OLDUĞUMDAN gayet rahat ve okkalı bi şekilde üfledim. Hikayede burda başlıyor
    üfleten polis yanındaki diğer memura cihaza soket takmayı unuttuğunu cihazın kapandığını tekrar açtığındada 0.72 promil alkollu olduğumu söylemesi üzerine hayatım film seridi gibi gozumun onunden geçti.

Fazla uzatmayayım polislere su an da işte olduğumu alkol kullanmayalı aylar olduğunu tekrar uflemek istediğimi soylememe rağmen cihazın okudugu değeri kimsenin değiştiremeyeceğini bana inansalar bile ehliyetimi almak zorunda olduklarını soylediler ve aldılar ( bu arada tutanağı imzalamadım)

23:20 den sabah 04:00 a kadar gitmedik hastane (devlet,özel) , bölge trafik , jandarma , emniyet mudurluğü , savcılık kalmadı hepside topu birbirlerine attılar kimse belge vermedi test yapmadı

Bundan yaklaşık 4 yıl once alkollu arac kullanmak gibi bir hata yapmıştım ve haklı oldukları için efendi gibi ehliyetimi verip başım onde evin yolunu tutmuştum ama bu sefer farklıydı

Hemen bir avukat tutarak idare ve sulh ceza mahkemesine dava açtım aynı zamandada gorevli polis memurları hakkında soruşturma açıkcası hiç ümidim yoktu ama bişeyler yapmalıydım

26.07.08 gazete haberleriyle biraz olsun umutlandım takip edenler bilir izmirde bir avukat benim olaya benzer bir olayda ehliyetini geri aldı örnek dava diye bişey cıkar diye umutlandım ama bekliyorum hala

Ehliyetimi vermeden öncede a 2 motor ehliyeti için kursa başvurmuştum
    konuyla ne alakası var demeyin onuda anlatıcam polisler için açtığım soruşturmaya bakan polis müdürü kanunun değiştiğini ve haklılığımı ispat etmemin hiç bir yolu olmadığını boşuna uğraştığımı baştan üflememem gerektiğini kibarca söyledi eski bir trafik sube muduru olduğundan ona motor ehliyeti almamda bi sorun yaşarmıyım diye sorduğumda a 2 ehliyetini alabileceğimi ikisinin farklı ehliyet olduğunu soyledi

motor ehliyeti için gittiğim kursun hocaları aksine soylemesine rağmen ben eski bir trafik sube mudurune guvenmeyi sectim bu arada satın almak için uygun bir motor buldum ve tekrar müdürü aradım ona ehliyeti alıcağım kesinse motor almak istediğimi onun lafıyla hareket ettiğimi söyledim o da bana bu konuyla ilgili mahkeme kararları oldugunu merak etmememi soyledi.

Merak etmeliymişim cünki ehliyeti alamadım müdür beyi arayıp sordugumda trafik tescilin bu konuyu bilmediğini kendisi karışırsa etik olmayacağını soyleyerek benim 2 yıl boyunca kapının önünde bakarak her gün kendisini anacağım bir hediye bıraktı

geciken mahkeme kararı bu aralar sonuçlanır ben açıkcası örnek dava olmasına rağmen umutsuz olduğumdan tecrubelerinizi ve fikirlerini paylaşmak istiyorum

1- motor ehliyeti alabileceğim bir mahkeme kararı duyan veya bu konuda bilgisi olan varmı
    2- bu konuyu gittiği yere kadar goturme niyetindeyim turkiye sınırlarını da aşsın istiyorum
    Sayın Koray Kaptan'ın bu anlatımının hiç bir yerinde işten çıkarıldığı yazmıyor...
    Olay anlatımını bu yazıda olduğunu düşündüğüm için işten çıkarıldığını söylediği mesajına dikkat etmemişim.
    Sayın Koray Kaptan'dan dikkatsizliğim sonuçu oluşan tatsız durumdan dolayı özür dilerim...
    İsimin önündeki ünvan hiç bir zaman hata yapmayacağım anlamına gelmez..
    Saygılarımla...
    Konu Av.Tevfik Aşlama tarafından (16-11-2008 Saat 01:18:15 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ÖRNEK DAVA

İzmir’de alkol almadigi halde alkolmetreyle yapılan ölçümde 50 promil üstünde alkollü görülen Avukat Cem Nemutlu’nun yaptigi itirazı İzmir 2.İdare Mahkemesi kabul etti.
    itiraz,da bulunan sürücü kandaki alkol oranının sağlık kuruluşlarınca belirlenmesi gerektiği belirtilerek yürütmenin sürücü lehine durdurulduğu öğrenildi.
    Edinilen bilgiye göre, İzmir’de trafikte rutin alkol kontrolü sırasında polis tarafından çevrilen ve kalibrasyon ayarlı alkolmetre cihazına üfleyen Avukat Nemutlu’nun 0.76 promil alkollü olduğu tespit edildi.Avukat Cem Nemutlu polis memurlarina ailemle birlikte misafirlikten dönüyorum ve alkol,de almadım, ölçümde bir hata var dedi.Sonuca itiraz edip adli tıpa giderek rapor almak isteyen sürücüye trafik polis memurlari,Biz cihaza üflemek istemeyen ve bize zorluk çıkaran kisileri Adli tip,a götürüyoruz diye yanıt verdiler.Nemutlu’nun ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu.Alkol almadığını söyleyerek sonuca itiraz eden Avukat Cem Nemutlu,tutanağı imzalamayarak Adli Tıp Kurumu’na gitti.Nemutlu’ya polis tarafından sevk edilmediği için kandaki alkol ölçümünün yapılamayacağı söylendi.Sürücü Nemutlu, İzmir 2.İdare Mahkemesine başvurdu.Olayın gerçekleştiği dönemde Danıştayin da aynı konuyla ilgili bir çalışmasının olduğuna dikkat çeken avukat Cem Nemutlu,Mahkeme alkolmetre cihazlarının ölçümlerinde zaman zaman yanlışlıklar olabildiğini,itiraz halinde sürücünün kanındaki alkol miktarının yetkili sağlık kuruluşlarınca tespit edilmesi gerektiğini belirterek yürütmeyi durdurdu. Avukat Cem Nemutlu,Sanıyorum kısa zaman sonra olumlu şekilde sonuçlanacak ve bundan sonra mağdur olan tüm sürücüler için de örnek teşkil edecek dedi.

BU HABER BUGÜNKİ GAZETELERDE TEKRAR YİNELENMİŞTİR

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir avukat, alkolmetreyle tespit edilen alkol nedeniyle 6 ay süreyle el konulan ehliyetini, mahkeme kararıyla 4 ayda geri aldı

Mahkeme, alkol testi yapılan sürücünün itirazı üzerine kan tahlili yapılması gerektiğine, bu yapılmadan ehliyete el konulması işleminin geçersiz olduğuna karar verdi.
    Avukat Cem Nemutlu, alkolmetreyle tespit edilen alkol nedeniyle 6 ay süreyle el konulan ehliyetini, mahkeme kararıyla 4 ayda geri aldı.

İZMİR’de 9 yıldır avukatlık yapan Cem Nemutlu, geçen mart ayında, ailesiyle birlikte misafirlikten dönerken Bozyaka semtinde trafik kontrolü için durduruldu. Trafik polislerinin, alkolmetreyle yaptıkları kontrolde 76 promil alkollü olduğu sonucu çıkan Nemutlu’nun sürücü belgesine el konuldu. Ancak avukat Nemutlu, alkolmetrenin ölçümüne itiraz edip, alkollü olmadığını belirterek, Adli Tıp Kurumu’na gidip kan testi yaptırmak istedi. Ancak görevli polis, sevk etmediği için avukat Nemutlu, kandan alkol testi yaptıramadı.

Bunun üzerine, Cem Nemutlu işlemin iptali için İzmir 2’nci İdare Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme, alkolmetre cihazlarıyla yapılan ölçümlerde zaman zaman yanlış sonuçlara ulaşıldığını, itiraz halinde sürücünün kanındaki alkol oranının tespitinin ilk kontrol anından itibaren en geç 2 saat içinde yeniden yapılması gerektiğini belirterek işlemin yürütmesini durdurdu. Cem Nemutlu, yürütmeyi durdurma kararı üzerine 4 aydır poliste olan ehliyetini temmuzda geri aldı. Mahkeme, daha sonra işlemin iptaline de karar verdi. Cem Nemutlu, 4 ay aracını kullanamadığını, bu nedenle hem iş anlamında, hem de manevi anlamda mağduriyet yaşadığını belirterek, dayanaksız uygulamadan dolayı İçişleri Bakanlığı’na karşı 5 bin YTL’lik maddi ve manevi tazminat davası açacağını da söyledi

Aynı haberin farklı versiyonu

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Tevfik Aşlama

Meslektaşınız Cem bey'de sizin tabirinizle ^^benim gibi^^DOLANDIRICI çıktı
    bakın oda hakkını isteyip tazminat davası açacakmış yazık ama
    Siz ve sizin gibilerin ödediği vergiler Sizin tabirinizle DOLANDIRICILARIN eline geçecek

Bu arada benim 8 aydır çektiğim çileyi bilemezsiniz bu 8 ayı siz ve sizin gibilerin değil ödediği vergileri bütün maaşınızıda verseniz hafifletmez çünki sorun para değil ADALET

Sizki bunu benden çok daha iyi bilmelisiniz

hergün mahkemem bugün sonuçlanır mı kazanırmıyım ya kaybedersem ya işten cıkarırlarsa vs..... endişeleriyle geçirip sonunda arkadaş sen haklısın içkili olmadığını biliyoruz ama ehliyetin olmadan bunca zaman seni idare ettik ama kusura bakma artık daha fazla idare edemiyeceğiz dedikleri gün tekrar oturup her şeyi düşündüm

Ne mi düşündüm acaba kanunlara saygılı her denileni yapan sıradan bir vatandaş olduğum için mi bunlar başıma geliyor
    Demekki yanlış yapıyormuşum o gece rutin görevini yapan memurlara zorluk çıkartmam alete uflememem onları zora koşmam gerekiyormuşki beni hastane ye sevk etsinler

Ehliyetsiz olduğum için kullanamadığım arabamı yakın akrabalarıma verdim
    polis soruşturmasındaki ifadeyi alan eski trafik sube mudurunün yanlış bilgi vermesinden ( b ve a2 sınıfı ehliyetler farklıdır motor ehliyeti almanızda ve kullanmanızda bir sakınca yoktur ) dolayı aldığım motorsikleti evin önünde her gördüğümde artık pisikolojimin bozulduğunu alkolle arası olmayan benim gibi bir insanın ulan oyle içilmez böyle içilir diyerek ruyasında alkollu araç kullanmasını gormesinden mi bahsedeyim

Sayın tevfik bey bunca olaydan sonra birde sizin beni dolandırıcılıkla suçlamanız beni gerçekten çok üzdü

Bakın ben buraya yazmamın sebebi benim başıma gelen bu olayı paylaşmak manevi tatmin
    hemde başına böyle bir olay gelen veya gelmesi muhtemel olan kişilere yapıcakları veya yapmaları gerekenler hakkında bilgi sahibi edindirmekti

Çünki ben zaten olayın hemen akabinde hukuki mücadeleme avukatımın aracılığıyla başlamıştım

Saygılar

+ Konuyu Yanıtla
4 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

1.52 promil alkol

ehliyet kaptirdik geri alma sansi varmi 2017

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyinpage7

alkolluaraba kullanma ceza itarazı

1.52 promil alkol ile kazanın cezası

ehliyeti kaptiranlar forum

ehliyeti kaptirdim 2 aya inme sansi yok mu

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyin

Forum