Merhaba,
Eski nişanlımla sorunlu bir ayrılık yaşadım. Nişanlı olduğumuz dönemde kendisine bir miktar senet karşılığı borç verdim fakat zamanında ödemedi. Ayrıldıktan sonra icra işlemleri başlattık, bu süre zarfında kendisinden hakaret, küfür, tehdit telefonları aldım ve ayrıca üstü kapalı tehdit içeren mail ve mesaj aldım. Ayrıca birgün kendisi evime gelerek yine tehdit etti, bu sırada polisi aradım fakat ben görüşme yaparken kendisi kaçtı polislerde bir suç durumu olmadığından gelmediler ama daha sonraki günler yine tehditler, hakaretler devam etti.
Bu sırada savcılığa suç duyurusunda bulundum, çok geç işlem yapıldı yaklaşık 1sene sonra dava görülmeye başladı. Bu bir sene içinde eski nişanlımın tehdit ve kapının önüne gelmeleriyle başedemediğim için yine tehditle yeni tarihli bir senet yaptık.
Ceza davası görüldü; mail ve mesajlar yeterli delil sayılmadı, yine tehdit yüzünden şahit götüremediğim için dava kapatıldı. Nişanlı olduğumuz dönemde birçok sevgilinin yaptığı gibi ikimizde birbirimizin Msn şifrelerini biliyor birbirimizin Msn adreslerine girip bakıyorduk, fakat ayrıldıktan sonra ikimizde değiştirdik.
Sorum şu ki: yeni senet tarihi ödeme günü 5 Ocak 2009 kendisi ödemek istemiyor zaman daraldıkça tehdit ve şantajlara yeniden başladı. Ayrıca şuan bana Msn hacklemekten dava açmış bulunmakta. Davayı kapatmak için seneti hiçbir karşılık ödemeden geri istemekte. Yüklü bir miktar olduğu için boş boş geri vermek istemiyorum. Açtığı bu davadan bir sonuç çıkarmı? Ceza davsının kararını savunmada sunsam bir etkisi olur mu? Kendi bilgisayarımdan nişanlı olduğum dönemlerde onun Msn adreslerine girdiğim için ceza alırmıyım? Bu davada nasıl bir savunma yapabilirim? Maddi durumum çok iyi değil iyi bir avukat tutamayacağım sizce ne yapabilirim?
Biraz bilgi ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...