+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Nişanlım yalancı, dolandırıcı ve imam nikahlı eşi varmış

Öncelikle bu siteyi kuranlara ve bilgilenmemize vesile olan herkese tşk.ederim. Hatam veya kusurum olursa şimdiden bağışlamanızı dilerim.Benim sorunum yaklaşık 4,5 sene öncesine dayanan nişanlımla olan ilk ilişkimiz 3 ay sürdü.Nişanlım daha önce kaçarak 3 ay süren bir evlilik yapıp daha sonra boşanmış biriydi.Çok sıkıntılar çektiğini,evlilikten korktuğunu,ailesi uzun yıllar sorunlar yaşadığını söyledi.Ayrı bir evde kalıyordu.Ona göre 2.yaptığı evliliğin boşanmayla sonuçlanması kusurun tamamen kendisinde aranacağı endişesini taşıyordu.Ben onu sevdiğim için,onunda beni sevdiğine inanarak evlenmek istediğimi söylemiştim.Sevinmişti ve evlilik için hazırlıklar yaparken, o evde olmadığı karlı bir kış günü evine giren hırsız tüm altın,bilezik,parayı çalmıştı.Benimde giden takılar vardı.(O dönem onun için harcadığım masraf 5000 ytl.)Ama karakoldan alınan kağıt herşeyi gösteriyordu.Hızla ve birlikte ev bulup taşınma telaşı yaşarken bulduklarımızı beğenmedi ve ailesine gitmesi gerektiğini söyleyip,daha sonra kendi evinden taşınıp benle olan nişanlılığıda bitirmişti.Çok ısrar etmeme,pişman olacağını söylememe rağmen beni dinlemedi ve bitirdi. Bu sıkıntılı dönemleri atlattıktan 2 sene sonra beni birgün aradı.Tekrar başlar gibi olan kısa dönemdeki ilişkiyi onun beni birgün 4-5 saat bekletip,telefonuda kapaması sebebiyle ben bitirmiştim.Aradan 1,5 sene geçmişti ne ben onu,nede o beni aramamasına rağmen bir gece onu rüyamda gördüm,sabahında beni aramasına çok şaşırarak acaba bu benim kaderimmi diyerek son birlikteliğimiz başladı.Daha öncekinde bana gelememe sebebini yol parası bile verebilecek durumda olmadığıydı.Geçmişte yaşanan sıkıntılarla ne onu üzmek yada rencide etmek nede kendim üzülmek istemediğimden yeni bir sayfa açıp bu sefer gerçekten kavuşmaktı hayalim.Onunda bana yazdığı;'' ne olursa olsun beni bırakma ''sözü etkili oldu.Ev tutma,eşya alma,takılarını yapma gibi işlere koyuldum.Nikah işlemleri için gerekli herşeyi yaptıktan sonra sadece gün alıp evlenmemiz kalmıştı.Bu arada eve gelip eşyaları yerleştirme ve evin eksiklerini bana söyleyip aldırıyordu.Bu süreç devam ederken ailesinin maddi sıkıntılarına çözüm olmak üzere tanıdıkları yaşlı bir aileye,ev işlerinde yardımcı olmak üzere yatılı bir iş olduğunu bana söyledi.Ben istememe,elimden geldiğince maddi yardım etmeme rağmen,mecbur olduğunu başka çaresinin kalmadığını söyleyerek uzak bir semti söyleyip güya işe başladı.Hep erteliyor ve birşeyleri bahane ediyordu.Nikah dairesi için yaptırdığımız evrakların günü geçmişti artık.Ailesine yardımcı olmak için mecbur çalışması gerektiğini söyleyip,yenisini yapabileceğimizi söyledi.Ben o kimseye muhtaç olmasın diye ek kredi kartı çıkartıp cebine koydum.Ona ve ailesine maddi yardımcı olmaya çalıştım.Daha sonra devletimizin bağkurluların cezalarını affetmesiyle başlayan,babasınının borcunu yatırıp emekli etme sorunu başladı.Gerekli para 20 bin ytl civarıydı.Bu parayı ne olursa olursa bulup yatırması gerektiğini,ancak bundan sonra kendi hayatını kurabileceğini söyleyip hatta beklemek istemiyorsan bileyim,bende ona göre hareket edeyim ifadesi üzerine,bu kadar sıkıntı çekmişim ilerde bunu bana sorun yapmasın diye ona aldığım 4 bilezik (2000 ytl)ve nikahta gerekli olacak diye tanıdığımdan borç aldığım 3000 ytl daha sonra eksik kaldı diye gönderdğim 650 ytl onunda bu fikri ortaya atmasıyla tamam dedim.Kalan 15000 ytl parayı çalıştığı yerden hacı diye tabir ettiği yaşlı insandan aldığını,maaşı çıkınca kredi çekip paramızı alacağımızı söyledi.Ailesi maddi olarak rahata ererse bizde rahat ederiz ve kendi hayatımıza bakarız diyerek beklerken 15 gün önce gelen telefon herşeyi açığa çıkardı.Beni arayan onun 4,5 senelik imam nikahlı eşiymiş.Nişanlımda onun yanında.Bu şahıs resmi nikahı bu zamana kadar yapamama gerekçesini eşinden boşanma sürecinde olduğunu ve nişanlımında en büyük etken olduğunu bana söyledi.Yani eşinden ayrılıp nişanlımla evleneceklermiş.Hem o adam hem ben şoktaydık.Ailesi bu durumu biliyormuş.Ailesi benide biliyor.Evlerine gidip bu durumu annesine sorduğumda inkara gitti.Daha sonra o adam aradı.Telefonu annesine verdiğimde o şahsa hakaretler etmeye başladı.Daha sonra bana annesi bu kişi 2-3 sene önceki dost hayatı yaşadığı kişi,yinemi bulmuş kızımı dedi.Neler olduğunu,neler döndüğünü sonraki günlerde anladımki,aile bu kişiyide,benide biliyordu.2 taraftanda maddi anlamda faydalanmak için kızlarını kullandırıyolardı.Şu anda nişanlım o şahsın yanında ve bana bu işin bittiğini söylüyor.Alacaklı olduğum para için o şahsın satılacak bir evi olduğunu bayramdan sonra satıldıktan sonra vereceğini beyan ediyor.Bu arada babasının maaş çıkmış ve kredi çekip 15000 ytl yi almışlar.Nişanlımında üzerine olan birtakım şeyler olduğunu o şahıstan öğrendim.Benim onun için harcadığım ve girdiğim masraf bu zamana kadar 20000 ytl yi geçmiştir.10000 ytl ye yakında eşyalar var.Bunları zararına satmak zorundayım,evi boşaltmak zorundayım.O şahsın bana beyanında ise 300.000 ytl masrafa girmiş nişanlım için.Borcum çok ve ödeme günlerim yaklaşıyor.Herşey çok rezil bir şekilde yalanmış,dolanmış,ta başından beri başlıyormuş bu yalan.Ayrı tuttuğu evide bu şahıs tutmuş ona.Tüyler ürpertici insanın ruh sağlığını bozucu yıpratıcı şeyler bunlar. Benim ve ailemin uğradığı kişisel haklarımın mağdur edilmesi var.Sorum ben ne yapmalıyım?Bu tür kişiler insanların hayatlarıyla,kaderleriyle ve şahsiyetleriyle bu kadar yüzsüzce maddi,manevi oynamasının cezası nedir?İyi niyetim,sevgim ve duygusallığımdan faydalanan bu aile dolandırıcılarmı?Haklarımı nasıl sonuna kadar savunabilirim?Maddi manevi tazminat hakkım varmı?Bunların yaptığı tam olarak hangi suça giriyor?Yardımlarınız için şimdiden tşk.ler

Hukuki NET Güncel Haber

Nişanlım yalancı, dolandırıcı ve imam nikahlı eşi varmış konulu yargıtay kararı ara
    Nişanlım yalancı, dolandırıcı ve imam nikahlı eşi varmış konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nişanlım yalancı,dolandırıcı ve imam nikahlı eşi varmış

sıkı bir kazık yemiş gibi görünüyorsun.. şahsen ben olsam altından girer üstünden çıkar yeniden bir araya gelme zemini hazırlardım. bu tip insanlar için kolay elde edilen para çooook tatlıdır. düşün ki şimdi senden tokatlayabileceği bir 50-60 bin ytl daha olduğunu bilse, bunu sende üstü kapalı deyiversen. dedemden tarla kaldı bağ kaldı sattım 300000 YTL param var. sorunlarımız bitti gel artık evi de tuttum sana bir iş yeri açalım evi dayayıp döşe.. bende bu ara yurt dışına gidip gelicem 60000 YTL bırakayım sana ben gelene kadar sende kendine güzel bir araba al.. diye şerbetlendirsen olayı.. nasıl gelir biliyormusun oltaya.. sonrada mali polismi olur, dolandırıcılık mı olur, gasp mı olur, asayişmi olur.. güzelce aldırsan.. aldırsanda çanına ot tıkasan.. ne güzel olur değilmi...? bir düşün... rahmetli ismet inönü derki "bir ülkede namus erbabı olanlarda namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülke için kurtuluş umudu yoktur" . büyük geçmiş olsun.. umarım en kısa sürede atlatırsın.. elinde delil döküman vs varmı bilmiyorum ama bir avukatla görüşmende fayda var diyorum arkadaşım.. bayramın kutlu olsun...

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nişanlım yalancı,dolandırıcı ve imam nikahlı eşi varmış

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sıkı bir kazık yemiş gibi görünüyorsun.. şahsen ben olsam altından girer üstünden çıkar yeniden bir araya gelme zemini hazırlardım. bu tip insanlar için kolay elde edilen para çooook tatlıdır. düşün ki şimdi senden tokatlayabileceği bir 50-60 bin ytl daha olduğunu bilse, bunu sende üstü kapalı deyiversen. dedemden tarla kaldı bağ kaldı sattım 300000 YTL param var. sorunlarımız bitti gel artık evi de tuttum sana bir iş yeri açalım evi dayayıp döşe.. bende bu ara yurt dışına gidip gelicem 60000 YTL bırakayım sana ben gelene kadar sende kendine güzel bir araba al.. diye şerbetlendirsen olayı.. nasıl gelir biliyormusun oltaya.. sonrada mali polismi olur, dolandırıcılık mı olur, gasp mı olur, asayişmi olur.. güzelce aldırsan.. aldırsanda çanına ot tıkasan.. ne güzel olur değilmi...? bir düşün... rahmetli ismet inönü derki "bir ülkede namus erbabı olanlarda namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülke için kurtuluş umudu yoktur" . büyük geçmiş olsun.. umarım en kısa sürede atlatırsın.. elinde delil döküman vs varmı bilmiyorum ama bir avukatla görüşmende fayda var diyorum arkadaşım.. bayramın kutlu olsun...
    Yorumunuz ve bayram tebriğiniz için tşkler.Sizinde bayramınız kutlu olsun.Dediğin gibi 2.ayrılık dönemlerinde ben okuldan arkadaş ile ortak ticaret durumları vardı.İş tahmin ettiğimiz gibi gelişseydi güzelde kazançlar elde edecektik.Bundan o dönem onunda haberi vardı.Çok akıllı biridir hemde çok.Aynı anda 2 kişiyi idare etmesinden belli değilmi?3.son görüşme ve bu durumlara gelme safhasında ise diğer taraf ile bağları tam olarak koparamadığından ve bu durumda eğer benimle evlendiğinde(Allah saklamış beniki nasip etmedi) diğer şahıs ortaya çıkarsa ne yaparım korkusu içindeydi bence.Çünkü ara ara bana ''ya anlaşamazsak,boşanma durumu olursa ne yaparsın'' gibi ağzımı yoklamalar vardı.Bende o dönem ''anlaşamayacak ne gibi sorun olacakki boşanacağız'' diyordum.Bazı msjlarında bana ''can simidim,sen olmasan ben ne yapardım,bu hayat sensiz çekilmezdi'' gibi ifadeleri vardı.Onunla problem yaşadığında,bana geliyordu.Ben evlilik için bastırınca o tarafa kaçıyomuş.Resmen koynumdaki yılan misali.Bunuda o şahısla telefon konuşmalarımızda çıktı ortaya.Elde belge olacak tek şey telefon msjları,şahitler,nikah işlemleri için çıkarttığımız evraklar.Hangi insan evleneceği insana aldığı hediyeyi yada borç verdiği para için senet düzenlerki?Ben kabul ediyorum kendi adıma aptallığıma doymuyum ben,ama hocanın sözü misali;hırsızın hiçmi kabahati yok?Bu işin içinde aileside var,annesi,abisi ve o.Babası diğer şahısla olan duruma karşıymış.Çünkü adam evli iken bununla imam nikahı kıyıyor.Adamın yaşı 48 bunun 30 .Babası yaşındaki adamla yani.Zamanım daralıyor ve bana tam olarak ne gibi haklarım olduğu konusunda yardımcı olacak ve yön vereceklere ihtiyacım var.Avukatla tabiki görüşeceğim.Ama şu an memlekette bayram dolayısıyla,bu durumu ona nasıl anlatacağım bilemiyorum.Semtimizden tanıdığım bir insan.Off of beni ne hallare düşürdü bu utanmaz,yalancı kadın...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

oglum cok yalanci ve dolandirici

Forum