Merhaba bir eleman ilan ve iş ilan sitem mevcut fakat iş kurun çıkarmış olduğu bir yasa var yasa aşağıdaki gibidir.. siteden herhangi bir gelir elde etmiyorum şuan için fakat bu yasa benim gibi istihdam bürosu olmayanları etkiliyor galiba.. İnternette bu işi yapan çoğu site kapattı. ikilan.com sitesinin kapatılmasıyla sarsıldık ardından bir kaç site daha kapattı. işkur il genel müdürlüğünü aradım fakat net bir cevap alamadım. çoğu arkadaşımız cv bazlı bir site olması halinde işkurdan belge alınması gerektiğini söylüyor fakat ilan bazlı bir site iseniz belge almaya gerek olmuyor diye duydum tam olarak net bir cevap alamadım. Bu konuda bilgisi olan avukatlarımız bizi bilgilendirebilirlermi acaba.

4857 sayılı İş Kanunu ve 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetleri Kurum ve Kurum tarafından izin verilen özel istihdam büroları aracılığı ile yapılabilmektedir.

İzin almadan faaliyet gösterenlere 4904 sayılı Kanunun 20/h maddesi gereğince idari para cezası uygulanmaktadır.

İş arayan ve işverenlerce izinsiz aracılık yapan firma veya şahıslara, iş ilanlarına itibar edilmemesi, izinsiz faaliyet gösteren firma ve kişilerin Kuruma bildirilmesi önemle duyurulur.
aşağıdaki linkte yasanın devamı var.
https://www.hukuki.net/kanun/4904.15.text.asp