Anket Sonuçlarını Göster: Başörtüsü yasağı

Oylayanlar
680. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • yasaklansın

182 26,76%
  • yasaklanmasın

481 70,74%
  • ilgilenmiyorum

17 2,50%
Kilitli Konu
15 / 18 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718 SonSon
141 den 150´e kadar toplam 177 ileti bulundu.

Konu: Başörtüsü yasağı

Başörtüsü yasağı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara, çankaya, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

öncelikle alisinkaya katılıyorum. benim babam tarihçi ve yıllarca bilkent üniversitesinde tarih dersleri verdi. bunlardan biriside islam tarihidir. kendisi corci zeydanın 5 ciltlik islam uygarlıkları tarihi kitabını çevirmiştir. ben de gayet iyi bir şekilde onparmak daktilo yazdığım için babamın bu beş ciltlik kitabını bilgisayara kaydettim. bir nevi babamın asistanı oldum. onunla beraber cumhurbaşkanlığının köşküne bile davet edildim. ve gittim. yani kısacası islam tarihi hakkında gayet iyi bilgim vardır. belirtmek istediğim şuki alisinkayın belirttiği gibi putperestlik zamanındada başörtüsü vardı ama örtüş şekli farklıydı. kuranı kerimdede doğrusu belirtilmiştir. islamiyetten önce başörtüsü bir saygınlık göstergesiydi. başörtüsünü sadece hür kadınlar örtebiliyordu. ve herzaman cariyeler onlara özeniyordu. ama onların kapanması yasaktı. ama bu demek değilki başörtüsü örten bu kadınlar açılıp saçılmıyordu. tabiki açılıyorlardı hemde çok. o yüzden de bu ayetler indirilmiştir. Saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

Başörtüsü yasağı konulu yargıtay kararı ara
    Başörtüsü yasağı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Barbie bebekler artık türbanlı. Bir Türk girişimcinin Çin'den ithal ettiği 'türbanlı Barbie bebek resimli beslenme çantaları' başta İstanbul ve Ankara olmak üzere pek çok şehirde satışa sunuldu. Eğitimciler yetkilileri duyarsız olmakla suçladı.
    Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, türbanlı Barbie bebekli beslenme çantalarının, yüz temel eserde ortaya çıkan dini içerikli söylemlerin, çocuklara verilen boyama kitaplarındaki dinsel simgelerin çok yaygınlaştığını söyledi. Bunların tamamen denetimsiz olduğunu belirten Dinçer, "Her türlü ideolojik ve politik yaklaşımlar çocuklara bu şekilde veriliyor. Bunlar pedagojik olarak sakıncalı şeyler. Geleceğin Türkiye'si açısından kaygılarımızı artırıyor" dedi.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=197582

Nerede
    AMASYA, MERZİFON, Turkey.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Benim vurğulamak isedğim konu 1-Başörtüsünün kulanılması,
    >biz biliyoruzki başörtüsünü kulnarak oy toplayan siyasileri biz biliyoruzki başörtüsünü taktığı için eğitimine son verilenleri.Benim anlatmak istedğim ortada bir yasak var ve bu yasak Kamu ve kuruluşlarında örtünme yasağı bu yasağada herkez uymalı ve uydurulmalıdır. Din yaradan ve kişi arasında yaşanmalıki gerçek ve öz din ortaya çıksın. Tuğba hanım siz benim kafamı yada yapımı en iyi bilenlerdensiiniz siz bana diyebiliyormusnuz Gökhan sen dini yaşmasını bilmiyorsun diye diyemiyorsunuz demi peki neden herkez Dininde özgürdür O yaradanı İle kendi arasındadır ama şuda varki Böle yaparsan daha iyi olur gibi mesala.Başörtüsüde mantıken Kamu alanlarında yasaktır(üniversiteleler.devlet daireleri v.s.) ve uygulanmalıdır.Teşekürler Tuğba hanım.böle bir soru için.Hukinetede gönünden Tebrikler böle bir form için

Başörtüsü bir Simge değil Dini sistemin bir parçasıdır.Teşekürler Gökhan GÜL

Nerede
    AMASYA, MERZİFON, Turkey.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Mehmet Hocam
    Siz, evinizde, aynanın karşısına geçip; dilinizi dışarı çıkartabilirsiniz ve bu eyleminiz, bir suç teşkil etmez. Hocam Burası tam benim anlatmak istedğimi anlatıyor bu öz veriniz ve paylaşımınız için teşekür ederim bence herkez okumalı... iyi bir benzemte Teşekürler..

Saygılrımla.

Nerede
    Adana, Türkiye.
    İletiler
    356
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

BAŞÖRTÜLÜLER (TÜRBANLILAR) VE DESTEKLEYENLERİ AMPULE ÖNCE SİZ PUF DİYİN; GERÇEKTEN DEĞERLERİNİZE SAHİPSENİZ...

Başörtüsünün (Türbanın) Politikaya alet edilmesine farklı anlamda bir değinmek gerektiği anı gelmiştir, geçmektedir.
    Seslenişim, Başörtülü, Türbanlı olupta belirli politikacılardan, parti(ler)den medet umanlarıdır. Benim başörtüsüne karşı olmadığımı evvelan belirterek başlıyorum;

Ülkemizde türbana, başörtüye özgürlüğü el altından savunan, politik malzeme olarak kullanan (en azından öyle bilinen) bir partiden AKP'den söz etmek gerekiyor.

Sonrasında yüzlerce kadına tecavüz edilecek (soyulmadan tecavüz edilemiyor) Irak işgaline ABD nin yanında ve onu destekler mahiyette Tezkere çıkaran partiden... (ve büyük bir sevinçle ifade edeyim; CHP nin hemen hemen tüm milletvekillerinin, AKP nin bir kısım milletvekillerinin reddiyle sonuçlanan 1 Mart 2003'ü anımsayın... )

Ve yine şimdide ABD, Batı ve taşeron İsrail'in yeni tecavüzlerini ancak destekler anlamına gelebilecek BM askeri gücüne; LÜbnan'a asker gönderilmesi için tezkere çıkaran aynı partiden; AKP'den...

Umudunuzu kesin...

Onlar sizlerin örtü dahil tüm değerlerinizi sonuna kadar kullanıyorlar, örtü dahil, tüm değerlerinizi başkalarına peşkeş çekiyorlar...

İşte Türkiye'de İrtica tehlikesi vardır, diyerek kendisine göre açıklama yapan (bugün) üye Bir AKP Hükümeti üyesidir. Ve sanırım alt yapısında Lübnan'a asker gönderilmesine karşı çıkan dini hissiyatlı kesime karşı bir söylem ifade etmektedir.

Evet Sayın Başörtülüler, Türbanlılar ve ve onları dini anlamda destekleyenler ve bu değerler nedeniyle özelde AKP'ye gönül verenler;

Zaman maskelerin düşürülme zamanıdır. Bir kısım solcu, demokrat vs. geçinenlerin maskelerinin düştüğü bu demde, kendi öznel dini, milli, muhafazakar değerlerinize uygun diye AKP'ye bel bağlamaktan, umut beslemekten vazgeçin, kan vermeyin... Çünkü onlar sizin değerlerinize uygun olmayan tezkerelere imzalar atmaktadırlar.

Unutmayalım ki; burada sizler sadece saçınızın (kamusal alanda) kapatma özgürlüğünü isterken, Ortadoğuda çırlçıplak soyarak tecavüz etme özgürlüğünü kullabilen askerlerin merkez politikasına uygun tezkereler çıkarıp bunu mecliste kabul ettirmeye çalışan bir hükümet var ve bu hükümetin adına; A.K.P denmektedir.

EVET BİR OLAY NEDENİYLE KARŞI ÇIKTIĞIM BİR SÖZÜ (Hukuki.net üyelerinden bir arkadaşın kulllandığı) ZAMANI GELDİĞİNDEN DOLAYI ŞİMDİ BAĞIRARAK SÖYLÜYORUM;
    En başta AKP'ye kan vermiş başörtülüler ve başörtü savunucularından ve sonra her türden görüşten insanların ve tüm milletin bu sloganı benle birlikte haykırmasının zamanı gelmiştir.

AMPULÜ SÖNDÜRELİM ÇOK GEÇ OLMADAN!... (Yasal yollarla)

PUF!... PUFFFF!!!... PUUUUUUFFFFFF!!!!....

PUF DEYİN Kİ; ORTADOĞUDA DİNDAŞINIZ OLSUN OLMASIN BAŞÖRTÜLÜ OLSUN OLMASIN KADINLARI SOYAN, TECAVÜZ EDEN GÜÇLERE DESTEK VERENLERİN ENERJİSİ SÖNSÜN...

Kılıyorsanız Namaz sonrası, ellerinizi havaya kaldırarak, besmelenizi çekerek; kendi besmelelerine ihanet edenleri en azından Allah'a havale edin...

Ve deyin ki;

<Allah'ım bizi 'Biismi amikuldüvelilil amerika velbush, velsiyonizm velşüreka veşşeyatin' diyen münafıklardan koru... > (Arapçasını belki uygun yazmamış olabilirim ama anlatmak istediğimin Türkçesi; Derin Amerika devletinin, Bush'un, Siyonizmin ve ortaklarının ve Şeytanın adıyla....' dır.)

Unutmayın ki; tüm değerleriniz Başörtüsü değildir. Ve başörtü dahil tüm değerleriniz sınırsızca kullanılmaktadır.

Sayın Fırat'ın uyarısı nedeniyle bir düzeltme eklemek zorunda kaldım:
    Yukarıda A.K.P. olarak geçen her kısaltma AK Parti anlamındadır.

Ve son söz; yaramaz bir çocuğa Uslu adı ne kadar yakışıyorsa...

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Bahattin kardeşimizin yazısına bir düzeltme ekleyelim.
    A.K.P DEĞİL SAYIN YILDIZ AK PARTİ

Nerede
    Adana, Türkiye.
    İletiler
    356
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

VE BENCE BAŞÖRTÜYE (TÜRBANA) ÖZGÜRLÜK TARAFTARLARININ;
    şimdi bunları bırakıp, modern ya da klasik (örtülü) giyimli kadınları çırılçıplak soyarak, onlara hanelerinde hatta çocuklarının karşısında tecavüz edenlere, gecelikleriyle yataklarından kaldırarak mahrem yerlerini şehvetle arayanlara, Ebu Garip cezaevinde hamile bırakanlara karşı mücadele eden direnişçileri pasifize etmek isteyenlere, ortadoğu senaryolarını daha bir kolaylıkla hayata geçirmeye çalışanlara destek verilmesine; YANİ LÜBNAN'DA AMERİKAN VESAYETİ ALTINDA OLAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ASKERİ BİRLİĞİNE ASKER GÖNDERMEYE TEZKERE HAZIRLAYANLARA KARŞI ÖNCELİKLE KADINLAR ÇIRILÇIPLAK SOYULMASIN, TECAVÜZ EDİLMESİN mücadelesini yapmaları gerekmektedir.

Hadi demokratik tepkinizi gösterin; en azından kara gün mü, aydınlık günmü olacağı TBMM nin Tezkere'ye evet ya da hayır oyuyla belli olacak güne kadar o güya örtünüze sahip olduğu sanılan Ak Partinin Sayın milletvekillerine e-posta gönderin...

Nerede
    Adana, Türkiye.
    İletiler
    356
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Umarım ki; Ak Parti Milletvekilleri yine Ak Parti Bursa Milletvekili olan SAYIN ERTUĞRUL YALÇINBAYIR gibi bir tavır sergileyerek, C.H.P.nin red oylarına katkı sunarak; 1 Mart 2003 T.den sonra 2. bir demokrasi ve özgürlük gününü bizlere armağan ederler...

Aksi halde; SANDIKTA AMPUL SÖNDÜRÜLECEKTİR; İSTEDİĞİ KADAR A.B.D. desteği olsun... İstediği kadar A.B.D.den yedek ampul alınmış olsun...

Nerede
    İSTANBUL, Turkey.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bu yasak uydurulmalı derken neyi kasteiyorsunuz Bora bey?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bora bey; lütfen imla kurallarına uyarak yazmayı tercih edin.tabi herkes dört dörtlük uymuyor ama söylediklerinizden de bişe anlaşılmıyor.

sayın bora; yaklaşık olarak bir aydır bu konu başlıbaşına ele alındı. Lütfen yazılanları okuyarak düşüncenizi şekillendirin. Bu konuyu ''kamudur, kimse takmasın kardeşim'' diyerek bir kenara atamazssın. Başörtüsü hangi kanunda veya anayasada yazmaktadır. Siyasi simgeler kullanılamaz diye bir ibare yer alıyor. Başörtüsü siyasi bir simgemi, değilmi? Bunun tartımasına girelim. Birde şu kamusal alan neyi ifade ediyor onuda belirtirmisiniz?

Kilitli Konu
15 / 18 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hımar burak özdemir

Forum