+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    mkocagul Misafir

Tanımlı Re: Diktatör RTE...Demokrasi Yalan Yolsuzluk Vah vah

Tam 48 yaşındayım ve yaşadığım yıllar içinde bu tutumdaki bir başbakan asla görmedim. BU nedenle büyük üzüntü duyuyorum. Hele konu Aydın Doğan avukatlığı gibi basit sığ hiçbir akli melekeye sığmayan düzeyde ele alınınca da üzüntüm daha çok artıyor. Aydın Doğan ı savunmak başka şeydir. Kim Aydın Doğan ı savunuyor? Bu olaylardan anlaşılan bu kadar düzeysiz bu kadar saçmalık mı? Gerçek acıdır biberde acıdır o zaman gerçek biberdir. Tam Aristo mantığı . BU forumda Aydın Doğan savunan göremedim ben. Deniz Baykal ın savunduğunu Aydın Doğan olarak anlamak özel bir yetenek istiyor olmalı. Gelişen bu garip olaylar başka birşey. Sayın Ragıp Atay konunun özünü iyi yazmış ama anlayana ya da anlamak isteyene. Aydın Doğan Hilton için imar değişikliği istemiş. İster insanoğlu bu. İsteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci. Sende ne güzel vermemişsin işte. Sonrasının açıklaması nerede? Ortada birde çalık gurubu iddiası var. Onu nereye sığdıracaksınız? "Olmaz orayı Çalık gurubuna söz verdim" lafı ne oldu? Sabah gurubunun Vakıfbank kredisi ile bu guruba nasıl satıldığını ne çabuk unuttunuz. Orada yetim hakları yokmu? Orası bu devletin parasına dahil değil mi? BU nasıl bir çifte standart anlayışıdır. Benim damadımın ceo olduğu şirket ile dedikodu olmasın diye çok yasal izah edilebilir iş bile yapmam ben. Ama ben yapmam. Çünkü ben benim. Rabbena hep bana. Meşhur yerli bir iddianamemiz var bilinen bazı arkadaşlar hüküm bile vermişlerdi. Buyrun Almanya da süren bir dava ve yine bir iddianame daha var. Bu iddianamede çok ciddi iddialar var. BU iddialar doğru mu değilmi yargı ortaya koyacaktır. Ben kendi adıma sadece izliyorum. Dediğim gibi konu yargıdadır. Bu iddialar sadece Hürriyet te değil 06.09.2008 tarihli Sabah gazetesinde dahi yer almış. O zaman bu mantık ile Sabah ın Başbakan ile derdi ne? Onlarda Vakıfbank kredisini kapatmak için bankalarına almak istedikleri iznin peşindeler mi acaba? Yada Ceyhan Rafineri izni Doğan a verilirse diye peşin bir gözdağı mı?
    Bu haberleri yazmayan adam gazeteci değildir zaten. O zaman ortada dönenler nedir? Bir Başbakan açıkça tehdit ve şantajda bulunur mu? Bu benim tanımlamam değildir. Yapılanları hukukçular sadece bu başlıkla yorumluyor. Bu bir Başbakana yakışan bir çıkış değildir. Sorun, konumuz ve olay bu. Konuyu Şaban Dişli ye getirip o az aldı Doğan daha çok götürecekti demek aklıselim ile izah edilemez. Bu mantık ile Dişli götürmüş oluyor. Aydın Doğan ise daha hiçbir şey götürmemiş. İstemiş ama olmamış becerememiş. Peki Dişli Ne oldu? Partideki görevlerinden istifa edince aklandı mı? Yoo bence suçluluğu bir şekilde kabullenildi. Peki bu işlerin hesabı ne olacak? Hani nerede dokunulmazlık? Partiden ihraç yokmu? Ahlak dediğimiz şey bu mu yoksa? Ne güzel iş, paralar amudu ile götürülsün sonra basit bir parti görevlerinden istifa tamam. Hadi canım sizde. Peki para ne oldu para? Böyle aklanmaya bende razıyım. Aklanmak istiyorum.
    Bazen susmak gerekir. Susmak da bir büyük erdemdir. Susmak Yazmış olmak için saçmalamaktan çok daha iyidir. Bir söz vardır. Suskunluğum asaletimdendir der.
    Birilerinin Avukatlığı denilen şey ise bu yapılan saçmalıktır..

Hukuki NET Güncel Haber

Diktatör RTE - Demokrasi  -  Yalan, Yolsuzluk -  Vah vah... konulu yargıtay kararı ara
    Diktatör RTE - Demokrasi  -  Yalan, Yolsuzluk -  Vah vah... konulu hukuk haber
    Konu mkocagul tarafından (08-09-2008 Saat 23:19:05 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanırım yazılanları okumamak gibi bir alışkanlığımız var. Konu bir yardım kuruluşunun yardımda usulsüzlük yaptığı iddiası. Savunan Başbakan ve suçladığı kişi, bir medya patronu. Buraya kadar itirazı olan olmaz sanırım. Şimdi çıtayı biraz daha yükseltelim. İddiayı ortaya atan kim? Almanyada savcılık. Yargılamayı yapacak kim? Alman mahkemeleri.Buraya kadar da anlaşılmıştır sanıyorum.
    Biz neyi tartışıyoruz? Aydın Doğan, Hilton Arazisi, Yok deniz Baykal Yok erdoğan vs.(Burada tırnak açarak şunu söyleyeyim. Aydın Doğan bir kapitalisttir. Sermaye birikiminin temeli artı değerdir. Artı değer işçinin sömürülmesi sonucu elde edilir. Yani Aydın Doğan da bir kapitalist hem de tekelci kapitalist olması nedeniyle sömürücüdür. Ekonomipolitik böyle söylüyor)
    Hukukçu olarak ne yazmışım? Ortada bir suç var. Başbakan'ın işlediği bir suç. Buna itirazı olan varsa yazsın. Bunların dışındakiler polemiktir. Polemik yapmak isteyenler de biraz siyaset, ve bolca matematik çalışsın.
    Matematikte elma ile armut toplanmaz. Bilmem kimin olayında 1 milyon dolarmış da, Aydın Doğan olayında 2 milyar dolarmış. 1 milyon, birilerinin para kazanması için verilen rüşvet, diğerinde kazanılacağı iddia edilen para. Bilmem anlaşıldı mı?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Av. Ragıp Atay a aynen katılmakla birlikte iki dava arasında çok ciddi bir fark olduğunuda belirtmek gerekmektedir.

Ergenekon davasında suçlamalar doludur fener de ise itiraflar... Şöyle ki..

Ergenekon davasının kilit ismi Veli Küçük görünmektedir şimdilik. Hakkında ki ithamlar iddialar suçlamalar inanılmaz boyuttadır. Ancak bunlar birilerini faso fiso kkonuşmaları, gizli tanık ifadeleri, belgeler ile ortaya çıkmaktadır. Mahkeme aşamasında ne olur ne şekle gelir bilinmemekle birlikte dikkate değer gelişmeler de olmaktadır. örneğin fasa fiso eden X ve Y nin ilgili kurumlarla yapılan görüşmeler sonucu olmadığı anlaşılmıştır. Buda bizleri şaşırtmıştır. Çok ciddi belgelerin 2002 yılında yapılan kriminal incelemesinde sahte belge oldukları ortaya çıkmıştır bu daha da şaşırtmıştır. En ciddi olarak 93 yılında Doğu Perinçek ile görüşüp koordine kurduğu yolundaki iddialardır ki bunu ikiside reddetse de biz ''suçlular elbet inkar edecekler'' diye düşünmüşüzdür. Çünkü peşi Uğur Mumcu cinayeti dir.... Ancak ortaya bu seferde başka bir resmi belge konmuştur buda Perinçek in o tarihlerde hapiste olduğudur. İstanbul dan uzak bir yerde hapiste olan kişinin nasıl görüştüğü ve koordine kurduğunu anlayamayıp iyice şaşırmışızdır. Hele hele savcının büyük bir hata ile gizli tanığı deşifre etmesi ve bu gizli tanığın apo nun tetikçisi ve kara kutusu olması abisinin de apo nun pezevengi olmasını öğrenmek ve bu kişinin paşalarla aynı koğuşta olduğunu öğrenmek bizi üzmüştür.

Fener de ise baş rolde olan sanıkların suçlanmaları değil İTİRAFLARI VARDIR. Bu kişiler PARAYI BEN ALDIM ŞUNA VERDİM GÖTÜRDÜM GETİRDİM SATTIM ALDIM KONUŞTUM . GİBİ NET İTİRAFLARDA BULUNMAKTADIRLAR.

Yani fener davası CİNAYET İTİRAFI ergenekon CİNAYET SUÇLAMASIDIR Arada dağlar kadar fark vardır... Tabiiki genede kararları ilgili devlet yargıları verecektir.

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın commodore1tr konu hakkında yorum yapmadığım için biraz sitem etmiş bana,sizi mi kıracağım efendim?

Amma ve lakin yorum yapacak pek de bir şey yok aslında.İyisimi ben yine işin kolayına kaçıp bu kez de atalarımızdan kopya çekeyim.

Bu durum tam da "Tencere dibin kara, seninki benden kara." durumudur.

Bu durum tam da "Al Doğan'ı vErdoğan'a." durumudur.

Fazla söze ne hacet,gözünü seveyim atalarımızın.

Sağlıcakla...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sapla samanı karıştırarak hedef saptırmak ve insanları geri zekalı yerine koymak çok ayıp bir davranıştır ve hoş değildir. Daha ağır ifadeleri vardır amma bunu burada yazmak siteye saygısızlık olur.

Aydın Doğanı sevmediğimi daha önce söyledim bir kere daha söyleyeyim. En başta uslubunu sevmem onun. Amma bu konuda Aydın Doğan InA sından bahsederek yazı yazanlar konuyu saptırmak yalakalık yapmak aydın doğandan kuyruk acısı intikamı almak veya süzme salak olmalıdırlar. Başka bir şey olamaz.

Kaldıki hiç olaylarla ilgisi yok amma Aydın Doğan ile ilgili konularda da farkında mısınız bilmem RTE anayasal suç işlediği gibi TCK ya da bol bol malzeme çıkartıyor. Hemde her yönden. TEHTİT VAR ŞANTAJ VAR RÜŞVET VAR MEMURİYET GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANMAK VAR NÜFUS SUİSTİMALİ VAR ÇIKAR AMAÇLI ÇETE VAR İŞİN KÖTÜSÜ İTİRAFI BİLE VAR... Ceyhan konusunda ne demiş ? '' ORAYI ÇALLIK A SÖZ VERDİM'' Sen kimsin be ? Hangi sıfatla devlet arazilerini ona buna söz veriyorsun ? BU İTİRAFTIR . ASLINDA BUNU DEDİĞİ GÜN BAŞBAKANLIK SIFATI SONA ERMİŞTİR. ÜLKEYİ EŞİNE DOSTUNA SATAN DIŞARIYA BAĞIMLI BİRİSİ OLDUĞUNUN İTİRAFIDIR BU. Ama nedense bazıları bunu bile anlamak istemiyor. Kaldıki konuşulup duran HİLTON DA HİLTON dan BAŞBAKANA NE ? NEDEN SORUYOR? NEDEN ŞEHİT AİLELERİNE BİR İHTİYACINIZ VAR MI DEMİYORDA KENDİSİNİ HİÇ İLGİLENDİRMEYEN HER AKÇELİ İŞİN ALTINDAN MUTLAKA ÇIKIYOR. OFER DE DE AYNISI OLDU EL KADIDA DA... PARA NEREDE RTE ORADA...

Üyenini birisi ahkam kesmiş demiş ki

Şaban Dişli olayında imar değişikliği nedeniyle arsanın eski sahipleri kandırıldı, zarara uğradı.

Aydın Doğan - Hilton olayında ise Aydın Doğan'ın cebine girecek para Emekli Sandığı'nın yani bütün milletin kaybedeceği para olacaktı.
    Kel başa şimşir tarak...
    Hilton arazisi Aydın Doğan ın aldı orayı devletten devlette sattı. Kendisi kendi yeriyle ilgili talepte bulunur. Kanuna uygunsa evet dersin değilse hayır. Bu kadar ötesi yok ama her ahvalde bunun RTE ile ilgisinin olmaması gerekir.

Dişli ise aldığı tarlayı nüfusunu kullanarak arazi haline getirdi. Bu arada rüşvet yedi. Bu kadar basit. Bunu anlamamak için ne olmalı bilemiyorum. Hele hele bir de Gaziantep olayı var iyi anımsattınız onuda yazalım... Ama başka foruma...

Şimdi burada ASIL KONUMUZA bakarsak.....

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Amma uzamış ha bu forum.

"Al birini, vur ötekine" neyinize yetmiyor.

Ne demişti biri iktidara gelirken : " Yolsuzlukların üzerine gideceğiz."

Ne oldu? Bizzat yolsuzluklara bulandınız, Cumhuriyet tarihinde eşi menendi görülmemiş uygulamaların içerisinde yer aldınız.

Ne diyor diğeri : Ahlak konusunda sicil amirim Başbakan değildir.

Doğru söze hacı emmin ne desin. Ahlak konusunda sicil amirin Başbakan olsaydı sütten çıkmış ak kaşık olurdun. Kaşıkla verdiğin destek, ranta tahvil edilip kepçeyle alamayınca mı şimdi aslan kesildin? Dün genel seçimler öncesi bu iktidara verdiğin destek unutuldu mu sanıyorsun?

Dün yerli sermaye (yeşil olmayanından) IMF destekli bitirilirken, sen ve senin gibiler sırf ticari çıkar uğruna, rakiplerini ekarte edebilmek için alkış tuttunuz, bugün sıra size geldiğinde neden ağlıyorsunuz?

Bir kaç patron hariç ki onlar ciddi bedeller ödediler, ödemeye devam ediyorlar, şimdilerde diğer hepsi ağlaşıyorlar.

Gemicikleri alanlar Üsküdar'ı geçti beyler, kıpraşmayın, ya da siz de bedel ödeme cesareti gösterin.

Ama yok olmaz, paranız canınızdan bile tatlı da, ya bu ülkeden de mi?!!!

Ne iktidarın, ne de sizlerin, yatacak yeriniz yok...

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Commodore 1tr
    Sapla saman karışmaz. Ergenekon davası ile, denizfeneri davasının karşılaştırılması mümkün değil. Her iki dava, içerik olarak çok farklı. Birisi olağan bir yolsuzluk davası. Devletle uzktan yakından ilgisi yokken, rte nin savunması ile devletle bağlantılandı. Aslında deletle değil de, hükümet ile bir bağ oluştu.
    Oysa ergenekon farklı. İlerleyen günlerde daha ayrıntılı yazacağım üzere, devlete egemen olmak isteyen bazı gurupların savaşıdır bu. Muktedir olamayan iktidar sorunu diyeyim şimdilik. anlayan anlar.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında herşey 2007 nin Haziranında gazetede çıkan bir haberle başladı. Bende bir forumda bunu yazdım ve yazımı nasıl olduysa düğümleyebilmişim ve şöyle demişim. '' Bu olaydan büyük sonuçlar çıkacak çünkü Alman savcısı bu kiiyi aldı...'' diye bitirmişim....

Almanya Türkiye kadar uygar gelişmiş insan haklarına saygılı olmadığı için başbakan korumalarının dövdüğü bir vatandaşı polis korumalardan almışlardır. Amma sonradan anlaşılmıştır ki döven korumalar Merkel in değil RTE nin korumalarıdır poliste koruma filan dinlememiş adamı kurtarmıştır. Bu olayı anımsayalım bir.

Avrupa Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Demirci Honnover’de, Erdoğan ve Merkel birlikteyken , yeşil sermaye holdinglerinin vurgununu, Alman Başbakanına Almanca anlatmak isterken Türkiye’den gelen Başbakanlık korumaları tarafından Erdoğan ve Merkel’in gözleri önünde yaka paça salondan atarak dövmüşler be kişiyi Alman polisi kurtarmıştır.

Bu Türkiye'de çok ufak bir haber olmuştur. Daha sonra bir dip notta şu haber çıktı. ''Berlin Kriminal Polisi bu konuda soruşturma açtı; ilgili kişinin savcılık ifadesini aldı''

1 Mayıs 2007 de ise RTE ile şimdi deniz fenerinde Almanya da hapiste olan kişinin yanyana resmi çıkmış ve altında ''deniz fenerinden yolsuzluk kokuları yükseliyor...''

İşte Almanya çağdaş olmadığından dolayı 2007 den beri bu konuyu takip etmekte bu dayak olayından sonra kıyamet kopmaktadır. Bugün şuanda saat 0048 olduğu halde kimse farketmedi amma bir enterasanlık var ki onuda size ben söyleyeyim Sybille Gottwald bir savcı Alman savcısı bir kadın. Muhammet Demirci 'nin ifadesini alan savcı ne ilginçtir ki aynı savcı Deniz fenerinin de savcısı....

Şimdi bu garip girişten sonra gelip devam edelim....

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[quote=gecem1970;212331]Hilton Aydın Doğan’ın.

“bu sadaka soyguncusu fenere” Tayyip Erdoğan’ın feneri diyebilir miyiz?

Evet diyebiliriz.

Belgesi var.

Şahidi bulundu.
    Necati Doğru
    ------------------------------------
    Kanal 7 Avrupa’nın başına getirilen Mehmet Gürhan’ın Frankfurt Ticaret Odası’na kayıtlı şirketinin adı, şiir gibi: Weiss Handels, yani Ak Ticaret...
    Mine G. Kırıkkanat

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Diktatör RTE - Demokrasi - Yalan, Yolsuzluk - Vah vah...

Dünyanın gerçek günde mi ne ? Aslında şu aralar iki tane var günden. Birincisi beklenen ekonomik kriz, ikincisi ise yarın başlayacak olan bin yılın deneyi Cern denilen olay. Bu olaya göre Dünyanın en büyük parçacık hızlandırıcısı "Büyük Hadron Çarpıştırıcısı" (LHC), 13,7 milyar yıl önce meydana geldiği düşünülen Büyük Patlama'dan hemen sonraki başlangıç şartlarını oluşturarak maddenin sır perdesini aralayabilmek ve dört temel soruya yanıt bulmak Higgs bozonunu bulmak, süpersimetrinin sırrını ortaya çıkarmak, madde ve antimaddeyi anlamak ve Büyük Patlamadan hemen sonra saniyenin binde birindeki sürede ortaya çıkan şartları yeniden yaratmak. Bu deney için yerin yaklaşık 100 metre altında 27 km lik tüneller ve normal mıknatısların 90 bin güçlüsü mıknatısların yerleştirildiği söyleniyor. Bazı bilim adamlarıda bu deneyle ''kara deliklerin'' meydana geleceğini ve dünyanın sonunu olacağını ileri sürerek deneyi durdurmaya çalıştılar amma başaramadılar. Eğer bunlar haklıysa zaten başka bir gündemede ihtiyaç almayacağı gibi aşağıdaki yazılarda boşuna yazılmış olacak... Yani yarından itibaren dünya yok olabilir ..... Salla gitsin bu gece yani....

Dünyanın birde suni iki gündemi var bu aralar. Birincisi abd de yaklaşan başkanlık seçimleri. İkincisi ekonomik paylaşım için danışıklı döğüş olduğu belli olan güç gösterileri...

Dünyanın birde uzun süredir devam eden iki gündemi var. İkisi de beşeri olarak ortaya çıkıyor. Birincisi açlık yoksulluk çevre talanı ikincisi ise üstü örtülü süren dinler savaşı.

Güzel yurdumuza geldiğimizde saat başı gündem değişip durmasına rağmen yukarıdaki ciddi suni ve uzun gündemiyle hiç bir şekilde ilgimizin olmaması. Zaman zaman var gibi görünsede aslında yok.

Güzel yurdumun gündemini gerçek günde mi aslında iki tane. Mevcut iktidar partisinin din kisvesi altında her türlü yolsuzluğu yaparak rant elde etmesi dindarları sömürmesi, ikincisi ise Türkiye yi yönetemeyerek dışardan güdümlü acz içinde tutması.

Güzel yurdumun suni iki gündemi var ikiside mevcut hükümet tarafından sıkışıldıkça öne atılmaktadır. birincisi gayya kuyusu olan türban sorunu ikincisi ise kendileri dışındaki herşeye saldırma sorunu ki bu aralar doğan medya gurubu...

Birde uzun süredir devam eden iki sorunu var ülkemin. Dış destekli bir köpek sürüsü terör örgütü ikincisi ise her türlü argümanı kullanarak yıkılmak istenilen laik cumhuriyet yani karşı devrim...

Hali hazır hükümet ve bu hükümetin başı sayesinde bu gündemler içiçe davam etmektedir. Şu ara en fazla ortaya çıkan yolsuzluk şantaj saldırma dır. Örtülü olarak sa diğerleri devam etmektedir. Bu forumda o yüzden bir oraya bir buraya gitmektedir.

Bunları durduk yere neden yazdı şimdi bu diyorsanız. Bilmiyorum. Belki nerelerde dolaştığımızı saptamak içindir. Ancak bendeniz her bir Türkiye konusunu yazmaya uğraşıyorum her nekadar bir birinden ayırmaya çalışsamda zorunluluk ve bazı yönlendirmelerle yine kısmen içiçe geçmektedir. Bu muhteşem tespitlerimden sonra devam edeyim buna bir paragarafla daha !!

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: