yaklşaşık 1.5 sene önce aynı işyerinde çalıştığın bir arkadaşım kendisine kefil olmamı istedi.Bende arkadaşlık hatrını kıramadım ve kefil oldum ancak bakaya gittiğimizde arkadaşım kendisinin kredi kartları yüzünden kredi kullanamadığını ve krediyi kardeşinin üzreinden çekip benim kardeşine kefil olduğumu söyledi işler okadar çabuk oldu bittiye geldiğiki bende kabul ettim.Yaptığım hatanın beş ay sonra farkına vardım.arkaşım işten ve şehirden ayrıldı.İrtibatım kesildi bankada irtibat kuramayınca bana ulaştı ben kredini yaklaşık 1 senelik bölünü ödedim ama sürekli 2 aya geriden gelerek ödedim ve şu anda 10 aylık bir bölümü kaldı.bir avukattan yardım isteyerek ödediğim kredi miktarı kadar arkadaşımın kardeşine icra yaptım ama herhangi kayıtlı bişey olmadığı için sonuç alamadım.yaptığım araştırmalar sonucu benim kefil olduğum kişi şu anda asker olduğu ve kredi kullandığı esnada arkadaşımın kardeşini bizim şirkette çalışıyormuş gibi göstererek evrak düzenlediği bu esnada herhangi bir sigorta girişinin dahi bulunmadığını tesbit ettim.

Ben şuanda krediyi öderken krediyi kullanan kişi gayet rahat bir durumda elini kolunu sallayarak geziyor ben krediyi ödediğim içinde bu şahsiyetin kredi notu artıyor.

Ben krediye kefil olarak bi hata yaptım ve bu hatamın sonucunun cezasını çekiyorum.

benim size sorum bu krediyi kullandırtan banka kredi verdiği kişinin sigorta ve askerlik durumunu gözönünde tutup nasıl kredi veriyor.ben banka ve arakadaşımın bana düzenlemiş olduğu bir tuzak içinde krediyi öderken bu olayda sadece ben neden madur oluyorum burada bankanın hiçmi suçu yok

ben bankaya ve arkadaşıma sahte evrakla kredi verdiği için herhanği bir suç duyurusunda bulunabilirmiyim.