+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 36 ileti bulundu.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 2 Farklı Msn Adresim ve Facebook Hesabım Çalındı

Lütfen okadar basit şeyleri bahane edip savcıları hakimleride fuzuli yere meşgul etmeyiniz.[/QUOTE]

sana göre basit bana göre mühim kişilere göre görecelidir sen önemsemezsin ben önemserim.suç her yerde suçtur bu sebeple bilişim suçları kurulmuş zaten bir vatandaş olarak görevimi yapacam tabi ki.zaten bu milletin başına ne geldiyse bu vurdumduymazlıktan geldi...

Hukuki NET Güncel Haber

2 Farklı MSN Adresim ve Facebook Hesabım Çalındı konulu yargıtay kararı ara
    2 Farklı MSN Adresim ve Facebook Hesabım Çalındı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı guney_izmir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    zaten msn ücretsiz olduğu için alınmasıda çok kısa sürüyo o sebeple şikayet gelicektir fakat ortada işlenen bir suç var.

arkadaşım bu kişi iki farklı msn adresimin gizli sorusunu patlatacak kadar zeki biri olamaz ki tahmin edebilmeside imkansızdı buna emin ol.msn adreslerimin ikiside 12 haneli bir şekilde aldı işte ama peşini bırakmıcam bu işin bulsamda bulmasamda.
    msn çalınması kullanıcı hatasıdır.

hırsız ın kabahati yokmu, derseniz tabiki var,

ama bu onun msn hesaplarını kırabileceği anlamına gelmiyor.

msn adresi çaldırmamak için yapılacak şeylerden bir kaçı,bunlara önlem almalısınız.

1. pc nizde keylogger vardır,şifrenizi görmüştür.

2.fake mail atmıştır. şifrenizi oraya girmişsinizdir.

3.şifrenizi/gizli sorunuzu tahmin etmiştir.

4.bruteforce ile şirenizi bulmuştur,12 hanede bunu yapmak yıllar sürer,olasılık milyarlar a çıkar,14 haneden sonra, büyük + küçük harf+ sembol + rakamlar ın bulunması normal bir pc de,insan ömrü sürer o kadar fazla olasılık vardır.
    ki sürekli 10-15 kere yalnış şifrede hesabınız geçici bloke olur, bu yöntem de hotmailde yemez...

5.pc nizde trojan vardır,yöntemini açıklamıyorum, ama sıradan kullanıcıların yapabileceği şey değildir.

6.ters mühendislik olarak,kablosuz ağ da -ki oda varsa, verip paketlerini toplayıp,birleştirip,decrypt edip, verinizi ele geçirmiştir ki bunu türkiyede yapıcak adam sanıyorum bir elin parmağını geçmez.onlarda zaten bunlarla uğraşmaz, o yüzden bu maddeyi de yok sayarsak, geriye kalanlar kullanıcı hatası olduğuna çıkar...

bunların dışında hiçbir şekil ,yöntem yoktur
    Konu nikon tarafından (05-09-2008 Saat 02:24:10 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nikon rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    msn çalınması kullanıcı hatasıdır.

hırsız ın kabahati yokmu, derseniz tabiki var,

ama bu onun msn hesaplarını kırabileceği anlamına gelmiyor.

msn adresi çalmak için yapılacak şeylerden bir kaçı,

1. pc nizde keylogger vardır,şifrenizi görmüştür.

2.fake mail atmıştır. şifrenizi oraya girmişsinizdir.

3.şifrenizi/gizli sorunuzu tahmin etmiştir.

4.bruteforce ile şirenizi bulmuştur,12 hanede bunu yapmak yıllar sürer,olasılık milyarlar a çıkar,14 haneden sonra, büyük + küçük harf+ sembol + rakamlar ın bulunması normal bir pc de,insan ömrü sürer o kadar fazla olasılık vardır.
    ki sürekli 10-15 kere yalnış şifrede hesabınız geçici bloke olur, bu yöntem de hotmailde yemez...

5.pc nizde trojan vardır,yöntemini açıklamıyorum, ama sıradan kullanıcıların yapabileceği şey değildir.

6.ters mühendislik olarak,kablosuz ağ da -ki oda varsa, verip paketlerini toplayıp,birleştirip,decrypt edip, verinizi ele geçirmiştir ki bunu türkiyede yapıcak adam sanıyorum bir elin parmağını geçmez.onlarda zaten bunlarla uğraşmaz, o yüzden bu maddeyi de yok sayarsak, geriye kalanlar kullanıcı hatası olduğuna çıkar...

bunların dışında hiçbir şekil ,yöntem yoktur
    nikon ben bilgisayar cahili bir insan değilim.bir takım yöntemler uygulayarak bu kişi benim msn adresimi ve facebook hesabımı ele geçirdi ve bu suçu işledi beniim için önemli olan nokta bu.

o zaman hackerler sanal ortamda site ele geçirme,zimmete para geçirme gibi bir sürü suç işlemekte bu noktada mağdur kişinin hatası sebebiyle mi gerçekleşiyo acaba ? internet sonu gözükmeyen derin bir kuyu gibi inan istediklerinden sonra istedikleri şeyleri yapabiliyolar.keyloger tarzı bir programada şifremi falan yazacak kadar acemi değilim.bilgisayarıma bir şekilde yazılımı sokarak alabileceğinden pek fazla bi ihtimal yok bence.

benim yardım istediğim konu nasıl geri alabileceğim konusunda ve bunun hukuki prosedürü ve yaptırımı.teknik konularla fazla ilgilensem farklı sitelerde yardım arardım ama yasal olarak getiri-götürüsünü ve nerelerle yazışmam gerektiğini öğrenmek için yardım istedim.sende uğraşıp bir takım bilgiler vermişsin teşekkür ederim size de.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sitede ; size kimse dilekçe hazırlayıp sunmaz, sadece belli hukuki yardım alabilirsiniz.

yapıcağınız şey basit,dilekçenizi savcılığa vermek, savcıda lüzüm görürse soruşturma yapar,sizin gibi binlerce kişi aynı sebepten suç duyurusunda bulunuyor...

ayrıca siz ceza veyahut tazminat davası açabilirsiniz,karşı taraf size şifreleri geri vermezse,savcı nerden alıcak?,

savcılıktan ,msn adresini geri almak gibi beklentiniz olmasın.

ama ısrarla anlamadığınız noktaysa,bunun için karşı tarafın hacker olması değil,sizin riskleri ortadan kaldırmadığınız için bu durumda olmanız.

keylogger ın mantığı gizliliktir.okumak yada cahil olmak size o konuda fayda sağlamaz.

internet derya deniz, araştırırsanız bilgisayara ne şekilde nasıl girilip, ruhunuz duymadan neler yapılabilir öğrenirsiniz.

bankacılık konusundada yazı yazsam çok uzun sürer,şunu unutmayın,internet te zarar verenlerin %99 u sadece bilindik yöntem, ve kullanıcı zaaflarından faydalanır....

yaptırım konusunda, sayfalarca aynı konular mevcut, "arama" yı kullanırsanız, cezai yaptırımını okursunuz.
    Konu nikon tarafından (05-09-2008 Saat 02:52:05 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mükerrer mesaj
    silinebilir.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nikon rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sitede ; size kimse dilekçe hazırlayıp sunmaz, sadece belli hukuki yardım alabilirsiniz.

yapıcağınız şey basit,dilekçenizi savcılığa vermek, savcıda lüzüm görürse soruşturma yapar,sizin gibi binlerce kişi aynı sebepten suç duyurusunda bulunuyor...

ayrıca siz ceza veyahut tazminat davası açabilirsiniz,karşı taraf size şifreleri geri vermezse,savcı nerden alıcak?,

savcılıktan ,msn adresini geri almak gibi beklentiniz olmasın.

ama ısrarla anlamadığınız noktaysa,bunun için karşı tarafın hacker olması değil,sizin riskleri ortadan kaldırmadığınız için bu durumda olmanız.

keylogger ın mantığı gizliliktir.okumak yada cahil olmak size o konuda fayda sağlamaz.

internet derya deniz, araştırırsanız bilgisayara ne şekilde nasıl girilip, ruhunuz duymadan neler yapılabilir öğrenirsiniz.

bankacılık konusundada yazı yazsam çok uzun sürer,şunu unutmayın,internet te zarar verenlerin %99 u sadece bilindik yöntem, ve kullanıcı zaaflarından faydalanır....

yaptırım konusunda, sayfalarca aynı konular mevcut, "arama" yı kullanırsanız, cezai yaptırımını okursunuz.
    nikon benim kimseden dilekçe örneği gibi bi isteğim olmadı ne istediklerimi ilk mesajımda belirttim zaten.şifremi geri alabilme gibi bi şansım varsa elbette bu şansı sonuna kadar kullanırım savcılığa gitme amacım o kişinin deşifre edilmesi bilmem anlayabildin mi ? bu kişi daha benimle uğraşacağını söylemiş adam olsa karşıma çıksa ne savcıya ihtiyacım olur ne de polise kendimce mahkemeyi kurar davanın hakimi olur cezasını keserim ama ne beklersin işte sanal ortamın adabı raconu yok maalesef.

dediğim gibi teknik konulara girmek istesem farklı sitelere yönelirdim hala keylogger gibi şeylerden bahsediyorsun.sanal ortam dediğim gibi sonu olmayan dipsiz bir kuyu ve herkesin kendisine göre bilindik yöntemleri vardır benim bilmediğimi sen bilirsin senin bilmediğini ben bilirim yüzde 99 gibi rakam vermen gerçekten havada kalmış.ben bunun tartışmasını yapmak istemiyorum bilmem anlatabildim mi ?

siteyide araştırdım zaten fakat beni ilgilendiren tatmin edici bilgiler elde edemediğim için ayrı bi konu açma ihtiyacı hissettim.sana da teşkür ederim gecenin bu saatinde bi şeyler yazıp cevap verme zahmetinde bulunduğun için.amacım belirtmiş olduğum noktalar hakkında görüş ve yardımlarınızı almak.

saygılarımla

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşım aynı olay benim başımada geldi ve hala ne yapayım diye düşünüyorum sen hiç korkma facebook a kayıt olurken onay mejası giden mail ın aktif ise şifreni mailın yoluyla geri alabilirsin yeterki mail adresini geri al aynı durumla bende uğraşıyorum heem mail adresim hemde facebook üyeliğim bir kişi tarafından şifreleri değiştirilmek suretiyle çalındı

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sharlatan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşım aynı olay benim başımada geldi ve hala ne yapayım diye düşünüyorum sen hiç korkma facebook a kayıt olurken onay mejası giden mail ın aktif ise şifreni mailın yoluyla geri alabilirsin yeterki mail adresini geri al aynı durumla bende uğraşıyorum heem mail adresim hemde facebook üyeliğim bir kişi tarafından şifreleri değiştirilmek suretiyle çalındı
    geçmiş olsun arkadaşım bir kaç kişinin daha başına gelmiş maalesef

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Msn adresinin çalınması facebook şifresinin kırılması bilişim şuçudur ve ciddi cezası vardır. Hukukla ilgisi olmayan kişilerin bu sorunun mağduru ile saçma sapan ileti yazması bu site kurallarına aykırıdır.

Sayın nikon lütfen fotoğraf ile bu işleri karıştırmayınız ve artık lütfen susunuz.

Bilişim suçları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni yeni düzenlenen bir alan. Ancak Msn gibi şifre gerektiren hususlar gerek dünyada gerek Türkiye de çözüme kavuşmuş ve yaptırımı olan suçlar.

Forumu açan sayın mağdur. Olayı kısaca özetleyen bir dilekçe ile bulunduğuunz il savcılığına varsa bilişim savcılığına suç duyurusunda bulunarak eldeki verileri veriniz. En geç bir ay içerisinde ilerleme kaydedilecektir.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Msn adresinin çalınması facebook şifresinin kırılması bilişim şuçudur ve ciddi cezası vardır. Hukukla ilgisi olmayan kişilerin bu sorunun mağduru ile saçma sapan ileti yazması bu site kurallarına aykırıdır.

Sayın nikon lütfen fotoğraf ile bu işleri karıştırmayınız ve artık lütfen susunuz.

Bilişim suçları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni yeni düzenlenen bir alan. Ancak Msn gibi şifre gerektiren hususlar gerek dünyada gerek Türkiye de çözüme kavuşmuş ve yaptırımı olan suçlar.

Forumu açan sayın mağdur. Olayı kısaca özetleyen bir dilekçe ile bulunduğuunz il savcılığına varsa bilişim savcılığına suç duyurusunda bulunarak eldeki verileri veriniz. En geç bir ay içerisinde ilerleme kaydedilecektir.
    Sayın Commodore1tr ilginiz için çok teşekkür ederim.Pazartesi günü bu olayı savcılığa ileteceğim ve ilerleme kaydedebildiğim yere kadar gideceğim tam olarak en çok öğrenmek istediğim noktalar hakkında bilgilendirdiğiniz ve fuzuli kalabalık ! yapmadığınız için çok sağolun.

Dava sonucunda dediğiniz gibi ciddi yaptırımları da varmış.Bir haberi sizinle ve diğer mağdur olup hakkını aramayı düşünen arkadaşlarla paylaşmak isterim :

MSN adresi çalan ve bir başkasının e-posta adresinden e-mail gönderen Ferhan Kemal Ercan'a hapis cezası çıktı!

İstanbul'da, bir kişinin ''MSN'' ve ''E-Posta'' adreslerine girip, bilişim sistemindeki verileri bozarak, bu adreslere erişimi engellediği iddiasıyla yargılanan bir internet kafe işletmecisi, 5 ay hapse çarptırıldı. Sanığın cezası, iyi hali nedeniyle 3 bin YTL para cezasına dönüştürüldü.

Üsküdar 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Ferhan Kemal Ercan ile şikayetçi Cansever Ceyhan katıldı. Ceyhan, duruşmadaki ifadesinde Ercan'dan şikayetçi olduğunu belirterek, ''bilirkişi raporlarında suçlu olduğu anlaşılan bu kişinin cezalandırılmasını istiyorum'' dedi.

Bilirkişi raporuna karşı bir diyeceğinin olup olmadığı sorulan sanık Ercan ise halka açık olan bir internet kafe işlettiğini ifade ederek, ''Halktan gelip bu bilgisayarları kullanan çoktur'' şeklinde konuştu.

Esas hakkındaki son mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı Emin Cevahiroğlu, sanık Ercan'ın, Ceyhan'a ait olan MSN adresine girerek bilişim sistemindeki verileri erişilemez hale getirdiğini söyledi.

Savcı Cevahiroğlu, yargılama sırasında alınan bilirkişi raporuna göre de sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, ''Bilişim sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme'' suçunu düzenleyen TCK'nın 244/2 maddesi gereğince 6 ay ile 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savunma yapan sanık Ercan, önceki savunmalarını tekrar ettiğini ve suçsuz olduğunu ifade ederek, ''Ben bu sebeplerden dolayı internet kafemi kapattım'' şeklinde konuştu.

HÜKÜM
    Kararını açıklayan mahkeme ise sanık Ferhan Kemal Ercan'ı, ''Cansever Ceyhan'a ait MSN, e-posta adresine girip, bilişim sistemindeki verilerini bozduğu, erişilemez hale getirdiği ve başka bir adrese göndererek suç işlediği'' gerekçesiyle önce TCK'nın 244/2 maddesi uyarınca 6 ay hapse çarptırdı. Ercan'ın suçunu itiraf etmesi ve duruşmalardaki iyi halini göz önüne alan mahkeme daha sonra bu cezayı 5 ay hapse indirdi.

Mahkeme, sanığın iyi hali yanı sıra geçmişi, kişiliği, sosyal ve ekonomik durumunu da dikkate alarak, verilen hapis cezasını da 3 bin YTL adli para cezasına dönüştürdü.

AVUKAT PARLAK: ''KARAR İYİ BİR EMSALDİR"
    Kararı değerlendiren avukat Cesim Parlak, yaptığı açıklamada, bilişim alanında işlenen suçların, toplumda yeni oturmaya başlayan bilişim güvenliğini sağlamak için kanun koyucu tarafından düzenlendiğini söyledi.

''Bugüne kadar, bilişim alanındaki suçlar başlığında TCK'nın 244., 243. ve devam maddelerinin ihlali niteliğindeki eylemlerin, mağdurlarının bu konudaki müracaatı ve takibinin söz konusu olmadığı için uygulama alanı bulamadığını'' ifade eden Parlak, şunları söyledi:

''Ama bu çıkan karar, iyi bir emsal olmuştur. MSN'ine ve E-mail kayıtlarına rızası dışında girilen kişiler suç duyurusunda bulunup bu işin takipçisi oldukları takdirde sonuca ulaşılabileceği ve bu işin suçlularının ceza alabileceği ortaya konulmuştur.

Bu karar, iyi bir emsaldir ve toplumdaki bireylerin, bu konuda kendilerine yönelik bir eylemin varlığında takipçi olduklarında sonuca ulaşılabileceğini göstermektedir. Mahkeme, bu konuda öncü bir karara varmıştır.''

SAYGILARIMLA

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

facebook hesabım çalındı savcılık

facem calindi nereye bildiririm

facebook adresim çalındı savcılık

facebooktan msn adresime mail gelmesin

facebook hesabim calindi. savciliga basvurue postam calındı hukuken Face hesabım calındı nereye basvurmalıyımfacebook hesabı çalındı savcılığa facebook hesabım çalındı hukuksal anlamda ne yapmalıyımfacebookum calindi nereye basvurmaliyimfacebook hesabı çalındı savcılıkemail hesabim calindi nereye basvurucamfacebook hesabim calindi savcilikFacebook hesabım çalındı hukukifacebook çalınması savcılıke posta adresimle birlikte facebook adresim calindi
Forum