+ Konuyu Yanıtla
2 / 52 Sayfa İlkİlk 123456789101112223242 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 518 ileti bulundu.

Konu: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

N'olacak Bu CHP'nin Hali? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

Sayın HORASAN,

Yazdıklarınıza cevap vermeyecektim ama dayanamadım.

CHP maalesef ülke gerçeklerinden, halkın gündeminden ve halkın inançlarından çok uzakta.

Böyle olduğu için ne olacak bu CHP'nin hali deniyor.

Ben sittin sene CHP'ye oy vermeyecek kişiyim. Gerçi; Ankara Büyükşehirde vereceğim ama bu CHP için değil Melih GÖKÇEK yerine başka birisi gelsin diye vereceğim. Melih'i aday bile göstermeseler; sırf AKP zihniyetinden ötürü Büyükşehir Bel.Baş.da oyumu CHP'ye vereceğim. Ne yapayım 2.sırada onlar. Etrafımdaki herkese de bunu söylüyorum.

CHP sol parti değildir. Sol olabilseydi, AKP'nin yerinde onlar olurdu. CHP solun ne olduğunun tanımını yeniden yapmalı ve biz ne kadar soluz diye özeleştiri getirmeli.

Aman bana ne. CHP'ye akıl vermek bana mı kaldı. Hem ben gerici, faşistim ya... Beni zaten sizin gibi kaale almazlar.

Hukuki NET Güncel Haber

N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu yargıtay kararı ara
    N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kemalizm düzene isyandır... Bu nedenle devletçidir...

Kemalizm haksızlığa isyandır... Bu yüzden halkçıdır...

Kemalizm dogmaya isyandır... Bu yüzden laiktir...

Kemalizm baskı ve zulme isyandır... Bu yüzden cumhuriyetçidir...

Kemalizm şerefsizlik ve onursuzluğa isyandır... Bu yüzden milliyetçidir...

Kemalizm yukardaki değerlerinin gün gelip çürümesine yok olmasına isyandır... Bu yüzden devrimcidir...

Kemalizm bütün bu açıklığına rağmen

değerlerinin günümüzdeki tanımıyla SAĞ olarak tanımlanmasına isyandır...

Bu yüzden SOL'dur...

...

Sayın 32844 ( ),

Yaklaşık bir buçuk yıl önce bir forumda konu ile ilgili bir başlığa yukardaki yorumu yapmış idim...

Gelelim CHP'ye:

Putin ne kadar sosyalist ise

Baykal da o kadar ve olabildiği kadar kemalisttir...

BRP (Birleşik Rusya Partisi) ne kadar sosyalist ise

CHP de o kadar kemalisttir...

Yani CHP sol bir partidir...

"CHP maalesef ülke gerçeklerinden, halkın gündeminden ve halkın inançlarından çok uzakta."

sözleriniz,

bu konu başlığında vermiş olduğum Mustafa KEMAL'in sözlerini

ya okumadığınızın kanıtı

ya da okuduğunuzu anlamadığınızın...

Hadi biraz ciddi olalım...

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sanki,
    senin biraz kafan karışmış gibi..
    CHP'ye yapılan her eleştiriyi M.Kemal'e yapılmış gibi algılıyorsun...
    M.Kemal'le bir sorunumuz yok ,olanı da alçak olarak nitelerim...
    Yalnız şunu unutmaki M.Kemal'de bir düzen değiştiricidir.
    ''Kemalizm düzene isyandır... Bu nedenle devletçidir...

Kemalizm haksızlığa isyandır... Bu yüzden halkçıdır...

Kemalizm dogmaya isyandır... Bu yüzden laiktir...

Kemalizm baskı ve zulme isyandır... Bu yüzden cumhuriyetçidir...

Kemalizm şerefsizlik ve onursuzluğa isyandır... Bu yüzden milliyetçidir...

Kemalizm yukardaki değerlerinin gün gelip çürümesine yok olmasına isyandır... Bu yüzden devrimcidir...

Kemalizm bütün bu açıklığına rağmen

değerlerinin günümüzdeki tanımıyla SAĞ olarak tanımlanmasına isyandır...

Bu yüzden SOL'dur...''

sonuna kadar kabul...amma velakin bugünkü CHP'nin bu gibi konularla pek ilgisi kalmamıştır, vesselam...

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ha bir de unutmadan;

''Putin ne kadar sosyalist ise

Yani CHP sol bir partidir...''

iyi de neden SOSYALİSTTİR diyemiyorsun
    çok merak ettim.
    yoksa
    dilin mi varmıyor
    hani şöyle delikanlı bir itirafa...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın deathproof,

Siz ve sizin gibileri çok iyi tanımama rağmen

sitenin genel nezaket kurallarına uymak zorunda olduğumdan

hakettiğinizden eksik yanıtlar alırsanız ne olur kusuruma bakmayın...

1. CHP'nin "bu gibi konularla ilgisi" olmasa emperyalistlerin ve onların içimizdeki işbirlikçilerin fütürsuzca ve haksızca CHP ile bu kadar uğraşmalarının gereği olmazdı...

2. "Sosyalist" sözcüğünü cümle içinde kullandıran "öğretmenlerinizden" de anlaşıldığı üzere bu sözcüğün pek anlamını bildiğiniz intibaı vermiyorsunuz...

Size kolaylık olsun diye bir cümle taşımak istiyorum buraya izninizle:

"AZ GELİŞMİŞ VE SÖMÜRÜYE AÇIK ULUSLAR İÇİN SOSYALİZM, EN BÜYÜK MİLLİYETÇİLİKTİR…"

Nereden alıntıladım dersiniz bu cümleyi?

YÖN HAREKETİ'nden...

Bu hareketin bildirisine ilk imza koyan 164 kişiden biri kim?

DENİZ BAYKAL...

Sizin gibilerin, doğru ve dürüst insanları, dağarcığına emperyalistlerle işlenmiş "küfür"lerle aşağılatmak istemediğimden o sözcükle yan yana getirmedim Deniz BAYKAL'ı...

Ama sizden farklı olan ve ne demek istediğimizi anlayan insanların sayısı artıyor sayın deathproof...

İşte siz bu yüzden peşimdesin...

İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın HORASAN,

Konu başlığı, "Ne Olacak Bu CHP'nin Hali". Siz ise konuyu Ne olacak bu Kemalizmin hali gibi algılamışsınız. Yadırgamıyorum. Zira, size göre CHP=Kemalizm.

1- Kemalizm düzene isyandır; bu nedenle Devletçidir: Benim gözlemlediğim CHP düzene isyan etmek şöyle dursun tam bir statüko partisidir. Şu anki düzene AKP daha fazla muhaliftir. Adamlar yeni baştan Anayasa hazırlatacak kadar düzene muhalifler. Şimdi AKP düzene muhalif diye Kemalist mi olacak? Devletçilik, kaba tabirle üretimin Devlet eliyle gerçekleştirilmesi şeklinde ifade edilebilir. 1923-1938 yılları arasında başka bir sistemi yerleştirmek zaten doğru olmayacaktı. 2008 Türkiyesinde katı Devletçi bir politika doğru olmayacaktır. Ancak katı Devletçi olmayan politika; POAŞ; Telekom, PETKİM gibi milli sermaye ile milli toprakların peşkeş çekilmesi olarak algılanmamalıdır. Bunu böyle algılayıp, icra edenlerden günü gelince elbet hesabını soran çıkacaktır.

2- Kemalizm haksızlığa isyandır; bu nedenle Halkçıdır: CHP hangi haksızlığa isyan etmektedir. Somut bir iki örnek verirseniz memnun oluruz. Sakın herkesin karşı çıktığı, kadrolaşma, hortumlama örnekleri vermeyiniz.

3- Kemalizm dogmaya isyandır, bu nedenle Laiktir: Atatürk Elmalılı Muhammed Hamdi YAZIR’a Kur’an tefsiri yaptırmıştır ve 1935-1936 yıllarında 10.000 adet bastırarak dağıtmıştır. Yine 12 ciltlik Buhari Tercüme ve Şerhi TBMM kararıyla Ahmet NAİM ve Kamil MİRAS’a yaptırılmıştır. Bilmem bu iki kitabın hangisi CHP Genel Merkezinde, İl ya da İlçe Başkanlıklarında bulunmaktadır. Atatürk İslam dinine dogma olarak bakmamıştır. Halkın dini inancını doğru düzgün öğrenebilmesi için çalışmıştır.
    H.Nihal ATSIZ gibi bir milliyetçi “İslam milletimin dinidir, elbette saygı duyarım” (Necip Fazıl KISAKÜREK, Babıali) diyebilmekte iken CHP böyle bir söylemin yanına dahi yaklaşamamaktadır.

4- Kemalizm baskı ve zulme isyandır; bu nedenle Cumhuriyetçidir: Yukarıda dediğim gibi CHP’nin isyan ettiği başka şeydir. Cumhuriyette aslolan seçimdir. İran’da bir cumhuriyettir. Hatta Osmanlı bile Cumhuriyettir. Osmanlıda seçim oy vermek suretiyle değil, muhalefetin (kardeş, amca, baba, oğul) bir şekilde elenmesi suretiyledir. Seçimlere girerek, ülkeyi parlamenter sistemle idare etmek için isyan çıkaran (!) CHP 367 krizinde olduğu gibi TBMM oturumuna katılmayarak nasıl da Cumhuriyetçi olduğunu ispat etmiştir.

5- Kemalizm şerefsizlik ve onursuzluğa isyandır; bu yüzden Milliyetçidir: CHP milliyetçi mi sayılır bilmem. Bildiğim bir şey varsa o da CHP’nin kendini milliyetçi kabul eden insanlara Faşist ve Amerikan Uşağı diye saldırdığıdır. Zaten milliyetçiyim dememekteler. Atatürk Milliyetçisiyiz gibi bir kavram türettiler. Halen Milliyetçi yerine Ulusalcı kelimesini ikame etmeye çalışıyorlar.

Yukarıdaki yazılar Kemalizm değil, CHP eleştirisidir. Derseniz ki CHP=Kemalizm; o zaman CHP’nin Kemalizmi anlamak için daha fazla gayret etmesi gerekir.

Not: İşte siz bu yüzden peşimdesin(iz)... Peşinizde gezdiğimiz yok. Sadece konu açılmıştı, fikir beyan ettik ve peşden (sonradan) gelip konuya sonradan giren sizsiniz.

Sayın HORASAN,

Amacım kimsenin kalbini kırmak değil. Paylaşmanın güzel olduğuna inandığım için bu satırları yazıyorum. Sürç-i lisan ettim ise affola.

Kolay gelsin.
    Av.Fatih ALTINTAŞ

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

''Putin ne kadar sosyalist ise

Yani CHP sol bir partidir...''

Sayın akademisyen üye 32844,

Okuma alışkanlığımızın olmadığını çok iyi biliyorum ama

bir akademisyen olarak

okuyup algılama ve anlama alışkanlığının ayaklara düştüğünü bilmiyordum...

En iyisi

'sizin bu iletinizi okumamıştım'

diye bir yorum yazın da mahcubiyetten kurtulun derim ben...

Sayın akademisyen üye 32844,

Ben sizin son iletinizdeki demogojiye gireceğinizi öngörerek

yukardaki yorumu yapmıştım...

Bu yorum elastik bir yorum değildir...

Bu yorum sosyalist ve kemalist anlayışın

günümüze olabildiğince yansımasıdır...

Ve bu düşünce ve eylem sistemleri mutlaka bir noktada birleşir:

ANTİEMPERYALİST DURUŞ...

Yineliyorum...

"MİLİTAN YAVŞAKLIĞI"NI BIRAKIP

AYDIN CİDDİYETİ İLE OLAYLARI İNCELEYELİM...

Soyutta anlaşamadığımız sürece

zoraki ve dikte edilen örneklerle somutlaştırmaya çalıştığınız hiçbir konuda sizinle tartışmam...

Kalın sağlıcakla...

İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Horasan,

- Akademisyen değilim. Beni böyle gördüğünüz için teşekkür ederim ama haketmediğim bir sıfat :mahcup: .

- Yazdıklarınızı elbette okudum. Ama dediğim gibi CHP'yi sol olarak görmüyorum. Daha doğrusu Türkiye'de sol parti boşluğu olduğunu iddia ediyorum.

- Benim demogoji (polemik demek istediğinizi varsayıyorum) yapacağımı düşünerek yazmış olmanız üzüntü verici.

- Yazdıklarımda somut örnekler olduğu muhakkak. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sizin lafınıza baktım, CHP'nin işlerinden örnek verdim. Soyut konular yok değil hani cevaplarımda. Dişli olayında, Deniz Feneri olayında CHP ve Baykal doğru davranış sergilemektedir.

- Militan Yavşak, tamlamasını görmüyorum.

- Soyutta anlaşamadığımız sürece... şeklindeki önermeniz için; böyle bir amacım yok. Somut örnekleri de dikte ettiğimden değil, sadece durum tespiti için yazmıştım.

- Antiemperyalist Duruş. Sadece alkışlıyorum ve tebrik ediyorum.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hangi görüşte olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun,fikirler biryerde buluşabilir yada ayrışabilir, her yanlışın içinde doğrular da barınmış olabilir...
    Sevgili dostum 32844 kısmen 5. md. hariç tüm yazdıklarınıza imza atabilirim...

En büyük Kemalist benim,
    En büyük Kemalist eğilmeyendir..
    En büyük Kemalist sensin,
    En büyük Kemalist bükülmeyendir...
    En büyük Kemalist devrilmeyendir...ve hatta sonunda tükenmek olsa da devinimi hiç bitmeyendir...
    CHP önce Amerikan tarzı kongreler yaparak bitti...
    CHP halktan kopuk tek adam ,tek seçici özentisiyle bitti...
    CHP her krizde ''halka rağmen'' ve ''halktan kopuk'' düşünce sistematiği ile bitti...
    CHP solu burjuvaziye ve ulusalcılık adı altında faşizme kurban ederek bitti...
    CHP darbe sevicilik yaparak bitti...
    CHP sırtını TSK ya dayayıp demokrasi yerine militarizmi tercih ederek bitti...
    CHP 60 modeli ''onlar alsın bize versin biz güzel idare ederiz, bakın ülkenin gördüğü göreceği en demokrat anayasayı yapmıştık'' teraneleriyle bitti..
    (ha daha sonra yaşattıklarını da yaşayanlara sormak lazım değil mi?)
    CHP avukatlık sevdalarına tutularak bitti...
    CHP işte senin gibi hala 1934 te yaşadığımızı sanarak bitti...
    Adı üstünde be kardeşim DEVRİMCİ olmalı değil mi?
    Bunların neresi devrimci...

Artık CHP eşit değil Kemalizm...
    CHP bitti...

( ha oy vereceğiz mecburen
    ama...
    işte herkes böyle düşünüyor,
    kerhen...
    Biraz düşün bakalım bu ''mecburen''ler değil midir bu bitikliğin en büyük kanıtı sevgili dostum.)

''Ne işim var adamı''nı biliyor musun bilmem sayın horasan...
    Sosyalist enternasyonel de CHP yi düşündüm de birden aklıma geldi işte..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir zamanlar bu ülkenin başbakanı ve halen de bu görevini devam ettiren birisi yine bir "kahvehane" toplantılarından birinde

"BAYKAL, PKK'YI MECLİSE SOKANLARDANDIR!"

demişti...

Baykal, grup toplantısında bu güzelim ülkenin o başbakanına:

"SEN BİR YALANCISIN, BAŞBAKAN BİR YALANCIDIR."

demişti...

Bu güzelim ülkenin başkakanı altında kalır mı bu "hakaret"in, elbette yüklü miktarda bir tazminat davası açmıştı sayın Baykal'a. Mahkeme bir kaç ay sürdü...

Ve sonuç:

"EVET BAŞBAKAN, SİZ BİR YALANCISINIZ... ÇÜNKÜ BAYKAL DOĞRU SÖYLÜYOR."

Buna benzer Bülent Ersoy Olayı, yurtdışındaki bankalardaki hesapları, borsadaki oynamaları gibi "iki kere sekiz on"cuların taşıyıcı rolü oynadığı bir çoğu "genel merkez" ürünü karalamaların mahkeme kararlarını buraya taşıyabilirim. Ama gerek yok, bir örnek yeter...

Burada Baykal şakşakçılığı değil, Baykal'ın şahsına yönelik saldırıların ardındaki sinsi oyunlara karşı bir savunma sözkonusudur.

Ayakta kalmayı başarabilmiş cumhuriyetin bu en büyük teşkilatına saldırıların amacı zihinsel işgalin tamamlanmasıdır. Bu işgal tamamlanırsa tıpkı Tuzla tersanelerinde geçenlerde olan bir kaza için bir bilim adamı(?!)nın

"Bu testler mutlaka canlı insanlarla yapılmalı!"

dediği gibi "NUTUK", Mustafa KEMAL'in ruh hallarına göre yeniden tefsir edilip "AMA HANGİ ATATÜRK"leşen bir kitap haline getirildikten sonra ortaya:

"Mustafa KEMAL liberal, demokrat, dine saygılı, komunistleri her gördüğü yerde ezen, batı hayali ile öbür dünyaya göç etmiş biridir... Bize ondan kalan bu vasiyeti sonuna kadar takip edip yerine getirmeliyiz..."

diyen değil deniz fenerleri "el fenerleri" çıkacaktır. Onlar ise malumunuz sadece kendisi ve bir kaç sevdiği( )nin önünü aydınlatabilir. O da pili bitene kadar...

Bu nedenle, "iyi niyet maskeleri"nin ardında bu tür planlı ve programlı amacı belli her türlü eleştirilerin ardında CHP teşkilatına yönelik "fetih" amacının yattığını unutmayınız...

UNUTMAYINIZ Kİ MUSTAFA KEMAL BİLE 1926 YILINDA TASFİYE EDEBİLDİĞİ KADAR ETTİĞİ VE HİÇ HAZZETMEDİĞİ İTTİHATÇILARIN TEŞKİLATI SAYESİNDE MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞARABİLMİŞTİR...

Bu ülkenin, bu halkın verdiği mücadelede "iki kere sekiz on" diyenlere değil "iki kere sekiz on altı" diyen devrim satacak aydınlık insanlara ihtiyacı var. Işığın olmadığı yerde elbette halk uçurumun dibini boylayacaktır.Halk uçuruma giderken

"Ben bu durumdan memnun değilim CHP'ye mecburen oy veriyorum"

demeniz sizi haklı olduğunuz ayrıntılarda bile aklamaz. Çünkü halkın yolunu değiştirmek için ne diğer insanları uyarıyorsunuz ne de siz o kalabalıktan çıkmayı göze alabiliyorsunuz. KÜÇÜK BURJUVA halları ne de olsa...

"Devrim", "Devrimcilik" mi dediniz?

GÜLDÜRMEYİN BENİ ALLAH AŞKINA...

Bir de şu uyanıklık dikkatimi çekti:

Her nedense AKP'yi günümüz ekonomik ve sosyolojik şartları ile sözde eleştirip özde alkışlarken CHP'yi geçmişin tüm hata ve olumsuzluklarıyla insafsızca eleştiriyorsunuz.

CHP, 01 MART TESKERESİni müteakip nerdeyse tam bir kemalist politika izlerken bunu görmemezlikten gelerek geçmişin hata ve olumsuzluklarını şimdi doğru yolunu bulmuşlardan çıkarmaya çalışıyor ve halktan değişeni gizlemeye çalışıyorsunuz.

Neden bu ülkeyi ve bu halkı geldiğimiz noktaya taşıyan son 70 yıllımızın hataları ve bu hataların sahiplerinden başlamıyorsunuz?

NEDEN?

Yineliyorum:

"LÜTFEN CİDDİ OLALIM... LÜTFEN"

Tartıştığımız konu CHP değil, TÜRKİYE'dir...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 52 Sayfa İlkİlk 123456789101112223242 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aşina ongunsel şahin

asina ongunsel

Forum