Merhaba,
31.08.2008 tarihinde emlakçı vasıtası ile bir ev kiralamaya karar verdim.Ev sahibi ile emlakçı ofisinde bir araya geldik.Kira şartları üzerine anlaştık ve ben ev sahibine 200 YTL kapora verdim.Emlakçı tarafından düzenlenen Emlak Komisyon Akdi'ni imzaladık ve 01.09.2008 tarihinde kira sözleşmesini imzalamak üzere sözleşip ayrıldık.Emlak ofisinden çıkıp yeni kiraladığım eve gittim.Evde daha önce farketmediğim güvenlik zaafiyetleri farkettim ( balkonların kolay tırmanılabilir olması, bazı balkon kapılarının dışarıdan zorlanmış olması vs. ).01.09.2008 sabahı emlakçıyı arayıp kiralamaktan vazgeçtiğimi, 200 YTL kaporanın yanabilecegini belirttim.Emlakçı olayı anlayışla karşıladı fakat ev sahibi beni dava edecegini söylüyor.Emlak komisyon akdi genel olarak emlakçının haklarını korumak için düzenlenen bir belge fakat maddelerden birinde
Vazgeçen taraf karşı tarafların masraf ve zararını tazmin etmekle yükümlüdür.
yazıyor.Ev sahibi 31.08 tarihinde kendisini ev için arayanlar olduğunu, hepsine tutuldu dediğini, 01.09 akşamında da tatile çıkacağı için evi kiraya veremeyeceğini belirterek beni yukardaki maddeye dayanarak dava edecegini belirtiyor.
Bu dava sonucunda bir tazminat odemek zorunda kalır mıyım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.