Öncelikle Hayırlı günler diliyorum.

Bizim bir sorunumuz var Ve ilk defa bu siteye yazıyorum.

Babam esnaf

Babam birisinin kredi kartını kullanmış, (Çeklerini ödemek için)

Daha sonra, bu kredi kartını olumsuz giden ekonomik şartlardan dolayı ödeyememiş.

Bu kredi kartını kullandığı şahsın, kızı Avukat
Bize geldiler Ve dediler ki,

Siz bize 12.000 YTL lik bir senet verin, 10.000 YTL ye Biz bunu kırdırıp Bu kartı ödeyelim, Ve senedin tarihinide, Senedi satabileceğimiz bir tarihe yazalım(ne kadar uzun bir tarihe satabilirsek,bu sizin için kâr) Dediler

Biz kredi kartını kullandığımız şahsa, Tutarsız, imzalı, tarihsiz bir Çek verdik. (Daha önce) ( Biz güveniyorduk, çünkü aramızda, yılların verdiği Güven Vardı)

Şimdi Bu Avukat ve yandaşları, Verdiğimiz Senedi İcraya verdiler. Sözlerinde durmadılar yani açıkçası. Babamın Verdiği Çekide Vermiyorlar, Verdiğimiz 12.000 YTL tutarındaki senetide. Babam işyerini Benim üzerime devretti. Bunlar işyerini İcra etmekle tehdit ediyolar. İş yerini İcra edebilirler mi? (iş yeri babamın üzerine kayıtlı olarak biliyorlar)

Ve bu Adamlar yalan söyleyip bizden senet aldılar, Bu suç değil mi?

Senedi verdiğimiz Tarihin Gerisine yazmışlar, Mesela biz senedi 15.05.2008 tarihinde verdik ve bunlar senedin üzerine 10.02.2008 tarihini yazmışlar. Bu Suç Değil mi? Yani Bu Avukat hanım, Güya babasına Avukatlık kariyerinin üstünlüğünü göstermeye çalışıyor. Babasıyla olan güven bağımızı, bu avukat hanım Söküp attı.

Senedi İcraya verdiklerinden dolayı, Masraflarıda ödeyeceksiniz diyorlar. 1.000 YTL ye yakın masraf çıkarıyorlar.

Daha sonra dediler ki: Biz Bankadan 10.000 YTL kredi çektik. Faiziyle beraber 13.000 YTL ödeyeceksiniz dediler.

Hiçbir banka 10.000 YTL lik bir krediye 3.000 YTL Faiz almıyor. Yani %30 Faiz.

Ayda 1.000 YTL olarak taksit yapmışlar. Ödüyoruz taksitlerini.
Ellerinde Çekimiz var (2.700 YTL Tutarında) + Senedimiz var + Ve Avukat hanım evlenirken aldığı 6.000 YTL tutarında mal mobilya ve beyaz eşyanın parası var.

Çek tutarı : 2.700 YTL
Senet Tutarı :12.000 YTL
Aldıkları mal Tutarı : 6.000 YTL
+
-------------------
20.700 YTL
Yap. Öde. Tutarı : 4.000 YTL
-------------------
24.700 YTL

İşin kısası: Bizi Tongaya düşürdüler. Ne koparırsak Kâr diyorlar. Bu avukat bürosuda bulunduğumuz ilde, Zorbacılıkla tanınan bir Büro.

Bizim burada yapmamız gereken şey nedir? Yardımcı olabilir misiniz?