Yargılandığım dava 2000 yılı mart ayından bu yana sürmektedir.Emsallerim 30.8.2008 Tarihi itibari ile 'Yarbay' rütbesini takmalarına rağmen ben halen yüzbaşı rütbesinde bulunmaktayım.1997 yılındna beri bu rütbede derece kadememde o tarihteki 4/3 de kalmıştır.Yargılandığım dava zaman aşımından düşmüştür.Dosyam henüz yargıtaydadır.Ancak ilgili birimlerle yaptığım görüşmede Bibaşı hemen olacagımı ancak emsallerin yarbay olmalarına rağmen bana 'Sen 3 Sene binbaşılık yapacaksın çünki bu rütbede 3/2 sicil alman lazım,2 yılda yarbaylık yapacaksın'' denmiştir.Yüzbaşı rütbesinde 12 yıl sicil almak ve beklemek için benim dilekçe ile bir başvurum olmadı.Bu rütbede aldığım fazladan siciller diğer rütbelere sayılmamaktadır.Böyle bir keyfiyet doğrumudur?

Dava zaman aşımı netice olarak bir mahkumiyet olmamasına rağmen ve beraat ile eşdeğer olmasına rağmen bu bir cezanlandırma değilde nedir?

Yargılaması kısa sürüp mahkumiyet olan bir personel en falza bir yıl kaybetmekte bir yanda rütbelerini almaya devam etmekte iken benim gibi bir çok örneği olan yargılaması uzun süren yargılama sonucunda zaman aşımından davası düşük personel emsalleri 2 rütbe ileriye gittiğinden adeta 3/2 sicil eksiğinden dolayı ağır bir tahribat yaşamaktadırlar.Maddi ve manevi bu tahribatı telafi edecek bir hukuk düzenlemesi 22.yüzyıla kadar yapılırmı merak içersindeyim.

Geriye dönükmaddi kayıplarımı ve emsallerimin rütbesine ulaşamamamaktan kaynaklanan manevi kayıplarımı giderecek ve aynı durumu yaşayan bir çok askeri personeli ilgilendiren bir hukuki düzenlemeyinasıl sağlayabilirim?
Şahsımın yıllar süren mağduriyetimi nasıl giderebilirim?
Sıkıntı içerisinde geçen yıllarımı nasıl geri getirebilirim?
Yardımlarınızı bekliyorum...
Eşitlik prensibine aykırı bu hususun hukuki mücadelesini nasıl verebilirim ?