+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 82 ileti bulundu.

Konu: Boşanma davamla ilgili yardımlar

Boşanma davamla ilgili yardımlar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ANKARAM
    İletiler
    171
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma davamla ilgili yardımlar

Merhabalar,ekimde ilki görülecek boşanma davam var.2 yaşını yeni bitirmiş birde oğlumuz.eşimin ani boşanmakararı vererek açtığı davaya cevaben dava açtık.maddi manevi tazminat istedik ve eşime psikolojik şiddet uyguladığından 6 ay uzaklaştırma verildi.öğrenmek istediğim bu zaman zarfında çocuğu hukuksal olarak görebilir mi kalan kıyafetlerini nasıl alır?başka bayanla ilişkisi çıktı birde alış veriş yaparken hamile bir bayanla hatta bebek kıyafetleri almışlırken çok güvendiğim bir yakınım görmüş faturaların dökümanlarından bu arada en az 70 görüşme var 1 ayda maillerinden öğrendik kendi bana itiraf ediyor ama herkesten saklıyor bu yazdıklarım ispat olur mu ?maddi manevi çocuğa dahi yardım etmiyor ev kendi üstüne bende ısrarla çıkmıyorum oğlumla babamın yardımıyla grçiniyorum.ilk davada tedbir nafakası istedik.eve nöbetci hakim devir ve tescili tedbiri koymadı davamıza bakıcak hakimi bekliyoruz.izlediğimiz yolda eksiklerim var mı?yardımlarınızı bekliyorum...teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davamla ilgili yardımlar konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davamla ilgili yardımlar konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davamla ilgili yardımlar

Eşinizin boşanmaya neden olan kusurları çocuğuyla şahsi ilişki kurmasına engel değildir. Aranızda çocuk konusunda makul bir anlaşma olmazsa mahkeme onun çocuğu göreceği zamanları belirler.

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı zehrabetül rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar,ekimde ilki görülecek boşanma davam var.2 yaşını yeni bitirmiş birde oğlumuz.eşimin ani boşanmakararı vererek açtığı davaya cevaben dava açtık.maddi manevi tazminat istedik ve eşime psikolojik şiddet uyguladığından 6 ay uzaklaştırma verildi.öğrenmek istediğim bu zaman zarfında çocuğu hukuksal olarak görebilir mi kalan kıyafetlerini nasıl alır?başka bayanla ilişkisi çıktı birde alış veriş yaparken hamile bir bayanla hatta bebek kıyafetleri almışlırken çok güvendiğim bir yakınım görmüş faturaların dökümanlarından bu arada en az 70 görüşme var 1 ayda maillerinden öğrendik kendi bana itiraf ediyor ama herkesten saklıyor bu yazdıklarım ispat olur mu ?maddi manevi çocuğa dahi yardım etmiyor ev kendi üstüne bende ısrarla çıkmıyorum oğlumla babamın yardımıyla grçiniyorum.ilk davada tedbir nafakası istedik.eve nöbetci hakim devir ve tescili tedbiri koymadı davamıza bakıcak hakimi bekliyoruz.izlediğimiz yolda eksiklerim var mı?yardımlarınızı bekliyorum...teşekkürler.
    bence iyi ediyorsun evden çıkmadığına.bak ben bayan olarak eşim sürükleyerek evden attı evlenecek onun için.ben hakkımı koruyamadım.nasıl uzaklaştırma yapabildin.ben okumuş bir bayan olduğum halde çare bulamadım.ben dışarıda o ise içeride.bende şimdi tedbir nafakası alıyorum.sana sorum şu.eşinin uzaklaşmasından sonra eş 6 ay sonra eve dönüyor.o zaman ne yapacaksın.bende tedbir nafakasıyla annemin evindeyim.beni aydınlatırsan sevinirim.bana gitmediğim takdirde eve de uğramayacağını ve açlıktan boş evde gebereceğimi söyledi.ya rızanla gidersin yada sürükleye sürükleye.diyelimki eşimi şikayet ettim.polis geldi ve bende şikayet ettim adam inkar ederim yalan söylüyor derim diyor.onların yanında seni içeri alır onlar gidince kovalarım dedi.sana soracağım ikinci sorı ise şiddet yok galiba.aynen benim gibi morarma kırılma yok anladığım kadarıyla.nasıl psikolojik uzaklaştırma nasıl oluyor.lütfen beni de aydınlatınız.vede boşandıktan sonra yine de çıkmayacakmısınız o evden.hakim boşanınca seni orada tutarmı.bende aynı şeyi denemek istiyorum.zoruma gidiyor evden atılmak.çocuklarımıza yazık yani.ALLAH seninde benimde yardımcımız olsun zalimlerden korusun

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davası

Merhaba,

Evi terk eden eş geri döner, eşinin ailesine hakaret eder, kendi ailesine saldırıya uğramış gibi haber verir, aile sabahın yedisinde kapıya dayanır. Konuşulur ve erkeğin evden ayrılmasında fikir birliğine varılır. Sonra o adam ve ailesi evden kovulduğunu iddia eder. Şimdi ne olacak? Bir avukata danıştım daha önceki terkleri (biri 6 ay sürdü) ispatlayabilirsen bir şey olmaz dedi. Şiddet eğilimli, darp suçu nedeniyle hakkında kamu davası görülmüş, şikayetçi olmadığım için davası düşmüş, her fırsatta psikolojik şiddet uygulayan bu adam üstelik anlaşmalı boşanmaya da onun koşullarına uymam şartıyla yanaşıyor. Yani susmam ve yaptıklarını dile getirmemem, 17 aylık bebeğimizi canı istediği gibi görmesine izin vermem ki esasında kendisi onu 20 gündür sadece bir kez gördü ve hiçbir ihtiyacını üstlenmiyor. Fikir verebileceklerden yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Nerede
    ANKARAM
    İletiler
    171
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ümitkader rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bence iyi ediyorsun evden çıkmadığına.bak ben bayan olarak eşim sürükleyerek evden attı evlenecek onun için.ben hakkımı koruyamadım.nasıl uzaklaştırma yapabildin.ben okumuş bir bayan olduğum halde çare bulamadım.ben dışarıda o ise içeride.bende şimdi tedbir nafakası alıyorum.sana sorum şu.eşinin uzaklaşmasından sonra eş 6 ay sonra eve dönüyor.o zaman ne yapacaksın.bende tedbir nafakasıyla annemin evindeyim.beni aydınlatırsan sevinirim.bana gitmediğim takdirde eve de uğramayacağını ve açlıktan boş evde gebereceğimi söyledi.ya rızanla gidersin yada sürükleye sürükleye.diyelimki eşimi şikayet ettim.polis geldi ve bende şikayet ettim adam inkar ederim yalan söylüyor derim diyor.onların yanında seni içeri alır onlar gidince kovalarım dedi.sana soracağım ikinci sorı ise şiddet yok galiba.aynen benim gibi morarma kırılma yok anladığım kadarıyla.nasıl psikolojik uzaklaştırma nasıl oluyor.lütfen beni de aydınlatınız.vede boşandıktan sonra yine de çıkmayacakmısınız o evden.hakim boşanınca seni orada tutarmı.bende aynı şeyi denemek istiyorum.zoruma gidiyor evden atılmak.çocuklarımıza yazık yani.ALLAH seninde benimde yardımcımız olsun zalimlerden korusun
    Amin cümlesine.... senin hatan bana göre evden çıkman ama avukat desteği almışmıydın? anladığım kadarıyla evliyken çalışıyormuydun yada hala çalışıyormusun nasıl boşanma kararı verdiniz...
    evet sadece psikolajik baskı ve anlaşmalı boşanma çok istedi ve onu yapmak için cinselliği bile kullandı.. şimdilik şiddet yok ama ben her çözümü en başta avukatıma güvenerek ve araştırarak yaptım ve yapmaya da devam ediyorum
    ev kimin üzerindeydi ve size mi aitti bunları bilmek gerekiyor? yenilenen kanunları zaten biliyorsunuzdur... söyleyeceklerim bunlardır.sorucaklarınız varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım allah yardımcımız olsun
    ,

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Amin cümlesine.... senin hatan bana göre evden çıkman ama avukat desteği almışmıydın? anladığım kadarıyla evliyken çalışıyormuydun yada hala çalışıyormusun nasıl boşanma kararı verdiniz...
    evet sadece psikolajik baskı ve anlaşmalı boşanma çok istedi ve onu yapmak için cinselliği bile kullandı.. şimdilik şiddet yok ama ben her çözümü en başta avukatıma güvenerek ve araştırarak yaptım ve yapmaya da devam ediyorum
    ev kimin üzerindeydi ve size mi aitti bunları bilmek gerekiyor? yenilenen kanunları zaten biliyorsunuzdur... söyleyeceklerim bunlardır.sorucaklarınız varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım allah yardımcımız olsun
    ,
    avukat desteği almadım ama bazı tanıdık avukatlar eşin uzaklaşma kararı alınca 6 ay sonra yeniden gelir daha kötüsünü yapar deyip beni uyarmışlardı.ben evliyken çalışmıyordum.ev de eşimin evlenmeden önce aldığı bir ev.benden önceki imamnikahlı eşiylede ortak.hem eşini eve getiriyor hemde beraber olup beni kovuyorlar.evliyken boşkağıda imza attırıp benden habersiz boşanma davası açmış mahkeme günü gelincede beni apartopar evden uzaklaştırdı.o zamanlar bu dava red oldu.ve hala dava açıyor zannediyorki boşanınca nafaka veremeyeceğini zannediyor.şimdilik tedbir nafakası alıyorum ama 2 çocuk okutuyorum.ailemde hergün başıma kalkıyor gittim geldim diye.bana söylermisin evden seni nasıl atamadı.istese atardı.farzetki ben eşimle anlaştım ve birleştim eşim 2 gün sonra yeniden atarsa beni ne yapmam gerek.eğer evde kalırsam nafaka alabilirmiyim.vede boşanmayı hakim kabul ederse beni o evden mecburen atacaktır kanunen.bunu nasıl yasaklayabilirsin.çözümün varsa bana da öğret.neden düşmanıma yurdumu vereyim biz bu kadar aciz yaratıklarmıyız.sen boşanınca o evde oturma hakkın kalmıyor.eğer o evde hakkın yoksa.2002 den sonra alındıysa o başka.benim eşim evi evlenmeden önce almış.avukatlar benim boşanma durumunda çıkmak zorunda kalacağımı söylediler.bana yol gösterirsen sevinirim.acizliğime ve çaresizliğime çok üzülüyorum.onun beni kovmasını nasıl engelleyebilirim.6 ay uzaklaştırma bir çözüm değil o süre bitince yine yapar yapacağını.

Nerede
    ANKARAM
    İletiler
    171
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ümitkader rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    avukat desteği almadım ama bazı tanıdık avukatlar eşin uzaklaşma kararı alınca 6 ay sonra yeniden gelir daha kötüsünü yapar deyip beni uyarmışlardı.ben evliyken çalışmıyordum.ev de eşimin evlenmeden önce aldığı bir ev.benden önceki imamnikahlı eşiylede ortak.hem eşini eve getiriyor hemde beraber olup beni kovuyorlar.evliyken boşkağıda imza attırıp benden habersiz boşanma davası açmış mahkeme günü gelincede beni apartopar evden uzaklaştırdı.o zamanlar bu dava red oldu.ve hala dava açıyor zannediyorki boşanınca nafaka veremeyeceğini zannediyor.şimdilik tedbir nafakası alıyorum ama 2 çocuk okutuyorum.ailemde hergün başıma kalkıyor gittim geldim diye.bana söylermisin evden seni nasıl atamadı.istese atardı.farzetki ben eşimle anlaştım ve birleştim eşim 2 gün sonra yeniden atarsa beni ne yapmam gerek.eğer evde kalırsam nafaka alabilirmiyim.vede boşanmayı hakim kabul ederse beni o evden mecburen atacaktır kanunen.bunu nasıl yasaklayabilirsin.çözümün varsa bana da öğret.neden düşmanıma yurdumu vereyim biz bu kadar aciz yaratıklarmıyız.sen boşanınca o evde oturma hakkın kalmıyor.eğer o evde hakkın yoksa.2002 den sonra alındıysa o başka.benim eşim evi evlenmeden önce almış.avukatlar benim boşanma durumunda çıkmak zorunda kalacağımı söylediler.bana yol gösterirsen sevinirim.acizliğime ve çaresizliğime çok üzülüyorum.onun beni kovmasını nasıl engelleyebilirim.6 ay uzaklaştırma bir çözüm değil o süre bitince yine yapar yapacağını.
    Merhabalar,benim ilişkime göre davranıyoruz uzaklaştırmanın nedeni evden çıkmam için tehdit tecavüz gibi boş anlaşma metni imzalatmak bana ağır hakaretler etti, biz de davaya cevap uzaklaştırmayı istedik. 6 ay bitene kadar durumun rengi belli olur eğer gelirse şikayet edeceğim, hapis cezası var, bu uzaklaşma çok ciddi bir olaymış, her geldiğinde beni kovuyordu, yılmadan çıkmıyorum, çocuğa maddi olarak dahi desteği yok, babam geçimimi sağlıyor.

Biz kadınları bazı erkekler kullanıp atmayı birde bizi suçlamayı geçmişi ve bir anne olduğumuzu unutarak atıyorlar.haklarımızı öğrenmek ve bu hukuk mücadelesinde bir avukatın desteğini almak çok önemliymiş bence. Şu an beni çok düşünen bir avukatım var. Her adımımı onunla paylaşıyorum. Ben 100 milyar maddi manevi tazminat açtım evi satmadığı sürece ev eşimin üstüne kayıtlı nikahdan önce alındı ama yasal olarak nikahlı olduğum için oturma hakkım var mış herşeye rağmen oturuyorum aldatma çok zoruma gitti birde ailesinden suçlanıyorum yetmiyormuş gibi eşimin kusurlu olduğunu ispatlamak istiyorum ve en ufak ayrıntıları avukatıma anlatıp hareket ediyoruz.

Keşke çıkmasaydınız sizi savunacak bir avukat desteği alın. Çocuklarımız için bazı şeyleri vermeliler ve bunuda hukuk yoluyla başaracağız. Boşanmak dul olmak çok zor iş miş yaşayıca anladım.eğer dönersen asla çıkma ve bunu mutlaka öğren. Davada yada bitdiğinde yani ne zaman çıkmam gerekiyorsa çıkıcam.evi satıp beni ailemin yanına göndermek istiyor 5 yılımı bir kadın için feda etmeyeceğimi anladım ve eve tedbir ve devir tescilin önlenmesi için tedbir istedik onu bekliyorum. Bu arada psikiyatri ddoktoruna gidiyorum ilalça ve sözlü tedavi ediyor 15 günde bir faydası oluyor.yıkılmamak için öyle gayret harcıyorum ki...
    Konu zehrabetül tarafından (02-09-2008 Saat 00:25:31 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,benim ilişkime göre davranıyoruz uzaklaştırmanın nedeni evden çıkmam için tehdit tecavüz gibi boş anlaşma metni imzalatmak bana ağır hakaretler etti, biz de davaya cevap uzaklaştırmayı istedik. 6 ay bitene kadar durumun rengi belli olur eğer gelirse şikayet edeceğim, hapis cezası var, bu uzaklaşma çok ciddi bir olaymış, her geldiğinde beni kovuyordu, yılmadan çıkmıyorum, çocuğa maddi olarak dahi desteği yok, babam geçimimi sağlıyor.

Biz kadınları bazı erkekler kullanıp atmayı birde bizi suçlamayı geçmişi ve bir anne olduğumuzu unutarak atıyorlar.haklarımızı öğrenmek ve bu hukuk mücadelesinde bir avukatın desteğini almak çok önemliymiş bence. Şu an beni çok düşünen bir avukatım var. Her adımımı onunla paylaşıyorum. Ben 100 milyar maddi manevi tazminat açtım evi satmadığı sürece ev eşimin üstüne kayıtlı nikahdan önce alındı ama yasal olarak nikahlı olduğum için oturma hakkım var mış herşeye rağmen oturuyorum aldatma çok zoruma gitti birde ailesinden suçlanıyorum yetmiyormuş gibi eşimin kusurlu olduğunu ispatlamak istiyorum ve en ufak ayrıntıları avukatıma anlatıp hareket ediyoruz.

Keşke çıkmasaydınız sizi savunacak bir avukat desteği alın. Çocuklarımız için bazı şeyleri vermeliler ve bunuda hukuk yoluyla başaracağız. Boşanmak dul olmak çok zor iş miş yaşayıca anladım.eğer dönersen asla çıkma ve bunu mutlaka öğren. Davada yada bitdiğinde yani ne zaman çıkmam gerekiyorsa çıkıcam.evi satıp beni ailemin yanına göndermek istiyor 5 yılımı bir kadın için feda etmeyeceğimi anladım ve eve tedbir ve devir tescilin önlenmesi için tedbir istedik onu bekliyorum. Bu arada psikiyatri ddoktoruna gidiyorum ilalça ve sözlü tedavi ediyor 15 günde bir faydası oluyor.yıkılmamak için öyle gayret harcıyorum ki...

bende tanıdık bir avukat aracılığıyla 10 milyar maddi 10 milyar manevi tazminat talep ettim.şimdi 275 ytl alıyorum tedbir olarak.eşimin evinede nafakadan dolayı icra koydurdum.lakin avukatım bana bunun geçici olduğunu eğer isterse eşimin o evdeki icrayı kaldırabileceğini söyledi.sebebi ise nafak ödediğine dair belge getirsin mahkemeye hemen icra kalkarmış.ben buradaki forumda da yazdım konut şerhi koydurttursam diye lakin bana avukat arkadaşlar boşanınca konut şerhinin işime yaramayacağını söylediler.ev evlenmeden önce olduğu için hakkımda yokmuş bu evde.lakin nereye baksan uçurum.ailemde eğer o evde oturursan sana bir kötülük yapar yada seni öldürmeye çalışır evin dışında dediler.benim bayan avukatımın dediğine göre boşmuş bu kadar çaba sarfetmem.mahkemede bana ve tanıdık avukata küfür ediyor mahkeme salonunda hiçkimse birşey yapmıyor.son mahkemeye geldik artık evine de gidemem çünkü beni almıyor içeriye.sen nasıl 100 milyar nasıl talep ettin eşinin durumu iyimi acaba.benimki ssk emeklisi ve 600 ytl maaş alıyor.birde kendine ait ortaklı bir evi var.ben kaybettim bu savaşı.üstelik adam eski imam nikahlı eşini mahkemeye getirdi bir ilişkisi olmadığına dair kadın kendine şahitlik yapıyor.kadın ben ayrılacağım diye mahkeme salonunda öyle kahkahalar atıyorduki.bana dediği evin yarısı benim yarın birgün nikahıda alacağım senden ayıracağım diyerek beni tehdit etti.üstelik kendisine iftira atıyormuşum ilişkisi var diye bana maddi ve manevi tazminat açacakmış kadın.böyle erkeklere aslında kadınlar biraraya gelecek ve adamı rezil edeceğiz ama kadın benim le olmuyor.adamın yanında yer alıyor.yani kardeş 39 yaşındayım eşim 55 yaşında bu yaşta bu yük ağır geliyor bana.ben bu savaşta yenildim ve düşmanlarıma yurdumu teslim ettim ellerimle.eşim kesinlikle beni içeriye almıyor.eğer alırsam içeriye beraberiz dersin hakime bende seni boşayamam dedi.yani çok uyanık.tehdit bende de var.kağıt imzalatma kovma ne ararsan var.lakin ben ispat edemedim.benim konuşmalarımı kasede almış ve cd ye çekmiş.kendisinden evde bir hissem olmasını istediğimi söylemiştim.çünkü devamlı kovuyorlar beni ikisi bir olup.bunu cdye çekmiş ve hakime verdi.mahkemede dinlenecekmi bilmiyorum.seni tehdit ettiğini nasıl ispat ettin lütfen.eşim telefonla hiç etmez beni tehdit sadece tek kalınca eder tehdit beni.bilmiyorum senin avukatın başka söylüyor benimkisi başka.bu forumda da aynı benim avukat gibi yazmışlardı.yani hakkım olmadığını.100 milyara da iyi etmişsin bizimki niye 20 milyar yani maddi manevi topalamı.aslında onuda alamazmışık.elimize sadece 10 milyar toplam geçermiş avukatın söylediğine göre.teşekkürler cevap verdiğin için.demekki benim gibi niceleri varmış

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

6 aylık evden uzaklaştırmadan bahsetmişsiniz,,, 4320 sayılı yasaya göre bir uzaklaştırma kararından bahsediyor olmalısınız. Bu yasa gereğince hükmen uygulanan tedbirler sadece 'evden uzaklaştırmayı' kapsamaz. Karar metninizde hangi konularda eşinize tedbir uygulandığı açıkça zaten yazılmıştır. 4320 sayılı yasa 'aileyi korumayı' temel almıştır. Çocuğunuz da büyük bir ihtimal ile 6 ay süresince aynı tedbirlerle korunmaktadır.
    Sn ümitkader; felaket tellalı gibisiniz...

Nerede
    ANKARAM
    İletiler
    171
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet çocuğuda kapsıyor bu karar,ama ben babasıyla görüşmesinden yanayım.Yasal olduğu sürece her ne kadar ihtiyaçlarını karşılamasada...Benim öğrenmek istediğim bu bilmem bi fikri olan varmı?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: