Sevgili arkadaşlar, öncelikle aranıza katılmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Özellikle böyle bir site oluşturmanızdan ve ihtiyacı olan kişilerin hukuki sorularını daha dosthane ve kişisel olarak paylaşabilmesini sagladığınızdan dolayı sizi gönülden tebrik ederim. Benim de nacizane bir sorum olacak. Yardımınız ve vereceginiz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi şimdiden bildiririm.

Benim sorum taşıma ruhsatlı olarak üzerimde taşıdıgım silahım hakkında ve karşılaştıgım durumlar hakkında. Öncelikle 6136 da belirtilen ve ruhsatlı olsa dahi taşınamayacak yerlere silahla girmediğimi belirtmek isterim. Fakat bir cok alıs veriş merkezinde sorun yasamama ragmen İstanbul da ki Kanyon ve Cities gibi merkezlerde silahımı emanete almaları gerektigini ögrendim(güvenlik tarafından). Bir seferde bıraktım. Fakat devlet kurumları, binaları ve daireleri hariç diğer yerlerde silahımı emanete bırakmak pek bana ugun gelmiyor. Buna hakları var mı? İçeride benim güvenliğimi kim hangi düzeyde garanti edebiliyor? Ben 3 ayrı ülkede iş yapan ve her ülkede ki bunların biri ABD, silah taşıma ruhsatları bulunan biriyim. Ama böyle bir uygulama ilk defa başıma geldi. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Taşıma ruhsatlı silahımı Kanyon ve Cities gibi alışveriş merkezlerinde taşımama engel bir durum var mı ve bu yönetimlerin emanete almaya hakkı varmı?