Saygıdeğer hukukçu arkadaşlar :

Siteye yeni üyelik yaptırdım ve avukat değilim işleyiş hakkında pek bir biilgim bulunmamakta ancak beni çok zor durumda bırakan bir olay hakkında değerli bilgilerinize ihtiyaç duymaktayım.

2001 yılında şahısa kesilen 5 milyar (5,000 YTL) lik bir çeki ödeyemedim ve çok geçmeden ihtiyati tedbir kararı ile 2 iş yerime ve evime haciz geldi. iş yerlerim kapatıldı evimde oturacak eşyam harici hiçbirşey kalmadı. mahkemeye çıktım ve durumu hakime dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Borcumu ödeyecek gücümün olmadığını aynı borç yüzünden iş yerime gelen hacizlerden ötürü çalışma gücümün elimden alındığını izah ettim.

Bir sonraki sene ise bir kaza sonucu omuriliğim kırıldı ve 1 yıllık tedavi ve rehabilitasyon tedavisi ardından eskisi gibi olmasa da çalışabilir durumdayım. Ancak tam toparlıyorum derken 2001 yılında haciz edildiğim çek borcundan hapis kararı olduğunu öğrendim. 5000 ytl maliyeye ödeme yaptım ve karar düştü. Ancak 1 gün önce aynı borçtan evime bir haciz daha geldi ve 5,000YTL lik borcun faizi ile 35,000YTL olduğunu 2001 yılında ki hacizlerin ise dosyada bulunmadığını söylediler. Şimdi ne yapmalıyım. Lütfen yardım.