Herkese merhabalar. İçinde bulunduğum bir sorun var ve bu konuda pek bir bilgim yok. Siz büyüklerime danışmak istedim. Babamın bir Limited şirketi var. ve babam vefat etti. mirasçıları yani ben ve kardeşlerim reşit değiliz. en büyükleri ben 17 yaşındayım. Annem şirketin %1 ortağı. Şirketteki imza yetkisi babamdaydı. ve şimdi babamın vefatından dolayı kimsede imza yetkisi yok. Şirket iş yapamaz durumda. İhalelere girebilmemiz için imza sirküsü gerekli fakat ticaret ve sanayi odasından imza sirküsü alabilmemiz için bir kayyım atanması gerektiği söylendi. Annemin kayyım atanıp şirkette gerekli kişiye imza yetkisi verebilmesi için biz Mahkemeye başvurduk ve davamızı açtık. Fakat anne şirkette %1 ortak olduğundan menfaat çakışması olabilir diyerekten anne kayyım olamaz dendi. Bizde 3. bir şahız için adli tatile girmeden 10 gün önce kayyım davası açtık fakat adli tatilden dolayı davamıza 10. ayın sonlarına gün verıldı. Benim size sorum şu olacak. Nöbetçi mahkeme bu davaya bakamaz mı ? Neden tatil sonrasına ertelendi ? İş yapan bir şirket, ortağının vefatında mahkeme sonucunu aylarca beklemek zorundamıdır ? Kayyım atanana kadar şirkette geçici bir süreliğine gerekli kişiye yetki verebilme durumu söz konusu olamazmı ? benim size sorum budur..
Biraz uzun ve karışık başınızı ağrıtıyorum ama. şimdiden teşekkürler..