+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Pamukoğlu Paşa parti kuruyor

Pamukoğlu Paşa parti kuruyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Pamukoğlu Paşa parti kuruyor

Temel bir kuraldan bahsedeceğim. "Bir şeyi talep etmeyene, o şeyi zorla veremezsiniz.." sayın pamukoğlu paşa, hak ve adalet dağıtmak için yola çıktı. umarım başarılı olur. ceviz kabuğunda ben de izlemiştim . çok doğru çok direkt söylemleri var. acaba diyorum halka hitap edecek mi? mesela gecekondunun oyunu alabilecek mi? maslow der ki birincil ihtiyaçlar he zaman ikincillerden önceliklidir. hak ve adalet dediğimiz kavramlar aç insanlara ya da dar gelirliye ne kadar hitabeder? 2 kutu makarnadan mesela daha mı çok dikkat çeker? bilmiyorum. biraz fazla elit kalacak gibi görünüyor. mazlum edebiyatı yapmadan halktan oy almak zor biraz sanki.. maalesef öyle..

Hukuki NET Güncel Haber

Pamukoğlu Paşa parti kuruyor konulu yargıtay kararı ara
    Pamukoğlu Paşa parti kuruyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vatan gazetesinin haberinden:

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı döneminde gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonları anlattığı kitabı ile üne kavuşan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, askere yönelik eleştirel yayınlarıyla dikkat çeken ve TSK'ya akredite olamayan Vakit Gazetesi'ne sürpriz bir röportaj verdi.

Vakit Gazetesi'nin "Pamukoğlu 'Ergenekon terör örgütü sanığı paşalara cezaevinde destek ziyareti yaptıran, muhtıralarla, siyasi beyanlarla gündeme gelen zihniyete' çok sert çıktı." cümlesiyle anons ettiği röportajda ilginç ifadeler kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde siyasete atılan ve Hak ve Eşitlik Partisi'ni kuran Pamukoğlu Vakit Gazetesi'nden Serdar Arseven'i yeni Genel Merkez Binası'nda kabul etti. İşte Pamukoğlu'nun o ilginç açıklamaları..

* Parti kurma fikri nereden çıktı?
    - Parti kurmamı ben değil, halk istedi. Halk, yeni düşünce, yeni hayat, yeni ufuklar, yeni konseptler bekliyor. Biraz okuyan, biraz düşünen dinamik bir insan, ülkede kendini umutsuz ve boşlukta hissediyor. Bu da, mevcutların dışında, yeni bir oluşum, yeni bir hareket, yeni bir düşünce bekliyor. Bu istek 4-5 yıldır vardı ama son 1,5 yıl içerisinde daha da arttı. Halkımız dert küpü olmuş. Beslenme, barınma, güvenlik ve huzur problemlerinin yanında, insanlarımızın onuru ve gururu kırıldı. Bu kırılma, Kuzey Irak'taki çuval geçirme olayından başladı. Arkasından Dağlıca olayı, insanların moralini ve milli gururunu altüst etti. İnsanlarımız başı dik yaşamayı arzu ediyor. Amerika'dan, Avrupa Birliği'nden talimat ve emir almak, insanları yaralamanın ötesinde sıkıntıya soktu. Ruhun harap olmasını artık kaldıramıyorlar.

STATÜKONUN DEĞİŞMESİNDEN HOŞLANMAZLAR

* Anayasa Mahkemesi, Asker, CHP düzenden memnun, siz ne düşünüyorsunuz?
    - Bürokratlar ve askerler, statükonun değişmesinden hoşlanmaz. Dünyanın her yerinde böyledir. Meclis ve hükümet bu statükonun değişmesinden hoşlanmayanlara sözünü geçirecek. Madem korkuyorsun, neden devlet yönetmeye talip oldun?

Meclisi ve hükümeti tamsa, devlet adamlığı yapmak isteniyorsa statüko dinlenilmez. Memurlar devletin hizmetlileridir, maaş karşılığı hizmet ederler. Memurların, bürokratların, mevcut iktidarla bir sorunları varsa, ilkelerini benimsemiyorsa yapacakları bir tek şey vardır, o da istifa etmektir. İstifa etmiyor, ayrılmıyorsa, hala sana karşı hal ve tavır gösteriyorsa senin de hükümet olarak yapacağın şey, onu emekli etmektir. Darbeler, silahlı hareketler... Herkes bu kavramlardan kafasını soyutlasın. Asker, gelişmeler hakkında düşünce dile getirdiği zaman bir kesim “Asker bunlara karışamaz” derken, diğer kesim ise “Genelkurmay bu ülkenin önemli bir kurumu, o da fikrini açıklamalı” diyor. Ve Asker, muhtıra veriyor, ilahi okumanın laikliğe aykırı olduğunu söylüyor...

- Bunlar aşiret kafasıdır. Bürokratların nerelerde siyasi görüş açıklayacağı anayasa ve kanunlarda bellidir. Anayasaya uyun. Bu bildirilerin yayınlanmasının hiçbir getirisi yoktur. 27 Nisan bildirisi yayınlandı ve AK Parti'ye % 8-9 oy getirdi. Bakın, Başbakan ve hükümet eden partinin diğer önde gelenleri, bugüne kadar hiç duymadığımız bir şekilde 27 Nisan muhtırasını verenleri yerden yere vurdu. Ben de bu yaşıma kadar TSK'yı bu kadar yerden yere vuran beyanı ilk defa 27 Nisan muhtırasından sonra gördüm. Bu tabii ki Erdoğan'ın partisine kazandırırken, muhtırayı verenlere kaybettirdi. Başbakan tepkisini koydu, yerden yere vurdu. Peki sen muhtıra veren sonucunda ne yapabildin, hiçbir şey.

* O zaman bu muhtıra TSK'nın imajına katkı sağlamıştır denemez?
    - Hayır, tersi oldu. TSK imaj kaybetti. Bütün muhtıralar imaj kaybettirir. Başbakan'ın nasıl bir konuşma yaptığını gördünüz. Hiçbir kurum, devlet dahil, adı ne olursa olsun, dışardan yıpratılmaz, kendi kendini yıpratır.

* İktidara gelince bir senede PKK'yı bitireceğinizi iddia ettiniz. Sosyal politikalar ne olacak?..
    - Partimizin bayrağındaki kartal simgesi halkı temsil ediyor. ‘Bir yılda bitiririm' dediğim şey, dağlardaki eşkıyanın temizlenmesidir. Elbette sosyal politikalar da bunu destekleyecek.

* Bunu yapmak için halkı yanınıza almanız gerekir...
    - Halkı dağdaki çetelerden soyutlayacaksınız. Ama çeteler dağlarda yaşadığı sürece, halk kendini güvende hissedemiyor. Toprak piresi gibi olacağız, pire nasıl toprakta belli olmuyorsa bizi de göremeyeceksiniz, sonuçlarını göreceksiniz. Sadece yurt içinden değil, yurt dışından da alacağız teröristleri.

* Diyelim ki Başbakan oldunuz. Bir gün gazetede Genelkurmay Başkanı'nın beyanatı var hükümetin bazı uygulamalarını iyi bulup bazılarını uygun bulmadığını söylüyor. Tutumunuz ne olurdu?
    - Genelkurmay başkanını çağırırım, görüşürüz. Neden bunu yaptığını sorarız. Böyle yaptıysa sonuçlarını göze almış demektir. Çünkü hükümetin kim olduğunu ve başında kimin olduğunu biliyordur herhalde. Çağıracağız ve kendisiyle böyle devam edemeyeceğimizi söyleyeceğiz. Kararı kendisi verecek. Kararı o vermezse biz veririz.

* Bu görüşme için teşekkür ediyorum.
    - Vakit okuyucularına ve kadrosuna selamlar.

ASKER-HÜKÜMET İLİŞKİSİ OLMAZ!
    - Asker hükümet ilişkileri... Şemdinli'ye bakın. Olayların üzerine giden savcı Ferhat Sarıkaya nasıl da harcandı...

- Asker-hükümet ilişkisi diye bir şey yoktur. Asker hükümete bağlıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin harbe hazırlığından onun denetlenmesine kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümeti sorumludur. Bu sorumluluğu da TBMM denetleyecek. Şu anda Türkiye sanki birkaç tane hükümet tarafından yönetiliyormuş algısı var dışarıda.

- Genelkurmay'ın bilgisi dahilinde, Kandıra'daki “terör örgütü sanıklarına” bir ziyaret gerçekleştirildi. Ergenekon davası devam ediyor ve oradaki Korgeneral “Genelkurmay'ın bilgisi dahilinde” “terör örgütü sanıklarını ziyarete gidiyor...”

- Ergenekon meselesi aylardır ortada. Resmi, gayrı resmi, askeri sivili herkes konuştu. İddianame de bitti, Türk mahkemelerine de intikal etti. O halde bitmiştir.

- Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ cemaatlerden ve cemaatlerle mücadele için yapılması gerekenlerden bahsetti...

- Vatandaş, ordunun sahibidir. Vatandaş diyor ki “Bu devlet benim. Bir silahlı gücüm var ve bu silahlı gücümü, eğitim almış insanlara teslim ediyorum. Halkın vergileriyle oluşan tankı, topu, tüfeği... Sen bunu, benim yararıma kullanacaksın.” Elinde halkın verdiği silah olan bir asker, hükümete karşı bir şeyler yaptığı zaman, halk “Bu, benim kendisine teslim ettiğim silah elinde diye hükümete, meclise, sisteme karşı böyle yapıyor” diyor. Elinde silah olanla olmayanı halkın karşısına çıkarırsan, halk, elinde silah olmayanı tercih eder!.. Muhtıra verirseniz, halk da iktidarın oyunu artırır. Milletle ve onun değerleri ile mücadele edilemez!..

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Fischer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bijehr, ben de sizin birkaç yazınızı okudum ve bir kişinin parti liderliğini sorgulayacak kapasitede oldugunuzu düşünmüyorum. Zira emin olunuz barzani ve talabani gibi pek büyük(!) liderleri de muma çevirecek kadar iyi bir liderdir.
    Görüşlerinize saygı duyarım. Kapasitem olsun veya olmasın ben oy veren bir vatandaşım sorgulamak benim görevimdir sorgulamazsam oy vereceğim partiyi belirleyemem. Saygılar...

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Pamukoğlu, yazılı ve görsel basından takip ettiğim kadarı ile partisine ve kendisine güvenen ve halka güven veren bir tablo çiziyordu. (-du diyorum çünkü son dönemlerde herhangi bir haberini izlemedim ve okumadım.) Kendisini kutluyor, kendisine ve partisine başarılar diliyorum.

Bir de, askeri başarı ve kabiliyetini bir kenara bırakarak, siyasi duruşu ile ilgili eleştiride bulunmak istiyorum; Pamukoğlu Paşa -yine takip ettiğim kadarı ile- terör üzerinden siyaset yapıyor, daha doğru deyimle demeçlerinde terör sorununu ve bu sorunla vereceği mücadeleyi ön plana çıkarıyor. Terör elbette ülkemizin önemli sorunlarından biri ve bu sorunu çözüme ulaştıran ya da ulaştıracağına inanılan siyasi iradenin başarı grafiğini yükseltmesini sağlayacaktır. Ancak, günümüz şartlarında ekonomik kaygı ve çıkarların terörden bile önde olduğunu üzülerek görüyoruz. Paşanın hedefi iktidar partisi olmak ise, kanımca terör konusuna ayırdığı yer kadar diğer sorunlara da yer ayırması gerekir. Sadece terör üzerinden siyasetle bu hedefine ulaşabileceğini zannetmiyor, MHP'den AKP'ye kayan oyların bir kısmını ve MHP tabanında arayış içinde olan küçük bir kesimin oylarını almaktan öteye gidebileceğine ihtimal vermiyorum.

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Terörün kökünü kazımaya aday parti kuran paşamızın, önce şu parti enflasyonunu ortadan kaldıran bir anlayışla bütünleştirme stratejisini denemesini isterdim de acaba bunlar bize karşı örgütlenme diyerek yeni bir ...kon davası açılmasından mı kaygı duydu dersiniz.

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

28/01/2009 - HÜRRİYET

MEHMET Y. YILMAZ

Açık 'fişleme' itirafı!

BİR parti de kuran emekli general Osman Pamukoğlu'nun "Efsane komutan" isimli internet sitesinde Kemal Denizer imzalı bir yorum yayımlandı.

Bu yorumda şöyle deniliyor:

"Değerli arkadaşlar,

Aşağıdaki beyan ve destekleyenler listesi hepinizin bildiği gibi ÖZÜR dileyen ÖZÜRLÜLERE aittir.

Bilmeden çok yararlı bir iş yapmışlar ve 'günü geldiğinde' kullanılmak üzere bizleri zahmetten kurtaracak bir fişlemeyi kendi elleriyle yapmaktadırlar.

Onlara teşekkür(!) borçluyuz...

(15 Aralık'ta başlayan listeye katılım, her gün tarafımdan güncellenecek ve neticede oluşan 'paha biçilmez liste' kullanımda olacaktır.)"

Okuyunca insanın tüyleri ürperiyor.

Birileri, fikirlerini beğenmedikleri insanları "fişliyor". "Günü geldiğinde kullanmak" üzere hem de! O gün geldiğinde, fişlenenlerin başına neler gelecek, tahmin etmek zor değil.

Çok merak ediyorum, bu açık tehdit ile ilgili bugüne kadar her hangi yasal bir işlem yapıldı mı?

Savcılar bu beyi karşılarına alıp, "Gel bakalım aslanım, sen bu fişlemeyi ne için yapıyorsun" diye sordular mı?

Polisiydi, Jandarmasıydı, MİT'iydi, herhangi bir istihbarat kuruluşu bu açık tehdidi kayda alıp, takibe geçti mi?

Yoksa tıpkı Hrant Dink, Rahip Santoro, Malatya Zirve Yayınevi Katliamı'nda olduğu gibi kulaklarının üzerine yatmayı mı tercih ettiler?

Başsavcı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başavukat Deniz Baykal'ın dikkat ve bilgilerine arz ederim!

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Pamukoğlu Paşa parti kuruyor

TÜRK MİLLETİ !

RİYAKAR, İKİYÜZLÜ, SÖMÜRGECİ, UTANMAZ VE ENTRİKACI AVRUPA BİRLİĞİNDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİNE YENİ BİR SİYASİ DİREKTİF VE EMİR GELDİ!.. ÖĞREN VE DÜŞÜN!..

Avrupa Konseyi’nin İnsan Hakları Komiseri Thomas Hammarberg imzasıyla 01 Ekim 2009 tarihli “Türkiye’de ki Azınlıklar Raporu”nun 4. bölümünde yer alan 73. maddede yetkililerden şu talep edildi:
    “Özellikle Eylül 2008’de kurulan Hak ve Eşitlik Partisi adında ki yeni partinin açıktan misyonerleri hedef alması en ciddi endişe kaynağıdır. Türk yetkililere, azınlıklara yönelik ciddi hoşgörüsüzlük manifestolarının ortaya konmasına karşı dikkatli olması ve bunları ortadan kaldıracak gerekli tedbirleri alması çağrısını yapıyoruz.”
    Peki kim bu İsveçli Thomas Hammarberg denilen adam?:
    1) Okullarda öğrenci Andının okunmasını istemeyen, eleştiren,
    2) “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılarının ayrımcılık olduğunu önceki raporlara yazan,
    3) Alevi ve kürt kökenli vatandaşlarımızı ayrımcılık ve azınlık olmaya körükleyen metinler düzenleyen,
    4) Terör örgütü propagandası yapanlar için öngörünen yasaların kaldırılmasını isteyen,
    5) PKK için “Devlet dışı silahlı güçler” ifadesi kullanan,
    6) Ve bu zat, azınlıklar raporunu hazırlamadan önce, her defasında Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı gibi sorumlularla da görüşmeler yapıyor.
    Müstemleke, sömürge, dominyon ve koloni yönetimi kültürün uzantısı bu İsveçli ne oldu da böyle nişadır sürmüşler gibi yandı, tutuştu ve ciyaklamaya başladı?…
    Düzenbaz, daha parti ortada yok iken iki ay öncesinden Osman Pamukoğlu’nun şahsi sitesinde yer alan bir açıklamanın sadece birkaç cümlesini alarak partinin resmi programıymış gibi kullanıyor. Kaldı ki onu rahatsız eden bu değil, partinin ana hedefleri ve halka açık söylemleri. Yani şunlar;
    KAYNAK:http://www.hakveesitlik.org.tr/haberler/?p=1657

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Amasya mitinginde konuştu...

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ''Bağımsızlığın en kestirme yolu başkasının parasını harcamaktır,bugün yaptıkları budur'' dedi. Pamukoğlu, seçilmeleri halinde terörü bir yılda 20 bin gönüllü askerle bitirebileceklerini de öne sürdü.

Devamı: http://www.haber3.com/pamukoglundan-...lu-520075h.htm

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Osman Pamukoğlu paşa, Nevşehir'deki mitingte 50 kişiye hitap etmiş.

Konuşmasında 365 günde 20.000 kişi ile terörü bitireceğini söylemiş (Analaşılan Onur Öymen'in övdüğü "Dersim Yötemi" paşanın da kafasının arkasında var).

İdamı yeniden getireceklerini söylemiş (haklı paşa, ne de olsa kendisi gibi bir paşa da yıllar önce "asmayalım da besleyelim mi?" demişti).

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/S...0kisi%20izledi

Nerede
    Malatya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Osman pamukoğlu paşanın ileride cok başaralı olacağı fikrindeyim ama biraz daha kendini tanıtması lazım bir cok insan tanıyor ama az fikir sahibiler.Umarım hakkeden istediği yerlere gelir

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: