Merhaba;
Uluslararasi bir sirketin ulkemizdeki magazalarindan birinde yoneticilik yapmaktayim.
Alti ayda bir yapilan performans degerlendirmem bir ust amirim tarafindan yapildi ve a,b,c,f notlarindan b tarafima uygun goruldu.Bu duruma gore maasimin %50 sini prim olarak almam gerekmekte.Yillik izinimi kullanip geldikten sonra bir ust amirim performans degerlendirme notumun kendi amiri tarafindan f olarak degistirildigini bildirdi.
Sirketimizde bu tip durumlar isciyi bezdirip isten cikmasini saglamak adina gecmiste uygulanmisti,halan da uygulanmakta.
Bana istersem ayni magazada calisabilecegimi istemezsemde cikabilecegimi soylediler.
15 yildir bu sirkette calisip performanslardan c notu bile almayan bir yonetici olarak f notu alip ise devam etmeyi kendime karsi saygizsizlik olarak goruyorum?
Sirketim tazminatimi vermek istemiyor ama f notunu verdigi bir calisanlada yollarini ayirmasi gerektigi performans formunda belirtiyor.
Ben 7 gunluk is gorememezlik raporu aldim,sonrasinda bi kac gun gidip tekrar rapor alacagim.Bana verilen bir hakki sonradan degistirip evimin,cocugumun rizkina mani olan bir sirkete yaklasik 20000 ytl lik tazminatimi birakmak istemiyorum!Kisa sureli rapor almam ve aralarda 1-2 gun calismam olumsuz bir durum yaratirmi?Ve mahkemeye basvursam durum ne olur?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,saygilarimla...