+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 65 ileti bulundu.

Konu: Tedbir Nafakası

Tedbir Nafakası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    64
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Fatih bey bazı kadınlar gerçekten müşkül durumda kalabiliyor. Ama hakimlerimizin nafaka takdir ederken kadının tahsil durumunu, çalışıp çalışamayacağını göz önünde alması gerekmiyor mu? Nedense bundan daha çok erkeğin ne kadar kazandığı göz önüne alınıyor. Maaşın şu kadar ver dörtte birini veya yarısını. Bir gazetede okumuştum büyük bir mağazalar zincirinin sahibinin oğlu eski eşine ve çocuğuna 1 milyar nafaka ödüyormuş. Şimdi bu şahıs benden sadece 3 kat mı daha fazla para kazanıyor. Neden bu böyle, çünkü bu şahıs gelirini saklayabiliyor. Ama ben maaşlı olduğum için hiçbirşey saklayamıyorum. Nafakanın kalkması için çalıştığını, biri ile beraber yaşadığını ispat etmem gerekiyor. Aynı şehirde yaşamıyoruz ben bunu nasıl takip edeceğim? Belki şu anda çalışıyor bilmiyorum ve takip etme imkanım yok.

Hukuki NET Güncel Haber

Tedbir Nafakası konulu yargıtay kararı ara
    Tedbir Nafakası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    79
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın msinan73;

Sizi ve sıkıntınızı çok iyi anlıyorum. Size (birlikteliğin yıkılmasına daha fazla kusurlu eşi olmasına rağmen nafaka ve tazminata hükmedilen, belirlenen nafaka ya da tazminatı ödemekten gerçekten aciz olmasına rağmen yüksek takidr edilen nafaka ve tazminatla ekonomik durumu kötüleşen erkek eş olarak) hak vermiyor değiliz.

Boşanma hukukundaki tazminat ve nafaka yönünden bir geçiş süreci yaşıyoruz. Maddesel anlamda tam bir eşitlik söz konusuyken uygulamada bu eşitliğin sağlanamamasının da sebebi türkiyedeki kadınların geçmiş dönemler itibariyle çok fazla ezilmesi ve ekonomik bağımsızlıklarına yeni yeni geçmesidir.

Elbette nafaka isteyen tarafın nafaka istenenin tahsili ve ekonomik durumu kadar önemli. Ve bunu hakimin nafaka istenen tarafından ispatlaması durumunda göz önünde bulundurması gerekir.

Fakat sizin de söylediğiniz gibi bunun ispatı mümkün olamayacak kadar zor ve külfetli olabiliyor.

Bütün bu sözleri sizin anlattıklarınızın doğru olduğu varsayımıyla söylüyorum. Yani birlikteliğin yıkılmasına sebep olan kusurlu tarafın siz OLMADIĞINIZ ihtimalinden dolayı haklılığınızı paylaşıyorum.

Evliliğinizle ilgili bu platformda dile getirdiklerinizi hukuki anlamda da davada beyan eder ve ispatlarsanız inanın özellikle son değişikliklerle medeni kanunumuzun kadın-erkek eşitliğini mümkün olduğu kadar eksiksiz sağladığına siz de şahit olacaksınız.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn.msinan
    Görüşlerim hoşunuza gitmese de yararlanabileceğiniz umuyordum.
    Sn.bdilek'in veya diğer görüş bildirenlerin farklı fikirleri olabilir, burada bu tecrübelerimizi paylaşıp tartışıyoruz diye umuyorum, tabii ki herkesin aynı görüşte olması beklenen bir durum değil. Farklı görüşler olacak ki (buna evlilik de dahil) faydalı bir sentez çıkabilsin. Aksi halde forumun da bir anlamı kalmazdı değil mi? Anlaşılan Sabancı'nın kızıyla da evli olsayınız bu nafakayı ödeyecektiniz!
    Eşinizin sizi başkasından çocuk sahibi olmakla tedit etmesi onun sorunu değil mi? Bu durum sizin için nasıl bir tehdit oluşturuyor anlaşılması güç. Eşiniz size olan kızgınlığını ifade ederken uygun olmayan bir yol seçmiş fakat siz bu sözleri söylediğini mahkemede ispat edebilecek misiniz? Bunu gören, bilen veya duyan sizden başka kimse var mı? Ayrıca eşiniz bunları söylemiş sadece yapmamış ki.
    Mutlu olmak için evlenmişsiniz, mutlu olmak bir yoldur, bir olay değil.
    Ülkemizde aynı işi yapan erkeğin kadından daha fazla maaş alabildiği de bir gerçek. Ayrıca nişanlanan, evlenen veya hamile olan bayanlar çeşitli gerekçelerle işten çıkarılabiliyorlar bunu da unutmayalım!

Giovanna

Nerede
    İzmir, Turkey.
    İletiler
    495
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tartışma hukuktan çok ahlaki boyuta taşınmış görünüyor. Bununla birlikte şunları ifade etmek isterim: Tedbir nafakası ileride artırmak veya eksiltilmek üzere hükmedilen bir nafakadır ve aldığınız maaşa göre makul bir nafakaya hükmedilmiş. Fakat yargılama esnasında özel durumlarınızı belirterek nafakanın azaltılmasını sağlayabilirsiniz: Düğün masraflarından kaynaklanan kredi borçlarınız, kira gideriniz vs. belgelediğiniz takdirde nafaka miktarının azaltılacağını düşünüyorum. Ayrıca forumlardaki sorular genelde mağdur olmuş kadınlar tarafından sorulmakta ve cevaplar da tabii ki onların haklarını hatırlatır mahiyette olmakta; bunda alınacak ne var ki? İşte sizin haklarınızı da hatırlatıyoruz: Tedbir nafakasının indirilmesini talep edebilirsiniz, eşinizin size söylediği evlilik birliğini temelinden sarsıcı sözler -aldatma, başkasından çocuk sahibi olma- ve ilk evliliğinden olan çocuğunu gizleyerek güveninizi zedelemesi ve daha birçok olumsuz sebeplerle açtığınız davada haklılığınızı ispat etmeniz zor olmayacaktır. Bu durumda tedbir nafakası sadece boşanma kararı kesinleşinceye kadar yürürlükte olacak; hakim boşanmadan sonrası için yoksulluk nafakasına hükmetmeyecektir. İletinize cevap veren bayan arkadaşların hemcinslerini korumak için sarf ettikleri sözleri duygusal yaklaşımlar olarak kabul etmek gerekiyor; her birlikteliğin özeli farklıdır.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn. avmine
    bir kişi evlenmeden önce olan çocuğunu nasıl gizler? Sn.msinan'ın eşi hanımefendi çocuğunu çuvala koyup mu sakladı? Bu çocuk nüfusa kayıtlı değil miydi? Hakim mahkemede bu konuyu evlenmeden önce neden araştırmadınız diyebilir mi? Hakkaten yarın öbür gün tekrar evlenmek istediğimizde evleneceğimiz kişi ile ilgili çocuğu olup olmadığını, evli veya boşanmış olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz? Nüfusa sorulduğunda bu tür bilgiler herkese verilebiliyor mu? Tamamen hukuksal bir yaklaşımla soruyorum.
    Evlenmek için istenen evraklarda nüfus dökümü de vardı, burada kişinin nüfusundaki tüm hareketler görünüyor, çocuk olsa idi burada gözükmesi gerekir miydi? Çünkü hazırlıktaki tüm evraklar teslim edilirken eşler birlikte başvurmak zorunda herhangi bir gizleme olmasın diye mi birlikte başvuru yapılıyor? Sağlık muayenesine bile ayrı ayrı gidemiyorsunuz.

Giovanna

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Giovanna öncelikle ben bekarım. Ve herşeyden önce çok şükür ki bir işim ve iyi bir gelirim var. Kimseye muhtaç değilim inşallahta olmam. Kimse olmaz...
    Sizin bu konu hk. yorumunuza sizin söylediklerinizle cevap vermek istedim. Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Ben mağdur durumda kalan kişilere nafaka ödenmesine karşı değilim. Sadece karşısındaki insanı öfkesini almak için soymaya çalışanlara karşıyım. Tüm hakimler sizin gibi olsa biz mağdur kadınlar yaktık o zaman demişsiniz. İşte benim anlatmaya çalıştığım olay bu... Tüm mağdur olan kişiler için geçerli değil tabi istisna durumlar hariç. Bir kadın Hiç evlenmeseydi hayatını nasıl sürdürecekti acaba? Ayrıldığı bir eşi ve ondan alacağı bir nafaka olmasaydı aç mı kalacaktı açık mı? Mutlaka mebcbur kalınca çalışacak kendi parasını kendi kazanacaktı. Biz çalışmaya müsait olan kişileri tembelliğe itiyoruz birazda. Benim kızdığım nokta bu. Bakın benim halamda eşinden ayrıldı. Daha doğrusu eniştem halamdan ayrıldı. 2 çocuğu var. 2 çocuğu ve kendi için aylık 500 ytl nafaka alıyor. İlkokul mezunu ve mesleği olmadığı için ne iş yapıyor biliyor musunuz? evlere temizliğe gidiyor. Kazandığı o parayla sigortasını dışarıdan ödüyor. İlerde emekli olabilmek için!!! Ve para biriktiriyor. Ben bundan söz ediyorum.
    Nafakanın azaltılmasına gelince benim halama bağlanan nafakayada eniştem itiraz etmişti ama bağlanan nafaka 1 milyarın altında oluğu için red edildi. eniştemin geliri 1500 milyardı. 375 milyon kredi kartı için haciz vardı maaşında o kesiliyordu. birde kirada oturuyordu. 400 milyonda onu belgelemişti. halamda enişteme ait evde oturuyor çocuklarıyla. 500 milyon bağlandı sonuçta. enişteme kalan para 225 milyon. Ve halam eniştemden daha fazla kazanıyor. Çünkü oda çalışıyor...

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Tedbir Nafakası

Sen hayat boyu yattığın yerden nafaka alacaksın dersen .Soruyorum arkadaşlar kim çalışır ?
    benim de eşimle boşanma davamda nitekim böyle oldu .Evimi 3 defa terketti en sonuncuda gitti boşanma davasına verdi babasının evinde çatır çatır tedbir nafakasını yiyor şu anda .Sanki ona deniyorki 'Aferin iyiki terkettin evini al sana tedbir nafakası al sana yoksulluk nafakası '.
    Üstelik mesleğide var tedbir nafakası alıyor ya bu yüzden de çalışmıyor .İstese çalışabilir ama neden çalışsınki ?bende olsam bende çalışmam .Üniversite mezunu nakış öğretmenliği yaptı benle evlendikten sonra bıraktı.Dükkanı vardı kapadı .
    Ben elektrik teknikeriyim o kadar tehlikeli bir işte çalışıyorumki kazan dığım parayı kelle koltukta kazanıyorum tabiri caizse .Eminim benim gibi binlerce insan vardır pararayı bu şekilde kazanan.Ama hak etmeyipte bu parayı sırf yatmak için alanlara mesleği olupta sırf bedavadan eski eşi üzerinden geçinmeye çalışanlara bir çift sözüm var; ben sizin yerinde olsam biraz onurlu olurum giderim çalışırım bu parayı yemeye devam edin allah yukarda bunu görüyor bu para size yarardan daha çok zarar getirecektir .nitekim örneklerinide görüyoruz toplumdan. Alın teriyle kazanılmayan 1 ytl bile insana hayır getirmez şer getirir .ne kadar olsa kanun bayanların yanında da olsa
    allah var yukarıda ben bu parayı haram ettim çünkü haklı değil.
    Erkekler sömürülüyor bu kanunlarla altında ezilmeye çalışılıyor bu nafaka tazminat yüzünden boşanma davaları artıyor .bu açıktır .
    Neymiş efendim kadınlar güçsüz o yüzden .Kadının hertürlü iş sektöründe kendini gösterdiği bi çağdayız ve bu hala görmezden geliniyor . Allah aşkına adam işsiz olacak sen nafakayı erkeğin üzerine bindireceksin nerde eşitlik ?neden kadına git çalış denmiyor ?

ya en azından mesleği olanlar için daha önce çalışmış olanlar veya sigortası yatmış olanlara git çalış denmeli bence .'o anda çalışmıyorsa 'siz çalışşamak istemeyenleri bi yönlendirin bakalım biraz zorlayın nasıl çalışıyorlar .
    Tamam sen ismi belli bi koca yla evlendin yeride belli maaşı da belli iki dakikada tedbir nafakası yoksulluk nafakası senin mesleğin olsa bile sen çalışma kocan çalışsın diyor yasa .
    ya insan boşanmış olabilir ama ya bu erkeğin işi möaaşı olduğu halde borcu varsa nolacak ?herkes hayatla bi şekilde mücadele etmeye çalışıyor.hemen bayan hacize veriyor .ara kararıyla .Bende bu böyle oldu bu kadar sıkışık olama rağmen sırf kötü niyetlerle yapılıyor bu işler.

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tedbir Nafakası

Alıntı Giovanna rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    Bir bayan olarak yazdıklarınıza kayıtsız kalamadım. Evlilik sorunlarınızı böyle genele yaymanıza bir anlam veremedim doğrusu. Eşinizden boşanıp başka bir ilişkiniz olsa hiçbir sorun yaşamayacağınızı sandığınız anlaşılıyor yazdıklarınızdan. Her şeyden eşiniz mi suçlu? Bence eşiniz hem tecrübeli hem de akıllı bir bayan. Haksızlığa boyun eğmediği için boşanmış, çocuğundan ayrılmayı göze alacak kadar güçlü, yeni bir hayat kuracak kadar da çalışkan bir bayan, sizi korkutan özellikleri bunlar olmasın sakın? Yoksa çocuklu, dul ve işsiz olduğu için onu küçümsemeye mi kakışıyorsunuz? Ne yani siz şimdi eşinize aşık değil misiniz, onu hiç sevmeden mi evlendiniz? Aynı şekilde evlendikten sonra sizin de çocuğunuz olduğunu öğrenseydi sizi, sizin ona yaptığınız gibi anlayış göstermeden terk eder miydi acaba? Boşuna dememişler eşekten düşenin halini ancak eşekten düşenler anlar diye!
    Eşinizle üniversitede asistan olduğu için mi evlendiniz? Nedir bu ünvan meraklılığı anlamadım! Eşiniz işine son verildiği için yeni bir işe başlayana kadar kendini sorgulama ve karar verme süreci yaşıyor olamaz mı? Adaptasyon sorunları yaşıyor olabilir mi? Size, yeni evliliğine alışmaya çalışırken tam bu sırada işinden oluyor, haliyle etkilenmiştir biraz, ev işlerini de gözü görmemiş olabilir bu arada. Hiç bunları düşündünüz mü? Ona böyle bir zamanda eşi olarak destek olacağınıza çokça üzerine mi gittiniz? Siz şimdi diyorsunuzdur, bana kim destek olsun? Evlilik bu değil midir, siz eşinizle hiçbir şey paylaşmamışsınız, sadece evlilik masraflarını karşılamak yetmez. "Koca ekmeği meydan ekmeği" derler. Eşiniz dünyanın bütün işyerlerinden kovulabilir, iftiralara uğrayabilir fakat ona sırt çevirmemesi gereken tek kişi sizdiniz. Aynı şekilde sizin de kariyerinizde olumlu veya olumsuz ani değişiklikler olabilir, hasta olup çalışamayabilirsiniz sizce eşiniz bu durumlar karşısında nasıl bir davranış sergilerdi? Allah bilir size piyangodan büyük ikramiye çıksa ilk işiniz eşinizi boşamak mı olurdu?
    Sevgili Sinan, bu gelip geçici dünyada her şey para demek değildir, maddi sıkıntıların sona erse bile çok yıpranmış olacaksın. Madem nafaka ödemek zor geliyor neden evlendin o halde? Bir insanı yeni tanıdığımızda evliliğe ikna edene kadar çok bonkör davranıyoruz da imzayı atınca mı birden bire cimrileşiyoruz yoksa? Eşinizi veya başa çıkamadığınız herhangi bir insanı dövmek veya öldürmek size bir yarar sağlamaz. Bu kötü düşüncelerden kurtulup, daha yapıcı başa çıkma yöntemlerini deneyemez misiniz? Yarın öbür gün bir çocuğunuz olduğunda onu da mı dövüp atacaksınız yoksa?
    Eşininizin annenizi kovduğunu yazmışsınız. Anneniz de bu olaylara çok üzülmüştür herhalde, kendince yardımcı olmaya çalıştıysa, eşiniz de annenizin biraz fazla özelinize girdiğini düşünüp müdahale etmiş olabilir. Sizin bunu fark edip önlem almanız gerekmez miydi? İnsan sevdiğine höt demeyi bilebilmeli değil mi?

Giovanna

Bu arada size FAHRÜNİSA BORAN'ın AŞK ve EVLİLİK adlı eserini tavsiye etmek istiyorum.
    suç zaten hep erkeklerde . kadın gider boşanma davasına verir çalışıpta çalışmıyor görünmüyorsa aferin kocanın evini terketmişsin bravo sana dergibi al tedbir nafakası çatır çatır çatır ye . üzerine iftiralarla örülü bir şahit ifadesi alsana yoksulluk nafakası birde üzerine maddi manevi tazminat oh negüzel hayat ya .erkeğin borcumu var harcımı var nasıl geçiniyor kimse düşünmez. hep bayan hep bayan.eşim sebepsiz yere 3 defa terketti . üzerine üstlük gitti boşanma davasına verdi üzerine üstlük babası ve abisiyle evimi gözlerimin önünde boşalttı üzerine üstlük terkettiği çocuğunu ben anneyim ayağına görmek istedi geri vermedi.alamadık geri . babası ve abisilerine dava açtık eşyayı götürdükleri için bişey tutturamadık . nedenmiş müşterek eşyaymış . üzerine üstlük mahkeme birde tedbir nafakası bağladı . çocuğumu göstermiyorlar. göremiyoru. görmem için 400 ytl icraa parası vermek zorundayım her defasında görme günüm olduğu halde göstermiyorlar.nafaka ya gelişnce babası oluyorum ama görmeye gelince yok . borcun varmı diye sormadılar hemen tedbir nafakası bağladılar niye bayan..olurmu ya onlar her zaman haklıdır...üstelik bu kadının bir mesleği var ve çalışmıyor sırf iyi bir nafaka alayım diye .bunu ispat ettik ssk primlerini dosyaya koydurdukk. hep maddiyat erkeğe yükleniyor.hep erkeklermi ezilecek bu boşanma işinde arkadaşlar ..bu tedbir nafakası ve bayanlara verilen haklar daha çok ev yıkar merak etmeyin arkadaşlar .arkadaşlar ya allah aşkına söyleyin çocuğumu görmek için de para veriyorum biz insan değilmiyiz bizim hiçmi yaşamaya hakkımız yok boşandıktan sonra .
    Konu kibfeyzo tarafından (30-03-2008 Saat 13:04:18 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Fatih Çiçek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili arkadaslar;

Öncelikle hiç bir meslektaşımın boşanma davasında ya da bunun kabulünde kadın-erkek ayırımı yaparak davayı kabul ettiğini zannetmiyorum.

Her Boşanma davasında kadın haklıdır, kadın ezilmektedir, kusursuzdur bakış açısı hiç bir meslektaşımda yoktur ve olamaz da zaten. KUSUR ve HAK kavramı her olaya göre farklılık arz eder ve bunun cinsi ayırımı kabul edilemez.

ANCAK, HER NE KADAR KANUNLARIMIZ KADIN-ERKEK AYIRIMI YAPMAMAK ÜZERE MADDESEL ANLAMDA EŞİTLİK SAĞLASA DA, UYGULAMADA KADININ ERKEĞE ORANLA DAHA FAZLA KORUNDUĞU DA BİR GERÇEKTİR.

Bunun sebebi ise her zaman dile getirildiği gibi; Türkiye şartlarında kadının ezilmişliği ve ekonomik bağımsızlığına kavuşamamasıdır.

Boşanmaya sebep olan eşin kadın olması halinde kanunlarımız diğer tarafın bunu ispat etmesi halinde yine de kadını korumamaktadır. Tedbir nafakası konusunda belki tam anlamda bir ADALET söz konusu olmasa bile ( dava sonunda TAM KUSURLU BOŞANMAYA SEBEP VEREN kadının lehine dava sırasında ve davanın açılışından itibaren tedbir nafakasına hükmedilmesi gibi) hiç bir ülke kanunun tam/herkese/adalet getirdiği söylenebilirki. Sadece boşanma davasıyla ilgili değil bu gerçekler aslında. Çeşitli sebeplerl bir çok insan var dava kaybeden ya da hakkını alamayan.

Kanunlardan amaç elbette herkese ADALET getirmesi. Ancak bunun uygulamada eksiksiz yerine getirilmesi mümkün değildir.

Birlikteliğin yıkılmasına sebep eğer kadınsa ve bunu diğer atarf ispatlarsa kanun bunu korumaz.

Eğer hükmedilen nafaka daha sonra ödeme güçlüğü çektiğini ispatlayan ya da lehine nafaka hükmedilen kişinin gelirinde artma olması, çalışmaya başlaması, ölmesi, yeniden evlenmesi, gayri resmi birlikteliğe başlaması ve bunların ispatı halinde nafakanın kaldırımasını kanunumuz mümkün kılmıştır.

Sayın msinan73;

Eşinizin üniversite tahsili olduğunu, çalışmak ve gerekli gayreti gösterdiğinde iş bulup geçimini sağlayabileceğini ispatladığınızda da nafakanın kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Velhasıl; haklıysanız bu haklılığınızı ispat etmelisiniz. Bu sadece boşanma davasıyla değil bütün davalarda söz konusudur. Adaleti ve hakkı ancak çaba sarfederek kazanabilirsiniz. Bu türkiye dışında da böyle. Ne kadar haklı olursanız olun kanunun verdiği ispat şekilleriyle bunu ispatlayamaz ve çabalamazsanız haksız ve kusurlu olup cürmüne de katlanmak zorunda kalırsınız.
    birde hakimler çoğunlukla yanlış kararlar veriyomuş hakim kararlarına fazla takımamamız lazımmış önemli olan temiz miş

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kibfeyzo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    suç zaten hep erkeklerde . kadın gider boşanma davasına verir çalışıpta çalışmıyor görünmüyorsa aferin kocanın evini terketmişsin bravo sana dergibi al tedbir nafakası çatır çatır çatır ye . üzerine iftiralarla örülü bir şahit ifadesi alsana yoksulluk nafakası birde üzerine maddi manevi tazminat oh negüzel hayat ya .erkeğin borcumu var harcımı var nasıl geçiniyor kimse düşünmez. hep bayan hep bayan.eşim sebepsiz yere 3 defa terketti . üzerine üstlük gitti boşanma davasına verdi üzerine üstlük babası ve abisiyle evimi gözlerimin önünde boşalttı üzerine üstlük terkettiği çocuğunu ben anneyim ayağına görmek istedi geri vermedi.alamadık geri . babası ve abisilerine dava açtık eşyayı götürdükleri için bişey tutturamadık . nedenmiş müşterek eşyaymış . üzerine üstlük mahkeme birde tedbir nafakası bağladı . çocuğumu göstermiyorlar. göremiyoru. görmem için 400 ytl icraa parası vermek zorundayım her defasında görme günüm olduğu halde göstermiyorlar.nafaka ya gelişnce babası oluyorum ama görmeye gelince yok . borcun varmı diye sormadılar hemen tedbir nafakası bağladılar niye bayan..olurmu ya onlar her zaman haklıdır...üstelik bu kadının bir mesleği var ve çalışmıyor sırf iyi bir nafaka alayım diye .bunu ispat ettik ssk primlerini dosyaya koydurdukk. hep maddiyat erkeğe yükleniyor.hep erkeklermi ezilecek bu boşanma işinde arkadaşlar ..bu tedbir nafakası ve bayanlara verilen haklar daha çok ev yıkar merak etmeyin arkadaşlar .arkadaşlar ya allah aşkına söyleyin çocuğumu görmek için de para veriyorum biz insan değilmiyiz bizim hiçmi yaşamaya hakkımız yok boşandıktan sonra .
    çok doğru sözler ve yaklaşımlar kadının istediği bi evlilik olmayınca yani kafası tutmayınca hemen arazi suçu erkeğe atıp gelsin paralar avrupa ülkelerinde kadın nafaka istedimiydi hakim katıla katıla gülüyomuş hakimler nediyomuş biliyomusunuz toplumun sizlerede ihtiyacı var bayanlar diyomuş türkiyede kadın hakları ezim ezim çiğneniyor diye bağıranlara duyurulur

+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: