Merhaba arkadaşlar,

Benim durumumda bahsettiklerinize benzediği için bir süredir bu konuyu takip ediyorum.Erdoğan beyin yazmış olduğu son cevap aydınlatıcı oldu yalnız kafam hala karışık ve netleştirmek istediğim birkaç nokta var.Ocak ayında yüksek lisanstan sağlık nedeniyle ilişiğim kesildi.Yaklaşık 3-4 ay hastanede olduğumdan da Nisan ayındaki celp dönemini kaçırdım ve askerlik şubesini aradığımda bakaya kaldığımı söylediler.Sağlık işlemlerim çok zaman aldığından da rapor veya bakaya kalma nedenimi gösteren bir belge henüz askerlik şubesine götüremedim.Yakında gidip hastanede yattığıma dair belgeleri sunacağım ve Ağustos dönemi için de sağlığım nedeniyle rapor alacağım.Benim sormak istediğim eğer Nisan dönemi için gösterdiğim hastane yatış belgelerini sebep olarak kabul etmezler ise Ağustos dönemindeki raporumu da dikkate almama gibi bir durum olabilir mi?
Ayrıca eğer tedavilerim Ağustos ayı sonunda sonuç verirse yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum.Ağustostaki raporumu kabul ettiklerini ama Nisan ayındaki hastane yatış belgelerini kabul etmediklerini varsayarsak,Eylül ayında yüksek lisansa kayıt yaptırdığımda eğitim nedeniyle askerliğim tehir edilebiliyor mu?
Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...