Herkese kolay gelsin diyerek sorunuma başlamak istiyorum arkadaşlar.
7 sene önce Kilyos'tan aldığımız arsamız hisseli tapuydu (475 m2).. Ayrıca noter huzurunda da imzalanmış 1. parsel falanca kişi 2. parsel falanca kişi 8. parsel diyerek bölünmüş ve her bölümün üzerine de tapu sahiplerinin isimleri yazılmış ve üzerleri imzalanmış bir de kağıt verdiler elimize. Aldık ve zaman kaybetmeden kasatrodan ölçümcü getirip ölçtürdük... (Tabii diğer hisse sahiplerini de çağırdık ölçüme ama kimse gelmedi). Bir süre sonra arsamızı telleyerek yerimizi belirginleştirmek istedik... Fakat bu ölçüm yanlış diyerek hisse sahipleri tekrar ölçülmesini istedi... Biz tekrar ölçümcü getirttik ama yine kimse ölçüm günü gelmedi... Biz de tellerimizi çektik ve yerimizi belirledik..Bu geçtiğimiz değil bir önceki seçimde de küçük bir ev yaptık arsamıza...Vergisini de veriyoruz..
Şimdi 7 yıl sonra tabii diğer hisse sahipleri yerlerini başka kişilere sattılar... Ama bu alan insanlar bizim gibi alır almaz yerlerini ölçtürüp tellemedikleri için ancak 1-2 sene sonra akıllarına tellemek gelmiş ve bize "Bu arsada problem var benim parselim küçük, yanlış ölçüm var, (Bu evi boşuna yaptınız bu ev yıktırılacak yıkılacak) diyerek bizi rahatsız ediyorlar.. Huzursuz ediyorlar...

Ve diğer parseldeki kişilerde ölçüm olduğunda gerçekten de onların parselinde kayıp çıktı... Kaldı ki sanırım bizim de bizim sağ tarafımızdaki tek parselin de biraz kayması gerekiyormuş...
Bizde de o sağ taraftaki tellenmiş parselde de fazlalık çıktı... Ama yanılmıyorsam parsel kaybına biraz da yol neden olmuş. Yol da dere de biraz girmiş arsalara...

Arkadaşlar ben evimi yıkarsam bir daha asla yapamam çünkü bizim köyde imar yok... Yapılmış yapılmış olarak kalıyor.. İmara açılacak deniyor ama açılmıyor..
Kaldı ki bir daha yapabilecek paramız da yok.
Ama kimsenin hakkını da yemek istemeyiz çünkü kul hakkından korkarız... (Evin bütünü değil mutfak ve tuvalet kısmının yıkılması gerekiyor).Bu tuvalet ve mutfak komşunun parselinde kalmış.

Kayıpları olan metre kadar para ödeyelim kendilerine diye düşünüyoruz ama bunu kabul edeceklerini sanmıyoruz...

Biz arsamızı aldığımızda ölçtürdük ve telimzi çektik.
Ama bu insanlar arsalarını aldılar ama 1-2 sene sonra akıllarına geldi tel çekmek ve ölçütürmek.. Bu nasıl iştir... Arsalarını alan kişilerin eski sahiplerini biz iki kere çağırdık ölçüm var gelin diye kimse yanaşmadı... Şimdi ceremesini biz mi çekeceğiz, evimizden mi olacağız...

Lütfen yardım edin arkadaşlar.... Evimizi yıkmaya hakları var mı... Bunun çıkar yolu yok mu sizce?