Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: İş Akdimi Fesh Etmek Hakkı

İş Akdimi Fesh Etmek Hakkı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İş Akdimi Fesh Etmek Hakkı

yaklaşık 3 yıldır calışmakta oldum şirkette 6 aydır maaş ödemeleri 20 25 gün hata zaman zaman 30 35 gün gecikiyo yarısını yatırıyo .ödemeler banka yoluyla yapılıyo yani tarihler belli bu durumda işyerine noterden ihtar name cekerek sözleşmemi tazminat ve tüm haklarımı alarak tek taraflı fes edebilirmiyim işveren bu durumda en kötü ne yapa bilir şimdiden ilginize teşekürler

Hukuki NET Güncel Haber

İş Akdimi Fesh Etmek Hakkı konulu yargıtay kararı ara
    İş Akdimi Fesh Etmek Hakkı konulu hukuk haber
    Konu umitoz29 tarafından (15-07-2008 Saat 17:54:11 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Iş Akdimi Fes Etmek Haki

maaşınızın ödenmemesi haklı fesih sebebi oluyo ...
    siz kıdem tazminatı, yıllık izin ve çalıştığınız zamanın maaşını hak ediyo ...
    istifa dilekçenizde siz bu durumu belirtiyo ...
    şirket ödemiyo ... siz bölge çalışma müdürlüğüne başvuruyo ...
    iş mahkemesinde dava açıyo ...

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    maaşınızın ödenmemesi haklı fesih sebebi oluyo ...
    siz kıdem tazminatı, yıllık izin ve çalıştığınız zamanın maaşını hak ediyo ...
    istifa dilekçenizde siz bu durumu belirtiyo ...
    şirket ödemiyo ... siz bölge çalışma müdürlüğüne başvuruyo ...
    iş mahkemesinde dava açıyo ...
    dava en az 2 yıl sürer diyolar bunu noterden ihtar cekerek haklarımı daha hızlı ödemesini salaya bilirmiyim

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Noterden yapacağınız bildirimle (ihtar) işverene haklı nedenle iş sözleşmenizi sona erdirdiğinizi belirtip kıdem tazminatı ,izin ücretleri ve ödenmemiş fazla çalışma ücretleri,maaşınızı talep etmeniz gerekiyor zaten.İşverene yazılı bildirimde bulunmadan ayrılmanız durumunda istifa etmiş sayılırsınız.
    Gönderdiğiniz ihtara rağmen ödememekte direnirse işveren,iş mahkemesinde dava açmanız gerek.Dava sonucunda kazanırsanız,icra yoluyla alabilirsiniz.

Ayrıca üye olurken kabul ettiğiniz kuralları hatırlarsanız yazım kurallarına uymanız gerekiyor.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Noterden yapacağınız bildirimle (ihtar) işverene haklı nedenle iş sözleşmenizi sona erdirdiğinizi belirtip kıdem tazminatı ,izin ücretleri ve ödenmemiş fazla çalışma ücretleri,maaşınızı talep etmeniz gerekiyor zaten.İşverene yazılı bildirimde bulunmadan ayrılmanız durumunda istifa etmiş sayılırsınız.
    Gönderdiğiniz ihtara rağmen ödememekte direnirse işveren,iş mahkemesinde dava açmanız gerek.Dava sonucunda kazanırsanız,icra yoluyla alabilirsiniz.

Ayrıca üye olurken kabul ettiğiniz kuralları hatırlarsanız yazım kurallarına uymanız gerekiyor.
    bu durumda noterden cekeceyimiz ihtar bir işe yaramaz yani direk dava acmak daha mantıklımı davayı kazanırsanız diyosunuz maduriyet ve deliler cok acık dilmi bu durumda kaybetme ihtimali varmı teşekürler

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Haklı nedenlerle fesih

gebze organize sanayi bölgesi numarine yat adlı bir firmada yaklaşık 4 yıldır calışmaktayım
    yaklaşık iki yıldır genelikle mazeret bildirmeksizin sadece son zamanlarda kırizi bahane ederek sipariş alamadıklarını bildirdiler maşlarımızı sürekli aksatıyolar .senede bir zam yapılıyodu bu sene kırız nedeniyle zam da yapılmadı ki bu doal .yaklaşık iki aydırda cuma günlerini calışmıyoruz eksik calışma diye bir kahıt imzalatılar ancak devletin acıkladı işci cıkarmayın eksik calışma günlerini biz karşılayalım acıklamaına karşın işyeri 70 kişi cıkardı ve cuma günlerini tatil eti işveren bu nu ücretimizden her ay cuma günleri yerine 5 gün eksik ödeme yapıyo maşlarımızı her ay gec ödüyo ve genelde 20 günü geciyo ancak bazı aylarda 20 günden önce de ödeme yapılıyo mesela bu ayda normalde ayın 5 den 5 ine ödeme yapılması gerekiyo ancak ayın 10 nunda maşımızın 3 de 1 ini yatırdı diyeri ne zaman yatar tahmin edemiyorum acıklamada yapmıyolar haliyle maşlarımızı 2 senedir düzensiz almamızdan dolayı kıredi kıredi kart borclarımı zamanında ödeyemiyorum haliyle gec ödemeden dolayı gereksiz yere bankalara fayiz ödüyorum iş kanununu ilgili madesinde yazan 20 gün ibaresi heray 20 gün geciktirme kakkı veriyomu iş yerine tüm bunlar bana tazminatımı ve tüm haklarımı alarak iş akdimin fes edilmesi hakkı veriyormu ilgilenir cevap verirseniz cok sevinirim şimdiden cok teşekürlerr kolay gelsin
    Konu umitoz29 tarafından (17-04-2009 Saat 13:15:32 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Haklı nedenlerle fesih

organize sanayi bölgesi yat adlı bir firmada yaklaşık 4 yıldır calışmaktayım
    yaklaşık iki yıldır genelikle mazeret bildirmeksizin sadece son zamanlarda kırizi bahane ederek sipariş alamadıklarını bildirdiler maşlarımızı sürekli aksatıyolar .senede bir zam yapılıyodu bu sene kırız nedeniyle zam da yapılmadı ki bu doal .yaklaşık iki aydırda cuma günlerini calışmıyoruz eksik calışma diye bir kahıt imzalatılar ancak devletin acıkladı işci cıkarmayın eksik calışma günlerini biz karşılayalım acıklamaına karşın işyeri 70 kişi cıkardı ve cuma günlerini tatil eti işveren bu nu ücretimizden her ay cuma günleri yerine 5 gün eksik ödeme yapıyo maşlarımızı her ay gec ödüyo ve genelde 20 günü geciyo ancak bazı aylarda 20 günden önce de ödeme yapılıyo mesela bu ayda normalde ayın 5 den 5 ine ödeme yapılması gerekiyo ancak ayın 10 nunda maşımızın 3 de 1 ini yatırdı diyeri ne zaman yatar tahmin edemiyorum acıklamada yapmıyolar haliyle maşlarımızı 2 senedir düzensiz almamızdan dolayı kıredi kıredi kart borclarımı zamanında ödeyemiyorum haliyle gec ödemeden dolayı gereksiz yere bankalara fayiz ödüyorum iş kanununu ilgili madesinde yazan 20 gün ibaresi heray 20 gün geciktirme kakkı veriyomu iş yerine tüm bunlar bana tazminatımı ve tüm haklarımı alarak iş akdimin fes edilmesi hakkı veriyormu ilgilenir cevap verirseniz cok sevinirim şimdiden cok teşekürlerr kolay gelsin

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Haklı nedenlerle fesih

Site Yönetiminden Duyurular
    Forumlarda arama yapmadan soru veya yorum eklemeyiniz. - Kısa Mesaj ile hukuki soru sormayınız.
    Türkçe yazım kurallarına özen gösteriniz. - Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız. - Konularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz. - Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi kelimeler kullanmayınız. - Kurallara aykırı davranan üyeler ve forumları kilitlenecektir.

Bunları bir yerden hatırlıyormusunuz?

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Forumlarda arama yapmadan soru veya yorum eklemeyiniz. - Kısa Mesaj ile hukuki soru sormayınız.
    Türkçe yazım kurallarına özen gösteriniz. - Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız. - Konularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz. - Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi kelimeler kullanmayınız. - Kurallara aykırı davranan üyeler ve forumları kilitlenecektir.

Bunları bir yerden hatırlıyormusunuz?
    hayır hatırlamıyorum bu saydıklarınızdan hicbiri yok actım konuda sayın yetkli

zahmet edip soruyada cevap verseydiniz ya

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=33492
    Alıntı Mehtap Deniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuki.NET forumları´na Hoş geldiniz!

Bu, Hukuki Net sitesini ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Yardım seçeneklerini okuyunuz.
    Hukuki bilgi alışverişinde bulunabilmeniz ve üyelik gerektiren bölümleri okuyabilmeniz için Kayıt olmalısınız.
    Sistem değişikliği nedeniyle 13.1.2007 tarihinden önce kaydolmuş Eski üyelerimizin Kayıp Şifre linkinden şifrelerini yenilemeleri gerekmektedir.
    Sitede Kısa Mesaj (KM) yolu ile soru sormanın, Hukukumuza, Türkçe imla kurallarına uygun olmayan forumların site üyelik politikamıza aykırı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Forumlarda arama yapmadan soru veya yorum eklemeyiniz.
    Kısa Mesaj ile hukuki soru sormayınız.
    Türkçe yazım kurallarına özen gösteriniz.
    Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız.
    Konularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz.
    Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi kelimeler kullanmayınız.
    Kurallara aykırı davranan üyeler ve forumları -hemen veya kendilerine yapılan uyarıdan sonra aykırı davranışları tekrar ederse- kilitlenecektir.

Unutulmamalıdır ki;

Bu "Önemli Hatırlatma" dan sonra her üye:

"Hukuki.NET forumları "forum kurallarını" okudum ve kabul ediyorum.
    Forumlara Özenli ve imla kurallarına uygun yazılar yazacağımı, hukuki olmayan iletiler eklemeyeceğimi,
    Siteden veya herhangi bir üyesinden özel danışmanlık istemeyeceğimi,
    Forumlara yazdıktan sonra iletimi silmeyeceğimi ya da sildirmek istemeyeceğimi,
    Üyeliğimin silinmesini istemenin bana cevap veren üyelere , sitede emeği geçen herkese saygısızlık olacağını biliyor ve taahhüt ediyorum." diye, kabul etmiş oluyor!

Bu hatırlatmayı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyor, Hukuki. Net Yönetimi adına teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=47206
    Alıntı Av.Esin Kılıç rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Önemli Hatırlatma:
    Hukuki Net, hukuki danışma sistemi değildir. Amaç hukuki bilgi paylaşımıdır. Sorular ancak hukuki ve bilimsel bir değer ihtiva ediyorsa forumlarımızda tartışılabilir.
    HUKUKI NET ÜYELİĞİ HAKKINDA :
    Hukuki NET'e üyelik ücretsiz olup, forumlar hukuki bilgi paylaşımı amacı gütmektedir. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul ederler. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün olmadığı gibi, siteye eklenen iletilerin silinmesi mümkün değildir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, ancak siteyi gezebileceklerdir.
    Sitenin ücretsiz hukuki danışma sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel hukuk bilgisi vermek olup, şahsi hukuki sorunlarınız için Avukatınıza danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum hukuki bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Forum Kuralları

Forumumuza Hukuki ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Forumumuzda kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen Resimler eklemek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacaktır.
    Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.
    Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.
    Forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce yazılacaksa İngilizce forum bölümü kullanılmalıdır.
    Kısa Mesaj Yolu ile Hukuki soru sorulamaz. Yorum ve sorularınızı yazacağınız yer sadece Forumlardır.
    Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
    Türkçe imla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.
    Mesaj yazarken sadece büyük Harf kullanmak bağırmak ve sayısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmayacaktır.
    Foruma yazılacak konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi sözkonusu olacaktır.
    Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi Resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir Siyasi Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinecektir!
    Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.
    Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması Yönetici inisiyatifindedir.
    Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğinin tespit etdilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan Üyeliği derhal silinir.
    Site ve Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
    Hiç bir forum hakkında (özellikle bu forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen Üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!
    Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.
    Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabılır.
    Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.
    Siteye üye olan her üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir Beyanat kabul edilemez.
    Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar KM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen site yöneticilerine bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir. (Erişimi durdurulacaktır).

Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=49884

https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=47064

Linkleri bir inceleyin isterseniz,faydalı olacaktır.

Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

iş akdimi tek taraflı olarak fesh ediyorum

is haklari fes etme

iş haklarımın fesedilmesi

avukakiti fes etme

is akdimi yasal olarak nasil fesh ederim

iş sozledmedini fes etme hakkı

Forum